Öğle ve Akşam yemeği için pratik tarif önerisi lütfen

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Emre-Dylan tarafından 5 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Emre-Dylan

Emre-Dylan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Kalite kontrol denetmeni
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar bu sporda benim her zaman çektiğim en büyük zorluk beslenme oldu ve hala olmakta. Çoğu zaman evde yemek yapan biri olmuyor, işten geldiğimde neler yapabilirim bu konuda? Pratik olmalı pişirmesi hazırlaması 10-15dk'yı geçmemeli, bol besin değerlerine sahip olmalı EKTOMORF bir VÜCUDA SAHİBİM ve çokta pahalı olmayacak besin önerilerini yazarsanız çok memnun olurum. Teşekkürler :)
    Benim aklıma hazır köfteler geliyor pişirmesi pratik, 500gr'lık köfteler 15 lira ve 3 öğün yeter bana ayda 150tl gibi ufak bir miktar yapar bütçemi yormaz. Sizlerin bu konuda fikri nedir? Köfte istediğim besin değerlerini bana sağlar mı? Sabah kahvaltım genellikle 150 200gr yoğurt 100 120gr yulaf ezmesi.
    Örnek: Uzman kasap dana tekirdağ köfte

2. Emre-Dylan

Emre-Dylan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Kalite kontrol denetmeni
    Yer:
    Ankara
    Yok mu bu konuda fikri tavsiyesi olan?

3. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Hocam 10dk da pisen islenmis et urunleri var iste. Tavuk sinitzdl, tekirdag kofte falan. Sebze yemekleri 10dkda pisseydi, hazir gida diye bir sektor olmazdi.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Emre-Dylan

Emre-Dylan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Kalite kontrol denetmeni
    Yer:
    Ankara
    Bende zaten onları baz alarak konu açtım benim sorumu anlaşılan iyi kavrayamamışsınız. Benim sorduğum vücuduma ne kadar faydası var? Bu ürünlerin içinde soya proteini var mı? Biraz daha dikkatli okumanızı rica ediyorum, saygılar.

5. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Pekala. Ilk mesajima soyle bir ek yapayim.

Hazir gidalar asla ev yemeginin yerini tutmaz. Cok sikisirsan yiyebilirsin ama asil gidalar ev yemekleri, et urunleri, sebze meyve yesillik olmali.

Sebeplerini hepimiz biliyoruz. Besleyici degeri dusuk, zararli yaglrdan olusma, katki malzemeli (sos, aroma vs icin) ve koruyucu malzemeleri (raf omrunu uzatmak icin)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. EnigmatiCc

EnigmatiCc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dondurulmuş şinitzel veya dondurulmuş köfte yemek yerine bir önceki akşamdan kendi aldığın et veya tavukla bu dediklerinin hazırlığını (soslanma baharatlama vs ) yapıp dolaba atsan ertesi gün pişirmesi bence 10-15 dk bile sürmez

Sayfayı Paylaş