üzüldüğüm konular var

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve igormami tarafından 13 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    herkese merhaba. istanbul bahçelievler'de yaşıyorum. size 2 konudan bahsetmek istiyorum.

bugün yeni arkadaşlar katılmış aramıza. ama adamın ilk ve tek konusu steroid kürü ve kürün pct'si. adam bu konuda tavsiyeler için foruma üye oluyor. daha faydalı bilgiler için olmasını dilerdim. tamam ben de bir ara sordum soruşturdum ama sonra vazgeçtim. yani ne bileyim artık...
    bir diğer konu ise spor salonlarındaki hocalar: ben kadın hocanın erkekle çok ilgilendiğini görmedim ama erkeklerin karşı cinsle ilgilendiğini defalarca yani binlerce kez gördüm şahit oldum. onlarla ilgilenmekten sakatlanan arkadaşlarım dahi var. adamlar başlarından ayrılmıyor aşırı derece ilgileniyor ama erkek şu hareketi göster dese iş pt'lik hizmetine giriyor. dertleşmeye yazdım bunları. isteyen yorum yapsın.

2. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    İlk meseleye cevap olarak söyle bi gerçek var ki forum eski kalitesinde değil. O eski abilerimiz de yok. (2010a kadarki dönemi kastediyorum). Forumdaki faydalı bilgilerin %95 i eski üyelere ait ve şu an nerdeyse hepsi artık aktif değil. Eskiden böyle fitness kanalları yoktu her türlü bilgi alıs verişi forumlardan oluyordu.
    İkinci konuya gelirsek periferde bunu daha cok kadın müşteri çekmek için yapıyolar ama büyük şehirde büyük spor salonlarındaki amaç belli. Bunu hepimiz biliyoruz. Tüm hocaları dahil etmiyorum ama.

igormami bunu beğendi.
  3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba,

İlk madde de yazdığın şeyi ben normal karşılıyorum. Çoğumuz, bu spora ilk başladığında, hızlı gelişmek istediğinde vb. steroidleri araştırıyor. Sonuçta insanız ve işin kolayı daima bizlere daha cazip geliyor. Burada kolaydan kastımda, steroid kullanınca hayallerinizde ki fiziğe erişeceksiniz değil. Etrafımda çok fazla kişi, kürlere girip istediği sonuçları alamadığı oldu. Onu kullananlarda yine beslenmesine, antrenmanlarına kısacasına disiplinli bir şekilde spor hayatına devam etmeleri gerekiyor. Neyse kişisel tercihler diyerek geçiyorum.

İkinci maddeye gelecek olursak, uzun süredir forumda takılmıyordum fakat şöyle bir baktığımda bir pt muhabbeti baş göstermiş gidiyor. PT olayına ben biraz farklı bakıyorum. Şimdi süpermarket zinciri gibi açılan spor salonlarında ki ptlere çok fazla laf söyleniliyor. Halbuki adamların haftalık belirli saatleri var. Bu saatler içerisinde spor salonunda üyelere yardım etmekle yükümlüler, ayrıca grup derslerini veriyorlar. Burada salonda ki üyelere yardım etmekle yükümlüler derkende, çoğu gelip size hareketi doğru veya yanlış yaptığını söylemez. Aralarından bir kaç tane çıkar. Gidersiniz siz soru sorarsınız, onlar sizi cevaplar. Pek soru sormasamda bazen, yeni hareket denemelerimde doğrusunu mu yapıyorum diye danışıyorum ve hiç geri çevrilmedim. Belkide benim şansımadır. Onun dışında, şuan ki piyasayı bilmiyorum ama bundan 3 yıl önce Türkiye'nin en büyük spor salonu zincirinde ptler asgari ücret civarında bir şey alıyordu. Bu adamlar asıl parayı verdikleri özel derslerle kazanıyorlar. Onda da yanlış hatırlamıyorsam %60 hoca - %40 salon hocanın özel ders ücretini alıyor. Eğer ki hoca çevresini yaptı ve böyle bölüşmek istemiyorsa, kendisi salona ücret ödüyor ve grup dersleri, salonda ki sheetini filan yapmadan sadece özel derslerine yoğunlaşıyordu. Kazandığının da %100'ü kendisine kalıyordu.

Bu sebepten ötürü süper market gibi olan spor salonlarında, fazla hoca ilgi alakası beklemeyin. Aslına bakarsanız ben bunu şöyle görüyorum; üye oluyorsun, ilk başta bir ölçüm yapılıyor, sonra sana klasik bir aletler gösteriliyor, istersen grup derslerine katılıyorsun ve salonu kullanmaya para ödüyorsunuz.

Bunun dışında daha lokal salonlarda daha fazla ilgi alaka görebilirsiniz. Burada ki profilde çok önemli. Mesela yıllar önce Kaya Arslantepe'nin salonuna gidiyordum, orada ki hocalar çok ilgili ve alakalıydı.

Bir diğer hususta; kaba tabirle asılma mevzusu. Şimdi arkadaşlar bunu asla onaylamıyorum ama burası Türkiye. Salonda değil her yerde erkeklerin kadınlara bir ilgisi alakası mevcut. Hani bir söz var ya; cinsel açlığın afrikasıdır Türkiye diye. Durum bu yani keşke böyle olmasa ama bu bir gerçek. Mesleğine saygı duymayan hocalar bayan üyelere asılıyorlar. Bunu yaparken de bayan üyelerin ( aynı hocalar gibi hepsi değil ) bu durumu kullandıkları da oluyor. Sırf hocaya yaranmak için süslenip giden, cilve yapan bayanlarda var. Bunu nereden biliyorum ? Çevremden ki kız arkadaşlarımdan.

Bayan hocanın da erkeklerle fazla ilgilenmemesi gayet normal. Çünkü üyeler hocaya yürüyor. Ve hocalarda, genelde bu duruma maruz kalmamak için bayan üyeler ile ilgileniyorlar. Sırf hocaya yürümek için, ondan pt alan erkek üyeler bile mevcut. Bu durumu da İstanbul'un en lüks spor salonlarında pt'lik yapan kız arkadaşımdan biliyorum. ( sevgilim değil )

Kısacası ben bu olayları onaylamasamda, normal karşılıyorum. Maalesef insanımız bu ve böyle. Düzeleceğini de hiç sanmıyorum.

igormami bunu beğendi.
  4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Sırf anabolik sormak için üye olmak bana da normal geldi. Her ne kadar eskisi gibi olmasa da sırf sabitlenmiş konulardan dahi çok önemli bilgiler alınablir. Diğer konu daha önce de açmıştın gene yazayım, cinsel açlığın bu derece tavan yaptığı bir yerde gayet normal. Kimi pt ler hatunlara yazıyor, kimi hatunlar ptlere asılıyor vs. Yardım konusu daha ilginç aslında. Macfitte özel ders öğrencisinin eğri büğrü hareketine ses etmeyeni de gördüm, gene özel dersteyken yan tarafta hareketi yanlış yapanı uyarıp doğrusunu göstereni de.
    Birde hafif reklam kokacak ama İstanbulda vg ile ilgileniyor olsam kesinlikle gültepe star gym i tecrübe etmek isterdim. Genel kitlesi yarışmacı abiler/ablalar, çok sıcak bir ortam yemeğini götürüp mutfakta ısıtıp yiyebileceğin bir yer o derece. Hocalar desen gerçi 1-2 taneydi sanırım, hepsi başarılı sporcu yetiştiren antrenörler. Her türlü konuda rahatlıkla yardım ve destek alabiliyorsun.

5. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    insanların kendi seçimleri, avantajları ve dezavantajları artık herkesin dilinde, gülü seven dikenine katlanır hesabı. diken ölümcül olsada....
    erkekleri kadınlarla ilgilenmekte bu kadar hassas olması da nefisle alakalı bir şey. erkekler bununla sınanır kadınlarda güzellikleriyle. maalesef üzücü bunca erkeğin ve kadının bu sınavdan kalmaları...

Agent47 bunu beğendi.
  6. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Asılacaksanız da güzel olanlara asılın bari. Cinsel açlık yüzünden her kadına asılıyorlar Türkiyede. Sonra da kezbanların bir tarafı kalkıyor, insani manada dostça selam bile versen, onlara asıldığını düşünüyorlar, bir havalar bir havalar...
    Hedef gözetin be dostlar...Hedef gözetin :)

Fırında_Sütlaç bunu beğendi.
  7. orfoz33

orfoz33 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    mersin
    Sadece ikinci konu için konuşsam ; geçenlerde bu sitede de bir bayan konu açmıştı ^^kaslı erkek kilolu bayana bakar mı^^ diye , resimler filan koymuş.. O konuya yoğunlaşan ilgiyi hatırlayınız rica ederim :)
    Bir erkek açsaydı o konuyu ve ^^kaslı kızlar kilolu erkeklere bakar mı^^ diye.. Sizce aynı ilgiyi toplayabilir miydi?
    Sonuç olarak bu bizim aç toplumumuzun hikayesi... Spor salonu ile sınırlamamak hatta orayı toplumdan farklı görmemek lazım diyorum.

Son düzenleme: 15 Mart 2019
    Güç aşkı bunu beğendi.
  8. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    evet evet. hatırladım o başlığı. hatta ben de: bırakın şunu ya 500 tane erkeğin ona çıkma teklifi etmesini bekliyor. demiştim.

Sayfayı Paylaş