yorumlara açık

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve yoksunyar tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 34 üye.
  1. yoksunyar

yoksunyar Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar merhabalar.ne eksik ne fazla yorumlarınızı bekliyorum.çünkü arkadaşlarıma gösterdiğimde resimlerimi objektif bir yorum alamıyorum.burada gayet objektif yorumlar yapılıyor ve hiç bayanların bu konu üstüne fazla düşmediklerinden burda öncülük etmek istedim.

kilom 51 boyum 165 yaş 24.2 aylık çalışmam bu.

Ekli Dosyalar:

2. yoksunyar

yoksunyar Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    şunuda belirtmeliyim ki bu sporla uzun süredir uğraşıyorum.temel alt yapım sağlam.2 ayda böylemi olur gibisinden sorulara şimdiden cevap vereyim.

3. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    öncelikle başlığına tıkladığımda çok şaşırdığımı itiraf etmeliyim. futbol terminolojisi kullanacak olursak; sahalarda görmeye alıştığımız hareketlerden değil :) . seni medeni cesaretinden ötürü tebrik ediyorum.

konumuz futbol değil tabi vucut geliştirme ama iki dalda da bariz erkek egemenliği var burası aşikar.

neyse , şaşkınlığımızı üzerimizden attığımıza göre değerlendirme kısmına geçebiliriz;

vücudunda ilk göze çarpan yer sırtın ve omuzlar.. açıkta sadece oralar olduğundan da olabilir :p
    iki aylık bir çalışmaya göre omuz bel oranın oldukça iyi, iki aylık çalışmadan fazlası var gibi daha önce bi sporla branşıyla uğraşıyor muydun ?

birde şu iki soruyu merak ediyorum cevaplarsan sevinirim. vücut geliştirmeye nerden merak sardın..? bu spordaki amacın (ideal vücut tipin) nedir ..?

edit: ikinci mesajı görmedim yazıyordum o sırada neye istinaden iki aydır yapıyorum dedin?

4. cglrbkts

cglrbkts Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    gerçekten çok ama çok şaşırdım yani ............ ki o resimleri vermenizde ayrıbir cesaret örneği gerçekten öncelikle tebrik etmek istiyorum..
    yorum olarak ta sırt olarak güzel görünüyor.. vücudunuz şu an çogu bölgesi çıkmasına ragmen eksik.. bide dikkatimi çekti yanlış anlamayın da göbek olarak biraz var galiba eşorfmanın düğmeleri kapanmmışta yada öyle mi çekildi ... göbek varsa kesinlikle cardio şart onun dışında 2 aylık bir çalışmaya göre ilerleme var fazlada yorumyapılamaz zaten :D

5. sgenc07

sgenc07 Guest

Gayet fit ve atletik bir vücudunuz var. Kanatlar sanki daha bir ön plana çıkmış. Keşke bu sporla uğraşanların bayanların sayısı artsa.. Çünkü gerçekten kadında da estetik duruyor bu tarz bir vücut.

6. yoksunyar

yoksunyar Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    yok göbek yok.bilerek öle bıraktım.zaten 51 kiloyum.kilo almaya çalışıyorum.

7. yoksunyar

yoksunyar Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    şu anda zaten sadece sırtımı ve omuzları koymaya cesaret edebildim onun için o kadar resimlerim.zira karnımı ve bacaklarımı koymya cesaret edemedim.ama şunu belirteyim diğer gruplarda sırt ve omuzlar kadar.
    fitnessit bu sporu uzun yıllardır kendi çapımda icra etmeye çalışıyorum.belirli nedenlerden dolayı bi bırakıp bir başlıyorum.2 aydır da hem hacme hemde definasyona başladım.hedefim 57 kiloda difine olmak fitnessist.

8. fatihsultan

fatihsultan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bende profil resmini başka topiclerde görmüştüm..ne kadar ince bel kesin photoshop vardır diyordum kendi kendime..
    birde ne kadar kötü bir saç kesimi diye düşünmüştüm..çok şükür at kuyruğuymuş ve saçların sahibi bir bayanmış...

bu yüzden diğer arkadaşlar bir şaşırdıysa ben 2 şaşırdım...

bir bayanın hafif kaslı olması çok güzel bence..fazlası ise erkekte daha güzel duruyor...çok fazla kas bayana yakışmıyor diye sadece kişisel fikrimi belirteyim..
    herkesin kendi fikri düşüncesi vucudu...

çok bir anlamam hangi bölge eksik nereye ne yapmak gerek ama...resimlerde gördüğümüz vücut oldukça estetik..

tebrik ederim iyi sporlar dilerim...

9. vires

vires Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Bir bayana göre gerçekten çok iyi bir gelişim. Tebrikler.

10. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    guzell

Türkiye'de vücut geliştirme ile ilgilenen bayanları gormek cok guzel.. thums:gerci amacın fitness yapmak sanırım vucut geliştirme degil.. yanılıyor muyum?

11. yoksunyar

yoksunyar Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    yok bu aralar hacim artışına gidiyorum dexter.

12. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Vuçüt geliştirmeci değil, fitnes vucüduna sahipsiniz. Amacınız da fitnesse yönelik. Fitnese yöneldiğinizin bilincinde olarak spora devam edin. Doğru yoldasınız.

13. yoksunyar

yoksunyar Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    fitness vücuduna sahip olmak demek vücut geliştirmeci olamıcam anlamına mı geliyo yiğitharmancı?biliyorum bir bayanın vücut geliştirmeyle ilgilenmesi her zaman yargılanan bişey.ki bunu erkeklerde yaşıyor.

14. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    57 kiloda define olmak demek bu boya göre fitness amaçlı olur. Amaçlarınızı arttırarak zamanla kendinize "80 kg define" ya da "90 kg bulk" derseniz o zaman amacınız vg olur.

Şu an vucüdunuzun fitness kıvamında olması çok doğal. Fitness, vücut geliştirmenin hafif basamağıdır ve yeni başladğınız için de direk en üst basamakta olamazsınız. Yani demek istediğim şey fitnessçi olmadan bodyci olamazsınız, kendinize koyduğunuz amaç ta doğru. Şu anki haliniz doğru yolunuzu çiziyor.

Eklemek istiyorum. Yukarıda dediğim gibi 80kg define bir halde başarılı bir vücutçu olabilmeniz için mutlaka dışardan testesteron takviyesi almanız gerekli.

15. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    Tebrik ederim alt yapı oldukça iyi.

Çalışmaya başlayalı 2 ay olduğundan gelişiminiz bir süre daha hızlı bir şekilde devam edecektir.

Tahminimce bilinçli çalışıp, beslenmenize dikkat ederseniz 1 sene civarı 57 kg define olur gibi

geliyor bana.

Başarılar.

16. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    Öncelikle tebrik ediyorum; hem vg ile uğraşmanız hem de bu kadar azimli ve istekli olmanızdan dolayı. iki aylık dönem içerisinde gelişme gayet tatminkar görülüyor. başarılar...

yoksunyar bunu beğendi.
  17. yoksunyar

yoksunyar Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    80 kiloda define olmak ve 165 boyla bu kiloya ulaşmak!!!...ve bir bayan için!.bu sene 57 kiloda sonbahara doğru 60 a yakın definasyon daha sağlıklı olmazmı yiğitharmancı?

18. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    erkeklerde 1.65 boyda 80 kg define olmak bile cok zor (bkz: Hakan Gümüş 80kg http://img227.imageshack.us/my.php?image=gumusvt9.jpg)
    bayanlarda 1.65 boyda birisinin estetik sınırı bence 70kg. dır. (bu benim kendi gorusumdur) 1.65 boyundaki bir bayan icin benim tavsiyem de 60 kg da define bir vucut..

Son düzenleme: 25 Mart 2009
    yoksunyar bunu beğendi.
  19. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten 80kg define gibi bir amaç koymayıp ta, fitness vücut amaçladığınızdan ötürü doğru yoldasınız demiştim. Sağlıklı olanı bu. Şu anki amacınızın fitness olduğunu(olması gerektiğini) bilmenizi istedim.

20. QYPCHAQ

QYPCHAQ Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bana göre zaten bir bayanın bu spordaki amacı ve hedefleri fitnesstan öteye geçmemelidir,bence hiç yakışmıyo,tabi bu benim şahsi görüşüm.ama bir bayana göre vücut bu süre zarfı için güzel gelişme sağlamış.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş