İlk Kick Boks antrenmanları için tavsiyeleriniz ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve SacidA tarafından 30 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SacidA

SacidA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kick boks ilk antrenman için tavsiyeleriniz ?
    Merhaba arkadaslar , abiler :D Ben kick boksa başlayacağım bu cumartesi pazar gideceğim salona bu hafta başlıyor yani kurs. Ama o günü beklemek bana çok zor geliyor :D Neyse , Çok heyecanlıyım. İlk antrenman için tavsiyeleriniz nelerdir ? Oradaki abi , havlu , tişört bide şort getirmemi başka bişeyin önemli olmadğını söyledi. İlk antrenmanda ne yapmalıyım ? Antrenmandan önce ve sonra ne yemeli ne içmeli ne yapmalı tecrübeli ve bilgi sahibi abiler arkadaslar yardımcı olursanız çok sevinirim :)

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Rahat ol. Bu iş zaman işi. İyi bir kick boksçu olman için birkaç yıl gerekecek. Düzenli antremanlarını yap. Şovdan ve artistikten uzak dur.
    Genelde sakatlıklar, olmadık hareketler yapmaktan kaynaklanıyor.

SacidA bunu beğendi.
  3. SacidA

SacidA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim :) Peki antrenman öncesi ne yemeli biliyor musun ? Antrenman sonrası protein ağırlıklı beslenmem gerektiğini biliyorum sadece o kadar :)

4. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    havlu, tişört, şort üçlüsü bankodur. yanında suyunu kesinlikle unutma. hem çok susayacaksın hem de her aralıkta 1-2 yudum su alman gerekiyor çünkü çok terleten bir spor.
    ısınma hareketleri yorucudur ilk günler bazı hareketleri yapmakta zorlanacak ve yapamadıkların da olacak.
    1-2 haftaya genel olarak yaparsın çoğunu ama ısınmayı sakın boş geçme. layıkıyla yap. çok önemlidir.
    ilk gün bunları bilerek gitmen faydana.
    ben şahsen muazzam bilgiler veremem şuan 3. ayımın içindeyim.
    ek olarak şunları ekleyeyim. low kick atarken kesinlikle kaval koruyucun olmalı. çünkü rakibin blok yaptığı anda ayak gider.
    şöyle söyleyeyim. ilk hafta çok sert vurmamama rağmen şuan hala bacağım ağrımakta koşarken o ağrıyı hissediyorum. ama çok az kaldı yakında geçer.
    başkaa ne diyebilirim.
    ha diğer sorun.
    spordan 2 saat önce karbonhidrat ağırlıklı yemen lazım ki güç kazanasın.
    spordan sonra protein almalısın.
    başkaaaa
    bence partner çok önemli. tek yazılacaksan kesinlikle birine gözünü kes ve onu al. her daim onunla yap. illaki aksayacak bazen olmayak ama genellikle onla yap.
    çünkü herkesle uyumun iyi olmuyo. seni her zaman yaptığın partnerin iyi tanıyor daha hızlı gelişiyorsunuz. (Bence) 2 aylık bir amatör olduğumu varsayarak oku bunları.

son olarak 2 hafta içinde bile gelişiyorsun. bacağın yavaş yavaş açılıyor. 1 ayımda bile geliştiğim katettiğim yolu görünce çok mutlu oluyorum.
    bir de sparringlere başladığın zaman kafaya vurmamazlık yapmayın korkmayın. %20 güç oranında kafanız hedef olsun. neden?
    çünkü kafayı hedef yapmazsanız eskivleriniz gelişmez.
    eskiv çok önemli ve rakibin her sana vuramadığında kaçtığında aldığın haz pahabiçilemez.
    çok zevkli bir spora başladın bunu bil.

başka ekleyecek bir şey aklıma gelmedi.

son olarak yazıyorum.
    tamamen amatör 2 aylık bir amatör yorumudur.

ekleme: partnerin olsun hep onunla yap lafım sparring açısından sadece onunla yap manasına gelmiyor. sparringi tam tersi 1 kişiden ziyade birçok kişiyle yapmak fayda sağlayacaktır.

Son düzenleme: 31 Ocak 2017
  5. SacidA

SacidA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok çok teşekkür ederim :) Çok saol. Birkaç sorum olacak sana. Sen kaç antrenman sonra sparringlere başladın ? Lisansın var mı ve son olarakta eskiv nedir ? Bu arada çok ama ço teşekkürler yeniden güzel yazmışsın :) Birde kaç yaşındaydın ve hangi salona gidiyorsun özelden yazar mısın ?

6. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    önemli değil kardeşim. dün yoldayken e mail gelmişti eve gidince yazacaktım ama unuttum maalesef. şuan hatırladım.
    22 yaşındayım. salonu özelden yazıcam.
    şahsen bazı benden eski olanlar sparringe 4. 5. ayda başla dese de ben 3. haftada falan başladım. genelde hoca yaptırır ama biz spor bittiğinde kendi aramızda partnerle yapıyoruz arada.
    bence önemli olan yumruk tekniklerini doğru atmak ve eskiv çeşitlerini az çok bilmek. saçma sapan şekilde yumruktan kaçmanın faydası olacağını düşünmüyorum. ilk önce eskiv taktikleri ve yumruğu hallet sonra sparring başla. yumruk tekniklerini bilirsen sparringe başlamak bence faydalı. en basitinden eskivlerin gelişiyor.
    lisansım yok çünkü çıkarma gereği duymadım. kuşak sınavına girmiştim 1. ayımda denk geldi o kadar.
    zaten kuşak sınavı 50 tl. lisans da 50 tl. ki lisans yılda 1 oluyor. kuşak sınavı ise 3 ayda bir oluyor. kuşak almak istiyorsan lisans gayet mantıklı. çünkü lisansın olmadan sadece kuşak almanın sana kendinin bilmesi dışında bir faydası yok. ben kuşağa belgeyi nostalji babında saklamak için girdim.
    eskiv nedir soruna şöyle söyliyim; en basit tabirle yumruklardan kaçmak :
    şunu izle. budur eskiv. yumruklardan kaçacaksın. ve sana ilk yazımda dedim ki sparringde kafayı hedef alın kesinlikle.
    mesela biz 3. hafta başladık ama ilk zamanlar kafayı hedef almıyorduk. ve sonuç olarak ne sparringden zevk alıyorduk ne de eskiv babında hiçbir gelişme ve deneme yapamıyorduk. kafayı hedef alın. hem gelişeceksiniz hem de yumruktan kaçtıkça zevk alacaksınız.
    ve bugünkü yaşadığım deneyimden varsayarsak. sparringlere başladığında kesinlikle dişlik tak. boks dişliği yazarsan görürsün. çünkü çenene aldığın bir darbede alt ve üst dişler çarpar ve kırılır. bugün iyi bir darbe aldım sparringde alt üst çarpan dişler sızlıyor. dişliğim vardı ama takmadım. bu yaşadığımdan sonra takmamak gibi bir hatada bulunmicam. zaten hocan söyler büyük ihtimal ama sparring başlarken kesinlikle dişliğin olsun.

eksik bir şey kalmadı herhalde.

Sayfayı Paylaş