İlk Muay Thai Antremanımı çözemedim ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve dipblue tarafından 8 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. dipblue

dipblue Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaslar bizim burda bi salon var istanbul arnavutkoy bilen vardır belki bi tane kickboksor ders veriyo a1 sampiyonu coskun sakar oraya basladım dün ilk ders günümdü iste fizik kültür hareketleri yaptık kostuk atladık falan açma germe yaptık sonra kum torbalarının karşılarına dikildik yan tekme döner tekme uçan tekme falan bunları calıstık ama yapamadım hiç tabi. hoca guard alıp da vur dedi guard almayı da bilmiyorum ve muay thai diye basladım ben ama herkes aynı seyi calıstı kick boks için gelen de muay thai için gelende sizce neden boyle yapmıs olabilir ?

2. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Kick boksa diz ve dirseği ekleyince muay thai oluyor o yüzden sen aynı zamanda muay thai eğitimide görmüş oluyorsun ama 1-2 hafta hiç diz - dirsek görmezseniz o zaman ya ayrıl salondan yada kabullen devam et hocaya demen bir şeyi değiştirmez. Ayrıca ilk günden yok uçan tekme yok döner tekmede neymiş. İlk gün sadece guard çalışılır. 1-2 hafta ağır çalışılmaz başlangıçta.

3. elyayımuzik

elyayımuzik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    İlk günden direk sizi karşılıklı geçirip hadi birbirinize dirsek sallayın diz atın diyecek değil ya :)
    Her şeyin bir zamanı vardır hocam dövüş sporları sabır ister.Yavaş ilerlersin her zaman.Özellikle muay thai biraz daha karmaşık.Kick box ve boxa göre.

4. SweentLy

SweentLy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    İyide arkadaş zaten hızlı gitmesinden şikayet etmiş. İlk günden daha gard almayı öğrenmeden döner tekme falan çalıştırmış antrenör

5. elyayımuzik

elyayımuzik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Pardon anlamamışım okuduğumu.Bu konuda arkadaş eğitmenine gidip direk bilmediğini söylesin hocadan öğretmesini istesin hoca öğretmezse kursu bırakmasını öneriyorum.

6. dipblue

dipblue Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    evet hocaya bi söyliyim teşekkürler.

7. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben ilk 2 hafta gard alma ve parmak ucunda durma ve 1cmlık adım çalıştım parmak ucunda durarak hafif adımlar atıyorsun gerçekten müthiş bir işkenceydi Allah düşmanımın başına vermesin.

8. dipblue

dipblue Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Onları bilmek de önemli tabi ama dünki antremanda hoca gösterdi biraz sorun yok bide salon kick boks ağırlıklı sanırım ben muay thai göremicem ama olsun artık yapıcak bisey yok

9. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kardeş ben milli takım kampında eğitim aldığım için önem veriyorlar zor bir dönemdi Allah'tan geçti gitti.
    Birşey olmaz kick box'ta güzel severek yaparsan daha da güzel olur.

10. atakanmut

atakanmut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    tam tekrar başlıyordum bu konuyu gördüm kardeşim ilk gün sadece guard almayı öğretir hoca ayrıca kick-boksa diz ekleyerek muay thai olmaz. muay thai nin çok fazla tekniği vardır ama tabi türkiyede bütün teknikleri öğrenmen çok zor :D
    diz biraz erken öğrenebilirsin fakat dirsek teknikleri antrenmanlarına başlaman biraz zaman alabilir kick boks ve muay thai ''ülkemizde'' birbirine çok yakın sporlardır evet eğer o salonda antrenman yapmaktan zevk duyuyorsan ayrılma derim
    ben karatecilerin içinde antrenman yapıyorum ama gerçekten zevk alıyorum hatta bi zamanlar 2-3 senecik muay thai yapan bi abimden alıyorum dersi oncekı kış maça çıkmaya bi 20 gün kala bel sakatlığımdan dolayı bırakmak zorunda kalmıştım sana önerim asla ısınma hareketlerini yapmadan ordan oraya zıplama sonuçları 1-2 günlük bel ağrısını geçebiliyor ben yaklaşık 1-2 ay boyunca belde sıkıntı çektim belinde problem olursa bildigin gibi aparkatı falan geçtim tekniksel olarak düz bile vuramıyorsun bu arada açma germe lere büyük önem ver :D

11. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bende bel sorunundan şikayetçiyim 1 aydır antremanlara katılamıyorum çok kötü bir durum :(:(:mad::mad:

12. dipblue

dipblue Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dün İlk maçımı yaptım karsımda 2 aylık biri vardı hoca yapabilirmisin dedi yaparım hocam dedim o da gel zaten eninde sonunda dövüsücen alıs dedi çıktım hoca cok iyidi dedi gardımı sadece bir defa düsürdum orda da zaten burnuma bi yumruk geldi daha da düsürmedim :) sonra bi sol krose cocugun dudagını patlatmısım ama yorucu bisey kickboksorlerin isi cidden zormus :):(

13. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    dikkatli ol sparring zor bir iş kondisyon lazım yoksa nefes konusunda sıkıntı yaşarsın.

Sayfayı Paylaş