1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yaş 21 - 4 Aylık Çalışma - Supplementsiz- Yardım ve Önerilerinize ihtiyacım Var

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve OnlyRocco tarafından 2 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Supplement Kullanayım mı?

1. Kullan

oy sayısı 172
    62,8%
  2. Kullanma

oy sayısı 102
    37,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 32 üye.
  1. thundery

thundery Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yasim 28 basladigim yas 15-16
    simdiye kadar kullandigim supplementlar:
    1.Amino
    2.Creatine
    3.Steroid vs asla kullanmadim kullananlarla arkadasligi kestim.
    12 yilda kac paket almisimdir creatine genellikle kullanirim hicbir zarari yok. Amino (zarari yine yok) ama sadece senede 1 kez alirim(6hafta). Basladigimda 15-16 yasinda 100kg(189cm) dim hala 100 kg civariyim.(jole gibiydim :p 16 yasinda ve cok gucsuzdum 40kg ile ancak son set benc yapardim(1 kisi basimda dururken) simdi 1. sette 80-100kg ile basliyorum bench >6 set)
    Tek gereken sey sabir ve azim.(+duzenli uyku +dogal besiler:sut/yumurta/et vs.)
    Vegeteryandim ama simdi bolbol yumurta sut et yiyorum zamanla alisiyorsun. Vucut gelistirme akilli insanlarin sporudur vucudunu taniyan ve onu mumkun olan en iyi sekilde kullanan insanlarin. Akilli insanlar da dopingin gereksizligini bilir.

2 kişi bunu beğendi.
  2. onder1

onder1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    iyi bir beslenme programı bul bulamazsan bana pm at beninkini vereyim ve beslenme programının içine yulaf ezmesi ekle protein tozundan çok daha iyidir 100 gr 1 ölçek protein tozuna bedel ve daha bir çok saglık yönünden katkısı vardır fıyatı 500 gr yulaf ezmesi sadece 4 tl onunda satış yapan sitenin linki verebilirim bu dediklermi kesinlikle yap

kaan67 ve OnlyRocco bunu beğendi.
  3. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    yemeklerde sarımsak kullan kokar falan ama idare et, testoyu yükseltir

OnlyRocco bunu beğendi.
  4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Supplement konusunda doğru olanı yapmışsın ilk 3 ay kullanımı gerçekten gerekli değil , beslenme düzeni oturtmadan aslında gereği dahi yok.Çünkü bir beslenme düzeninin olması supplementten daha iyi birşey ve o düzenin arasına ek besin olarak supplement koyman iyi olur.Ayrıca vücudunun yağ oranıda düşük , kas kütle artışı yapman gerek.Göğüs-Sırt-Bacak bu kas gruplarında 3 değilde 4 veya 5 hareket gir.Triceps , Biceps gibi küçük gruplar olmadığı için bunu söyliyorum.Supplement kullanımı senin elinde birşey istersen düzenli beslenerek alırsın? istersen supplementte olur yani beslenmende olması gerekenler 67 kg birisin 67x1.5=100,5 gram protein hergün alman gerekli günde 4 öğün alsan bunu 25 e bölerek dağıtman gerekli , yanı sıra hedefin 72 kg olmakmış kilo alman gerek karbonhidrat artırımı yapman bu konuda çok büyük avantaj olur.
    Beslenme programı olarak ben sana yiyebileceğin bazı besinleri söyliyim :
    Lifli ürünler , yulaf ezmesi (yoğurt veya sütle) , brokoli , sebze yemekleri , meyveler ara öğün , protein (tavuk/balık/kırmızı et/yumurta/süt/yoğurt/lor peyniri) , ara öğün kuru yemiş (ceviz/badem/kuru üzüm/fındık) , karbonhidratlar kısaca kilo aldırıcılar :) (pilav/lapa pilav/makarna/kurufasulye/nohut/bulgur)
    Beslenme mantığında vücuduna her 3 er saatte bir yiyecek sokmaya çalış.Sıvı tüketimini artır.Supplement konusu bu düzeni oturttuktan sonra başlıycak.Amaç kilo almaksa hafif hafif günlük kalori miktarını artır karbonhidrat artışıyla zaten kilo alıcaksın supplementi bunun için kullanıcaksan gereksiz doğalda başarırsın , ama diyorsanki proteini ben doğaldan karşılıyamam bu yüzden supplement diyorum o zaman haklısın ama o proteini doğalda karşılayabilirsin yapma şansın varsa öyle kilo alma avantajıda var.Yani supplement kullanmadan yana oy verdim senin yemek hazırlayış durumunu bilmediğimden.
    Ayrıca farklı bir konu karın kaslarını çok istiyorsanız.Sadece mekik çekerek değilde haftada 3 kere en az 6 farklı hareketten oluşan bir program uygulayarak ilerleyin.Veya internetteki 8min abs , p90x abb_ripper , killer workout tarzı videolardaki karın antremanıyla ilerleyin onlar zaten bir kombine yapmış.
    Bu arada bacak olayında bence bacak antremanı çok önemlidir , vücudun büyük kaslarından biri kesinlikle çalışmalısınız.Halısahalar cardio olarak geçer.

Son düzenleme: 24 Eylül 2013
  5. Mbayram

Mbayram Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mermerci
    Yer:
    İstanbul
    ben başlayalı 3 ay oldu beslenmeme çok dikkat ediyorum amino asit ve protein tozu kullanıyorum idmandan 2 saat once karbonhidrat alıyorum 3 ay için iyi bir gelişme elde ettim bence kullanmalısın

6. berkhan872

berkhan872 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Öncelikle tebrik ediyorum başarılı bir gelisme elde ettiğini düşünüyorum ve hacime ihtiyacın var kesinlikle dengeli bir beslenme ve uyku,düzenli bir antrenman programıyla çok iyi yerlere gelmeni umuyorum beslenmenin yetersiz kaldıgı taktirde supplement'e başvurmanı öneririm başarılarının devamını dilerim

7. mividaloca

mividaloca Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Karın kaslarını belirgin hale getirmek için 3X100 yarım mekik yeterli bir antrenman değil, karın için daha çok plank hareketleri etkili olacaktır. Karın antrenmanını çeşitlendirmelisin. Yağ oranın düşük olmasına rağmen düzgün bir beslenme ve uyku düzeni oturtamadığın sürece karın kası muhtemelen belirginleşmeyecektir.

8. martinez35

martinez35 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    4 ay bitmiş.hazır hissediyosan kendini kullan farkını hissedeceksin.kullanma etme diyenlerin bu aralar para sıkıntısı var heralde.alamıyor gariplerim sanada aldırmıyorlar.çek bi whey.ekonomine göre de kreatin,bcaa,glutamin.tamamdır

Son düzenleme: 24 Eylül 2013
  9. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Vücudun gayet iyi gözüküyor istediğin vücuda ulaşman dileğiyle
    . .

10. lMarquez

lMarquez Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    http://www. vucutbilim. com/gida-takviyesi/siralama/213-gida-takviye-marka-ve-urun-analiz-sonuclari.html şu sonuclara bir bakmanı tavsiye ederim :)

11. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    haha valla hani derler ya vitaminsiz :D vücüt iyi bence gayet karın bölgen güzel supplement kullanmadan vucut yapmak bence cok zor bir yere kadar bir yerden sonra yeterlide beslenmen yoksa duruyor gelisim ne kadar calısırsan calıs dogaldan yanayım bende ama yerınde sayarsın bence çünkü denedım ne kadar yersen ye düzensiz oldumu zor

Son düzenleme: 25 Eylül 2013
  12. Mbayram

Mbayram Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mermerci
    Yer:
    İstanbul
    kardeşim ben suplement kullanıyorum gerçekten çok fark ediyor amino asit ve protein tozu kullanmanı öneririm 4. ayımdayım bende gözle görülür büyük fark var

13. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Kardesim diger konular hakkinda bir sey diyemesemde uzun deneyimlerin sonucunda karin kası ile ilgili şunu öğrendim. Karin kası uzun süre çalışılırsa mesela 25 dakika ya da 300 mekik gibi bel sakatlığı kaçınılmaz olabiliyor. Ve de mekik gibi sade hareketler alt karın ve obliklere yeteri katkıyı sağlamıyor.Sana Brandon Carter karın kası programını öneriyorum .Youtubea brandon carter six pack yazarsan yaklaşık 15 dakikalik videoyu bulursun .Haftada 3 kez yaparsan farkı görürsün

14. stoica1111

stoica1111 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    en azından karbonhidrat tozu kullan. 10 15 kilo almalısın sen bunu doğal yollardan başarmaya kalkman oldukça saglıksız olacaktır

15. xxxxaaaa

xxxxaaaa Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Vücuduna şekli kazandırmışssın fakat biraz hacim istiyo sana tavsiyem bol protein ve karbonhidrat . Eğer doğal yollar ile bişe yapmak istiyosan bol bol kuru çökelek yemeni tavsiye ederim . 100 gramında 54 gram protein bulunduruyo . Bol proteinli beslenmek gerek artık

16. komando1991

komando1991 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    Karın kası yapmanız bacak kası yapmanızdan daha kolay gözüküyo fotodan. Sıkı bir idman ve düzenli beslenme olumlu gelişmeler alabilirsiniz. Karın kası için hareketlere gelirsek six pack dediğimiz gibi alt ve üst karın kası olmak üzere farklı kas gruplarını çalıştırabileceğimiz hareketler var forumu araştırırsanız.

17. xbuky

xbuky Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Bencede kullanmalısın ayrıca göğüse çok abanmalısın.

18. SlimManBigDreams

SlimManBigDreams Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Trabzon
    Çok iyi gidiyorsun beslenmen ve uyku düzenin çok önemli gainer almanı tavsiye ederim fakat aklındada şöyle bişey olmasın sadece supplement'le olmuyor bu işler yani protein tozu alıp kendini lord sananlardan olma :) uykuna ve beslenmene dikkat et gerisi geliyor zaten

Sayfayı Paylaş