İLİADİN !!!!!!! DİKKAT EDİN

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve aqualinebursa tarafından 30 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    Kulak şikayeti nedeniyle az önce doktora gittim odyometri vs yapıldı ilaç yazdı,bende reçeteyle eczaneden ilaçlarımı aldım bir adet iliadin adında sprey yazdı,İşyerime gittiğimde bu ilacı burnuma sıktım sanki yeni doğmuş gibi bir nefes açma etkisi yarattı,o etkiyi anlatamam gerçekten,çok acayip bir ürün burun tıkanıklığımın farkında değilmişim resmen, şu an boru gibi nefes alıyorum,sözlükten araştırdım çok tekin bir ilaç değilmiş,dünyada 1 milyona yakın bağımlısı olduğu söyleniyor,daha önce böyle hissetmemiştim,inşallah bir bağımlılık yaratmaz,sanki saf oksijen soluyor hissi veriyor ..

2. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Yakın arkadaşım Otrivine nasal spray bağımlısı kullanım şekli ilk üçgünden sonra bırakılması yönünde. Mükemmel bir hissi var beyine kadar açıyor sanki :D

Okul çantası ve odası Otrivine kutularıyla dolu :/

3. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    Kullanımı bittikten sonra atacağım,yoksa kesinlikle bağımlısı olursunuz..

4. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Geçmiş olsun
    Misal gripten dolayı burnum tıkalı nefes alamıyorum bunu sıkınca açılıyormu ,merak ettim kullanasım geldi .
    ''İliadin Sprey 10 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 6 Mayıs 2014 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 5 TL dir. Palmer İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699563544902 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orjinal ilaç sınıfındadır.''

5. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    Burnunun tıkalı olup olmamasıda farketmez,resmen dışardan boruyla nefes alıyormuşsun gibi hissettiriyor,yani ciğerlerine oksijen tüpüyle hava verildiğini düşünüyorsun,o derece etkili kaç saat gidecek bilmiyorum bu etki ama 5-6 saat diyorlar,ama ben sebeb olmak istemem çünkü yanından ayıramıyormuşsun vs internete illiadin yaz sözlüklerde arat yada nazal sprey bağımlılığı yaz çıkar..

6. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Askerligimi doğa icinde yaptigim icin saman nezlem ve polen alerjim yuzunden bu tarz ilaclardan cok kullandim. Rahat 2 ay suresince cesitli spreylerden kullanmisimdir. Askerden geldikten sonra arastirdim,max 15gun kullanilmaliymis. Cok sukur bir yan etkisini veya bagimliligini gormedim.ama dedigin ilac bir istisna olabilir.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

7. farukaan

farukaan Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Bütün burun açıcı ilaçlar bağımlılık yapar,bağımlılığın kaynağı çoğu zaman psikolojiktir çünkü bu ilaçları kullandığınızda bir defada o kadar fazla oksijen alabilirsiniz ki spreyi kullanmayıp normal nefes aldığınızda kendinizi boğuluyor hissedersiniz..Burnunuz tıkandığında bu tip spreyler yerine burun deliklerinizin hemen önüne birazcık vıcks sürmeniz çok daha sağlıklı bir seçim olucaktır.

8. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    5-6 saat kadar sürdü etkisi..

'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

elezar bunu beğendi.
  9. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    ARKADAŞLAR ÖYLE PSİKOLOJİK BAĞIMLILIK FALAN YAPMAZ BU İLAÇLAR İÇERİĞİNDEKİ VASOKONSTRİKTÖR YANİ DAMAR BÜZÜCÜ SAYESİNDE BURUN MUKOZASINI BİRNEVİ SIKILAŞTIRARAK İŞ GÖRÜR GENELDE 5 GÜN DERİZ HASTALARA SÜREKLİ KULLANIM İÇİN ÇÜNKÜ TOLERANS GELİŞİR VE ETKİ AZALIR SONRASINDA REBAUND ETKİ YANİ TIKANIKLIĞIN DAHA ÇOK ARTMASI ŞEKLİNDE ŞİKAYETLER GERİ DÖNER .
    BU SEFER SPREY OLMADAN NEFES ALMAK GÜÇLEŞİR AMA BAĞIMLILIK DİYEMEYİZ BUNA ZTN 1 HAFTA KADAR İLAÇ BIRAKILIP BEKLENİRSE DURUM NORMALE DÖNER.

Ysf_Dnc bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş