Çok acil yardım lazım lütfen

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Denis Nicolas Öztemel tarafından 10 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Denis Nicolas Öztemel

Denis Nicolas Öztemel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Ben yağ yakmayada çalışıyorumda 1k kalori açık bırakıyorum ama pilav yiyorum bunu bigün bi abi var ona dediğimde dalga geçmeye başladı pilav yiyerekmi yağları eriticeksin diye makarna ye dedi şekeri tatlıyı kestim bi prinç var oda zararlımı yan yağlar için yarından itibaren hiit kardiyo yada başlıycam yağlarımı eritemezmiyim yaklaşık 1 haftadır düzenli besleniyorum
    Sabah
    1 beyaz 1 tam yumurta 50-100 gram yulaf
    1 kibrit kusu lor
    3 tane ceviz
    Domates ve salatalık
    Okulda sadece 1 elma
    Spordan önce genellikle tavuk pilav
    Spordan sonrada gene aynı tavuk pilav
    Bazen değişebiliyor makarna-ton balık felan
    Motivasyonumu düşürdü moralim acayip bozuldu antrenmanı yarıda bırakıp çıktım.
    Bu şekilde beslenerek bel ve karnımdaki yağlarımdan kurtulamazmıyım

Lütfen yardımcı olun

2. Göki78izm

Göki78izm Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Pilav ekmekten daha tehlikeli, tehlikeden kastım glisemik endeksi daha yüksek, buda kan şekerini hızlı yükseltir, sonra insülin şekeri düşürmek için salgılanır ve şekerin hızla düşer ve karnın acıkır. İnsülin ve şeker yüksek iken kilo verme yavaşlar, hücreler enerji yakımını kısar. Bu bu şekilde uzun süre devam ederse insülin direnci oluşur. Yani vücut zamanla insüline gerekli cevabı veremez ve şekerin yüksek kalır buna tip 2 diyabete giden yol diyoruz. Gizli şeker de denir. Bu sadece pilav yemekle olmaz ama çok ve sürekli glisemik endeksi yüksek gıdalar tüketilirse bunun olması kaçınılmazdır. Pirinç bence tüketme onun yerine basmati pirinç daha düşük glisemik endeksli deniliyor bu tercih edilebilir. Bulgur yemiyorsan tabiki. İlk tercih bulgur olmalı. Ben geçenlerde kepekli pirinç denedim oda baya yükseltti şekeri, zaten fazla glisemik endeks olarak farkı YÖK muş. Ha illaki ben pirinç yemek istiyorum dersen bol yağlı tüketmen lazım çünkü yağ gıdaların kan şekerini yükseltmesini yavaşlatır dolaylı olarak glisemik endeksini düşürür. Ama o zaman da kalorisi çok yükselir. Tavsiyem erlerin yanında sebze yemelisin bakliyat yemelisin. Ama tahıl istersen bulgur, olmadı kepekli yada tam buğdaylı makarna, illa pirinç
    Diyorsan basmati pirinç.

3. Denis Nicolas Öztemel

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bu şekilde yağlarımı yakamazmıyım diyorsun pilav yerine makarnayamı geçeyim

4. Göki78izm

Göki78izm Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Kalori açığı yaparsan yağ yapabilirsin pilav yiyerek te ama daha yavaş olur ve sağlıklı olmaz, yukarıda anlattım sıralama da verdim biraz yorum hap kendin, ona göre karar ver kimse sana ye yada yeme demez.

5. Denis Nicolas Öztemel

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim yorumun için

Göki78izm bunu beğendi.
  6. berkque

berkque Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Pilavin icine koydugun yag, yaninda yedigin protein, pilavi ilik yada soguk yemen bunlarin hepsi glisemik indeksi dusuren etkenler.
    Pilav yemek hosuna gidiyorsa pilav ye. Hele hele ektomorfsan hicbirsey olmaz.

7. salihoruc

salihoruc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    batman
    Sayın "Deniz Nicolas Oztemel" Beyaz pirinç pilavı tüketerek diyet yapamazsın.Cunku beyaz pirinç pilavının insulini tetikleme olayı var. Beyaz pirinç pilavının glisemik indeksi çok yüksektir.Sana tavsiyem internetten glisemik indeks tablosunu indir.İlk diyet döneminde orta ve düşük glisemik indeksli gıdalardan oluşan bir beslenme planı oluştur.
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Mayıs 2017 ---
    Beslenme planında mutlaka omega -3 içeren zeytinyağı ve findik yağı omega-6(ALA türü) içeren ceviz yağı , susam yağı (tahin), kanola yağı, keten tohumu ve yağından en az 1 -2 tanesi olsun. Sadece bu yağları tüketirken kalori hesabını unutma.Kararinda tuketirsen yağ alarak yağ yakarsin.Proteine gelince Dana eti (Sığır 'in yavrusu diğer adıyla ) en etkili proteindir.Gerekli tüm esansiyle amino asit ve türevlerini içerir. Yumurta (Organik) aynı şekil esansiyel aminoasitlerin hepsini icerir.Ayrica kefir mayası alip günlük taze sütle mayala . Sen gün boyu tok tutacak ve açlık krizlerini bastiracaktir.Gün içinde alacağın karbonhidratlara gelince . Kesinlikle günlük beslenmenin %20 sini geçmesin.Ayrica bunları komplex karbonhidratlar olan bakliyatlardan seç.(Ör : Nohut , Mercimek, Bamya, Fasulye.). Özellikle yeşil fasulyeyi öneriyorum.Protein açısından oldukça zengin olup düşük karbonhidrat icermesiyle meşhurdur.Diyetlerde oldukça işe yarar.Mercimek te hakeza.Bu arada tuz alımını günde en fazla 3-4 gr arasına cekmelisin.Besinlerdeki tuz bunyen için yeterlidir.Fazla tuz demek vücudun su tutması demek.Fazla şu demek sismen demek.Ayrica kışın günde en az 2-3 lt yazın 3-4 lt su tuketmelisin.Su icmezsen vücut kitlik moduna girer . Bana su gelmiyor o halde depolamaliyim der.Sakin unutma.

Son düzenleme: 10 Mayıs 2017
  8. Denis Nicolas Öztemel

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Ektomorf değilim ki yağ zarar verir diye lapa yiyordum :/
    Ektomorf değilim ki yağ zarar verir diye lapa yiyordum :/
    Dediğin doğru fakat benim ne o kadar maddi dururmum nede o kadar kendimi tutabilecek nefsim abartılacak bir yağ tabakam yok şişman değilim sadece yan yağlarım ve alt karnımda yağlanma var oda abartılacak kadar değil belimin en kalın noktası 81cm

9. salihoruc

salihoruc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    batman
    Sen 6.packleri çıkarmak istemiyosun sadece var olan mevcut yaglarimi bir nebze eritmek ve karın bölgemi düzleştirmek istiyorum diyorsun o zaman doğru mi anladım.
    Çünkü ona göre sana ucuz beslenme planı vereceğim.

10. Denis Nicolas Öztemel

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Hayır o ayrı zaten yağlar gittiğinde karın kaslarım belli olacağı için eritmek istiyorum zaten

11. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    liste sona kadar tamam sonra hem makarna hem plav var makarnalı ton baığını ton balıklı salata yap. ve azcık zeytinyağ kullan diğer yemekleri de az yağlı yap tam yağsız zararlıdır.

12. Denis Nicolas Öztemel

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yok yok onlar seçenek 3ünden birini seçip yiyorum bazen makarnayı yeşilmercimekli yapıyorum pilav genellikle tavuklu oluyor tombalığıda ssde yiyorum

13. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    salatalı ton ye mercimekli makarnaya havuç ve yağ koymayı ihmal etme domatesli pilav yapmayı öğren süperdir.

14. Denis Nicolas Öztemel

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Evdeki yemekleri maalesef ben yapmıyorum :)

15. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    istek listesine başla ve yemek yapmayı öğren hedefine giden yolu eline almakta hiçbir zaman geç değildir salata yapmayı öğrenmekle başla. seçtiğin bu spor başkasına bağımlı olmamayı gerektirir.

16. Denis Nicolas Öztemel

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Hergün spordan önceki öğünde 1 kase çoban salatasıda tüketiyorum böyle hedefime ulaşamazmıyım çokmu kötü bir beslenmem var

17. salihoruc

salihoruc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    batman
    A-101 e git.Lor peyniri , Tahin,dost süzme yoğurt al.Onun dışında para bulursan migrostan laktozsuz süt,Chia tohumu , keten tohumu , yer fıstığı ezmesi, düşük yağlı hindi füme , jambon , Sütaş süzme yoğurt (%4 yağlı) , çavdar ekmeği, migros light ton balığı (2 tanesi 8 lira (çok iyi fiyat )) alabilirsin.

18. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    hedef = zaman acele işe şeytan karışır.

19. Denis Nicolas Öztemel

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Lor peynirim var yoğurdum var şuanlık yarım yağlı dost süt alıyorum diğerleri maalesef yo ama birdahaki ay yaz tatilinde çalışmaya başlıyıcam o saman pek bir sıkıntım kalmaz diye düşünüyorum
    Tabiki sende haklısın ama doğru yolda ilerlemk var birde yanlış yolda

20. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    sebze ve yeşilliği ihmal ediğ sindirim sistemini perişan edrsen kilo falan veremezsin kabız olur kiloları içinde saklarsın

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş