Yag yakimda kalori alimi yardim önemli

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve bossblitz tarafından 2 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bossblitz

bossblitz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    3 5 aydir vg ile ugrasiyorum ve bilincsizce tabii simdi yag yakmayla basliyorum yasim 18 boy 172 kilom 70..yag oranim %20lerde oldugunu düsünüyorum..birde whey proteinim var kullanmalimiyim ondada 90 gramda 20 gram karbo var birde whey kullanirsam bu sefer cok protein almis olucam :S sakincalimi

Tecrübeli bi arkadasimiz 2000 kalori almam gerektigini 100 gram karbo alabilicegimi söyledi ama diyet listesi yapiyorum kendime 2000 kaloriye ulasamadigim gibi karbonhidrat alimim 150lere geliyor :S bana son 2 ögünde neler yemem gerektigini önerirseniz genel diyetim hakkinda da yorumlar yaparsaniz sevinirim meyve yemiyorum multivitamin aliyorum..almanyada oldugum icin bazi ürünleri bulmakta zorlaniyorum lor peyniri gibi.

saat 9:30 10:00 gibi : 100 gram yulaf ezmesi 3 yumurta beyazi 100 gram beyaz light peynir
    2saat sonra antreman( bu yediklerimden sonra 2saat beklemek zorundamiyim yoksa daha erkende gidebilirmiyim birde antremandan önce bi ögün daha yemelimiyim saat 2de calismaya baslamam gerekiyor saat)

antreman 11:00 12:00 civari

14:00 100 gram bulgur pilavi 100 gram tavuk izgara ( 100gram antremandan sonraki ögün icin yeterlimi ?)

16:00 ara ögün 1 ton light ton baligi ve salata

18:00 iste burdan sonra ne yemeliyim bilmiyorum karbonhidrat alimim doldu tavuk izgara yiyebilirim ama kalori alimima erisiyim derken proteini cok almamamda gerek :S son 2 ögünü benim icin doldurabilirimisin lütfen :confused:

2. bossblitz

bossblitz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    yokmu bir bilgisi olan tecrübeli yardim edebilicek :Skafa_

3. terkiflimak

terkiflimak Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    yazdığın beslenme düzeninde protein alımın çok yetersiz zaten. tavuk balık vs tüketerek hem kalori hesabını tamamlarsın hemde protein alımını arttırırsın.

yemek yedikten en az 90 dk sonra antrenmana başlamalısın.

4. bossblitz

bossblitz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ben hesapladim protein 125 ediyo ton baligi 25gram protein var ama bende öyle düsünüyorum artik son ögünlere ama ginede 2000 kaloriye ulasamiyorum :S yag yakmada protein kilo basina kac oluyor bana kalorisi yüksek proteinler lazim sebzelerin kalorisi düsük olmasa cok süper olur aslinda

5. terkiflimak

terkiflimak Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    vücudunun analizini yaptırıp kas miktarını öğrenirssen bu rakamıda 2 ile çarparsan gerekli protein miktarını bulursun. kalorisi yüksek proteinler içinde sosis jambon türü şeyler aklıma geldi ilk hem proteinli hem yağlı

6. bossblitz

bossblitz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ozman protein alimim yeterliydi neden az dedin kas kütlem 60 olsa bile 120 gr protein almam gerekiyor birde ben suan zayiflamadaykendemi kas kütlesi x 2 gr protein almaliyim

7. jetthefast

jetthefast Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    onemli olan sadece yeterli miktari almak degil onu gun icinde yaymaktir. boylece vucud tam verim alir

8. terkiflimak

terkiflimak Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    125 gr proteini 100gr tavuk ve 1 light tondan 100gr peynir ve 3 yumurta akından mı alıyosun :/ yazılı olan beslenme düzenine bakarak az demişimdir. benim bildiğim oranlara göre bu ikisinden alsan alsan 75 80 gr protein alırsın.

kas yıkımını azaltmak istiyorsan bu protein oranını korumalısın.

ve jetthefastin dediği gibi proteinini gün içine yaymalısın.

Sayfayı Paylaş