Özgüven problemi

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Ufkglsn tarafından 30 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Tags:
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Ufkglsn

Ufkglsn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Belki bu konuda tecrubeli olanlar vardır bende özguven eksikligi oldugunu hissediyorum kas yaptiktan sonra bu biraz daha azaldi ama hala var mesela biriyle kavga etmek onun agzını burnunu kırmak istiyorum ama korkuyorum ya okuldan atılırsam ya çıkışta adam toplayıp dalarsa diye gaza getiren şarkilar dinliyorum dövus filmleri izliyorum duvarları yumrukluyorum ama hala biriyle dovusmeye pek cesaret edemiyorum.Normalde kimseye anlatamam bunlari ama cok sukur dertlesecegim bi yer buldum sizce bu problemden nasıl kurtulurum?

2. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    aynısı bendede var geçen sene en yakın arkadaşım bile düşmanlarımın gazıyla onların tarafına geçti , okulda yanlızdım herkez benle oyun oynuyordu birde okulun reislerinden biri bana takmıştı kaslı olduğum için bu durumu çok yaşıyan vardır . ona ses çıkaramamdan yararlanırlar , zaten kavga etsem zorlasam bile 2. 3. gün gidicek bir arkadaşıyla daha teke teke çıkarcak öyle bir insan . çocugun biri derste dürtüyordu yüzüne yapıştırdım anında yan sınıfa ağlamaya gitti 2 3 kişi geldi sözde hesap sormaya . valla içimdeki şiddetide kaybettim kaybetmeyede devam ediyorum

Son düzenleme: 30 Ocak 2016
  3. Onr.erdgn

Onr.erdgn Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    En büyük delikanlılık efendiliktir.Bu problemden başkasıyla kavga ederek degil kendinle kavga ederek kurtulursun kavgan kendinle olsun başkasıyla değil.Dövüş filmelerini yine izle kendini motive et güzel,ama kavgan meşru savunmanın dışına çıkmasın demek istedigim fitili ateşleyen sen olma ama hazır olmasınıda yeri geldiginde sakin kalarak otoriteni göster.

actual1985 bunu beğendi.
  4. Ufkglsn

Ufkglsn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    ben senin aksine okulda cok populer ve aktif biriyim bircok arkadasim da var okulda 10 saniyede zeka kupu cozdugum icin baya populer olmustum ama bi okadar sevmeyende var su cesaret sorununu cozmem icin biriyle ciddi bi kavga etmem lazim heralde
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ocak 2016 ---
    Ama kavga etmeyince cok ustune gelirler ve senin gucsuz biri oldugunu dusunmezlermi

5. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Efendilik felan boş ben yıllardır kavga iyi birşey değildir dedim Sessiz sakin biri olmayı tercih ettim yaşamadığım kalmadı . ve ben gerçekten cesaretsizlikten kaybediyorum korktuğum için bunları yaşadım .

6. Ufkglsn

Ufkglsn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Aynen bi çare bulmamiz lazim bu işe

7. Onr.erdgn

Onr.erdgn Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Aslında ne düşündüklerinle ilgilenirsen güçsüz olduğunu belli edersin.Üstüne gelmesi önemli değil sana bi hamlede bulunursa orantılı olarak karşılık verirsin sıcakkanlı olursan heycanlanırsın efendi ol soğukkanlı ol birisi üzerine yürüyosa tırttır zaten o rahat ol :)

8. Ufkglsn

Ufkglsn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Birde senin dedigin gibi yapayim denemekten zarar gelmez sogukkanli olurum eger bana hamle yaparsa geciririm bitane

9. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Efendi olun kimse kimseye durduk yere ses cikarmaz..baktiniz cikariyor gerekli sikayetleri yaparsiniz. Siz ne yaparsaniz yapin insanlar birseyler dusunecek..

Kavgaci , korkak, serseri, ispiyoncu vs vs her durumda etiket koyulur.

Efendilik. Sabir vs buyuk erdemlerdir. Siz iyi insanlar olun. Kimseye birsey ispat derdiniz olmasin. Ispatlasaniz bile istemediginiz birsekilde etiketlenirsiniz zaten.

Akilli olun :)

yüzmeylçn, abseto, actual1985 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  10. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Hiç öyle olmuyor hocam ha şimdi ha öğrencilik yılları bitip evlenince , öğrencilik hayatı biter yine aynı durum yaşanır . Trafik kavgalarında bir adama 3 kişi dalıyor herşeyi geçtim eve hırsız girer ailelerin yanında hırsızla yüz yüze gelinse ne olur donup kalınır bu tür şeyler hayatın her anında yaşanabiliniyor . Merhametten maraz doğar

11. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Gorende hayatimda okul okumadim sanar. Gozunu seveyim merhametten marwz dogar mis..gormuyor musun butun ulkede problem sacma sapan nedenlerle kavga etmekten cikiyor...

12. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Nedense birşey demek gelmedi içimden şimdi , Yada dediğini anlıyamadım . Valla nediyim benim derdimden yaşayan anlar

13. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yaşımız genç olduğu için gurur ön plana çıkıyor bu güzel bir şey aslında ancak bunu olumlu kullanmak en iyisi
    düşünün gururunuz kırıldığı zaman ya da başınıza istemediğiniz bir olay geldiği zaman kendinizi yetersiz ve korkmuş hissedersiniz bu çok doğal bir şey
    korkmak ya da cesaretli olmak; korku senin içinde yarattığın tamamen psikolojik bir şey aşırısı seni kaygı hastası yapar bunun farkında olup düzeltmeye çalışmak en iyisi
    cesarete gelince diyecek bir şey bulamıyorum kavgaya cesareti vardır bir insanın ama köpekten korkar ya da ne bilim 2 metre yükseklikten aşağıya bakamaz cesaret tamamen tecrübe isteyen bir durum
    benim diyeceğim tek şey hayatta bir hedefiniz varsa ve onu gerçekleştirmek istiyorsanız mutlaka elinizden gelen her şeyi yapın ve hedefinize ulaştığınız zaman çevrenizdekiler size saygı duymaya başladığı zaman kendinizi hiç olmadığı kadar mutlu ve iyi hissedeceksiniz.

14. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28

Şu konuda 3453128 kez edebiyat yapıldı , bukadar uzun yazmasaydın . Bana edebiyat değil çözüm lazım

15. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    çözüm sende benim ki sadece bir fikir kardeşim her şey sende bitiyor.

16. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    benim konuma yazdın zannettim biraz kişisel yazmışım

17. kadri2323

kadri2323 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum özgüven yada cesaret dediğin şeyin bu anlattıklarınla alakası yok. Bence kendini fiziksel olarak değil mental olarakta geliştir sonrasında herşey yoluna girecektir. Kimseye anlatamadığın sorunların varsa da bunun için profesyonel bir yardım alabilirsin psikolojik danışma gibi.

18. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    kavga gibi konuda psikologa başvurulmaz gereksiz ve amaçsız , anca takıntı gibi konularda o yönden destek alırım .

19. kadri2323

kadri2323 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    18
    Kavga yüzünden değil güzel kardeşim ama uğraşıp ta laf anlatmayacağım takılın.

20. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    biri seninle uğraşıyorsa ona sağlam bir yumruk atmalısın.ama dikkat et,okulda atarsan başın ağrır.durduk yere de vurma.zaten yanındakiler kaçışmaya başlar genelde.gidip 3-4 kişinin arasına da dalma.mantıklı hareket etmeye çalış.ben olsam ilk tepkimi karnına yumruk atarak yapardım,kalıcı iz,kırık vb. olmaz daha güvenilir.bıçak taşıyan tiplerse kesinlikle bulaşma

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş