Çılgınca Koşuyorum,Ama Fena küçülüyorum,Ne yapmalı?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve ErbakanHoca tarafından 8 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    merhaba,

öncelikle proteini neden bıraktığını anlyamadım? bunu yapıp sonra küçülüyorum demek ironik beklenen bir durum olur bu
    onun dısında en mühim sorun çılgınca koşmamak, nabzını 140-150 arasında sabitleyerek tempolu hızlı yürümek veya tempolu ağır koşan kas yakımını minimuma indirecektir.

mista, Azi ve ErbakanHoca bunu beğendi.
  2. ErbakanHoca

ErbakanHoca Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Bazı şeyleri yanlış anladınız abi galiba.

Şimdi 82 den 73 e zaman içinde Şubat Ayından beridir düşüyorum.
    Kardiyoya başladığımda 78 kiloydum.20 günde 73 e düştüm...
    Üstelik HITT zaten yapıyorum ama ağırlık günlerimde hitt yapmıyorum tavsiye edilmiyor workout günlerinde zaten.
    HITT yi 30 dakika kadar yapıyorum hatta kendimi dirençli hissedersem 40 dakika.
    10 20 dakika arası da Eliptical yapıyorum...
    Ama Workout günlerimde sadece 20 30 dakika kardiyo yapıyorum...Çok iyi sonuç aldım elbette 20 günde ama kollarım küçüldü vs...Buna rağmen kuvvetim arttı.Karın kaslarım ve adonis bölgem belli oluyor yağ gittiği muhakkak.Ama gene de sizle programımı ve kullandığım supplementleri paylasayım dedim belki birşeyleri yanlış yapıyorumdur...

3. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Evet süre konusunu yanlıs anlamsm ,

Kas kaybı olucak zaten , anlatmak ıstedıgım kısa vadede sonuc bekleme.

Kardiyo olayını ozellıkle belirttim neden , 4 - 5 haftadan sora 50 dk ya cıktıgını belırtmıssın.

Bu kadar uzun soluklu kardıyo yapmamalsn , aldıgın karbo zaten dusuk bide 50 dk kardıyo olumsuz etkıler senı.
    Kas kaybından , ufaldıgından bahsetmıssın buna ıstınaden zaten yazıyorum , olumlu sonuclar alıyorsan 2 saatte kardıyo yapabılrsn :)

Azi bunu beğendi.
  4. ErbakanHoca

ErbakanHoca Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    ya elbette olacak ama sanki bende küçülme fazla oldu gibi geldi de o yüzden yazdım.
    Ama günde 20 dakika koşunca da bişi anlamıyorum ki be abi.En az 40 dakika sadece koşmam lazım ki kardiyo yaptım ya da kondisyonumu arttırıyoum diyebileyim.

5. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Şöyle söyliyim daha net olur , atletızmden ornek atıyım mesela

Bir sprinter kısa mesafe kosucu daha cok protein ağırlıklı beslenır dusuk karbo

Uzun maraton kosucuları tam tersi daha cok karbo ağırlıklı

- Sımdı sen karboyu minimumda da tutuyorsun , birde uzun süreli kardiyo yapmaktasın
    Hani küçülmeden kastın bundan ötürü olabılırmı suan ? Cevabı kendın vereblrsn sanırım :)

Azi, hasanateş ve ErbakanHoca bunu beğendi.
  6. ErbakanHoca

ErbakanHoca Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Bu misali vermen kafi geldi.
    Fi'lhakika aldığım karbonhidrat miktarı azken meczuplar misali koşmak kaslarımı bitirecek...
    Madem öyle karbonhidrat miktarımı biraz yükseltip gene günde 1 saat koşayım.Definasyonuma da devam etmiş olurum.Bir de artık Yurtiçinde Yarı Maratonlara katılma kararı aldım koşuma güveniyorum.Ona da hazırlık oluyor koştuklarım :)

7. dwarvenale

dwarvenale Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İst
    CarpeNoctum a bende katılıyorum. 50 dakika kardiyo bana göre de çok fazla. Bana kalırsa 35 dakika ""interval"" setlerle koş ve zamanın varsa kardiyo ile ağırlık günlerini birbirinden ayır. Belirli bi miktar kas kaybı olucak doğrudur tabi ama 50 dakika çılgınlar =) gibi kardiyo yaparsan emin ol çok daha fazla kas kaybına uğrarsın. Ayrıyetten kardiyo döneminde koştuktan sonra ilk yaptığım şey protein tozu içmekti.

8. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    en iyisi yağ oranını ölçtürmek. yağ dokusu azaldıkça vücut küçülür ama sıkılaşır. sen hacim kaybettiğin için negatif bir durum olduğunu sanırsın. ama herşey olması gereken şekildedir. yağ oranını takip edersen yağ yakımını sağlıklı ve objektif şekilde takip edersin.
    2-4 haftalık aralıklarla yağını aynı aletle ölçtürürsen zayıflamanın nerden olduğunu takip edebilirsin. yağ yakımı olduğu sürece program ve beslenmeni fazla bozma. ama kas kaybı olmaya başlarsa proteini arttır, kardiyoyu azalt veya kardiyo şeklini değiştir.(koşma yerine kürek veya yüzme vb...)
    koşmak uyuşturucu gibi malesef. koştukça kondüsyon arttıkça eski koştukların gözüne az geliyor. dakikalar artıyor. mesafe uzuyor. ağırlığa harcadığın zamandan daha fazla zamanı bantta harcamaya başlıyosun.

deist190, Azi, ErbakanHoca ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. ErbakanHoca

ErbakanHoca Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle çok doğru söylediniz hocam.
    3 haftadır yağ oranımı ölçtürmüyorum ve Cumartesi günü yağ oranımı ölçtürüp 3 hafta önceki ve şimdiki değerlerimi buraya yazacağım...

bakalım neler eksilmiş neler çoğalmış eğri mi doğru mu yoldayım göreceğiz beraber...
    Ama şurası da var ki sadece Koşu yaptığım ağırlık calısmadığım günlerde herhangi bir supplement almıyorum protein de içmiyorum.Zira ağırlık çalışmadığım için gerek duymuyorum.
    Dediğim gibi 2 gün sonra 3 hafta önceki ve 3 hafta sonraki değerlerimi buraya yazacağım beraber tartışır bilgi alışverişi yaparız.vesselam.

10. ErbakanHoca

ErbakanHoca Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Evet Arkadaşlar
    Tam 3 Hafta Sonra Tartıya çıkıp değerlerimiÖlçtürdüm..
    3 Hafta SOnraki Değişen Değerlerim ÖZETLE:

Kilo 75.5 Den 71.5 E İndi.....
    Yağ Oranı % 16.6 Dan %14.1 e İNDİ.
    Kas Olarak 500 Gram Kayıp var...
    2.5 Kilo Yağ Kaybı VAR
    1 Kilo Vücut Sıvı kaybetti...
    Sizce Değerler Nasıl...?(Hala Hergün ÇILGINCA koşuyorum,devam edeyim mi buna :)

11. ErbakanHoca

ErbakanHoca Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Hey değerler nasil sizce uzman arkadaşlar?

12. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    erbakan selamlar,
    bu meselelerde uzman değilim ama 3 haftada düşen yağ oranı miktarı güzel fakat, 500gram kas bana çok fazla geldi açıkçası,yani ne biliyim gerçekten çılgınca koşuyorsun sanırım :)

Azi bunu beğendi.
  13. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Ölçüler gerçekçi değil bence... 2.5 kg yağ demek yağın 1 kg için 7000 kcal olduğunu kabul edersek 2.5*7000=17500 kcal demektir ki bu da günlük 800kcal civarında yağ yakımı olması anlamına geliyor. Böyle birşey mümkün mü bilemiyorum, ama bence zor... Kilo kaybının hala kas kaybı ve beraberindeki su kaybından olduğunu düşünüyorum.Elbette yağ yakımı da gerçekleşmiştir ancak bu kadar dramatik olacağını zannetmiyorum. Bir de yanlış hatırlamıyorsam kas/su oranı 1/4 tür, yani kas kaybı 500 gr ise su kaybı 2 kilo olmalı ki eğer böyleyse yağ miktarı 1.5kg civarına düşer bu daha makul görünüyor.

Son düzenleme: 13 Mayıs 2012
  14. ErbakanHoca

ErbakanHoca Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    DEĞERLER TAMAMEN GERÇEKTİR.YTEKRAR AYRINTILI OLARAK YAZMAK İSTİYORUM...
    SON 3 HAFTA İÇİNDE BESLENMEME DİKKAT EDEREK HERGÜN ÇILGINCA KOŞARAK YAPTIM DİYETİMİ VE DEFİNASYONUMU..SONUÇLARDA İSE:
    -75.5 KG DAN 71 KAG A DÜŞTÜM.bUNDA İSE:
    -YAĞ DIŞI 1.9 KG KAYBETTİM (1.4 KG SIVI KAYBI-500 GRAM KAS KAYBI)
    -2.3 KG YAĞ KAYBETTİM
    -YAĞ ORANIM % 16.3 DEN %14 E DÜŞTÜ.
    -BAZAL METABOLİZMA HIZIM 1837 CALORİDEN 1780 E DÜŞTÜ :(
    -AMA METABOLİZMA YAŞIM 22 İDİ.ŞİMDİ 19 OLDU METABOLİZMA YAŞIM(23 YAŞINDAYIM)

Şunu da belirteyim 2.3 kg kadar yağ vermek bile bana az geldi çünkü yaptıklarım daha fazlasını hakediyor.SIkı bir diyet ve mükemmel koşu programı+HITT ile...Lorlar tavuk etleri...Ant sonrası kuru üzümler Bcaalar..
    Bence gene de güzel başarı ama hedefim % 7 Yağ oranı...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:37 ----------

Üstelik o kadar dikkatlice yediği miçtiğim bardak bardak koca kupada kahveler hergün yeşilçaylar...
    Etler yumurtalar..Bcaa Kreatin.
    Bence fazla değil az bile.
    Boyum ise 177 cm bu arada

15. ErbakanHoca

ErbakanHoca Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    ama daha katetmem gereken çok yol var galiba...Çünkü Hedefim % 7

16. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    bence koşuyu azaltman lazım. kardiyoyu 30 dk dan fazla yapma. yağ yakımını belli bir süreye yay. hızlı yağ yakmaya çalışmak malesef kas kaybını da beraberinde getiriyor.
    her gün kardiyo yapacaksan en azından 3 gün koş, 3 gün hızlı eğimli yürü.( 6 km de % 5 eğimde)bu tip yürüyüşte en az koşma kadar yoruyor ve kalori yaktırıyor. hergün koşarsan hem sakatlanacaksın hem de kas kaybın kabul edilemez seviyeye çıkacak.
    %2 yağ kaybı için 500 gr kas kaybettin. %7 için 2000 gr daha nerdeyse kas kaybedeceksin.(tam matematiksel hesaplamadım, kabaca yazdım) vücut % 10 dan sonra yağ yakmaya çok direnç gösterecektir. kas kaybın iyice artabilir. bulk döneminden sana birşey kalmaz.
    nasıl ilk başta kas yapmak vücuda kolay geliyorsa yağ yakmakta bu aşamada kolay. her seçeneği hemen kullanman gereksiz. önce hafif kardiyo ve diyetle başla. giderek yağ yakımı platosu geldiğinde koşuyu devreye sok. uzun kardiyoları HITT leri falan ekle. diyeti katılaştır.böylece kas kaybını da minimuma indirirsin.

ErbakanHoca bunu beğendi.
  17. ErbakanHoca

ErbakanHoca Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ettim gerçekten haklısınız belki de ...
    dediğim gibi 4 5 kilo verdim bunun yarısı yağdan gitti 500 gramı kas gerisi sıvı.
    iyi mi kötü mü gidiyorum bilemem ama 3 hafta boyunca hergün koştum hem de sağlam koştum
    öyle alıştım ki artık 45 dakikadan aşağı koşamıyorum bana oyuncak gibi geliyor yani bağımlısı oldum koşunun...
    Spora başladım başlayalı koşmadım meğersem koşmak ne güzel birşeymiş diyorum ve hergün koşuyorum bazen 30 dakika 40 dakika 12.00 km de koştuğum oluyor.Bilmiyorum doğru mu gidiyorum yanlış mı

Sayfayı Paylaş