Özgüven problemi yaşayanları ve çözebilenleri bekliyorum :) Help me guys.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Constance tarafından 11 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Öncelikle Selamın aleykum forum ailesi. Ben küçüklükten beri gerek kendi yapım gerekse maddi durumlarımdan dolayı insanlardan uzak durdum. Kendimi internete adamıştım zamanında evden aldığım para dışarıda birisyle gezip tozmalık değil de internete yettiği için internete yöneldim ve sosyal hayatımı sıfıra indirgedim. Lisede de aynı durumda olduğum için hayatımı aynı şekilde insanlardan uzak internetle iç içe sürdürdüm. Daha önceki yaşantımda kısa boylu ve 52 kilo birşeydim. Öncelikle internet hayatımı sonlandırdım. Daha sonra kendimi spor salonunda ağırlık kaldırırken buldum. Zamanla 52 olan kilom şimdi 73 falan ve bir devlet kurumunda memur olarak görev yapıyorum. Kendime giyiniş olarak sonrasında üslup ve insanlara yaklaşım olarak baya bir çeki düzen verdiğime inanıyorum. Ancak geçmiş yaşantımdan gelen birçok şeyi düzeltmeme rağmen özgüven problemini hala devam ettirmekteyim. Kendimi öyle çok beğenmiş biri değilim. Hatta çoğu zaman kendimi yerin dibine sokarım. Zaman zaman benden daha çirkin olduğunu düşündüğüm insanların yanında bir kız falan gördüğümde ben bundan daha iyiyim. Her açıdan diyorum. Ama yine de kısa süreli patlama olduğu için geri sönüyor özgüvenim. Bana bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mı ?

Rambo206 bunu beğendi.
  2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Dışarıdan göründüğü gibi değil her şey. Benim kısa boylu bir arkadaşım var(1,68 boyunda, göbekli bir erkek)
    Ama inan, öyle kızlarla çıktı ki, rüyamızda göremeyiz o kızları.

Dışarıdan bakan herkes, yahu bu kızlar bu adamda ne buluyor, biz ondan daha iyiyiz diyorlar. Ama adamda öz güven tavan. En yakışıklı ya da en zengin erkekleri reddeden kızları bile gidip tavlıyordu.
    O arkadaş, boks yarışmalarında derecesi olan bir çocuk. Dahası çok zeki. Lisede Fizik olimpiyatlarında altın madalya almış birisi.Hem yerel, hemde uluslararası bazda altın madalyalı.
    Üstelik, karikatüristlik de yapmış bir dönem ve 3 tane yabancı dili çok iyi biliyor. Boğaziçini elektrik-elektronik mühendisliği ve fizik bölümlerinden çift diploma ile bitirmiş birisi.
    Yani, dışarıdan bakınca, bu kim ya dediğim adam; konuşmasını, oturmasını, kalkmasını bilen, eğlenceli, çok zeki, ve başarılı bir sporcuymuş mesela...

Benim boyum yaklaşık 1,90. Yakışıklı da sayılırım ayıptır söylemesi.İyi de fiziğim var. Mesela, ben o çocuğu gördüğümde küçümserdim, bu kızlar bunda ne buluyor falan, diye..
    Ama o adamı tanıyınca, o küçümsediğim adamın, aslında benden 100 gömlek üstün olduğunu gördüm.

Yani, öz güven kazanmak için her şeyden önce, ön yargılarımızdan kurtulmalıyız...Başkalarının kaliteli ya da farklı yönlerini örnek almalıyız ama kendimize ait özgün bir tarzımız olmalı genel çerçevede.

Brkann ve Constance bunu beğendi.
  3. mcyaralıbodyci

mcyaralıbodyci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Bende bodybulding yapmaya başladığım gibi böyle bir sıkıntı kalmamıştı bende.Bu spor çok şey kattı.Vucutunda bile değilim bu özgüven kazandırması bitirmişti zaten işi

4. Tetg

Tetg Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yanlış anlama ama sende öyle kızları tavlayacak bir potansiyel göremedim. muhtemelen çoğu kızı tavlayacak biri olamayacaksın.
    2. mesajdaki nicki D ile başlayanda potansiyel var bak o olabilir.

Her gördüğüm kızı tavlayayım diyorsan 3 şeye sahip olman gerek. Zeka, yakışıklılık ve kibarlık. tabi kız gibi olma dememe gerek yok sanırım.

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    @Dvrmchrky yazmak istediğimi örneklendirmiş aslında ama ben de birkaç kelam edeyim. Görsellik erkekler için olduğu kadar olmasa da kadınlar için de önemlidir, bu tamam. Fakat bir erkeğin bir kadına yakışıp yakışmadığını düşünme kriterin görüntüsü olmamalı çünkü kadınlar eş seçerken tamamen biyolojik sebeplerle bizden farklı davranır. Dış görüntünün, erkeğin kadını ve çocuğunu (bunlar beynin çok derinlerindeki içgüdüler olduğu için sadece evlenecek eş ararken değil, kısa süreli eş ararken de çalışan mekanizmalardır) koruyabilecek kapasitede olduğunu göstermesi açısından belli bir önemi var. Uzun boy, geniş omuz, kaslı vücut (vücut geliştirme seviyesinde olması gerekmiyor), geniş çene (yüksek testosteron habercisidir) vs... Fakat erkek, kadını ve çocuğunu sadece fiziksel özellikleriyle korumaz, hatta günümüz dünyasında çoğu zaman buna gerek mkalmadan iş hallolur. Diğer önemli kriterler, yenilmeye alışık olmadığını gösteren rahat, stressiz tavırlar (agresif değil), sosyal çevresinin güçlü olduğunu gösteren sohbet ve espri yeteneği, kültür seviyesi, maddi kazanç, toplumsal hiyerarşide bulunduğu konum gibi şeyler; çok kriter sayılır ama hepsinin bağlandığı nokta kadının ve olası çocuğunun rahat ve güvende hissetmesini sağlayacak özellikler olmaları. Bunlara sahip olmayan bir erkek bile bunları kazanabilecek potansiyeldeyse, kadın bu potansiyeli hisseder ve o erkeği seçebilir. O yüzden dış görünüşü kriterlerin sadece birisi olarak alıp, burada çelişki görünce şaşırmamak lazım.

Belki daha önemlisi özgüveni birlikte olunan kadından ayırmak lazım. İnsan, karşı cinsle ilişkisinden bağımsız olarak özgüvene sahip olduğu zaman partner zaten bulur, bunun için çaba harcamasına gerek kalmaz. Ben, kendini hayatın çeşitli yönlerinde geliştirmiş ama partner bulamayan, erkek veya kadın, kimseyi tanımadım.

betteringmyself ve SoldiersOfGod bunu beğendi.
  6. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Dün telefondan birşeyler yazmıştım da gelmemiş herhalde telefondan :) her neyse şimdi kardeşim öncelikle bak şimdi benim kızlardan uzak durmamın veya çekinmemin nedeni aslında tiplerinin çok çok üstlerinde egolarının olması bunun nedeni de bizim erkeklerin duvar deliklerine çakması gereken şeylerini kızlar üzerinde kullanmaları kızlarda bunu güzelliğe bağlıyorlar ve kendilerini güzel olarak görüyorlar bu yüzden Türk kızlarından sevgilim olacağını pek sanmıyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Temmuz 2016 ---
    Salon ve vücut bir yere kadar kardeşim sende dil olmadıktan sonra kız vücuduna mı katlanacak
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Temmuz 2016 ---
    Bende kendimde bu potansiyeli pek göremiyorum ama diğer saydığın üç şeye gelirse zeka ve kibarlıkta kendimi baya bir iyi olduğumu düşünüyorum yakışıklılık dersen onda da hiç fena değilim hatta bir ara World Handsome Man yarışmasında 2.cilik almışlığım var :)

Son düzenleme: 12 Temmuz 2016
  7. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Özgüven tecrübe ile kazanılır. Bir iki kızla makul bir şekilde tanış gerisi gelir

Constance bunu beğendi.
  8. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Bende öyle düşünüyorum. Sırf bu yüzden kadınların çoğunluklu bulunduğu yerlere giriyorum zaman geçiriyorum

9. tesla55

tesla55 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aleykum Selam kardsim kendini dışarıya kapatmıs olabilirsin ama kimseye minnet etmemişsin bu önemli bir karakterist özellik iyi bir eş herseyi çözer secdeye yönel kardesim

10. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    ben oldu bitti başkalarına en ufak bir şeyde ricada kolay kolay bulunmam kendim yapabilirsem yaparım yoksa da o şeyin olmamasını beklerim. Eş konusuna gelince daha çok vaktim var evlenmek hikaye şimdilik

11. sinus

sinus Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    ayni sorun bendede var, eminim burda bi cogumuzdada var.
    Sebebi ise cocukken yasanan problemler. Obez birisiydim, fazla icine kapanak. Sonra kücük yasda babam vefat edince dahada icime kapandim.
    3-4 sene önce kilo vermeye basladim, baya fit bir vucudum oldu. Ama kafa yapisi hala ayni.

Ben insanlara karsi konusurken fazla empati kuruyorum, yada bilmiyorum bana öyle geliyor. Karisikli konusurken, kafamda tilkiler dans ediyor acaba öyle dedigim icin kirildimi, benim hakkimda ne düsündü diye. Öyleki ertesi gün hala kafama takiliyor.

bu huyumdan yavas yavas vazgecmeye cabaliyorum. Hayatta bazi seyleri s.... etmek lazim galiba

bu arada yasim 24, simdiye kadar hic sevgilim olmadi, evet hepsi benim hatam :)

betteringmyself bunu beğendi.
  12. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Kendimde seni görüyorum :) Yıllar sonra ki halimi . Tilki problemi bende de var ama ben diyorum böyle söylediğimde şunu mu anlar yoksa dediğimi mi anlar diye düşünüyorum. Ve açıkçası acilen kurtulmamız gereken bir problem bu. bir şekilde atlamamız gerek bir sonraki seviyeye :)

13. sinus

sinus Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    su videoyu dün gece izledim. Hoca A-Z e kadar her konuyu deyinmis. Kayisi örnegi de güzeldi

14. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    bugün izlerim birazdan bakayım bi dediğin kadar var mı :)

Sayfayı Paylaş