Yurtdışı vizesi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ruthlesss tarafından 27 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ruthlesss

ruthlesss Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar merhaba. 21 m annem babam ogretmen bu yuzden sanırım yesıl pasaport alabılırım ? hazıranda portekıze gtmeyı dusunuyorum ve yesıl pasaporta vıze ıstemıyorlarmıs sanırım. gıtmek ıcın hangı belgelerı hazırlyamam gerekıyor sanırım banka temınatı ıstıyorlarmıs ne kadar ıstıyorlar portekıze gıden bılen var mı acaba ?

2. canavar

canavar Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Teknik Ressam
    Yer:
    Karşıyaka
    Portekiz yeşil pasaportada vize uyguluyor diye biliyorum

• Portekiz Konsolosluğu vize departmanı'na hitaben dilekçe
    • Okuldan yeni tarihli öğrenci belgesi
    • Aile işveren ise veya bordrolu ise yukarıda belirtilen belgelerin tamamı eklenecektir.
    • 2 Resim (Arka fonu beyaz, yeni çekilmiş)
    • Pasaport (Vize bitiş tarihi itibarıyla en az 6 ay süresi olan, varsa eski pasaportlarınız)
    • Seyahat Süresini Kapsayan 30.000 Euro Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası (Bunu firmamız sağlayabilmektedir.)
    • Anne veya Babanın geçerli yada eski Portekiz vize si varsa fotokopileri

3. ruthlesss

ruthlesss Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    az once konsoloslgu aradım yesıl pasaporta vıze yok

4. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yeşil pasapot aldığınız takdirde Schengen Vizesi ile giriş yapılan ülkelerde 6 ay içinde 90 gün kalma hakkına sahipsiniz. Schengen'e dahil olduğu halde yeşil pasaporta Yunanistan ve İrlanda vize istiyordu fakat son durum ne bilgim yok. AB üyeleri arasında olan bir anlaşma olsada bazı AB üyeleri buna dahil değil veya AB dışı ülkeler dahil olabiliyor. Örneğin İngiltere Schengen'i kabul etmiyor ama İsviçre AB üyesi olmamasına rağmen sınırlarını Schengen'e açmış durumda.

Son düzenleme: 27 Nisan 2011
    canavar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş