Yardımcı olur musunuz ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Noktalama tarafından 31 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Noktalama

Noktalama Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar.

Yıllardır zayıflığımdan şikayetçiyim, istediğim ise ideal kiloma ulaşmak tabi bazı sorularım olacak..

Kendim 5kg 2 dambılımla 5 ay kadar düzensiz bi şekilde evimde çalıştım, şınavı koydum birde üstüne, vücudum hafif şekil kazandı. Fakat şınav çekişimde ki bi yanlışlıktan mıdır nedir bilmiyorum, ne zaman şınava asılsam kürek kemiklerim çok çıkıyor belirgin oluyor, bunun görüntüsüde canımı sıktığından çalışmayı bıraktığımda oldu. Bunun sebebini öğrenmek istiyorum ?

20 yaş, 173 cm, 56 kg'ım. Benim ideal kilom nedir sizce?

3 gündür de body'e gidiyorum yeni yazıldım, ilk gün hoca ölçülerimi aldı.
    Kol : 27 Göğüs : 82 Omuz : 102
    Bu ölçüleri kendi ev çalışmalarımla yaptım, nasıl sizce oldukça düşük mü ?

Body'e başlama amacım kilo almak, tabi vücudum şekil kazanmasın diye de diretmiyorum, fakat öncelik kiloda. Beslenme programı verdi hoca

1 muz, 1 yumurta, 0.5 süt, 1 kaşık bal
    3 öğün yenilecek bunlar, aç karnına..

Bunları ben blendiırda karıştırıp içiyorum, fakat şöyle bi durum var bunları içince yemek yiyemiyorum şişiyorum..

Kilomda artış oluyor diye düşünüyorum ama yemek yiyemiyorum zor oluyor...

Kendim tekrar evde devam etsem yapabildiğim kadarıyla, günlük 1 litre süt içsem sadece, haftada 1 kilo, ayda 4 kilo alabilirmiyim ?? Göbek çıkması felan sorun değil, canıma tak etti çünkü, yakarım onu ben..

Bir de günlük içmem gereken su miktarı ne kadar? 3 litre diyen var 2 diyen var. Bi yerde şöyle okumuştum "kilonuzu 30'a bölün o kadar su için". bu doğru mudur ne diyorsunuz bu konuda?

Not : Bir de hiçbir ilaç felan kullanmak istemiyorum sadece doğal yönden, gainer whey felan olmasın. Yumurta süt olsun, tabi aynı performansı beklemiyorum fakat söylediğim gibi.. Eğer arzu ederseniz görüntülerimide atabilirim..

Son düzenleme: 31 Mayıs 2010
  2. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Ev çalışmalarına göre ölçünü sormuşsun düşük mü demişsin? ölçülerin düşük. bunun sebebi evde çalışarak ölçü kazandıramıyacağın. pardon düzeltiyim. kg arttırmadan ölçü kazandıramıyacağın.. 5kg lik dumbellarlla istedigin kadar çalış günde 500 kere kaldır indir. 500 tane şınav çek. o dumbell 6 kg ye çıkmadığı sürece o kolun büyümez..

Hocanın verdiği diyetle ilgili, bir keresinde bir yerde okudğumda Süt'ün günde 800ml.den fazlasının zararlı olduğu yazıyordu. Bağırsaklarda hasara yol açıyormuş diye duymuştum.. ama kaynak bulamıyacağım şimdi, bunu daha tecrübeli arkadaşlar açıklar umarım..

İçeceğin su miktarı ise, bunun bir limiti yoktur. ne zaman susarsan o zaman içmelisindir. burada birisi 2 yada3 dedi diye kendini o kadar su içmeye oranlama. onun yaşam şartları ile senin yaşam şartların çok farklıdır. onun günlük kaybettiği su oranı ile senin ki çok farklı, Antremana başlamadan 15 dakka önce 500ml. (2bardak) su içmenin faydası var. başka antreman esnasında yada dışında ne zaman susarsan o zaman iç..

Diğer bir konuda, göbek.. demişsin ya göbek olsun ben onu napar eder eritirim diye..
    Peki şişen göbeği eritmenin sana ne faydası dokuncak? Sporsuz, Göbek bağlayıp ondan kurtulmanın kollarının gelişmesine bir faydası dokunucağını mı sanıyorsun?? Tekrar başladığın noktaya dönersin, başkada bir şey olucağını sanmıyorum..

Bence hazır salona başlamışken bırakma, ve forumu biraz kurcala.. Aslında bu sorduğun soruların bir çok örnekleri ve bunlara verilen bilimsel cevaplar var.. Umarım istediğin Kilona ulaşırsın..

Noktalama bunu beğendi.
  3. Noktalama

Noktalama Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle teşekkürler..

Dambıllarımın ağırlığını arttırmam gerekiyor yani peki arttırırız, 5,10,15 kg alayım yanına hem ağırlık hem de ölçü artsın. Barbel felanda alabilirim. Şınav konusundaki söylemlerinizi anlamadım ben. Nasıl yani şınavın bi faydası yok mu ? Onu da sırtıma dambılları alıp ağırlığımı arttırıp çeksem güzel sonuç alamazmıyım ?

Hocanın verdiği diyet bi yana, siz ne önerirsiniz bana? üstte de dediğim gibi günlük 1 litre süt içsem ayda 4 kilo alabilirmiyim acaba? ya da ne yiyim ben? ne yapayım?

Su konusunda spora daha çok ağırlık verdiğim için öğrenmek istemiştim, normalde suyu çok az kullanırım max. günde 1 bardak anca. Su değilde su türevi kullanıyorum, suyu sevmiyorum. spor ise sağlık ise su. peki söylediğiniz gibi yapacagım

Göbek konusunda ki fikirlerimi değiştirdiniz sağolun, varolun.. sizin gibi düşünüyorum artıK

salondan da soğudum diyebilirim,(biraz da maddiyat da) sebepse 7 ayrı hareket yapıyorum salonda. bunların 5'ini evde kendımde yapabilirim yani imkanım var. 2 makına kullanuyorum sadece salonda.

Konuyu biraz sapıtarak başka bir şey söylemek istiyorum. Benim idolüm Çinli usta Bruce Lee.
    Vücudumu da onun vücudu yolunda şekillendirmek istiyorum. Çok bişey istiyorum fakat, öyle..
    ama dev gibi bişey olmak hayatta istiyeceğim en son şey olur.. Bruce Lee Efsanesi'ni izledım ve orada 170 boy 48 kilo dedi anlatıcı Bruce için. Buna aklım ermedi benim nasıl 48 kilo olur bu isim? Daha fazla göstermiyor mu sizce? Ben 56yım daha sıska duruyorum yanında? Kemikler ağır basar derseniz eğer neden o zaman daha fazla kilo değil? çıldırıcam?? bunun sırrı ne doğruysa eğer

Son düzenleme: 31 Mayıs 2010
  4. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Şınavın faydası yok demedim, Var tabi. ama belli bir sayıyı geçtikten sonra hacim açısından faydasını göremezsin.. Günde 50 şınav çeksende senin fiziğin için aynı sonucu alırsın, günde 500 şınav çeksende. Aradaki fark? yorgunluk olur.

Ayrıca tavsiyem, dumbelları o şekilde 5-10-15 olarak deil, 15 kglik yada 20 kglik dumbell setleri oluyor. iki tane kısa bar, normal halter takar gibi de plakalarını takıyorsun. Onlardan almanı öneririm.

Forumda bir başkasına doğrudan şu diyeti uygula demek yasak diye biliyorum, Bu konu için forumu biraz araştır, diğer insanların diyetlerini gör, ve onlara yapılan yorumları takip et. kendi diyet listeni oluşturursun zaten. Öncelikle yediğin şeylerin paketlerindeki 100gramındaki besin değerlerini takip etmeye başla. Ve Kg almak istiyorsanda, Karbonhidrat alımını arttırman gerekiyor.. Diyet hakkında bu kadar söyliyebilirim.

Bu arada salonda yaptığın 7 hareketi de yazarsan, o konuda daha fazla yorum yapabilirim.

Noktalama bunu beğendi.
  5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Konu forum kurallarına aykırıdır
    - Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş