Çelimsiz birine bilek güreşinde yeniliyorum

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve batroben tarafından 10 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. batroben

batroben Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba, geçmişte 7 aylık fitness geçmişim var ve şimdi de 3 aydır düzenli fitness yapıyorum. Kollarım büyüdü, omuzlar genişledi, göğüs büyüdü gayet iyi durumdayım. Fakat bilek güreşinde çok kötüyüm. Sıska yakın bir arkadaşım var ona yeniliyorum. İnsanlar beni görünce sporcu olduğumu direk anlıyor sporcu vücudum var, kollar büyük ama iş bilek güreşine gelince durum kötü. Ne yapmam gerekiyor? Çok gurur kırıcı bence bi kedinin fareye yenilmesi gibi bir durum söz konusu.

2. cgtyeg

cgtyeg Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Aslında yaygın bir durum bu. Ben bile bunu yaşamışımdır lise çağında. Bu tamamen güçten ziyade biraz bilekteki dengeye bağlı. Birazda koldaki dayanıklılık. Bazı kişilerde o denge ve dayanıklılık varsa sıska bile olsa yenebiliyor. Ayrıca bilekte vücudu pek kullanmadığın için göğüsün ve omuzun referans değil. Kafaya takma yani. Ben mesela bilek güreşinde hızlı başlayıp daha sonra tükeniyorum. Ama güreşte(grappling) veya savunma mücadelesinde iş değişir.
    Bilek işi güçtenç ziyade biraz da yetenek açıkçası. Gözlediğim kadarıyla.
    Yinede içim rahat etsin diyorsan direnç bantları faydalı olabilir. Ağırsağlamın bir videosu vardı ama hatırlamıyorum. Youtubeden araştırırsan bulabilirsin.

batroben bunu beğendi.
  3. batroben

batroben Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevabınız için teşekkür ederim. Evet haklısınız, güreşe girdiğimizde çevremdeki insanların çoğundan üstün geliyorum. Bahsettiğim arkadaşı da kolayca yere serebiliyorum. Ne yapalım, biz de bilek güreşi yapmayız artık :D . Teşekkür ederim cevabınız için. Bahsettiğiniz videoya da bakıyorum şimdi.

Sayfayı Paylaş