Üniversitelerin akıbeti ne olur

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Svastika tarafından 3 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Merhaba arkadaslar, pek cok kurumun kurulusun ne olacagi belli iken universiteler hakkinda hala kesin ve net sekilde bilgi verilmiyor. Ben acilsin acilmasin yorumu yapmayacagim siz de yapmazsaniz sevirim, fikir alisverisi icin actim konuyu. Sahsi gorusum acilacagi yonunde cunku ulkemizde eğitim buyuk bir ekonomi konumunda , ustelik ekonomik krizdeyiz. universitelerin acilmamasi bir cok sehirde ekonomiyi asiri derecede kucultecek bir olay olur. ancak isin saglik boyutu da var. bir suru ogrenci ne yapcagini bilmiyor ev tutacak olan apart ayarlayacak olan hatta universitelerin akibetine gore tercih yapacak olan bile var. siz ne dusunuyorsunuz, “sizce acilmali mi?” diye degil, “ sizce acilacak mi?” diye soruyorum

2. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Açılacak. Özel okullara paralar verilecek, şehir dışında evlerle yıllık kontratlar yapılacak, yurtlarla kontratlar yapılacak, harçlar yatırılacak. 1 ay sonra da parayı ceplerine koyduklarından kapatacaklar diye düşünüyorum.

Svastika ve Alincoln bunu beğendi.
  3. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Açılacağını düşünmüyorum. Milli eğitim bakanlığı 60 kişilik sınıfları parçalayarak ders işlemeyi düşünürken bazı bölümlerde yer alan 300 kişilik sınıfların parçalanması zaten mümkün değil. MEB en azından bunları araştırırken yök daha hiçbir açıklama yapmışta değil. Şahseb açılmayacağını düşünmekteyim. En azından yarım dönem daha açılmaz.

Bu ihtimalde mantıklı geldi :)

NeverEnough bunu beğendi.
  4. ahmet377

ahmet377 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    ben eylülün 20 sinden sonra açılacağını düşünüyorum

5. kirliiiii

kirliiiii Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Para para para. Açılacak tabiki açılmaz olurmu.
    Günlük 6 bin vaka açıklanan rusyadan antalya ya uçak seferleri baslatildi. Üniversite hayli hayli açılır.

6. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    İçerden bilgi vereyim. :) Henüz hiçbir üniversite gelecek seneye ait akademik takvimlerini belirlemedi. Bu ayın sonunda YÖK'ün vereceği karar bekleniyor.
    Mevcut pandemi sayıları düşmese de üniversitelerin alınacak sıkı tedbirlerle eğitime başlayacağını düşünüyorum. Belli bir yüzdelik derslerin uzaktan eğitimle verilmesi, sınıf mevcutlarının düşürülmesi, ders programının dağıtılarak aynı anda binalarda mümkün olduğunca az sayıda öğrencinin bulunması gibi tedbirlerle yeni eğitim-öğretim yılı başlayacak diye düşünüyorum.

Svastika bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş