1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yeniden-Restart.. (Göğüs Eksiği)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve FuzuLi tarafından 3 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar,

5-6 ay kadar yapmıştım ramazandan önce. Çok bilinçsiz ve beslenme olarak düşük geçen 6 ay sonunda hiç bişey yoktu ortada. Daha önce konu açmış, fotoğraflarımı koymuştum.

Şuan Ramazandan sonra tekrar başladım ve bugün 1 ay oldu.

Yeni fotoğraflar çektim.

Halen doğal besleniyorum, yani supplementsiz. Bu şekilde hiçbir ilerleme kaydedemeyeceğimi bile bile, sırf "Doğal vücut" diyebilmek için uğraş veriyorum.

Maddi imkanım da yok zaten. :(

Arkadaşlar fotoğraflardan da göreceğiniz gibi göğüs resmen sıfır. Haftada 3 gün gidiyorum. Göğüs-Biceps, Omuz-Bacak, Kanat-Treceps (Salı-Prş-Cmrtesi) çalışıyorum. Göğüse ağırlık vermek istiyorum ama ne yapmalıyım bilmiyorum.

1 hafta alt ve üst göğüs(incline-decline) diğer hafta normal göğüs çalışıyorum.

Bunu haftada 4 gün çalışarak, Üst-Alt Göğüs, Göğüs-Biceps, Omuz-Bacak, Kanat-Treceps olarak değiştirmeyi düşünüyorum.

Ptesi-Salı + Perşembe Cuma gideyim diyorum. 2 gün üst üste göğüs nasıl olur acaba?

Diğer yerlerde de bi şey yok diyebilirsiniz, amacım fit-seksi bir vücut yapmak.

Göğüsler biraz daha büyüse hayalimdeki vücut olmuş olacak. Bu bana yetiyor.

Ölçüler

Omuz 105
    Göğüs 94
    Sağ Kol 34
    Sol Kol 33
    Bel 80
    Kalça 95

Ekli Dosyalar:

2. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul

Bu dogru degil, eger guzel beslenirsen, supplementlere cok da ihtiyacın olmaz. Ek besinler olmadan da ilerleme kaydetebilirsin.

Beslenmeni de buraya yazarsan daha cok yardım alabilirsin...

3. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle şunu belirteyim yaşım 17. Açık söylemek gerekirse belirli ölçülere göre beslenemiyorum. Yani kilomun belirli oranı kadar karbonhidrat, protein falan alamıyorum belli bir şekilde.

Sabah kahvaltımı aksatmadan yapıyorum, ama genelde süt,bal dışında poğaça,börek ya da ekmek arası peynir domates falan oluyor. Bazen de sahanda yumurta.

Öğle arasında sahanda yumurta veya bu üstte saydıklarım, bunun dışında menemen tarzı şeyler yiyorum. Yani sabah ve öğlen kahvaltı gibi oluyor, çayla birlikte.

Okuldan sonra saat 17:00 civarı 1 kase Special K+süt yiyorum. Antrenman günleri antrenmandan 1 saat önce, işte bu Special K yedikten sonra 2 yumurtayı bir bardağa kırıp üzerini sütle doldurup içiyorum.

18:30 gibi antrenmana başlıyorum.

19:30-20:00 gibi evde oluyorum. 20:30'da falan yemek yiyorum.
    Günde 5 yumurtayı buluyor, eğer o zamana kadar yememişsem akşam yemeğinden sonra 2 yumurta daha haşlayıp top hale gelince yiyorum.

21-22:00 hatta bazen 22:30'a kadar meyve tarzı şeyler yiyorum.
    VGden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama iştah geliyor. Tabi 1 elma, 1 havuç falanla geçişiyor ama o saatlere kadar beslenmeye devam ediyorum.

23:00-23:30 civarı da yatıyorum.

Bu şekilde (günlük 5 yumurta, süt ve Special K olmayan) bir beslenme programıyla 6 ay yapmıştım. Tabi 16 yaşındaydım ve elime bir dumbbel almamıştım o güne kadar. Göbek vardı, yağlıydım. Fotoğraflarımı koyduğumda herkes "6 ayda ne yapmışsın? Boşa gitmiş" falan dedi. Baya moralim bozulmuştu. Sonra ramazanda bıraktım. Tekrar azimlenip Eylülde başladım.

İşte 1 ay doldu. Acelem yok, Hazirana kadar (çok bi şey istemiyorum) göğüslerim 110 omuzlarım 125 kollarım 37 olsun yeterli.

Ama göğüsler şuan 94. Hiç büyüyecek gibi de durmuyor maalesef.

Ha bir de off günlerde 50 şınav, total core ile 7 dk çalışma (200-300 mekik ediyor ama çok hissettirmiyor alet), ABS workout 8 min. sistemini uyguluyorum.

Bu kadar..

4. jazz32

jazz32 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Demişssinki göğüslerim 110 omuzlarım 125 kollarım 37 olsun ben bu spor Dipsiz bir çukur bu sporda istedikçe daha çok istersin her zaman kendini yetersiz görürsün umarım amacına ulaşırsın unutma bu sporda 3-5 günde sonuç alabileceğin bi spor değil kolay gelsin devam.

revolte_21 bunu beğendi.
  5. Ahmed

Ahmed Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    23
    Neden bir hafta alt ve üst göğüs çalışıp diğer hafta normal göğüs çalışıyorsun? Her hafta göğsünün her kısmını çalıştır. Mesela şöyle bir program olabilir:

Bench Press

İncline Dumbell Press (Üst Göğüs)

Dumbell Pullover

Paralel Bar Dips (Alt Göğüs)

Ben hep bu program ve farklı versiyonlarıyla göğüs çalıştım ve çok verim aldım. Ayrıca çalışmadığın günlerde şınav çekersen, göğüs kaslarını dinlendirmemiş olursun, boş günlerde bırak kasların dinlensin ve gelişsin, bunu da dikkate al lütfen.

Kardeşim ek besinlere yapay gözüyle bakmamak lazım kanaatimce, mesela whey proteini dediğimiz şey peynir altı suyundan üretiliyor. Doğal gıdalarla protein ihtiyacını karşılıyamıyorsan bunları almazsan, nice 6 ayın boşa geçer. Adı üstünde ek gıda diyoruz, eksikliklerimizi tamamlıyoruz.

6. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    bence göğüsten cok omuza yüklenmelisin bu omuza fazla göğüsün güzel durmayacagı kaatindeyim kollarada biraz önem vermelisin başarılar dilerim...

7. jazz32

jazz32 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Kesinlikle katılıyorum bizim ülkemizde doğala marifetmiş gözüyle bakılıyor bence yanlış tabuların yıkılması lazım çünkü ülkede herkes Bodybuildingden anlıyor herkes antrenör ve yarım yamalak bilgisi yada hiç bilmeyen bir adam bile akıl veriyor ki yanlış bilgilerle seni mahalle baskısı türüyle itmeye çalışıyor ki ben bile body e ilk olarak fittness olarak başlamıştım ve o bilmeyen şahıslar yüzünden bende supllementlere yanlış gözle bakıyordum 3 sene önce ve sonra gizli olarak amino asit aldım vs. Tabuların yıkılması lazım bence ve bizim ülkemizdede supplementlere zehir gözüyle ilaç gözüyle bakılıyor halbuki bunlar olmassa olmazlardandır ha maddi durumun yoktur o ayrı ama asıl önemli olan bu tabuların yıkılması ve bilinçli sporcuların yetişmesidir benim kanaatimce Saygılarımla.

Son düzenleme: 4 Ekim 2011
  8. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Evet aynen katılıyorum. Kendimi ne kadara kadar idare edebileceğimi bilmiyorum. İlk başladığımda göbek falan vardı, yukardada belirttim. Yağlıydım baya. Göbek erisin, yağlar azalsın dümdüz olsun tamam diyordum. Sonra yaptıkça göğüsler daha büyük olsa, karın six pack olsa demeye başladım. Biri geldi 17yaş tam omuz çalışma yaşı, 19a kadar çalış bak bakiyim nasıl oluyorsun dedi bu sefer omuz kasmaya başladım. Sonraları tekrar göğüse yöneldim.
    Şuan da göğüs ve karın istiyorum sadece.

Normal programım öyleydi, ancak çok ağır geliyor. Hele Göğüs-Biceps çalıştığım günlerde bicepsten gitmesin diye göğüsten iki üç hareket kısıyorum bu sefer göğüs olmuyor.
    Buraya yazmıştım programı. R10 nickli bir arkadaş bir hafta üst-alt bir hafta normal çalış ben öyle yapıyorum dedi. Onun taktiğini yapmaya başladım. Daha 1 ay oldu pek bi sonuç aldığım da yok açıkçası ama göğsün heryerini çalıştıracak olsam bicepsi çıkarmam lazım.

Kolları ve omzu iyi buluyorum şuan. Dedim ya çok abartılı istemiyorum. Sadece göğüsler büyüse biraz daha, eminim o zaman karın da çok daha seksi duracak.

Tüm yorumlara teşekkür ediyorum.
    Suplementsiz Hazirana kadar bir şeyler başarabilirim diye düşünüyorum da.. Beslenme programım üstteki gibi. Bu şekilde nereye kadar... :confused:

9. Ahmed

Ahmed Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    23
    Kardeşim, rica etsem yaş, boy ve kiloyu da yazar mısın?

Madem göğüse çok yüklenince biceps egzersizlerin aksıyor, o halde şöyle yapalım. Göğüs belli bir hacim alana kadar Bench Press ve Butter Fly gibi egzersizlere yoğunluk verelim. Ağır kilolarla 4 set yapalım. Arka kolun üç başını geliştiren egzersizleri de ihmal etme. Arka kol ve göğüs belli bir kuvvet kazanınca ast ve üst göğüse yönelik egzersizlere geçebiliriz. Hem ileri de daha rahat ağır göğüs antremanlarına girebilirsin. Bench Press ve Butter Fly göğsün tamamını çalıştırıyor zaten. Birde buna dambıl fly da ekleyebiliriz.

10. sorisaspor

sorisaspor Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    suplementsiz hiçbir gelişme olmaz demek yanlış olur. Siz yeterli protein, karbonhidrat,vsyi doğal beslenmeniz ile alıyorsanız elbette ki vücudunuz gelişecektir. Suplement sadece işi kolaylaştırır, sözgelimi her zaman tavuk, balık yeme fırsatınız olmasa da iki ölçek proteini içip anında kaliteli bir şekilde midenizi proteinle doldurabilirsiniz. Ama dediğim gibi aslolan ve şart olan doğal beslenmenizdir. 2 gun üst üste antrenman da olabilir, dunyanın sonu olmaz, oteki gunler iyi dinlenirsiniz ve de kasları ona göre secersiniz.

11. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yaş 17. Boy 1,75 kilo 70.
    Bench presste şuan 33-38-43 x10 ve 48 ile x5 yapıyorum. Yani barın kenarına en fazla 17.5 takabiliyorum. Bugünkü antrenmanda olmasa bile haftaya inanıyorum 20 kilo takıp basarım. Yani 53 kilo basabilirim 5 tekrar.
    Hareketlerimi genelde 4x10 yapıyordum.
    Yani acaba direk 48 takıp 10 tekrar ısınma hareketinden sonra 53 ile 4x5 tekrar mı yapayım?

Antrenman programım ŞURADA.

Hocam yukarıda beslenme programımı gördün. Beslenme konusunda elimden bir şey gelmiyor maalesef. Bu satırları okudukça canım sıkılıyor. Siz de diyorsunuz, iki ölçek proteinle oluyor bu iş. Benim öyle bir imkanım yok. Ancak uyku, antrenman, dinlenme gibi aktiviteleri yapabiliyorum. Onu da 6 ay yaptık bir şey olmadı. 1 ay ara verip tekrar başladım. 1 ay oldu, işte sonuç ortada. :(

Bugün antrenman günü. Ne çalışacağıma halen karar veremediğim için bu haftayı da geçen haftaki programı uygulayarak geçirmeyi düşünüyorum.
    Bugün ŞURADAKİ antrenmanı uygulayacağım.
    Göğüs bölgesi olarak normal göğüs ve biceps günü.

Acaba şu off günlerinde şınav falan çekmekle hata mı yapıyorum? Sadece mide mi çalışmalıyım? Ama 50 tane şınav, çok da zorlanmıyorum. 20-15-10-5 şeklinde çekiyorum. Durmaksızın 50 mekiği çekemem zaten :eek:

Sayfayı Paylaş