Önkol Eklemlerinde yanma ve acı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve BOSNAK tarafından 12 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    Selamlar bütün arkadaşlara;
    siteye yeni üye oldum; fakat ilk yazdığım konu sakatlık, bu yüzden kusura bakmayın arkadaşlar

her iki kolda Bicepsin eklemlere bağlandığı yerde yanma ve acı var, eklemlerin tam ortasında bağlantı yerinde,
    normalde yatarak fransız presini 45 kiloya kadar kısa barla çalışırdım, son antremanda benç prens barıyla yani uzun barla yaptım, 60 kg.ya kadar çıktım, hiç bir ağrı zorlanma hissetmedim, çok rahat 5 set çıkardım, sonrasında
    haftasonu 2 gün dinlendim salona gitmedim, hafif sızı vardı, hiç rahatsız etmedi, üstünde durmadım, olağan günlük sızılardan biri gibiydi,
    fakat dün göğüs programım vardı, benç prens çalışırken ilk ısınmada dahi, barı ilk kaldırışta bicepsin bağlandığı tam eklem içinde aşırı bir acı hissettim, tekrarlara ilk başlayışta oluor, 3, de 4,de hafifleyip geçiyordu, salak gibi çalışmaya devam ettim, 110 kiloya kadar çıktım, şimdi eklemden başlayıp, önkola kadar uzanan yanma hissediyorum, gün boyu sürüyor, antremanlara 1 hafta ara vermeyi düşünüyorum, arkadaşlar bu yanma ve hafif acıyla ilgili bilgi verirseniz, yardımcı olursanız çok sevinirim, ciddi birşey olmadığını umuyorum, doktora falan gitmem gerekirmi??

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden tesekur ederim

2. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    antremanlara ara vermek seni çok etkilemiyecek ise bir süre ara ver..bu tip sakatlıklar vücut geliltirmede çok olağan,merak etme herkesin başına geliyor..hatta çoğu vücutçuda bu ağrılar zamanla kronikleşebiliyor ve bununla çalışmlarına devam ediyorlar..ağrıyı hissetiğin her harekete bir süre ara ver..ağrı olmayan hareketleri ve kas gruplarını çalıştırabilirsin..ama tam bir dinlenme için gerçekten o bölgede hiç ağrı ve sızı hissedilmemsi gerekiyor..dinlenmeyle geçeceğini düşünüyorum.en az 1 hafta ,10 gün dinlen..zaten mevsimde yaz hem çok yüklenmene gerek yok..dinlenme süreci boyunca ağrılarında bir değişme olmaz ise bir doktora başvur..mümkünse spor hekimi..antremanlara tekrar geri döndüğünde ise antreman başlarında sorunlu bölgeyi iyice ısıt..kullandığın kilolarıda çok hızlı arttırmamaya gayret et..geçmiş olsun..

3. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    tesekkurler barış kardeş,

4. destro

destro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Geçmiş Olsun boşnak,

Senin probleminin Repetitive Strain Injury (Tekrarlayarak Zorlama Sakatlığı) olma ihtimali yüksek. İstersen biraz araştır, belirtileri benzerlik gösteriyor, zira bir ortopedi uzmanına göstersen daha doğru olacaktır. Bir süre (üzülerek söyleyeceğim ki 2-3 hafta kadar) zorlamaman gerekebilir, zorladıkça daha büyük acı hissedebilirsin. Tekrar geçmiş olsun.

Acil şifalar dilerim...

5. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Selam boşnak bu dediğin rahatsızlık bendede var hemde daha şiddetli nerdeysae ağlıcaktım yani o kadar,bendeki sakatlık bilek güreşi yapmaktan oldu eğer bilek güreşi yapıosan ondan olur bide düz barla alna tirisepste ağrımasında etkili oluo banada olmuştu eğer bir süre 1-2 hafta kadar hiç yormadan dinlendirirsen geçer...

6. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    İlgili cevaplarınıza tesekkurler arkadaşlar,
    şuan dinlenmedeyim, yapacak birşey yok, bekleyeceğim bir hafta daha,
    Jöntürk arkadaşımızın dediği gibi, yatarak alna tricepste dayanılmaz oluyor, herkese tavsiye bu sakatlıkta yüzmeya falan gitmeyin,
    salonda çalıştığımda çektiğim ağrının 100 mislini sadece denizde yüzdüğümde çektim, ağlamayı bırakın dişler kırılana kadar çenem kitlendi ağrıdan...
    sağlıcakla kalın arkadaşlar

7. C4N

C4N Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 98 kiloluk bir adamla bilek güreşi yaptım bikaç kere. 5 g
    n oldu ön kolum acımaya başladı hafiftem. Rüzgar sörfü yapmaya gittiğimde ise nerdeyse ağrıdan kıvranıyodum. Bugün ortopediste gittim bağ zedelenmesi dedi. Ağrı kesici, kas gevşetici ve iki adet krem verdi. Beni üzen kısmı 6 hafta kolumu zorlamamam gerektiği. Gerçekten 6 hafta kolumu zorlamamam gerekir mi sizce? Yani doktor bence biraz abartıyoru olabilir, salona gittiğimde çalıştıktan sonra eğer ağrı yoksa iyileşmişmidir?

8. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    bahsettiğin şey french press'te fazla ağır girmekten oluyor. french press eklemlere sağlam yüklenen bir çalışma, yapanların çoğunda ya senin sakatlığından, ya da dirsekte sinir sıkışması gibi pis sakatlıklardan oluşuyor. aman dikkat.

9. onimusha

onimusha Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde parmağıma girmişti ağrı.Ama çalışmaya devam ettim..Fazla ağrı yoksa hafif kilolarla devam et ama zorlama kendini.Böyle agrıların gecmesi 1 haftadan uzun sürer.Bence alışmaya çalışmalısın..

10. alimurat

alimurat Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bu konu çok eski ama araştırdım ve gördüm ki yalnız değilmişim, aynen dirsek iç bölgesinde bir ağrıdır gidiyor, artık biceps çalıştırmaz oldu bana :( çok can sıkıyor, ilacı dinlenmek denmiş ama kronik de olabilir denmiş , kornikse sporun sonu olabilir. Sol kolu bitirdi resmen :(
    Olmadı bir doktora göstereceğim. Yeni tavsiyeleri olan arkadaşlar olursa rica ederim.
    Ortopedik destek sağlacak ürünler işe yarar mı acaba..

11. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    sinir sıkışması !! genelde orada olur. tehlikeli bir hal alabilir.

12. alimurat

alimurat Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bendeki golfçü dirseği denen şeymiş anladığım, uzun süre dinlenmek gerekecek. Neyseki bazı tripceps hareketlerinde sorun olmuyor , sol kol incelecek malesef belki 1-2 ay çalışamayacağım. Sırtta çalışamayağım bu durumda. Uzun süren dinlenme gerektiğini öğrendim ve nüksedebiliyormuş, çok tatsız bir durum. Spordan soğuttu.

13. dontyouloveme

dontyouloveme Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Aynı sorun bende de var 2,5 aydır dinleniyorum 7 günde 1 kere 10 tane şınav çeksem bile hemen sakatlanıyorum. Bu sakatlığı nasıl atlatıcam ?

Sayfayı Paylaş