Ögrenci evi..

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Ademaydogan tarafından 23 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Ademaydogan

Ademaydogan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Foruma üye oldugumdan beridir nerdeyse tüm makaleleri okudum. Bu bilgiler için çok teşekkür ederim fakat bi noktayı eksik gördüm beslenme şekli herkezde suplement tarzında verilmiş. Benim yardım istedigim nokta spor oncesinde yemek yememız lazım mı yada spordan sonra ne zaman yemek yemeliyiz ? son sorum protein ihtiyacımı süt ve ton balıgı ıle karsılamak ıstıorum bu besınlerı hangı zamanlarda tüketmeliyim lutfen yardımcı olun ... Şimdiden teşekkür ederım..

2. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
  3. Ademaydogan

Ademaydogan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    İlgilendıgın ıcın tesekkur ederım fakat burdada proteın tozu .. vs.vs. bahsetmıs benım demek ıstedıgım 2. ogretımım dersım akşam 5te başlıo sabah uyanır uyanmaz spora gıdıyorum bu esnada sabah kahvaltımı poaça vs. ıle gecıstırıorum sormak ıstedıgım spora ac karnına mı gıtmelıyım yoksa bıseler yemelımıyım ve spordan sorna ne zaman yemek yemelıyım kac dk sonra ? bununlada ılgılenırsen cok sevınırım şimdiden tesekkur ederım

4. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    aslında bu sorularını tamamının cevabı forumda mevcut fakat ben kısaca özetleyeyim;

Antrenmandan yaklaşık 2 saat önce karbonhidrat ağırlıklı beslenmelisin. [yulaf ezmesi,dolma,pilav,patates salatası...]

Antrenman biiminden 1 saat içerisinde protein ağırlıklı beslenmelisin. [tavuk,balık,kırmızı et...]

Protein ihtiyacını büyük bir kısmını ton balığı ve sütle karşılayacaksan da; sütü antrenmandan 1-2 saat önce, Ton balığınıda antrenman bitiminden sonra en kısa süre içerisinde tüketmelisin.Bunun yanısıra antrenmandan sonra yumurtada öğrenci için çok pratik ve vücut geliştirme adına çok verimli bir besin olur tavsi ederim.Ben de ikinci öğretimdeydim.Ton balıktan çok yumurta yerdim.Antrenmanıda sabah kahvaltımı saat 12 gibi yapardım 2gibide idmana çıkardım.İdman bitterbitmezzde evde yemeğimi yiyp okula çıkardım...

Son düzenleme: 23 Nisan 2010
  5. DeliKase

DeliKase Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bunlar daha önce forumda defalarca konuşuldu ama bu tür konulara ulaşmak bazen zor olabiliyor. yemekle spor arasında 1,5 2 saat ara olsun. bunun nedeni yemekten sonra sindirim için vucuttaki kanın yarısından çoğu mideye gider ve kalp geriye kalan kanla vucudu idare etmeye çalışır. eğer bunun üstüne bir de spor yaparsan kan kaslara yetmeyecek bu da dolaşım sistemi ve kalbi epey zorlayacaktır.

ayrıca belirtmekte fayda var. spor yapan insanlar için kahvaltı günün en önemli öğünüdür. kompleks karbonhidrat (yulaf gibi) ve protein açısından zengin besinler (yumurta, lor peyniri vs) tüketmenizde fayda var.

6. Ademaydogan

Ademaydogan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Hepınıze cok tesekkur ederım. Spordan 1 saat once kavaltı yapıyoruz mesela sut ve yumurta gibi spordan 30-60 dk arasındada balık tuketebılırım dogru anlamısmıyım ?

7. DeliKase

DeliKase Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    madem kahvaltıdan hemen sonra yapacaksın antremanı, o zaman kahvaltıda karbonhidrat alman çok önemli. karbonhdrat spor için gerekli enerjiyi verecek sana. yani kahvaltıya karbonhidrat eklemen gerekiyor. tavsiyem yulaf. bir de süt geç sindirilir. şu durumda sütü kahvaltından çıkarmanı salık veririm.

(bu arada 'salık vermek'i ilk kez cümle içinde kullandım hehe :) )

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş