Çok bilgisizim ne gelirse sordum yardımlarınıza ihtiyacım var

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve kcmvlkn tarafından 18 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kcmvlkn

kcmvlkn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar cevaplarınız için öncelikle tek tek teşekkürler hepinize.

kendimden bahsediyorum : kilo: 77 boy: 174 yaş: 17
    vucudumda kas yok denecek kadar az.
    göğüs bölgemde kas olmasada omuzlarımın geniş olduğunu düşünüyorum.
    Ancak karnımın ön kısmında yağ olmasada yanlarında çok yağ var.

Evde sahip olduğum aletler.. eliptik bisiklet (selesiz), mekik aleti (çok satılanlar varya onlardan) ve 3 er kiloluk dumbell

öncelikle şunu söylemek istiyorum amacım kol kaslarını yada vucudumu aşırı şişirmek yada baklava görünümü elde etmek felan değil.
    göğüs ve karın bölgesini biraz geliştirmek ve sallanan yağ tulumu görünümünden çıkarmak (şişmese bile en azından gergin olsun) istiyorum.
    ayrıca ayağımdaki bir sakatlıktan dolayı sol ayağımda kaslar erimişti. ona takviye yapmak istiyorum

sorularıma gelirsek.

1-dumbell ile göğüslerimi ve omuzumu geliştirmek istiyorum. en fazla verim alacağım 2 tane hareket söylerseniz sevinirim. (3 kg dumbell)

2- dumbell ile çalışacağım üstteki hareketler boyumun gelişmesini engeller mi ?

3-eliptik bisikletin bana yararı ne olur ? onunla yan karın bölgemdeki yağları eritebilir miyim yada ayağımı güçlendirir miyim ? ve çalışırken diski ağıra getirip az enerji fazla güç mü harcamalıyım yoksa hafifte tutup fazla enerji az güç mü harcamalıyım ?

4-yan karın bölgem için mekik aleti ile sağ ve sol olmak üzere 2 günde bir 100 mekik çekiyorum. bunun faydası olur mu ? yağları eritmek için hareket önerileriniz nedir ?

5- bunların etrafında uygun bir program verirseniz size minnettar kalırım

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    1.Bench press
    2.dumbell fly
    bana gore bu ikisi en cok yapılanlar

bence 3 kg lık dambıllar boyunu engellemez millet haltercıler 120 200 kaldırıyor.

yağları erıtmek ıcın bence en ıyısı 40 dk koşu bandı bolgesel erıtemezsın mekıkle sıkılasır ama erımez ondan koşu en ıyısı yaz ayındayız yüzmede cok ıyı olabılır.

kcmvlkn bunu beğendi.
  3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş