Yurtdışından alışveriş sorunsalı ne alemde ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve MARCELLO tarafından 28 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. MARCELLO

MARCELLO Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Ne alaka ya :) Bu ülkenin % 80'i bile hala bilgisayar ve internet kullanmayı bilmiyorken ve sporcu takviyeleri alan insan sayısı bir elin parmaklarını geçmiyorken; bu durumun cari açığa etki edeceğini söylemek için çok yaratıcı olmak gerekir..

İnsanların çoğu hastalandığı zaman ilaç bile kullanmak istemiyor bu ülkede..Günlük vitamin,mineral,doğal takviye vb kullananların sayısı yok denecek kadar az..

O yüzden bu durumun cari açığa falan etki ettiği iddiasına sadece gülerim ben..[

2. maestro_

maestro_ Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Yurt dışından gıda takviyesi alışverişinin cari açığa sebep olabileceği ya da etki edebileceği ülke/devlet -varsa tabi- zaten baştan iflas etmiş demektir.

Lütfen, bu kadar iyi niyetli saf olmayalım. Bu yasağın sebebi, nerelerden kaynaklandığı bellidir. (Bu yasağın kimlerin menfaatine geldiği sorusunun cevabı size ipucu verebilir) Eğer bu alışverişlere izin verilmeyecekse, nedenini orada görebilirsiniz. ;)

Son düzenleme: 3 Mart 2012
    MARCELLO bunu beğendi.
  3. MARCELLO

MARCELLO Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yurtdışından alışverişin yasaklanmasının nedeni sizin yada benim şahıs kullanımı amacı ile 2-3 ayda bir getirttiğimiz protein tozları,vitaminler vs değil..

Yurtdışından alışverişin yasaklanma nedeni işte budur :

https://www.youtube.com/watch?v=cTK7CnjM2hQ

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    facebooktaki grubun adı nedir destek olalım

5. MARCELLO

MARCELLO Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Valla ben biliyordum da unuttum...Maestro isimli arkadaş biliyor ama..O gelince söyler..

Yani biz iyi niyetliyiz...Kaçakçılar ve vurguncular yüzünden bizim hakkımızın elimizden alınması çok saçma..

Eğer devlet mercileri ''kötüye kullanımın önüne geçecek bir sistem'' geliştirirse,pekala yurtdışından alışveriş hakkımız iade edilebilir..

Zaten profosyonel olarak vücut geliştirme sporu ile uğraşan insan sayısı çok çok az...Onların satın aldığı protein tozu,aminoasitler vb ürünlerle kimse batmaz yani..

Bu işin yasaklanmasının nedeni yukarıda linkini verdiğim durumdur..

Kaçakçılar ve vurguncular yüzünden yasaklanmıştır..

Özellikle kozmetik ürünlerde bu olay çok istismar edildi..

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Mart 2012
  6. maestro_

maestro_ Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de unuttum grubu.. Zaten arayan bi şekilde bulur. Bulunca da n'olur, ne işe yarar, onu bilmiyorum zaten :)

7. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    Açılan davalarda sonuç vermiyor gibi. banana republic olduktan sonra bu tip sorunlar hiç bitmez..

Big_Hammer bunu beğendi.
  8. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Distribütörler yuzunden

Bence bu yasağın gelmesinin sebebi distrubutorlerdir.Ya sunu anlamıyorum ben hem yasak koyuluyor hemde doğru dürüst ürün gelmiyor bı marka geliyor ama ya 3 ya bes ürün geliyor.cok kötü bı durum.Ornegin optimum nutrition distribütör U yalamız gıda ne amino sunu getiriyor ne Egg proteinini ne carnitini ni ne n.o. Sunu,ne Hydro builder ini,ne fish oil ini kısacası hicbi ürününü nerdeyse getirmiyor gecen bı Hydro whey getirdiler Aralık ayında geldi gelen urunlerin de son kullanim tarihi 10/12 gördüm ne kadar üzüldüm ya yuh ya yakamız gıdaya yazıklar olsun resmen 3. Sınıf ülke yaptılar bizi diger ülkelerden arta kalan kullanmadıkları son kullanma tarihi yakın urunleri getirmişler .mesela scivation un bı tek xtend i geldi o da eski formül.muscle pharm urunleri hepsi eski formüller.nutrex i getirdiler sadece iki urunu geldi.bodybuilding.com a netrition.com a bakıyorum da bizde hicbisey yok ya resmen icim gidiyo.neyse bende sahibinden den alışverişe devam optimum Hydro builder imi dymatize iso 100 ümü scivation yeni formul xtend imi oradan aldım bundan sonra oradan alacağım bende herseyi yurtdışından ürün getiren cok satıcı var bu distribütör Ler kazanacağına onlar kazansın hem de bizde kaliteyi kullanalim .

VENGEANCE bunu beğendi.
  9. Jander

Jander Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Simdi gordum mesajlari.. Netrition.com dan 200 liralik alisveris yapmistim :S iptal mi edeyim sparisimi?

10. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    shipping de hala turkey gözüküyorsa ayıp yani o siteye

11. Jander

Jander Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları: