zayıflayayım derken kilo alıyorum?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve loppaz tarafından 21 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. loppaz

loppaz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle merhabalar ve herkese iyi çalışmalar.
    24 yaşındayım 1.78 boy 107 kiloyum.
    arkadaşlar bu 3. ayım ilk birinci ayda gittiğim spor salonunda koşu bandı ve kardiyo aletleri yoktu. bende hafif ağırlık çalıştım ozaman kilom 103 tü ve değişmedi. sonra başka bi spor salonuna yazıldım orada koşu bandı vardı. koşuyor ve hafif ağırlık 25kg- 30kg gücüme göre ayarlıyordum kas olarak genelde kol ve omuzları çalıştıran aletleri kullanıyordum ve mekik çekiyordum. mekiği 40 tane yapabiliyorum çünkü belden yukarısı ağırlığım mı fazla ne çok zorlayınca ağrı yapıyordu. şimdi 3. ayımdayım bu sefer yemeği kestim. saat akşam 8 den sonra yemek yemiyorum. ekmek az yiyorum şöyle öğlen 5 gibi yemekte en fazla 4 dilim ekmek yiyorum ve ekmekde koyu renkli ekmek.
    sonra koşu bandında her gittiğimde 1200-1400 kalori yakıyorum kilokalori değil yalnız. koşarkende makinaya açı vererek koşuyorum. hızım genellikle 8-9 hız arası, yaklaşık 4-5km koşuyorum. tabi arada dinlenmek için 6km ile yürüyorum.
    sonra kelebek denilen alette gögüs çalışıyorum. normal mekikde sırtım ağırdığı için ağırlıklı oturarak mekik çekilen alette 40 kg ile çalışıyorum. yine barfikse benzer şekildeki kol çalışmasında 41kg ile çalışıyorum. 10*4 yapıyorum bunların hepsini. birde arka kolları çalıştıran alette 41kg ile çalışıyorum. yine o göğse dogru çekilen ve enseye çeliken aleti de sadece göğse çekerek çalışıyorum o da 40 kg.
    bir günde spor salonunda yaptıklarım bunlar. fakat her nekadar da zamanımın %75 ini koşu bandında geçirsemde kilo alıyorum. fakat kilo almam başlarken 104 kiloydum şimdi 108 kiloyum. ve aradan geçen süre 6 gün. birde normalde kilomu göstermeyen bi yapım var. migde bölgesi şiş göbek yani. bu gün denemek için sıvı l-carnitine aldım. çok terletti sürekli kullanmayı düşünüyorum ama olayı carnitin üzerinden cevaplamazsanız sevinirim. kullan işe yarar gibi yorumlar yapmayın çünkü karnitinin olayını biliyorum.
    benim bu çalışmama ekleye bileceğiniz, yanlışlarımı doğrularımı ve ne yapmam gerektiğini yorumlarsanız sevinirim. bel olarak 38 beden kotlar belden çok çok az bi sıkma yapıyor. şimdi bana zayıflama yönünde önerilerinizi bekliyorum. gittiğim spor salonunda tüm aletler var. ayrıca saunada var yararı olur mu?

2. loppaz

loppaz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ne güzel kimseden ne cevap var ne de ses. normalde bu tür sorulara detaylı bilgi isterler bende detaylı yazdım. yine cevap yok.

3. cagan55

cagan55 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş bnmde böyle bi sorunm var 12 kilo verdim 114 kilodan 102 ye kadar indm ama 102 den bı gram aşagı inemiyom hatta kilo almaya başladım tekrar koşuyorum mekik çekiyorum sınav çekiyorum ama halenn bi gram bile veremiyorum almaya başladımm

4. Profane

Profane Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Almanya
    Şimdi öncelikle bu tür sitemler için kimse yazmadı falan yazdığın saate bak burda herkes genelde o saatte uyumuş olurlar ve sabah çoğu kişi işine,gücüne bakar ki bu saatte bile paydos değil yoksa kasten yapılmış birşey yok.

Programlarına bakarsak elinde bi programın var mı önce onu bile kestiremedim çünkü 4-5 hareket yazmışsın oraya. Kilo vermek için yazdığın o ağırlıkları düşürmen lazım sonra set ve tekrar sayılarını gözden geçir. Tekrar sayılarını 15-20 yap setleri 2-3 yap . O kadar koşmakta yağ-kas olarak ikisindende yıkım yapar,gereksiz kısacası.

Beslenme konusu biraz 'fail' olmuş hakkaten :) Normalde bir sporcu sabah yediği tek bir tahıllı ekmeği bile atamaz kafasından yemeseydim diye. Oysaki sen akşam saat 5 gibi 4 dilim ekmekten bahsediyorsun.

5. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya
    ağırlık çalışmalarından cok cardio çalışmalarına ağırlık ver günde 3 öğün beslenme öğün sayısını arttır... Eğer vucudu uzun süre aç bırakırsan bu sefer vücut kendini korumaya alır ve ne yersen ye depolama eğilimine girer... Ben 1 yılda 35 kilo verdim 38 beden kot pantolon giyerken şimdi 31 beden giyiyorum 32 beden giiynce kemer takmam gerekiyo :))

Bodysoft bunu beğendi.
  6. loppaz

loppaz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cevaplayan herkese teşekür ediyorum.
    ozaman dediğinize göre ben kilo ağırlığını azaltayım. koşuya devam yemek öğün sayısını artırayım. ben öğrenciyim. genelde 2 öğün yemek yiyorum. :) sonra koşu olayında kas azalması da olursa azalsın benim derdim biraz zayıflamak. 108 kilodan şöyle 95 filan olsam bile bana yetecek sonrasında devamını getiririm.
    ayrıca elimde düzgün bu işin ehli bir kişi taradından yapılmış program yok. ben kendimce düzenli çalışma yapıyorum. yanlışlarımın çok olduğundan eminim ondan dolayı biraz detaylı yazmaya çalıştım.

7. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    - Sabah aç karnına 1 limon ılık suyla tüket (az bal da katabilirsin), yağ yakımına yardımcı olur. Yarım mekik- crunch yap 5-10 dk, karnı sıkılaştırır.
    - Bol su iç.
    - Uykuna dikkat et.
    - Abur cuburu kes.
    - Yediğin yemeklere dikkat et. Margarin ve ayçiçek yağından kaçabildiğin kadar kaç.
    - Un, Tuz, Şekeri minimuma indir..
    - Kahvaltıda 1-2 dilim kepekli tahıllı ekmek ye. Akşam yemeğini kesmek yerine limonlu yeşillikli proteinli (light ton balığı, tavuk vs..) bir salata yemeye çalış. Proteinden kaçma, abartmadan tüket.
    - Arada abartmadan canının çektiği şeyleri ye, vücudun şaşırsın, nefsine de işkence çektirmemiş olursun.

Tartılmanın yanında belini en kalın yerinden ölç mezurayla 2 haftada bir. Yağ oranını ölçtür, not al. Arada kontrol edersin. Moraline de çok yardımcı oluyor.

10 sene önce görüntüm değişmeye başladığı halde sırf tartıldığımda kilomda fark görmediğim için 2 ay sonra salonu bırakmıştım. Arada düşünüyordum keşke bırakmasaydım şimdi yaşım çok geçti diye. Sonra farkettim ki bir 10 sene daha geçse ben yine keşke bir 10 yıl önce en azından yol yakınken tekrar spora başlasaydım şimdi çok geç oldu diyecektim. Dememek için başladım (evde) ve çok iyi ettim. Belim 104 cm'den 92'e düştü (daha da düşecek). Görüntü farkı çok bariz olmuş ben bunu resimlere bakarak anlayabiliyorum. Çevremde beni kısa süre görmeyenler bile değişikliği hemen farkedip, övüp, moralimi tavan yaptırıyor. Evde bolluktan giyemediğim bir sürü pantolon ve gömleğim oldu.. :)

Son düzenleme: 23 Haziran 2011
  8. loppaz

loppaz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cevap yazdıgın için teşekürler. bende de giyemediğim 36 beden pantolonlar duruyor :) şimdi 38 deyim.

9. loppaz

loppaz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    neyse arkadaşlar sorun çözüldü. bu gün tartıldım 108 den 101 e düşmüşüm. :) demek ki zayıflamayı çok erken bekliyormuşum ama başlarken 104 düm demek ki benim bünye önce kilo alıyor sonra zayıflıyor:)))

10. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Genelde öyle olur. Vermeden önce bir miktar aldığımı farkettim ben hep. Vücudun direnç noktaları oluyor, pes etmeyip spora diyete devam etmek lazım.

11. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    ağırlık çalışırken daha çok enerji harca bunu yaparken kafadan atıyorum 50 kg kaldırıp 15erden 3 set yapıyorsan bunu 30 a indirip 25 erden 3 ya da 4 set yap,ekmeğini kesmen gerek,abur cuburu kes işe yarıyor (10 haziranda başladım 98 kiloydum şimdi 30 haziran 94,5 kiloyum 20 günde 3,5 kilo ve hiç aç kalmadım.

Sayfayı Paylaş