Çok önemli bir konu "KRONİK PROSTATİT"

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve skyfall tarafından 15 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. skyfall

skyfall Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kronik prostatite her yaşta yakalanabilirsiniz ve sosyal hayatınızı doğrudan etkiler sık idrara çıkma,idrara başlamakta zorluk,idrarda yanma vs...

forumda prostatit hastası olup body sporu yapan arkadaşlarımız varsa yorumlarınızı bekliyorum.Prostatit türünüz nonbakteriyel mi bakteriyel mi ? body yapmak ağrılarınızı artırıyormu tamamen kurtulabildinizmi tüm yorumlarınızı bekliyorum.Mesala Ben bu hastalığa yakalandıktan sonra body sporunu bıraktım.

2. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    22 yaşımdan beri bende var. Ödem şeklinde. Her sene Mart -Mayıs arası nükseder. Bol su içerim ve o dönemde antienflamatuar (enjeksiyon olarak) kullanırım. Anne dedemin bütün kardeşleri prostat kanserinden öldü. Ben de genetik olarak anne tarafına çekmişim. Yılda 1 kere üroloğa gidiyorum meni ve idrar kültürü, PSA, bilimum rutinleri yaptırıyorum. Ama spor yapmamı etkilemiyor. Sadece o ödemli dönemde boşalırken müthiş bir yanma oluyor. Şu an 36 yaşımdayım ve 3 yıl önceki meni kültüründe gram (-) diplokok çıkmıştı. Onun haricinde hiç bir kültürde bakteri çıkmadı. Ama parmağı yedikten sonra o ödemin bir kısmı akıyor. Çok rahatlatıyor. Tuşe de sadece muayene değil aynı zamanda bir çeşit tedavi şeklidir.

3. skyfall

skyfall Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Mesanede ödem varmıydı peki ?
    Şikayetlerin nasıl başladı idrarda yanma olarak mı yoksa akıntı mı ?

Son düzenleme: 15 Şubat 2013
  4. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    boşalırken yanma oluyor diye yazmıştım. Bunun dışında özellikle ilk yıllarda küçük tuvaletini yaptıktan sonra dahi sürekli tuvaletin varmış hissi, küçük tuvaletini yaparken özellikle ilk çıkışlarda zorlanma ve rahat(basınçlı) yapamama, ödemli prostat ifrazatından dolayı acılı işeme, büyük tuvaletini yaparken kalçalara yayılan ağrı, büyük tuvaletini yapmadan küçük tuvaletini yapamama gibi sorunlar olmuştu.

Artık ödemli dönemlerde, boşalırken yanma dışında diğer şikayetleri pek yaşamıyorum.

Prostatit mesane ödemi yapmaz.

5. skyfall

skyfall Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Doğru prostatit mesane ödemi yapmaz ama prostatitten dolayı idrarını tutarsan bu mesane ödemi yapabilir. bu arada prostat kanseri ailemde herkezde görüldü demişsin bunun prostatitle ilgisi yok prosatit herkezde görülebilir genetik değildir.

6. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Tuvaletimi tutmuyorum. Geldimi ilk fırsatta yaparım. Kronik ödem kontrol altına alınmazsa prostat kanseri yapar. Anlatılanlardan bildiğim bahsi geçen 6 büyüğümde şikayetler benzer şekilde başlamış ileride kansere çevirmiş. Kanser ırsidir.

7. skyfall

skyfall Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Peki duzenli olarak kullandigin ilac varmi ? Flomax , xatral xl gibi

8. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    sadece prostagood kullandım. Sabal ekstratı. Bitkisel bir ürün. Devlet, uzman doktor yazdığı takdirde ödüyor.

Xatral ilerleyen yaşlarda prostat büyümesi için kullanılır diye biliyorum. Prostatın yaşlılığa bağlı büyümesiyle farklı bir şeydir.

9. skyfall

skyfall Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Koskoca forumda 1 kişi mi prostatit hastası ?
    Her 10 erkekten 5i prostatit hastasıdır ama şiddeti kişiden kişiye değişir.Uzun yıl bisiklet sürücülüğü yapmış kişiler,yüzme sporu yapanlar(ıslak mayoyla oturmak),çok oturan kişiler(kamyon şöförlüğü)..
    Başka prostatit hastası olup tedavi görenler varsa yorumlarınızı bekliyorum..

10. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    çoğu insan prostatit olduğunu bilmez
    kronik (müzmin) prostatit çoğu zaman yaşam boyu sürdüğü için bu hastalı olanlar hasta olduklarını bile unutabilirler
    burda önemli olan şikayetlerin nekadar çok olduğudur,
    acil akut prostatitte istesenizde bb yapamaszınız çünkü çok ağır seyreder
    ancak kronik prostatitin bb e etki etmesi çok olası değil
    çoğu prostatit hastası bu hastalığı çok az hisseder ve bb onları etkilemez etkileseydide bu olumlumu olumsuzmu etkilerdi oda tartışılır

11. skyfall

skyfall Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cok şükürki Akut prostatit değilim Akutta idrarda kanama oluyor Yalnız kronik non bakteriyel prostatit var bende şiddeti cok suan Ağustos 2012den beri sık idrara çıkıyorum bosalirken agri vs... ilaç tedavisi görüyorum halen geçmedi.sikayetlerim azaldığında bodye başlayacağım tekrar senin PROSTATIT Türün nedir?

Son düzenleme: 21 Şubat 2013
  12. skyfall

skyfall Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kabız kalınca bende idrarımı yapamıyorum fitil kullanıyorum Kabız kaldığımda fitilde prostati tahris ediyor tahminimce sen ne yapıyorsun Kabız kalinca ?

13. skyfall

skyfall Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Maşallah forumda hiç prostatit hastası yokmuş bi bizi bulmuş bu hastalık.. ben bu hastalık yüzünden sosyal hayatımı kaybettim

14. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ben prostatt değilim ama olan arkadaşlardan ve bende olabileceğinden şüphelenip araştırmıştım ordan biliyorum geçmiş olsun

15. skyfall

skyfall Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Prostatit olan arkadaşların body sporu yapıyor mu ? Benim doktorum ağır kaldırdığın sürece bu hastalık tekrar nuks eder dedi . Ne yapacağımı bilmiyorum suan zaten istesemde kaldıramam sikayetlerim yükseldi.Sikayetlerim geçince başlamayı düşünüyorum body hayatımın bir parçasıydı..

16. skyfall

skyfall Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Mesane doluyken(İdrarınız varken)Ağır kaldırmak prostatite yol açar yazıyor . benim idrarım varken spor yaptıgım çok olmuştur özellikle squat hareketi tehlikeli bu konuda . Yorumlarınızı alalım...

- Ağır Kaldırma: Mesane doluyken ağır kaldırma idrarın prostata geri kaçışına neden olur.

Alıntıdır: www.davincirobotikcerrahi.com/index.php?goto=kronik_prostat

17. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    doktorlar daha iyisini bilir ancak prostat bir nevi geçişi kontrol eden vana gibidir
    içine bişe geri kaçması olması mantığıma ters

18. cemal45

cemal45 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ne kadar ilginç hastalıklar var geçmiş olsun.

19. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    özellikle antrenman esnasında gözlemliyorum oturmayı beceremeden 70-80 kg ağırlık kaldırıyor.
    bunlar tehlikeli hareketler. herşeyden önce gözlem.. dikkat çok önemli. yani oturduğuz yer prostat olmayacak "kalçalarınız basıncı almalı"

gözlemlediğim yanlışım varsa düzeltin çoğu salonda bisiklet koltuğu gibi işte bunlar sağlık dışı. insan anatomisi oturduğunda vucudun ağırlığını yumusak kalçalara yayar.
    fakat hem vucut ağırlığı hem ağırlık sağlıksız oturma bölgesi bunlar davetiye çıkarır.

dikkat edilmesi gereken (tıbbi terim kullanmadan) bu prostat bezi normalde ceviz gibidir dışı gibi.
    ama zamanla çeşitli etkenlerden dolayı cevizin içi gibi büyür. ilk zamanlar idrar borusunu üzeri büyür ve mesahane( idrar torbası) sıkıştırır.
    zamanla iyi huylu büyüme dışında kötü huylu büyümesi organizmanın çalışmasını bozan şekilde büyümesi (kötü huylu) idrar yolu yani içinden geçen boruyu tıkar.
    buda tuvaletiniz geliyor ama yapamıyorsunuz herkesin prostatı kendine özel anladığınız gibi önemli olan iyi yada kötü huylu olması.

Son düzenleme: 5 Mart 2013
    1 kişi bunu beğeniyor.
  20. skyfall

skyfall Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle özellikle bisiklete binmek squat hareketi prostata basınç yapıyor.

Sayfayı Paylaş