"Çünkü Spor Hayatımdaki En Önemli Şey! "

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve pierre_tolga tarafından 9 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. pierre_tolga

pierre_tolga Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    23
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorlu
    Merhaba arkadaşlar..
    bi 15-20 gün önce LCW mağzasına iş formu vermiştim(zaten öğrenciyim,spor-supplement paramı çıkarsam yeter diye düşündüm) Neyse,geçen haftasonu aradılar,pazar günü görüşmeye gittim..Haftada 2 gün çalışacağımı söylediler,aylık 200 liraya falan geliyormuş hasaplayınca..Pek içime sinmedi haftada 2 gün çalışmak,ve para da az'dı doğal olarak(haftada 4 gün çalışıp daha çok para alacağımı düşünüyordum) Pek içime sinmese de kabul ettim..Kağıtları salı gününe kadar yaptırıp getirmemi söyledi,sınavlarımın başladığını ve perşembe gününe ancak yetiştirebileceğimi söyledim,tamam en geç perşembe dedi..Perşembe spordan sonra ciğer filmi çektirmek için veremsavaş dispanserine gittim,haydaa neymiş aile hekiminden kağıt getirip öyle çektirecekmişim.. Geçerken iş yerine uğradım böyle böyle dedim(sadece film çekme işi kalmıştı) Tamam o zaman en geç cuma getir dedi..Cuma oldu,sporuma gittim,ardından saunaya girdim,saat 16:10'da veremsavaş'a gittim..herif bu sefer de demesin mi bana 'doktor saat 4'te gitti' (ben mesai saatinin diğer heryer gibi 17:00 olduğunu düşünüyordum) . Ordan bir başlarsın saydırmaya aklına ne gelirse... :D neyse,haftasonu girdi araya mecburen,bu sabah ilkin film çektirmeye gittim,2'den sonra alırsın dediler,filmi çektirdikten sonra da sporuma gittim,ve tam 2'de tekrar sağlık ocağına geldim ve filmi alıp iş yerine götürdüm.. ondan sonraki diyaloğu aynen aktarıyorum...

Ben: Merhaba..
    İş yerindeki adam: Sen ne zaman getirecektin kağıtları ?!
    Ben : Cuma getirecektim..
    İş yeri: Neden getirmedin ?
    Ben : Spora gittim,spordan sonra 4'ü 10 geçe sağlık ocağına gittim film çekiminin 4'e kadar olduğunu söylediler,haftasonu girdi araya,ben de sabah çektirdim,şimdi de getirdim..
    İş yeri(arkada kağıtlarla uğraşan bi herif dahil olur muhabbete,ve artistik bir ses tonuyla der ki) : Sen neden işini ayarlamıyosun da önce spora gidiyosun ?!
    Ben(Sen kimsin ulan düdük makarnası,20 santimlik kollarına benim sporumu mu yargılayacaksın,izlenimi veren bir ses tonuyla ve kafamı kaldırıp) : 'ÇÜNKÜ SPOR;HAYATIMDAKİ EN ÖNEMLİ ŞEY!!'
    İş yeri(adam önüne bakar ve..) : Kusura bakma bu şekilde girişini yapamayız..

Siz olsanız ne yapardınız böyle bir durumda ?
    Benim hayatımda hiç kimse yaptığım sporumu yargılamadı,yargılayamadı..Ne ailem,ne vakt-i zamanında kız arkadaşım,ne arkadaşlarım,ne o , ne bu... ama şimdi bu diyalogtaki iş yerine söylediğim bazı şeyler için pişmanlık duyuyorum........ :( :(

Keşke o kadarla kalmasaydım da parantez içindekileri, o an düşündüklerimi de yapıştırsaydım o 'çubuk kraker' kollu herifin suratına.. hyper_ Neyse bikaç gün sonra 'Nike Pro'larımla görünce en ağır küfürleri yemiş gibi olacaktır zaten... :D :D :D

ravenss34, rockybalboa7, SRTJ ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  2. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Bizim ailemiz, arkadaşlarımız bizim ne yapmaya çalıştığımızı anlayamıyor.Hiç tanımadığımız birinin bizi anlamaması garip gelmiyor artık.Kaldıki bizim sadece vücuduyla ön plana çıkan insanlar olduğumuzu düşünüyorlar ve bu eziklikle yaşıyorlar.

Ama her zaman her yerde doğruları söylemek Türkiye şartlarında iyi olmuyor.

Ocensers, ravenss34, rockybalboa7 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Ben olsam başka bir yalan bulurdum , şöyle ki ; Sağlık ocağındaki röntgen cihazı arızalanmış , servis haftasonu gelip yapacakmış ve bu sabah ilk işim filmi çektirmek oldu...

Spor benimde hayatımdaki en önemli şeylerden biri.. Spor olmasa çalışmak bile istemiyorum... Herşeyimi buna göre ayarlıyorum , ama ufak çakallıklar da yapmak lazım böyle arada..

Ocensers, Dynamo ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  4. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Bende Bişeyler Uydurmuş Olmanı Bekliyordum Yazının Başını Okurken :) Ama Dürüstçe Ne Olup Bittiğini Yazdığını Görünce Helal Olsun Dedim :)

pierre_tolga bunu beğendi.
  5. Blues23

Blues23 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ben eskiden Basketbol oynardım sol kolum kırıldıktan sonra Tabi basket oynayamadım. Sola dönebiliyorum fakat sağa dönemiyorum bu yüzden basketi bıraktım.. Uzun zaman oldu halada yapacak birşey yok. sadece koşu sevmiyorum kardiyo yapmak bana eskisi gibi zevk vermiyor. Bu yüzden artık V.G gireceğim. Hazır girmişkende sol kolum biraz daha gelişir umarım.. Spor olmadan olmuyor!

6. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Herşey iyi güzel ama yaptığın şeyle kendini sadece övdün ve bitti. İş ne oldu peki ? Koca bir yalan nedeni neydi peki spora gitmenmi hayır vurdum duymazlığın ilk önce işlerini halledipte spora gidebilirdin.5dk'nı almazdı o iş.. Şuan için demiyorum ama ileridede bu davranışlarına devam edersen çok şey kaybedersin.Spor herkez için vazgeçilmez yada hayatlarda önemli bir role sahip ama herzaman iş yada yapacakların ön planda olmalıdır. Spora 1gün gitmeseydin o işleri halletseydin şuan çalışıyor olacaktın ve en azından harçlığını alıyor olacaktın sen ne yaptın fedakarlık etmedin 1 gün için işten oldun.. 22 yaşındayım ve 4 yıldır aynı yerde çalışıyorum yeri geliyor 6da işten ayrılıp spora gitmem gerekirken 8de çıkıyorum spora gidemiyorum. Hayat herzaman senin istediğin gibi olmayacaktır beni yanlış anlamanı istemem.

ercan41, sporcu., Ocensers ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  7. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    sonuna kadar AxiboY'a katılıyorum.. herşey spor değildir yani mantıklı düşünürsen..

Ayrıca 20 cm kolu var diye dalga geçtiğin adam, belki hani senin gibi vurdumduymaz olmadığı ve akşam eve ekmek götürmek için çalıştığı için kolları20 cm dir ? anlatabildim mi

( 'Nike Pro larımı görünce en ağır küfürleri yemiş gibi olacak falan belli ki sen hayatın sopasını yememişsin bu yaptığınlada övünüp gülüyosun ya burda sana dicek bişey yok be koç ) ...

Son düzenleme: 11 Nisan 2012
    sporcu., Ocensers, Efrahim ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  8. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Başka bir bahane bulsaydın. Adamlarda haklı senin için spor hayatında ki en önemli şey olabilir ama onun için senden alabileceği verim önemli. Senin sporunla ilgilenmez.

AngryHun bunu beğendi.
  9. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Bence burda adam haklı. salı gününe kadar işlemleri hallet demişler. Sen perşembe günü getirceğini sölemişsin. Burda senin için bir güzellik yapmış. Kabul etmiş. Sonra sen cuma günü demişsin. O'na da eyvallah demişler. Cuma günüde işini halledememişsin. Mazeret olarak mesainin 17.00'de bittiğini sölemişsin. Senin bu işe girmen için evrakları hazırlaman için son günün olduğunu bilmene rağmen neden o saate kadar mesela sabah saatlerinde işini halletmiyorsun. Sauna'ya sonrada gidersin. Bu tamamen senin işgüzarlığın. Adam da haklı olarak seni böle sorumsuz gamsız işgüzar biri olarak görünce haliyle senin bu iş için uygun olmadığını düşünmüştür. Bence de kesinlikle haklı.

Bunun yanında bu adam hakkında sölediklerinde son derece çirkin şeyler (20 cmlik kollarla beni mi yargılayacaksın..vb) Herkes bu sporu yapmak zorunda değil. Kimsede senin sporunla ilgilenmek zorunda değil. İşleri aksatmadığın sürece sporuna kimse karışamaz. Büyük ihtimalle lise öğrencisin. Konuşmaların ve düşünce tarzın son derece bayağı. Spor yapmak insana iyi bir karakter kazandırmaz. Spor yapmakla bu kadar övünme. Bu kafayla sen özel sektörde çalışma şansın hiç yok.

Ocensers, Cyrax, onbir ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  10. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    yukarıdaki üyeler gerekenleri yazmışlar ama bende içimden geçenleri belirtmek isterim.her zaman söylerim "insan kaslarının esiri olmamalı" diye.sen spor yaptıkça belliki egonda o seviyede artmış,kişiliğinde değişmiş.bu kafayla fazla spor yapma bence sen.spor en önemli şeymiş,sağlığın-paran-imkanın varki yapıyorsun.elinde birşey olmadığı zamanda böyle diyebilecek misin acaba veya desende ne değişecek.mütevazi olmasınıbilmen gerekiyor.şu anda yaşından dolayı anlamazsın ama ilerde anlayacaksın zaten.adamın kolu 20 cm miş.senin babanın kolu 45 cm mi ki ailesi,çocuklarının geleceği için çalışan adama öyle ithamlarda bulunuyorsun.emin ol yan yana dursak sende benim yanımda 20 cm lik kola sahipmiş gibi gözükürsün ama senin gibi egolara sahip değilim.salonda,okulda,dışarıda her zaman uzun kollu giyerimki insanlar görmesin ezilmesinler diye,spor salonunda olabildiğince hızlı üstümü değiştiririm.ben bu sporu millete hava atmak için veya kızlar görsün diye yapmıyorum.mike tyson'ın bir sözü vardır "dayak yemek insanı mütevazi kılar" diye,çokta doğru bir laf.sen bunu hem gerçek anlamda hemde hayatın getirdikleri olarak mecazi anlamda anlayabilirsin.çalışmak isteyen o kadar çok insan varki sana mı kaldı adam.sen olmayınca işler yürümüyor mu.adam sana vereceği parayı gidecek başkasına verecek ve burada işveren her halukarda kazanırken sen kaybetmiş olacaksın.pozitron,sultan gibi arkadaşlarım senin matah birşeymiş gibi yazıyı tam anlamamışlar sanırım,yorumlarından öyle anlıyorum.millet senin nike prolarına değil kişiliğine bakar ki eksiklik görüyorum ben o yönde.kendi işgüzarlığını millete aklınca artistlik yaparak örtmeye çalışmışsın.milletin sana ihtiyacı olmaz,senin onlara ihtiyacın olur."arap eli öpmekle dudak kararmaz"..
    daha yazacak çok şey varda,anlayana sivrisinek saz..

Ocensers, mertcx, Blues23 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  11. SRTJ

SRTJ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Serbest Meslek
    Yer:
    Bursa
    Dilimin ucuna gelen lafları bende tutamam çoğu zaman. Kimisine göre dengesiz olursun , kimisine göre dobra. Ama şu bir gerçek. 10 olayın 9 unda kaybeden sen olursun. Tecrübeyle konuşuyorum bu konuda. Yinede senin hayatın...

12. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Gitmeden önce oneo sakızı mı çiğnediniz:p
    [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=oTFBmhMRcYY[/YOUTUBE]

13. pierre_tolga

pierre_tolga Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    23
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorlu
    eyvallah saygı duyarım herkesin düşüncesine..ne lise öğrencisiyim,ne egoistim ne de bunu buraya artistlik yapmak amacıyla yazdım.. Başlığın adı 'DERTLEŞME..' Ne zamandan beri başına gelen şeyleri anlatmak artistlik yapmak olmuş ?? Uzun kollu veya kısa kolluyla gezmek de sizin kendi tercihiniz.. Kısa kolluyla gezmeyi seviyor olmam; Egoist, Kaslarımın esiri olmak, veya da Sporla kişiliğimin bozulduğu(!) anlamına gelemez.. Beni o halde görüp 1 kişi bile spora başlasa ben bundan mutluluk duyarım (zaten bir çoğumuz da bu şekilde başladık ve çok da mutluyuz şu anda). Kaldı ki yolda durdurup bu sporla ilgili soru soranlara da yarım saat bu sporun yararlarını ve bu sporu kötülemeye çalışan insanların yanıldıklarını anlattığımı bilirim.. Orada '20 cmLik kol' demekle mecazi bir anlatımı kastetmiştim,bu olayı 'eve ekmek götürmek' lafıyla anlatmak pek de doğru olmayacaktır.. Tabi burada onun söyleyiş tarzını da gösteremediğimden öyle bir anlam çıkmış olabilir.. Bu konu spor değil başka birşey de olabilirdi, lakin hiçbir şey karakterimin önüne geçemez..Fikirlerimden veya anlayışımdan vazgeçmekle eş değer olarak görüyorum ben bunu.. He diyeceksin ki "senin karakterinden bana ne!" , ona da eyvallah...

14. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi kimse kısa kolu yada kolsuz nike pro ile gezdiniz diye ezilmez öyle bir şey yok bir kaç dakika belki benimde böyle fiziğim olsaydı der geçer iş artık yakışıklılık uzun boy kas olayını aştı son model lüks arabanız ile kişinin yanından geçerseniz ezilir paranız varsa zaten ister 20 cm kol olsun isterse 50 cm fark etmez ayrıca isteyen nike pro ile dolaşır isteyen kısa kolla ben yazın şort ve kolsuzla dolaşırım zaten hava sıcak başka işim yok sıkı sıkı giyineceğim iş mevzuna gelirsek spor benim içinde önemli hemde çok kimseye bende laf ettirmem ama iş söz konusunu para kazanmak söz konusu olduğunda biraz daha sakin olmalısın iş hayatında sana verilen görevide yerine gertirmelisin

pierre_tolga bunu beğendi.
  15. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    angryhun ın yazdıgı yazı cok dogru...bunun üstüne diyecek hicbirşey yok sadece katmak istedigim hayatınızda sahip oldugunuz seylerin degerini bilin..sen haftada bilmem kac gun gidicem harclık cıkıcak falan diye gitmişsin 200 liraya cep harclıgı diyorsun ülkemizde kac kişi ekmek bulamazken.bazı şeyler tecrübedir hayatta parayı önemsemezsin o magazacılık sana cok tecrübe katacaktı emin ol.ne koşullarda yaşadıgını bilmiyorum belki cok zenginsin belki de fakirsin belki ailenlesin belki arkadaşlarınla villadasın bilemem arkadasım ama bildigim tek şey bu tutumun sana ilerde cok zarar getirir biraz mütevazi olsaydın durumu anlatsaydın hem şuan para kazanıyor olurdun hemde onların gözünde bu çocuk ne kadar efendi yaşıtlarına göre denmelerini saglıyordun.böyle böyle ögreniceksin hayatı ama şunu da unutma hayat başlarda toz pembe gelsede bi tokat yedinmi hayattan bi daha toparlayana kadar bi tarafın cıkar işte...

coder ve AngryHun bunu beğendi.
  16. bahomaho

bahomaho Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    İş veren adam o kadar haklıki bide utanmadan konu açmışsın. Herkesin kolu 40 cmden büyükmü olmak zorunda sen kas çalışmıssın kendini çok öven birisin belliki o patron sen çalışansın patron ne derse odur.

17. cust0

cust0 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ARkadaşlar kusura bakmayın konu açamadıgım için bir soru sormak istiyorum HOCA KADAR BİLGİLİ ARKADAŞLAR alıntı yaparak cevaplarsanız çok sevinirim ''

yaklasık 6 aydır karın kası programlarını sadece evde çalışıyorum ve %100 whey protein tozu aldım fakat kafama takılan bazı sorular var
    karın kası programlarını sabah ve aksam olmak üzere 2 kere calısıyorum hergün aralıksız fakat yanlışmı yapıyorum kaç gun çalışıp kaç gün dinlenmem gerekiyor?
    protein tozunu sabah aç karınla içiyorum ve akşam kas çalıştıktan hemen sonra içiyorum ve uyuyorum nasıl içmem gerekir?
    tuz ve ekmek kullanmıyorum.. 6 tane karın kası çıktı fakat dahada büyümüyor :( neler yapmam gerekir yardımcı olurmusunuz şimdiden çok teşekkür ederim.''

18. musak

musak Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    cust0 benim tam tersinsin aylarca araştırıp bi aydır spor yapıyorum sende aylarca spor yapıp doğru mu yapıyorum diye merak etmiyosun ikisi de birbirinden kötü.
    yanlış yapıyorsun diyebilir miyim ama forumun en bilgisizlerinden biriyim alıntı da yapmadım kusura bakma artık.

forumda yeni başlayanlar bölümünü okumanı tavsiye ederim hoca kadar bilgili arkadaşlar tüm sorularını cevaplamışlar orada

Sayfayı Paylaş