Önemli!!! FDA'dan Hydroxycut uyarısı...

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve defective tarafından 1 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Aslinda kafein demek istedim, ama hyrdoxycut 'in icindeki kafeini kastetmistim :).

sleepy bunu beğendi.
  2. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    hocam peki şunu sorucam, kafein 200-300 -400 mg civarı aldığını varsayalım gün içinde, boğazında yutkunurken takılma gibi birşey oluyormu ? ertesi gün geçiyor bu ama kafein sebeplimi onu öğrenmek istiyorum. normalde kahve cok tuketıyorum ve sade ıcıyorum. eger o gün eca da yaparsam bu dedıgım olay oluyor.

sende bu tarz bır etkisi oluyormu ?

3. entel1907

entel1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki fda'nın bunu kullanmayın demiyoruz, kullanabilirsiniz dediği ürünler hydroxycut kadar etkili mi??? ya da var mı fda tarafından onaylanan bir yağ yakıcı supplementer???

4. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0

Ben günde 2 gün kullanıp 1 gün ara veriyorum kafeine.

Kullandığım günler 4'er saat ara ile 200 mg'lık 1 tablet alıyorum.

Dediğiniz gibi bir etkiye rastlamadım ben.

5. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Kafein

Sleepy aklımı çeldin, kafein siparişi veriyorum bende.thums:

Prolab'ın 100 tableti 5 dolar. Her tablette 200 mg kafein, 75 gramda kalsiyum var. Tableti 5 sente geliyor.

Birde kafeinin sürekli kullanılmasının, ritim bozukluğu gibi sorunlara yol açtığı söyleniyor. Bilgisi olan var mı?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/72/Main_side_effects_of_Caffeine.png

6. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Merhaba Sleepy, internetten bulabildiğim kadarıyla bir fincan koyu neskafede 100mg dan fazla kafein var. (Eğer bu bilgi yanlış değilse ) Neden kahve içmek yerine kafein hapı kullanıyorsunuz?

7. Jander

Jander Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Salondaki hocama bu urunu sordugumda uzak dur demisti. Musabakalara mi hazirlanacaksin ne diye sistemini riske atiyorsun dedikten sonra bir ikilemde kaldim. Bu haberden sonra da pek kullanasim kalmadi.. Kullanan arkadaslar da umarim cok gec olmadan birakirlar.

8. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar üzerinde dozajı aşmayın diye en üstte kırmızı şeritli kaç ürün var ?
    FDA uyarmış doğrudur ama adamlar bizim diğer kullandıklarımızı inceleseler biz amino asit ve glutamine mahkum olcazz !!! Hydroxycut profesyoneller için üretilmiş bir ürün ve günde 4 kapsülden sonra rus ruletinden faksız bir ürün yani tehlikeliler kategorisinde yer alıyor , neredeyse en çok yan etki veren supplementlerden bir tanesi

biz hydroxycut ı neden kullandık yada kullanıyoruz l
    lütfen bu soruyu sorun kendinize ? big mac dürümcü rakı balık bira patates kızarması gibi hayatımızın zevki sefalarından yılın 12 aylık bölümünde hiç ayrılamamızdan dolayı başımzıa bu geliyor . Tüm bunlara takılmasak zaten yağlanmayız ve hydroxycut gibi bir ürüne gerek duymayız ayrıca FDA dert değil çünki bizim ülkemizde bu ürün zaten YASAK !!! ama bize bu yeterli gelmiyor gidip efedrin aspirin cafein kombosu yapıyoruz , astım hastalarının ilaçlarını birbirimize tavsiye ediyoruz !!!

Tüm bunlar böyleyken FDA napsın ?

Son düzenleme: 6 Mayıs 2009
  9. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar birşey daha ilave etmek istiyorum , ürünü açmamış olanlar ve kullanmak istemeyenler yada yolda siparişi olanlar ürünleri herhangi bir yere geri iade edemezler , Türkiyeden amerikaya geri supplement göndermek imkansız birşey çünki amerikada gözden kaçmak diye birşey yok ürün gümrükte kalır + hydroxycut olduğu için direk imha ederler karşı tarafa ulaşmaz diyelimki ulaştı siz sadece ürün bedelini geri alıcağınız için türkiyeden yollama paranızla kafa kafaya gelir :) , Türkiyeden alanlara ise tavsiyem çöpe atmaları yada kullanmak isteyen birisini bulup ona satmaları

10. hrL

hrL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar gönderme konusunda firebird'e katılıyorum, benim elime perşembe akşamı ulaştı ve FDA 1 gün sora açıklama yaptı, yani direk 210'luk kutu elimde patladı ki netrition'dan almıştım, adamlara hemen mail attım, muscletech den haber bekliolarmış yurtdışına gönderilen mallar diye, ne alaka ordaki adama sattığınız farklı bize gönderdiğiniz farklı mı dedim, hayır yurtdışından gönderimlerde sorun yaşanabilir, muscletech bir anlaşma yapabilirse direk onlara gönderebilirsiniz öyle bir bilgilendirme bekliyorz ayrıca birde gönderebilmek için isterseniz gümrük şartlarını inceleyin gibi bir laf ettiler, yani gönderinde bu ülkeye giremez demiyorda bi inceleyin diyor heralde neyse artık inceleme falan yapılıor mu bilmiyorum ama bunun yanında kullanılan daha neler var tabii ki zararlı deniosa zararlıdır ama işte düşünmek lazım, ben bugün karaciğer değerleri için kan verdim olurda eserse kafama 1 hafta kullanıp tekrar ölçtürüp bilgilendirmeye çalışırım herkesi, aklında ufak bi kullanma isteği olana yardımcı olabilirim belki

11. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0

Kafein 3 günde bağımlılık yapan bir madde. Ben bunu bildiğim için 2 gün kullanıp 1 gün ara veriyorum.

Ara verdiğim günlerde hiç sorun yaşamadım.

Günde 400 mg'ı geçmiyorum.

Neden tablet olarak kullandığıma gelirsek çok nedeni var:

- Nescafe'den daha ucuz.
    - Şeker tüketmiyorum ve şekersiz nescafe'nin tadı çekilmiyor.
    - Kullanımı pratik. 1 tableti hop diye yutmak var, 2 bardak nescafe içmek var.
    - En önemlisi, kahve dişleri sarartıyor ve ağızda kötü bir koku bırakıyor.

Kafeini kontrollü kullanırsanız korkmanıza gerek yok. Burda, Almanya'da insanlar günde 6-7 bardak tüketiyorlar ve hepsi bağımlı diyebilirim. Sabah kahve içmeden gerçekten uyanamayanlar var.
    Bu tarz bir kullanıma girmediğiniz sürece bir sorun çıkmayacaktır.

İyi sporlar.

galois91 bunu beğendi.
  12. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul

Kafein bağımlılığının 1-2 hafta kullanmama ile tümüyle kaybolduğunu gösteren bir çalışma vardı. Alkol veya sigara gibi bir sorun yaratmaz yani.

13. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    4 senedir bilen bilmeyen herkes kullandı bu ürünü , etilerde eczaneler mucize zayıflatıcı olarak sattı ama bildiğim kadarıyla Türkiyede herhangi bir vaka görülmedi , ürünün içeriğindeki bir madde zararlı olabilir vücuda ama o madde nedir ne yapar ne eder bilen yok , ayrıca biz ürünü kullanırken dozajı aşmıyoruz doğal olarakta sorun yaşamıyoruz diye düşünüyoruz , şayet forumdan bir kişi çıkıpta al bu benim test sonuçlarım buda hastane raporum hydroxycut bana bunu yaptı derse işler değişir

14. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    hrl ve firebird,

ürünün sakatlık cıkarma ıhtımalı olacagı acıklanmasaydı kullanacaktınız. elimde patladı dıye dusunmeyın. anormallik hissederseniz gidin test yaptırın. yazık günah paraya. sağlığınıza da dikkat edin tabiki. toksik etki kendını bellı eder zaten hemen. en olmadı baskasına satarsınız.

15. whatismatrix

whatismatrix Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ya arkadaslar okuyorum bakiyorum herkes kullansam mi acaba yok yok zarari var baskasina satayim diyor , bir baskasina satiyim furyasi gidiyor ,

peki sorarim size sattiginiz adam bir sorun saglik problemi yasadiginda banane almasaydi mi diyeceksiniz ? yada ben parama bakarim mi diyeceksiniz ? nasi olsa kurtardik verdigimizi ... bunun sorumlulugundan kurtulmak bu kadar basit mi sizce ?!

16. dosuit

dosuit Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Muscletech hydroxycut caffeine-free
    avrupadan yasal olarak 09/05/2009 tarihi itibari ile ithal edilmeye baslanmistir.

Toplatilma karari ise u.s.a için uretilen formuller icin gecerlidir.
    Avrupa için uretilen hydroxycut urunlerinde herhangi bir sakinca görülmemiştir.

Tarim ve köy işleri bakanliğinca onaylidir.
    Izin no :834007052 izin tarihi : 03/11/2008

18 yaşindan küçükler
    hamileler - emzirenler -tedavi görenler kullanmamalidir.
    Kalp-böbrek ve karaciğer rahatsizliği olanlar kullanmamalidir.

Kullanimi : 2 öğünden yarim saat önce 2 şer tb alinir.

Yetkili distribütörü atelsan endüstri'dir.
    Sorulariniz için 0212 281 90 32

17. serkanozennn

serkanozennn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    daha şimdi antremandan çıktım böyle bir baş dönmesi yok etkili olduğu kesin inanılmaz terliyorum ama antreman sonunda bayılacak gibi oluyorum acaip derecede başım dönüo aynı etkiyi yaşayan başka arkadaşlar var mı acaba?

18. berkeralp

berkeralp Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    son 36 kapsül kaldı yani 6 günlük odabitince 120 kapsül bitmiş olacak göbekten 4 cm kilodan 5 koldan 1.5 santim verdim en çok kola üzülüyorum ama göbekte önemli tabi.Ben şu ana kadar olumsuz bir etki görmedim sabah 9.30 da 3 adet 10 da kahvaltı yapıyorum 13.30 da 3 adet daha alıp 14 de hafif atıştırmadan sonra 14 30 da idmana başlıyorum tek sorunum hala uyuyamamak ama normaldede benim uyku problemim var şu anda benim bildiğim aynı salonda 2 kişi bu ürünü kullanıyoruz c.tesi kan sonuçlarını alan arkadaşımda herhangi anormallik rastlanmamış.

19. hrL

hrL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben zaten daha öncede kullandığımı ve hiç sorun yaşamadığımı söyledim, bu tahlil olayı da tabii ki 1 kişiye bağlı olan bişey değil ama insanlar karaciğeri etkilediğinden şüpheleniyor, dediğim gibi olurda kullanırsam ve karaciğer değerlerinde 1 haftada anormal şekilde değişiklikler yaşanırsa bence herkesin düşünmesi gereken bişeydir, ha oturur bende tahlil yaptırır bakar kullanırım diyen de kendi bilir, benim amacım kullanmayı düşünenlere belki bir yol göstermektir

20. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    "On May 1, 2009, the FDA issued an advisory which states that, “Although the liver damage appears to be relatively rare, FDA believes consumers should not be exposed to unnecessary risk.”"

Yani özetlersek FDA'ya göre her ne kadar bu karaciğer hasarları -nadir- 'de olsa , FDA tüketicilerin bu gereksiz riske maruz kalmaması gerektiğine karar vermiş ve bu açıklamayı bu yüzden yapmış.

Bence de gayet mantıklı. Çok nadir de olsa eğer böyle bir risk varsa bu riski yaşamak çok anlamsız .

Bozo-Baku bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş