Önkol Sakatlanması

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve kaanreis tarafından 3 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kaanreis

kaanreis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle herkese selamlar. Dün göğüs-bicep antremanımda cable chest fly hareketimden sonra sağ önkoluma-bilek ufaktan bi ağrı girdi. Bilimsel adı flexor digitorum profundus olarak geçiyor sanırım.Meraktan hafif kilo bar alıp barbell curl deneyim ağrıyacak mı derken ağrısı daha da şiddetlendi. Sizce bu normal mi? 3 yıldır bu sporun içerisindeyim ve ilk defa böyle bir şey ile karşı karşıya geldim. Bugün ağrısı biraz daha şiddetlendi. Normalde bir şey yok ama o kaldırma pozisyonunda ağrı giriyor. Bir yandan antremanlarımı aksatmak istemiyorum fakat bu ağrı ile sağ kolumu kullanabilecek durumda değilim. Ne önerirsiniz? Kas gevşetici krem sürdüm ama pek etki etmiyor gibi.

Son düzenleme: 3 Mart 2020
  2. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Flexor digitorum profondus teşhisini senmi koydun?
    Doktora gitmeni öneririm .

kaanreis bunu beğendi.
  3. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Ön kol kaslarında teşhisi en baba doktor bile gelişine koyamaz. Ön kolda 3 tabaka vardır, her tabakada da neredeyse aynı görevlere sahip 10'ar kas bulunur.
    Muhtemelen minik bir zedelenme yaşamışsındır. 1 hafta ara vermeni tavsiye ederim, üstüne gittikçe kötüleşebilir.

kaanreis bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş