yag vücuttan nasıl atılır?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve dishiwelet tarafından 16 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    coyote dısarı pek fazla cıkamıyorum annem kanser hastası tedavi görüyor bu yüzden pek cıkma sansım olmuyor sadece haftasonları bazen denize gidebiliyorum sporumu hep evde yapıyorum

2. AzimliBirey

AzimliBirey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar hafta 3 gün 50 dk ağırlık yapıyorum ..... Göğüs-omuz-kol .....Her sabah squay ve şınav kombinasyonu ve 10-15 dk sopa çevirme ..... Haftada 1 gün süper kardio HIIT ....

Beslenmem
    Sabah 2 yumurta 1 dilim peynir yeşil çay

Ara öğün yulaf ezmesi

Öğle 200 gr et ya da tavuk salata kabak ya da baklagil yada sebze yemeği + yoğurt + salata

Ara Öğün Meyveli yoğurt doğal ama marketten değil

Aksam yemegi öğle ile ayni seçenekler

Gece papatya çayı

Amacım yağsız kas kütlesi ölçülerimi artırmak

3. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    öncelikle ilk bir kaç mesajı gördükten sonra devamını okumadım çünkü beynimden vurulmuşa döndüm. yağların idrarla ve terle atılabileceği/atıldığı mevzusu konuşuluyordu çünkü. hani derler ya şakaysa hiç komik değil gerçekse çok komik, aynen öyle. bunu düşünen mantık, hafıza kartını kırıp içinden fotoğrafları çıkartmaya da çalışır.

4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    bence demek istedikleri yaglarin terle veya idrarla atilmasi degil. yaglar yakildigi zaman buyuk miktarda su olusur.ayrica atik maddede olusacaktir. bende spordan sonra ilk ciktigim idrarin kokulu ve sari olduguna dikkat ettim. gun icinde bol su ictigim icin rengi hem normaldir ama spordan sonra sari oluyor. bu yaglarin yakildigina dair bir gosterge olabilir.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

yasiner ve dishiwelet bunu beğendi.
  5. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    Israra hiç dikkat etmedim antrenman sonrası buna bir bakayım

6. bulkyfighter

bulkyfighter Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bildiğim kadarıyla yağlar, vücutta glikojen depolarımızı boşalttıktan sonra enerjiye dönüştürülmek üzere parçalanarak kana karışıyor. Bu süreçte vücut bunu enerji olarak kullandığını düşünecek olursak parçalanma sürecinde ortaya çıkan maddeler idrara sarı rengi veriyor olabilir. Bunu bende merak ettim süreci araştırmak lazım daha ayrıntılı bilgisi olan var ise bekliyorum :))

7. Göki78izm

Göki78izm Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yağların sindirimi sırasında yağlar gliserin ve yağ asitlerine parçalanıyor. Gliserin emilimi olmayan bir madde olduğu için bardaklardan dışkı ile atılıyor, yumuşak dışkılama fazla yap tükettiğimizde bu yüzden olur. Yağ yumuşattı derler dışkıyı derler ama Aslı budur. Neyse yağ asitleri ise enerji ihtiyacı için kullanılır be yakılır yakım sonunda karbondioksit ve enerjiye dönüşür. Enerji vücut hareketleri ve metabolizma işlemleri yaşamsal faaliyetlerde kullanılır atık ürünü ısıdır. Karbondioksit ise kana oradan akciğerler vasıtası ile dışarı atılır. Yani yağ vücuttan ısı, karbondioksit ve gliserin olarak 3 şekilde atılır. İdrarla ilgisi yoktur. Oran olarak en çok karbondioksit olarak solunum ile atılır.

8. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18

Sayfayı Paylaş