İlk Supplement Kür'üm Olacak Yorumlarınızı Bekliyorum

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Scoobz tarafından 17 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Ben kilo almaya calısıyorum öncelikle , vücut yağ oranım %7-8 civarında

kullanmayı düşündüğüm supplementler;
    -ON Optimum Nutrition Serious Mass Kilo Aldırıcı 5455 Gr
    protein tozu olarak ;
    -Whey Protein Isolat Complex YADA
    -Whey Protein 2352 gr., Optimum Nutrition
    Kullanımına gelince ;
    -kilo aldırıcıyı sadece gece yatarken ve idmandan 1saat önce almayı düşünüyorum.
    -Protein tozunu ise ; her sabah kahvaltıdan 15dk sonra 25 gram proteine denk gelicek dozda protein ve her idmandan sonra yine 25 gram proteine denk gelicek şekilde günde 2kere alıp. idman olmayan günlerde ise o idman varmış gibi aynı saatte almayı düşünüyorum.

Günlük almam gereken protein miktarı 100-110 gram. Önerebileceğiniz bir supplement varsa yada onun yerine bunu kullan diyebileceğiniz lütfen yazın, ilk defa supplement kullanıcam doğru ürünü almak istiyorum.

2. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Bence ilk olarak sadece Whey Protein ile başla. Daha sonra yanına Kreatin, Multi Vitamin, Omega-3 ekleyerek gidersin. Kilo aldırıcalara karşıyım ben. Haşlanmış patatesim, beyaz pirincim, bulgurum dururken ne gerek var onlara.

3. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Bende protein tozu ve creatin kullanmaya karar verdim, gainer yani o alınan 300-400 kaloriyi daha fazla yiyeerekte karşılayabilirim diye düşünüyorum. Şimdi hangi protein tozu ile creatini kullanmalıyım die düsünüyorum. En iyi performance hangisi sağlar ?

4. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Türkiye'de alınabilecek fiyat/performans açısından en iyi protein tozu Optimum şu an. Kreatin olarak da Jarrow, Gnc, Ultimate ve Universal markalarını denemiş biri olarak Universal'ı önerebilirim. Universal'ınki diğerlerine göre tam pure halde değil. Ama ben etkisini hissetmiştim. Yeni başlıyacağın için yükleme yapmalısın. Daha sonra 6 hafta kullanıp 1 hafta kullanmamak üzere bir cycle yapabilirsin. Protein tozunu da arada kullanmayın diyorlar ama geçen kan tahlillerini yaptırdım. Herhangi bir etkisi söz konusu değil. Kan tahlili dediysem de her şeyime bakıldı yani.

Scoobz bunu beğendi.
  5. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Weider protein tozu yada optimum almayı düsünüyorum. Creatin konusundada hala tam fikir değilim kararsızlıklar var kafamda. Etrafımda kullanan cok hep etki alanda cok , fikirlerini paylasıyorlar benimle benimde doğal olark kafa karışıyor biraz, o yüzden fiyat açısından uygun olanı tercih etmeyi düsünüyor gibiyim.

Sayfayı Paylaş