Öneriye ihtiyacım var.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Yunus Guner tarafından 10 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Yunus Guner

Yunus Guner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmiristanbulzonguldak
    Arkadaşlar 1.70 Boyunda 71 Kg, 20 yaşında bir erkeğim.
    Spora hep ilgim vardi ve hala var. Yalnız iki üç aydır barfix ve şınav türleriyle form tutuyorum.
    Şuan vücudum orta seviyede kas kütlesine sahip. Bu zamana kadar spor yaparken hiç protein amino asit vb. Şeyler kullanmadım fakat artık kullanmamım gerektiğini düşünüyorum. Çünkü kas kütle artışı olmuyor. Beslenme olarak oldukça protein besleniyorum. Öğrenci olduğum için tavuk ve haftada 320 gr ton balığı yiyebiliyorum.
    Beslenmem Sabah 3 yumurta, 2si haşlanmış 1i yulaf ezmesi ve lor peynir karışımı ile omlet şeklinde.
    Yanında 5 zeytin bir domates 50 gr felan beyaz peynir ile tam tahıllı 2 dilim ekmek ve bi bardak elma suyu ile oluyor genelde.
    Ara öğün olarak meyveleri tercih ediyorum yahut protein içeren yiyecekler kuruyemiş dahi olabiliyor.
    2. Ana öğün genelde Kırmızı mercimek corbası yine peynir domates felan oluyor ve karbonhidrat içeren yiyeceklerden oluşuyor çünkü bu öğün spor öncesi
    Günlük 1,5 2 litre su içiyorum en az
    3. Öğün spor sonrası bonfileyle et sote (150 gr gibi bişi bazen arttırıyorum) yapıyorum yanında yine mercimek corbası gibi protein oranı yüksek tahıl türlerinden oluşuyor ekmek yine 2 dilim. Bu öğünde yoğurt ve meyvede yiyebiliyorum ara sıra. Beyaz ekmek yemiyorum. Kepek tam tahıllı yada çavdar yiyiyorum. Harici olarak şekerli yahut abur cubur ile tarif ettiğimiz şeylerden beslenmiyorum. Hatta çayı bile şekersiz kullanıyorum bazen kan şekerim düşebiliyor arada şekerli bişey atıştırma gereği duyuyorum.
    İlk ve ikinci öğün sonrası 10 15 dk sonra sütle sade mısır gevreğide atıştırıyorum.
    Ve spor yapma konusunda gayet direyetli bir vücuda sahibim izin versem 4 5 saat bile ağırlık altında kalabilecek bi enerjisi var.

Sizden istediğim protein ve aminoasit takviyesi.
    En iyi (işe yarar) ve para konusunda ideal kombin hangisidir.
    Kütle, Protein tozu ve Amino asit şeklinde almak istiyorum. En ideal karışım hakkındaki önerilerinizi ve nasıl kullanmam gerektiğini detaylı bir sekilde anlatmanızı istiyorum.
    İyi günler, Sağlıcakla Kalın..

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Madem yeterince protein aldığını düşünüyorsun o zaman neden takviye almak istiyorsun ki? Tabi ki alıp almamak sana kalmış ama fazladan aldığın için hem organların yorulacak hem de paran çöpe gidecektir.

3. Yunus Guner

Yunus Guner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmiristanbulzonguldak
    Oldukça yani yettiği kadar proteinli besleniyorum fakat daha fazla gelişim olmuyor. Sanırım daha fazla almam gerekiyor. Amino ve Protein Tozu ve Hacim istiyorum. Destek lazım sanırım.
    O yüzden kombin için fikirlerinizi almak istedim.

4. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Daha fazla protein almak daha fazla geliştirmez ;
    Vücudun için doğru antrenman programına sahip olduğuna emin misin?
    Antrenmanda yeterince zorluyor musun?
    Yeterince kaliteli karbo ve yağ aldığına emin misin?

doxux ve Yunus Guner bunu beğendi.
  5. mrtyler2

mrtyler2 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırşehir
    Hacim istiyorsan karbonhidratı arttıracaksın bakıyorumda çok az karbonhidrat alıyorsun günlük 400 450 grama çıkar karbonhidratı , karbonhidrat önerim ise bulgur lapası . Bol şans

doxux ve Yunus Guner bunu beğendi.
  6. Yunus Guner

Yunus Guner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmiristanbulzonguldak
    Bir çok program uyguladık. O konuda sıkıntı yok. Karbonhidrat az alıyordum haklısınız. Ben kilo koruyup yağ yakıp kas yapmak için uğraşıyordum. Şimdi kütle almam gerekiyor. Karbonhidratı arttırcam fakat ben belli bir kombinde yapmak istiyorum protein amino ve hacim ile ilgili. Önceliğim bu, bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Ekim 2014 ---
    Yorum için tesekkurler. Arttıracağım fakat ileriye dönük bir kombinde lazım olacak.

7. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Yunus Guner, ne kadardir spor yapiyorsun ve calismalarin genelde kendi vucut agirligini iceren hareketlerdenmi olustu yoksa agirlik calistinmi?

Lg Smart World

8. Yunus Guner

Yunus Guner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmiristanbulzonguldak
    Belli dönemleri oldu 1.5 yıl yaptım 1 yıl form tuttum ardından bi yıl yapamadım kaslar gitti yağlar geldi sonra başladım 2 3 ay sonra yine 2 3 ay ara verdim. Değişti yani bi rutine sokamadım belli sebeplerden dolayı. Form tuttuğum zamanlar kendi vucut ağırlığım ve alternatif ağırlıklar ile oldu. Yaptığım zamanlar salonda belli bir program eşliğinde yaptım.

9. Yunus Guner

Yunus Guner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmiristanbulzonguldak
    Tavsiyesi olan yok muu?

10. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Ilk once beslenmele basla amacin ne kutle kazanmak istiyormusun eger istedigin buysa buna gore bir beslenme duzeni belirle bazal metabolizma hizina gore gunluk kalori miktarinin uzerine cikmaya calis tabi kaliteli beslenerek

Lg Smart World

doxux bunu beğendi.
  11. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Optimum whey alabilirsin idmandan sonra hızlı kana karışacak ürün ve kas yıkımı için. Yeterli protein alıyorsan onu idmandan sonra içersin. Karbonhidratı ihmal etme çok düşük karbonhidrat, sadece yüksek protein maalesef sana fayda sağlamaz. Makarna ve pilava abanabilirsin bolca bu konuda. Yağlanacağım diye korkma bu zaten kaçınılmaz zaten zayıfsın. Temiz beslenirsen az yağlanacaksın sonuçta. Amacın bulksa Creatin'i önerebilirim bu dönemde hayli işine yarayacağına emin olabilirsin. Başarılar.

doxux bunu beğendi.
  12. Yunus Guner

Yunus Guner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmiristanbulzonguldak
    Hocam fazla hacim istemiyorum. Atik olmamı engeller. Şişmek sorun değil ben kilomu zaten istesem alırım sonra agırlıkla kasla dengelerim.Ama Ben kas kütlemi arttırmak omzları göğüsleri karnı felan daha da şekillendrmek felan istiyorum onları hacimleştirmek. Beslenme konusunu hallederim . Bana kullanmam gereken mixi söylerseniz daha uygun olur Neyi ne zaman kullanayım. Marka ve ürün olarak söylerseniz daha iyi olur. Teşekkür ederim yorum yapan arkadaşlara..

13. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kilo artışı yoksa kas artışı da yok. Güzel kombinasyon önereyim ben; tavuk, kırmızı et, balık, yumurta, süt, karbonhidratlar ve sağlıklı yağlar. Bulkta protein ihtiyacınız 125-140 arası olacaktır, bunun için supplement pek de şart değil. 2. öğüne gelecek 200 gr kadar et ve 3. öğündeki etin 200 gr'a kadar çıkması işi kolaylıkla halleder. Herhangi bir sebeple protein ihtiyacını tamamlayamadığınız günler için el altında bir whey bulundurulabilir. Ve/veya en çok belki bir de creatin.

14. Yunus Guner

Yunus Guner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmiristanbulzonguldak
    Hocam önerin için teşekkür ederim. Dediğinizi anladım. Fakat ben her türlü ihtimale göre 3 ürünün en iyi marka kombinasyonunu istiyorum. Protein, Amino ve kütle hacim ürünü. Bu açıdan yapılan yorumlar daha yardımcı olacaktır. Eminim. Beslenmeyi hoca yada diyetisyen yardımıyla kökünden çözebilirim sanırım. Siz piyasada olan ürünlerin kaliteli ve değerleri iyi olanlarını kombinleyip yazarsanız alınma şekilleriyle çok yardımcı olacaksınız. İyi günler dilerim.

15. Yunus Guner

Yunus Guner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmiristanbulzonguldak
    Yok mu bu konuda yardım edecek. Bu ürünleri kullanan birileri?

16. Yunus Guner

Yunus Guner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmiristanbulzonguldak
    Beklemekteyim.

17. Hıfzullah

Hıfzullah Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Ya karışmak gibi olmasında burda bilgi sahibi insanlar size suplementin ŞUAN için gerek olmadığını beslenmenizin yetersşz olduğunu dile getirmiş ama siz illa suplement istiyosunuz başlıkta öneriye ihtiyacım var demişssiniz ama hiç kimseyi dinleniyomusunuz gibi anlaşılıyor

18. Yunus Guner

Yunus Guner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmiristanbulzonguldak
    beslenme durumum hakkında öneri istemedim. ben toz vb kombinasyonu için öneri istedim. umarım okumussundur.

Sayfayı Paylaş