İdeal Kilomdayım Ama Yağ Oranım Fazla

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve ScorpionVenom tarafından 29 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ScorpionVenom

ScorpionVenom Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar sorunum şu 1,75 boyunda 74 kiloyum . 8 Aydır spor yapıyorum bunun 5 ayı ağırlık antremanları ve hala devam ediyorum .

98 Kilo biriydim 8 ayda 74 e kadar düştüm hatta 73 - 74 arasında . 8 aylık sürecin ilk 3 ayı sadece kardiyo yaparak geçti sabah kalkıp yaklaşık 1 , 1.5 saat kardiyo yaptım koştum yürüdüm ve beslenmemi bi anda kestim almam gereken diyet halindeyken 1800 kalori iken ben 1000 1200 kalori alıyodum ve üstüne günlük 7 - 9 km arasında koşma yürüme karışık kardiyo yaptım . daha sonra 5 aydır ağırlık çalışıyorum kardiyo antreman sonrasında 15 DK HIIT Koşu yapıyorum .

Sorunum nerdeyse ideal kilomda olmama rağmen göbek ve bacağım fazla yağlı elimi göbeğime attığımda bir avuç yağ geliyor.Hedefim 70 kilo ama 70 e indiğimde hala düz bir karnım olmayacağı için endişeliyim.

Beslenmem şu şekilde :
    Sabah:
    2 Tam yumurta + 2 kaşık yulaf ( karıştırıp omlet ) bazen lor ekliyorum içine tadını arada değiştirmek için.
    1 bardak yeşil çay
    Antreman günümse 1 ölçek protein tozu Optimum Gold Standart Whey kullanıyorum .

Öğlen :
    Üniversitenin yemekhanesind ne çıkarsa seçim yapıyorum

Genelde fix hergün bulgur pilavı ve pirinç pilavı çıkıyor bulgur pilavını tercih ediyorum
    Çorba kesinlikle alıyorum
    Protein içerikli tavuk , sebze veya tahıl ürünü varsa tercih ediyorum . Fast Food tarzı çıkan yemekleri ve tatlıları almıyorum tabağıma .

Akşam üstü :

Antremana gidiyorum . Kahve içiyorum genelde günün yorgunluğunu atmak için sporda biraz olsun enerji olsun diye . Bazen avcuma kuru üzüm ve leblebi alıyorum onu yiyorum antremana giderken yol üstünde .

Akşam :

Spordan geldiysem 1 - 1,5 ölçek protein tozu
    Çorba
    Salata
    Karbonhidrat içerikli bir besin genelde bulgur pilavı ( Burda kesinti yapıyorum biraz 4 - 5 yemek kaşığı sadece )
    Protein içerikli bir yiyecek alıyorum genelde Tavuk göğsü , Nohut , Mercimek vs .

Günlük kalori alımımı 1500 1600 kalorinin altına düşmemeye bakıyorum .

Arada bir belki ayda bir annem pasta börek yaparsa onları yiyorum 1 günlük kaçamak sadece .

Önerilerinizi bekliyorum 4 - 5 kilo sonra bu yağ gidermi sizce ? Yoksa farklı bir beslenme farklı bir diyet antreman programı denemelimiyim . ve kardiyoyu arttırmalıyım 15 DK HIIT azmı ?

2. hedo84

hedo84 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Ayni sorun bendede var alt karin bolgesinde ne yapsam gitmedi malesef.. Yada bir seyleri yanlış yapiyorum

3. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Cidden kendimi gördüm yazdıklarında :( Her şey aynı bende 105 den 76 ya kadar düştüm. Sadece cardio yapiyordum ve karbonhidratlardan uzaktım. 2.5 ay önce spor salonuna başladim ağırlık çalışıyorum. Kilom 79 a kadar çıktı kas kütlesinde belirgin bir artış var ama göbek ve bacaktaki yağlar avuçla :(
    Artık genetik olduğuna inanmaya başladim ama hayirlisi...

4. VeciiPanda

VeciiPanda Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    81 den 65.5 kg ye kadar düştüm ama o göbekteki fitliği yakalayamadım artık kabullendim 70 kg sınırlarındayım şuan ama kas kütlemde artıyor artık bakıcam kaslandıkça gider heralde. Genetik faktör çok önde her yerim fit göğsüm omuzlarım kollar çok güzel tepki veriyor. Göbeği pek sallamadan devam edicem üstler genişledikçe oda toparlar heralde.

Sayfayı Paylaş