İşte Sokakta Dövmek İstiyen Türk İnsanı! (OKU BUNU)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 25 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Krav Maga İsrail askeri güçleri tarafından kullanılan yakın dövüş tekniğidir.Krav Maga İsrail güvenlik güçleri tarafından belirli değişikliklerle kullanılmaktadır. Kişisel savunma ( self-defense ) için daha basitleştirilip askeriyede kullanılan öldürme teknikleri çıkarılmış bir versiyonu sivil hayatta açılan kurslarla öğretilmektedir (Krav Maga). İngilizce konuşulan ülkelerde kısaca krav şeklinde adlandırılmaktadır.
    Self Defense dünyasına hoş geldiniz, Bu gün sevdiklerinizi ve kendinizi korumak için Self Defense öğrenebilirsiniz. Sivil ve Resmi her kişiye açık bir mücedele sistemidir. Öğrenmesi kolaydır. Self Defense yapmak için özel bir kıyafet veya niteliğe gerek olmadan bulunduğunuz durum ve konum neyse o anda uygulayıcı olabilirsiniz. Self Defense stilinde müsabaka ve yarışma yoktur, mesleki bölüm öğretileri içerir, sizlerin tecrübesi bizi ilgilendirmiyor, hatta hiç bir bilginiz olmaması acemi olmanız daha çabuk ilerlemenizi sağlar önemli olan ilk ders için karar vermek. Yakın Koruma, Bodyguard, Güvenlik personelinin mesleki olarak yapmış olduğu yakın temas, mücadele sistemidir.
    Türk insanın istediği bu yani şu dövüş sanatı şunu ezer araması yapanlara sesleniyorum siz sokakta adam dövmek istiyenler , kondüsyonsuz biri olsanız dahi bu dövüş sanatı kondüsyon istemiyor.Krav Maga öğrenin! sokakta dayak yemezsiniz hiç uğraşmayın diğer dövüş sanatları ile..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:31 ----------

15 dk geçmiş edit yapamıyorum eklemek istediğim birşey daha var bu bütün yazıya karşı benimde bir düşüncem var.

Şahsi yorumum ; ben sokağa yönelik çalışma düşünmüyorum sadece zorda kalırsam kendimi savunmayı hedeflerim oda biri bıçak çekerse felan zaten dövüşerek değil biber gazı sıkarak sonuç alıyorum.anca çok zorda kalırsam dövüşürüm ama sokakta dövüşmek ve kendimi korumak içinde bir dövüş sanatına başlamayı düşünmüyorum Türkiye'de çoğu şey oluyor ama benim oturduğum yer o kadar pislik yerler değil sorunum yok.Ama dövüş sanatı yaparsam benim vücuduma belli bir kondüsyon veya belli bir serilik vericek bir dövüş sanatı yapmak isterim daha çok hoşuma gidiyor..Yukarda yazdığım yazılar forumlarda genelde türk insanının aradığı sokakta dövmek , diğer dövüş sanatına karşı benim ki üstün gösterisi yapmak gibi şeyleri arıyan insanlara tavsiyem Krav Maga orda burda arıycaklarına yok WT çok iyi , Yok MMA süper , Yok Tekvandocu döver vbz arıycaklarına , Krav Maga dövüş eğitimi alsınlar...

Azi ve YuriBoyka61 bunu beğendi.
  2. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    peki kimden alacaklar?
    :)
    Türkiye'de o işi doğru dürüst bilen yok ki!
    Krav Maga'nın sorunu da bu!
    Bir KM hocası çok bomba olabilirken; diğeri sadece 2 seminerle hocalığa başlamış olabiliyor.
    Sir Arawn yine yanlış bir tavsiye vermişsin "bence".
    MTyi incelesene mesela.

Aikidojo ve SiR_Arawn bunu beğendi.
  3. Michaeljai

Michaeljai Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    sokakta dövüşmek istiyen bi adam zaten dayak yer istedigi kadar ögrenmeye calıssın

4. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    sokakta karşınıza kimin çıkacağı belli olmuyor işte :) sokağın dövüş sanatı olmaz...genelde sokakta edilen kavga,allah ne verdiyse durumudur...

5. magicbaris

magicbaris Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar sokak dövüşü ve self defence için american combotive , krav maga ve wing chunu öneririm. combotive serisi sokak dövüşüne yöneliktir adamın dikkatini dağıtıp yumruk tekme kombinasyonlarıyla girersiniz. krav maga aikido tarzı güçlü bir savunma sanatıdır bıçak silah elinde sopa olan ,sizi boğan ,2 koluyla kenetlemiş olan yani grappling tarzı saldırılardanda korur.

Ama benim favorim wing chundur. ipman serilerini izleyen herkes bilir yani sinir sistemi, beyin kas kordinasyonu müthiş artıyor ayrıca her saldırıya counter saldırı yapma olasılığınız var bence wing chun öğrenin namı diğer wing tsun kung fu.

6. M.JaıWhıte

M.JaıWhıte Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    trabzon
    sayokan gibi osmanlıdan beri bizim olan dövüş sanatımız varken israil in krav magasına gerek yok ayrıca o kadar çok sokak dövüşçüsü olmak istiyorsanız biraz bb yapın (vücut oluşana kadar) biraz kickboks birazda mma eğitimi alın (toplamda 3-4 sene) sokakta bir ALLAH ın kulu size dokunamaz

DerrickRose bunu beğendi.
  7. Michaeljai

Michaeljai Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Egitimi veren yer varda sanki kraw maga dan bahsediyorsunuz daha ülkemizde kb egitimi evrilemiyor kraw maga felan hikaye

ayAr ve Aikidojo bunu beğendi.
  8. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    wing chun'u ne kadar yaptınız?
    sokak için hazırlık yapmak çok saçma!
    ya hayat boyu kavga etmek durumunda kalmazsan!
    bu nedenle ben müsabaka sporlarını taviye edeceğim;
    boks, KB, MT, judo, KUDO, MMA, güreş, San Da, Kyokushin Karate, Ashihara Karate, Enhsin, SAMBO
    bunların hepsi seni iyi hale getirir, yeterince ciddi çalışırsan tabii!
    Krav'ı Türkiye'de kim ne kadar biliyor?

Aikidojo bunu beğendi.
  9. DerrickRose

DerrickRose Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sokakta dövüşmek istiyorsan Krav Maga'ya her ay 150-200 lira bayılmana gerek yok.al pazardan 1 liraya bali karşındaki badr hari olsun farketmez.insanların aklını çelmeyin lütfen savunma sanatları sokakta millet birbirini kırsın diye yapılmıyor..

10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ne mantıksız bır baslık

yau adamın elınde demır cubuk var yada elınde musta zaten denk getırse buyuk ıhtımal yzunde kemık brakmıcak sen yok onu ogrenın bunu ogrenın dıyosun

sokak bu adamda sılah olsa sıkıcak bıtcek ne kavgası adamın ısı yok gard alıp hadı bakalım dovus sanatlrımızı konusturalım mı dıcek :)

Azi, TorettoEA ve DerrickRose bunu beğendi.
  11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Arkadaşlar bakın bu hayatta insanlara lazım olan belli şeyler var bunlar başlıca , yaşamanız için gereken şeyler , barınma , birşeyler yemek , çalışmak , kendinizi savunmanız (aklınızı kullanarakda olabilir) Türkiye'de her insan başına bir polis düşüyorda biz mi? bilmiyoruz..Veya polisler her sokakta bir kavga olucak diye bekliyor sizi biri saldırdığında korucak mı? sanıyorsunuz gerçekten bazılarınızın yorumları beni yanılgıya düşürdü , Türkiye'de Krav Maga pahalı olabilir sadece düşünülebilir olarak gördüm , WT sizi korumaz bence diğer arkadaşların söylediği gibi Self Defans'a yönenilmeli tam teşeküllü bir Self Defans eğitimi alabilirsek daha iyi olur ama adam sopayla gelcek muştayla gelcek silahla gelcek diyip kendinizi ölüme atıcaksanız sizin biliceğiniz birşey diyorum..

12. Michaeljai

Michaeljai Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım zaten insan MT,WT,Karate,Kb yapıyorsa ve diger sanatlar sokakta kavga etme geregi duymazlar o sakinlik vardır onlarda onlar ya dostca musabaka yada çok zor durumlarda güçünü kullanır.Adam geldi size dalaştı siz zaten adamı takmazsanız haklısın abicim derseniz adamından siniri gecer oda pardon felan der diyelim karsımıza gözü dönmüş eli bıcaklı bir adam var kaç kurtul ordan çok zordamı kaldın senle bir deil adam belki uyusturucu aldı belki deli belki sarhoş sen onla kendini bir mi tutuyorsun aklını kulan ve ürenine gelirken bir yumrukla bitirsin yada silahla geldi paranımı istedi ver gitsin canından degerlimi en kötü göz yaşartıcı sprey al sıktınmı gözüne uri boyka olsa bişey yapamaz sana

13. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    yau sorun sokakta kavga etmek yada bırını bır dovus sanatıyla dovmek degılkı

sorun neden kavga edılıyor baktınız kacvga var uzaklasın zaten kavga olacak yerde ne ısınız var

bugune kadsar her kız arkadasımla nerdeyse ehr gece dısarı cıktım . ama bır kez bırı ne kız arkadsıma laf attı nede bır sorun oldu . cunku ben ole yerlere gtmem

kavga olabılcek tatsızlık olabılcek yerden uzak duran adamın ıhtıyacı olmaz kı zaten sokkat kavga etmek ıcın bısey ogrenmeye

a su avr tabıkıde dovus sanatları gzuel seyler keske ımkan olsa da bende ogrensem bır kac tane ama su avr sokakta kavga ıcın ogrenmek cok yanlıs . felsefesı ıcın sakınlık dıngınlık ıcın ogrneın ona zaten kımse ıhtıraz edemez :)

14. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.
    Konu kilitleme sebepleri;

Forum Kuralları Madde-24'e aykırı başlık!

Alıntı:
    24- Kavga önerisi istemeyin, öneride bulunmayın! Kavga etmek,dövüşmek,tehdit etmek,tabanca,silah,bıçak vb konuları içeren , bu konularda tavsiye isteyen, tasviye veren, özendiren mesaj ve konuların paylaşılması yasaktır.
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş