Öğrenci için Supplement ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve 007EMRE tarafından 25 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar 2 aydır v.g yapıyorum hocamın tavsiyesi üzerine Multipower 'ın 300 tabletlik bcaa amino asit (160TL) ve yine Multipower'ın %100 Whey protein tozu 908gr(94 TL) aldım.Ancak bu ürünler çok pahalı öğrenciyiz sonuçta uygun fiyatta ve iyi performans veren ürünlerin marka ve fiyatlarını sölerseniz ve tavsiye ederseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler :)

2. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Yemek yemek en iyi supplementtir. Hele ki 2. ayda keşke almasaydın. Ayrıca BCAA yı hangi amaçla aldın ? Diyete mi gireceksin ? İlla ben supplement kullanıcam diyorsan alacağın 2 tane supplement var. 1. tanesi whey diğeri multivitamin. Daha sonra buna creatin eklersin tüm spor hayatın boyunca bunlar sana yeter. Hele ki öğrencisin paranı sokağa atma.

Iherb diye site var google da aratırsan çıkar. 1 ay içinde tüm bilindik markaların ürünleri gelecekmiş. Orda kesene en uygun olanı tercih edebilirsin en azından Türkiye'dekinden yarı fiyatına.

Twinlab whey ve ya liquid amino acid alabilirsin mesela...

Son düzenleme: 25 Ekim 2010
  3. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    BCAA amino asitle diyete girmenin ne alakası varki?Bide BCAA amino asit alıyorum sonucta proteinlerin yapı taşı aminoasitler bide creatin ne işe yarıyor acaba ?

4. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    BCAA nın dışardan alınmasıda gereksiz. Hayvansal proteinlerin %18 i , whey in ise %25 i BCAA içerir. Ayrıca bulking seviyesinde BCAA kullanılmaz. Bu da glutamine gibi definasyon döneminde kullanılır. Yeteri kadar protein zaten alınıyorsa BCAA sokağa atılan paradır. Daha önce yazdığım yazıdan alıntı yaptım. Bu konudada araştırmalar yapıldı tabii ki. Proteinin yapı taşı diye hepsini alalım zaten ne güzel iş:)

http://www.mindandmuscle.net/articles/jamie-hale/BCAA-roundtable?page=0%2C1

Makalede bu işle uğraşan bilim adamları ve diyetisyenlerin yorumu var. Hepsinin ortak görüşü BCAA kullanımının tamamen yararsız olduğu.

Kreatin diye aratırsan sitede anlatıyor ne olduğu.

residente_calle bunu beğendi.
  5. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    BCAA yerine Creatin öneriyorsunuz ama creatini araştırdım Hacimlenmek için kullanılır falan filan yazıyor.İlk haftadan itibaren 1-2 kg artış görülmektedir diyor ama su miktarı artıyomus vücutta ve kaslara daha hızlı protein taşınıyorumuş.Benim boyum 1.83 kilom 76 zaten sınırda sayılır.Bide creatin kullanıp kas yapmadan kilo alırsam benim için kötü olur o yüzden :)

6. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Kreatin kilo aldırmaz su tutma etkisi yüzünden tartıda kilo artışı gözükür. Kreatini bırakınca suda gider vücuttan. Yağsız kas kilosu için kullanabilirsin dedim zaten :) Kre alkalyn i arat. Su tutma özelliği yoktur. Gerçi tüm supplementler için erken sana şu an.

7. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Evet erkenmiş ama aldık ne yapalım geri veremeyiz :D Mecbur kullanıcaz ama bu ürünlerim bitince protein tozu olarak twinlab be optimum düşünürüm.Creatin olarak da sizin tavsiyeniz nedir ? :)

8. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Su tutmasın diyorsan kre alkalyn. Farketmez su tutsada olur diyorsan creatine mono. En ucuzu hangi markaysa onu al.

007EMRE bunu beğendi.
  9. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    Hardline Nutrition %100 whey fiyat performans açısından en mantıklı ürün gibi gözüküyor.

Sayfayı Paylaş