İbrahim Saraçoğlu Protein Tozu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SoldiersOfGod tarafından 2 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Protein tozunu kötüleyenlerin ardı arkası kesilmiyor, şimdi de ibrahim saraçoğlu kötüledi gerçi videoda protein tozu yararlıdır diye yazmışlar ama.. inşallah benden önce açılmamıştır konusu, buyrun video..

2. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    İmkanı olan elinden geldiğince doğal protein tüketmeli. Bir çeviride de izlemiştim. ''Size bu tozları pazarlayan şişik adamların bu tozları kullandığını mı sanıyorsunuz. Hayır, ben dahil hiç birimiz kullanmıyoruz'' diyordu

3. diamicron

diamicron Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bence gayet yerinde konuşmuş.Protein tozunu kötülüyor demenin körü körüne protein tozu faydalıdır demenin anlamı yok.Sonuçta videodada söylediği gibi kimyasını bilemezsin binbir çeşit aşamadan geçip o hale geliyor o protein tozları.Zaten spora başlayanlarda protein tozu kullanayim kaslanırım algısı var.Bence doğruda yanlışta olsa protein tozlarından soğutulması lazım insanların.Zaten bu sporu yapan bi kişi belli bi yerden sonra bazı şeylerin farkına varıp protein tozuna ihtiyacı olup olmadığını anlar.Yanlış anlaşılmasın ben protein tozu düşmanı değilim ama kolaya kaçmak adına gereksiz yere protein tozu alanada salak gözüyle bakarım.

4. broscience

broscience Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Ispanakda protein olduğunu ilk kez duyuyorum. 100 gramında 1.9 gram protein olduğu yazıyor diyetkolikde. Bunun neresi yüksek acaba ?? zaten ıspanağın kalorisi nedir ki kas geliştermeye çalışan bir insana yardımcı olsun.. Bu adamların branşı olmasa gerek böyle konular yoksa hiç bir profesörün böyle bir yorum yapması beklenemez. Eğer cidden bölümleri alakalıysa kim profesör yapıyor bunları..

5. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Ya aslında haksız değiller bir bakıma, Canan Karatay diyor ki pakete girmiş her besin zehirdir diyor, yani korkutmak gibi olmasında protein tozuda sütten çıkmış ak kaşık değil sonuçta içinde raf ömrü olsun hemen çürümesin veya işte kötü olmasın diye içine koruyucu maddeler katıyorlardır, ama bunu normal paketlenmiş besinlerede katıyorlar, yani elbette belli bir zararı var paketlenmiş olduğu için.. eğer bi gün dünyada paketlenmiş hiç birşey kalmamış olsa, sadece protein tozu kalsa ancak o zaman kullanmayı bırakmak mantıklı olur..

6. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    rich piana dan duymuş olabilirsin

7. FuriousWind

FuriousWind Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bodybuilding
    Araştırmacılar, ıspanak içinde bulunan Phytoecdysteroids'in yüzde 20 kadar kas büyümesi artırabilir olduğunu kanıtladılar.

8. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    osman müftüoğlu da kötülemişti bir yazısında.karatay akımı diyorum ben buna

9. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Canan Karatay gibi 'protein tozu kalp krizi yapar' dememiş.

Söylediği şeyler doğru. Doğalı varken 15 yaşında, henüz gelişimini tamamlamamış gençlerin içerisinde sentetik ve kimyasal ürünlerin olabileceği şeyleri kullanmanın mantıksız olduğu fikri gayet kabul edilebilir.

Tamam protein tozunu eroin, kokain gibi göstermek abartı ama tamamen masum olduklarını düşünmek de bir o kadar saflık olur. Herşey zamanında ve ayarında olmalı.

Öte taraftan ıspanağın içerisinde faydalı besinler olabilir ama ıspanağın protein kaynağı olarak tüketilmesi komik geldi bana. Yukarıda bir arkadaşın yazdığı gibi 100 gr ında 2 gr protein var. Üstelik bu bitkisel protein. Ispanak yerine yumurta yeyin dese daha doğru olurmuş.

10. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bu konuyla ilgili benimde kafam karışık ancak annem hemşire ve mutlak suretle karşı çıkıyordu.Doktora gittik solgar whey protein önerdi.Onun dışında önermem dedi, bir çok doktor böyle dedi.Yani öyle yoldan geçen doktorlara da sormadım.Bunu bana diyen doktorların içinde spor yapanlarda var.Yapay tatlandırıcı filan yokmuş içinde bir kaç şey daha yoktu şu an aklımda yok.34 gram 1 ölçeğinde 20 gr protein 10 gr karb ( 9 u şeker ) 1 gramda yağ.( tarım bakanlığı onaylı ) Valla diğer protein tozlarına oranla çok pahallı ve protein oranı düşük ancak bana da mantıklı geldi bu.Bazı protein tozlarının hemen hemen hepsi protein..Bu nasıl doğal şekilde sağlanıyor merak konusu.Beslenmem zaten çok iyi sadece ağırlık antrenmanlarından sonra 1 ölçek alırım.Bokslada ilgilendiğim için kullanma ihtiyacı duydum zaten çünkü antrenmanlar çok ağır geçiyor.

Mutlak doğrudur demiyorum.Bunlar benim görüşüm.

11. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    1,5 yıldır farklı markaların protein tozlarını kullandım. Gelişimimi ya da gerilememi asla protein tozuyla ilişkilendirmedim fakat bu spor camiasında bize öyle bir empoze edildi ki protein tozunu kullanmak sanki bu sporun gerekliliği oldu. İbrahim Saraçoğlu'nu izledikten sonra protein tozunu bırakmayı düşünüyorum fakat dediğim gibi antrenmandan sonra o tozu içmeyince sanki tüm çalışma boşa gitmiş hissiyatını bi süre yenemeyeceğim. İşin ilginç tarafı da şudur ki anabolik pencere sadece antrenman sonrasıyla sınırlı değil antrenmandan sonra 24 saat içinde kas protein sentezi 2 katına çıkıyor. Bunları bilen biriyim. Bence bu supplementler bize sadece empoze edildiği için bu kadar önemseniyor. Yahu adamlar forumlarda Weider'den sonra Ultimate kullandım gelişimim yavaşladı diye yorumlar atıyor. Gördüm bunları. Yani protein tozu bir genellemeydi bir de bu işin iç boyutları var marka takıntısı, fiyat takıntısı vs. Bilmiyorum neden bu seviyeye geldi bu insan algısı ve sektör.
    Edit: Protein tozları konusunda Türkiye yavaş yavaş bilinçleniyor bu güzel bir gelişme fakat hiçbir tıbbi bilgisi olmayan, eğitim almamış, forumlardan "protein tozu zararsızdır" yazılarını okuyup gelip orada burada ahkam kesen bir nesil yetişiyor. Bu ciddi anlamda tehlikeli bir durum ve supplement firmalarının ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey değil. Sonra neden bu tozlar bu kadar pahalı? E alıyorsunuz, alıyoruz be kardeşim. 10 lira indirim yapılsa atlıyoruz hemen.

Son düzenleme: 25 Temmuz 2015
    vveedi41 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş