Çelimsizleşme..

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve NeverBackDownnn tarafından 4 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. NeverBackDownnn
  Offline

  NeverBackDownnn Üye

  Katılım:
  4 Temmuz 2016
  Mesajlar:
  11
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cinsiyet:
  Bay
  Herkese merhaba, yaşım 19.Doğru düzgün uzun zamanlı bir çalışma yapmadım hiç, yaptığım zamanlardada vücudum fit ve sıkı oldu öyle şişme olmadı , çünkü genel olarak kendi ağırlığımla çalıştım..Ama şimdi yardıma ihtiyacım var, 3-4 aydır bir şey yapmıyorum boyum 1.80 kilom 72, zaten gözüme zayıf geliyordum ama farkettim ki vücudum bir çelimsizleşmiş..Öyle aman aman bir yağım yok sadece göbekte ve çevresimde biraz göğüste var ama vücudum zayıf yani, 2 aydır falan evde oturuyorum bir şey yapmıyorum hiç yoktan biraz sıkıydım, neden böyle oldum ben? Göğüsler vucuduma karışmış, hani kilomda olmadığı için zayıf birinin sıkı olmadığını düşünün aynı o pozisyondayım..DARALMIŞIM:( Şeker tuz 2 senedir kullanmıyorum asitli içecek içmeleyi 3-4 sene oluyor kaslara zarar verdiğini bildiğim için hepsi, doğal yollarla ya da çok az alıyorum tuzu i, her gün 2 yumurta yeme alışkanlığım var..Vücut tipim ne hemen kilo alırım ne de hemen kilo veririm, vücudum kendını dengeler, hamlaştığındada vücudum ölmüyor saedce uyuyor, biraz hareketlere başladı mı kısa sürede belirti oluşuyor.Ve de uyku düzenim hiç yok..aşırı geç yatıyorum ve genelde yine yattığım saate göre erken kalkıyorum.. İlk sorularım şunlar:

  1- Evimde doumble setim var, barfiks borum var duvar arasında, birde esnek lastiğim var bunlarla nasıl bir program yapmalıyım? O esnek lastiği bir yere bağlayıp kolumu dirsekten doksan derece açıp vücuduma birleştirip, sağa sola çekiyorum, fizikterapistim böyle yardımcı olmuştu bana evdede uyguluyorum böyle hareketleri, ne dersiniz? Çok acil başlamak istiyorum çünkü daralmışım resmen çelimsizleşmişim:S
  2- Benim yaklaşık 2 sene önce dirseğimde eklem kırığı olmuştu onun tedavisinda sağ omzum aşırı zayıfladı sonradan hafif kendine getiridm ama hala zayıf..Sadece barlar kaldırarak omuz hareketi yapıyorum mesela öne doğru kollarımı kaldırarak, (tahminen 2 kilo falan 1 bar) ilk 12 li den diğer sete geçtiğimde omuzlarımda yanma oluşuyor.Sadece barlarla yapıyorum düşünün yani, 4 kiloyla falanda yaptığımda aynı etkiyi alıyorum ama barlarlada aynıyım..Yani gerçekten özellikle omuzlarımda bir zayıflama mevcut geçirdiğim kazadan kalan birazda..Bana bu durumda ne önerirsiniz? Çok berbat değilim ama kendi gözümde kendi koruğum formumu kaybetmişim gidişatımda kötüye gidiyor dur demek istiyorum.Nasıl yapıcam ben şimdi bu omuzlara evde nasıl program uygulamalıyım?
  3- Özellikle kendi ağırlığımlada yapabileceğim egzersizler önerir misiniz? Barfiks borumla kendimi en az 5 kez kaldıracak kadar iyiyim bitik değilim yani..galiba..
  4- Aynı zamanda kiloda almam lazım boyuma göre kılom nasıl sızce? Bence yetersız, bacaklarımda zayıf zaten.Kaç kilo almam lazım? Çok iyi bir azim geldi çok şey yapmak istiyorum...
  5- Söylediğim gibi göbek kısmındada yağlanma mevcut, önden fazla yok ama yanlardan var.Yağlanma dediğim sarkma şeklinde algılamayın, dümdüz ama hafif buğlanmış gibi, hiç sevmediğim şeyler..Kilom yok, evde oturmaktan göbek kısmına işlemiş galiba, vucuduma dağılcağına neden orada olmuş bu olay?
  6- Hafif çelimsizleşince göğüs kıllarım artmış sanki, göğüs şeklim belirgindi kaybolmuş :( , alakası var mı acaba? Bana biraz yardımcı olun kendime çok kızıyorum ve gerçekten çok azimli hissediyorum bir şeyler yapmalıyım..
   

Sayfayı Paylaş