1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Nahmuc tarafından 22 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Nahmuc

Nahmuc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar...Ben flexor hocamıza geçen hafta özel mesaj atmıştım ama sanırım yoğun veya beni pek takmadı:)neyse o mesajı buraya da kopyalıyorum benim durumumu anlatıyor zaten...Biliyorum vücudum çok zayıf çok çok çalımam lazım ama birşeyler söyleyin lütfen:)Resimlerimide ekliyorum böyle çeşitli önerileri verebilirsiniz...Şimdiden herkese teşekkür ederim! Bu arada bir haftadır evde kendim çalışıyorum dumbbelllarımla.

O mesaj bu:"Merhaba!Öncelikle sitenizi çok çok beğendim yaklaşık 5 saattir okuyorum:)Bana bu isteyi bir arkadaşım önermişti kendisi de burdan çok faydalanmış ve vücudunu geliştirdi.Size mesaj yazmamın sebebi forumda bana benzeyen bir kişiyi bile örnek olarak bulamayışım ve ne yapacağıma karar veremeyişimdir.Ayrıca sanırım yeni olduğum içinde konu açamıyorum.Şimdi size durumumu anlatmak istiyorum.Yaklaşık 11-12 yaşlarımda babamında zoruyla bar ve dumpbell çalışmaya başladım.Biraz zayıftım ve babam bana set almıştı orda hareketler ve setler vardı.Bende baya baya yapmıştım bunları ve arkadaşlarımın şaşıracağı ölçüde kaslarım olmuştu.Büyük ve şekilliydiler.Gün geçtikçe daha çok sevmeye başladım bu sporu.Ardından eve çeşitli aletler aldırdım ailemi biraz da zorlayarak.Ardından liseye geçtim ve 1 yıl kürek sporuyla ilgilendim fakat çeşitli sebeplerle bırakmak zorunda kaldım.Ondan sonra da lise 3e geçtim ve öss yüzünden bırakmak zorunda kaldım.Daha dün sınava girdim ve vücut çalışmayı çok özledim.Bende konu açamayınca daha da bekleyemedim ve size mesaj attım kusuruma bakmayın.Ama biraz sorunlarım var mesela pek hareket adı bilmiyorum hep resimlere bakarak çalıştığım için.Kendim için program oluşturamıyorum beslenme programı da oluşturamıyorum.Şuan 18 yaşındayım 1.83 boyundayım ve 78-80 kilo civarındayım.Pek amino asit veya ona benzer şeyler kullanmak istemiyorum doğal olark protein ağırlıklı beslenmek istiyorum.Evde mevcut alettlerim şunlar:Voit vt1000 , voit koşu bandı ,1 adet bar ve yaklaşık 50-60 kilo ağırlık ayrıca 2 tanede değiştirilebilir ağırlıklı dumpbell, adını bilmediğim ortası yaylı bir çubuk, yaylı gerilebilen bir alet ve barfiks çubuğum var.Bana program yapmam da yardımcı olabilir misiniz?hemen başlamak istediğim için yazdım kusura bakmayın rahatsız ettim.Omuzlarım biraz geri kaldı bu gelişime ve vücudumda biraz yağlandı yaklaşık 2 yıldır sadece çok ender olarak barfiks çekebildim.Bana söyle kapsamlı olacak şekilde hem vücut hem sırt hem kol hem karın geliştirebilecek bir program yapar mısınız?ayrıca beslenme tavsiyeleri verir misiniz?Gerçi onları biraz öğrendim forumdan ama emin olamıyorum tam:S Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim!"

Bacak resimlerimi koymadım çünkü yok denecek kadar az bacak içinde öneriler bekliyorum o yüzden...

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      67,3 KB
      Görüntüleme:
      463
    • 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      61,7 KB
      Görüntüleme:
      496
    • 3.jpg
      3.jpg
      Dosya Boyutu:
      68,9 KB
      Görüntüleme:
      480
    • 4.jpg
      4.jpg
      Dosya Boyutu:
      65,7 KB
      Görüntüleme:
      435
    • 5.jpg
      5.jpg
      Dosya Boyutu:
      72,9 KB
      Görüntüleme:
      492
    • 6.jpg
      6.jpg
      Dosya Boyutu:
      66,3 KB
      Görüntüleme:
      484
  2. Nahmuc

Nahmuc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bakıyorsunuz ama bir eleştiri de yazın lütfen...:S bu arada beslenmemle ilgili olraka söyle söyleyebilirim.Sabah kalkıp yapıyorum antremanı ondan sonra 3 yumurta bir kaseye yakın lor peyniri 100-150gr beyaz peynir birazda kasaşar peynir yiyorum antremandan 20dk sonra sizce iyi yapıyor muyum?tabi cavdar ekmeğiyle yiyorum bunları...

3. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    bence antremanını sabah yapma.sabah yeterli gıda almadan antreman yapmak bence yanlış iyi bir kahvaltı sonrası antreman bence daha iyi olur

4. Nahmuc

Nahmuc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Forumda bir yerde de sabah testesteron miktarı fazla oldugu için sabah yapın diyordu?

5. Preacher

Preacher Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Sanırım Öncelikle Bir Diyet + Cardio Şart.. Bi 5-6 Kilo Attıktan Sonra Çalışmaya Devam Etmeni Öneririm..

6. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Tercih meselesi tabi..2sininde şöyle avantajları var.Sabah yaparsan gücünü testestorondan, öğlen yaparsan fazladan alıcağın bir öğün karbonhidrattan max fayda sağlarsın.2sinide dene hangisinden daha fayda alıyorsan onu yap.Ama çok çok bi değişiklik bekleme :) Ayrıca akşam saatlerine doğru testo gene yükseliyor.Ama max.yükseklik sabahleyin tabiki.Ben 2-3 öğün yemeden antremandan verim alamıyorum.

7. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Bence fazladan 2-3 kilo kaslanırsa zaten böyle bi derdi kalmaz.Yüksek metabolizma hızı o yağlı kendi yer :)

Ayrıca sabah yapıcam diyorsan illaki Sabahki öğünün şöyle olmalı

1 kase yulaf yada müsli 100gr
    4-5 yumurta beyazlı bi omlet

Komplex karbonhidrat almadan antremana gitme güçsüz kalırsın.

8. Nahmuc

Nahmuc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese çok teşekkürler tavsiyeler için devamını da beklerim:)

Evet pastnova denedim ve sabah pek verim alamadım gibi bakalım şimdi 1 kase müsli yiyorum ondan sonra kompleks karbonhidat olarak biraz kuruyemiş yiyeceğim(sanırım kompleks oluyordu):) 4-5 yumurta demişsin ama sadece ak bölümünü mü yiyeceğim?

biraz kaslandıkça kilo problemim kalmaz gibi geliyor zaten dikkat ediyorum yediklerime bakalım ne olacak yeni resimleri eklerim gün geçtikçe;)

9. Nahmuc

Nahmuc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar alt karın bölümünü nasıl eritebiliriz üstlerde kas çıkmaya başladı altta tık yok:S

10. IAdam

IAdam Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Çakı adlı hareketi yapabilirsin. Üst vücut sabit, bacaklar 90-180 derece arasında gidip geliyor. :)

11. Nahmuc

Nahmuc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çakı dediğimiz hareket hem üst vücut hemde alt vücutun paralel olarak yukarda birlşetiği harekte değil miydi?üst vücut sabit demişsiniz?

12. IAdam

IAdam Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Nahmuc bunu beğendi.
  13. Nahmuc

Nahmuc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tamam bakıyorum:)birde ben kolumu ölçtüm antremandan sonra sağ kol38cm sol kol 36 çıktı normal mi?çok fark var gibi geldi bana ya moralim bozuldu:S yeni resimde ekleyeceğim yakında sanırım biraz geliştim bu hafta 3. haftam olacak dumbbellla calısıyorum...

14. mady44

mady44 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Sabahları vücudun protein ve karbo kaynakları tükendiği için antremanda harcadığınız enerjinin büyük kaynağı yağ depoları olacaktır, ancak kompleks karbo aldıktan ve vücut toparlandıktan sonra yapacağınız idmanlarda sabaha göre daha ağır kilolara girebilirsiniz ki hacim için ağırlık önemli, cardioyla da destekleyerek gene yağ yakımı gerçekleştirirsiniz. Tercihinizi bu artı ve eksilere göre belirleyebilirsiniz.

Bir de mesajında hareket isimlerini, beslenme prensiplerini bilmediğinden program hazırlayamadığından bahsetmişsin, ancak bu konularda sıfır bir insanı bile hızla orta düzeye kadar taşıyacak bilgiler forumda birden fazla yerde mevcut, örneğin yukarıda yazdığımı da buradan öğrenmiştim :), google açıp image bölümüne hangi hareketin ismini yazarsanız hemen göreceksiniz zaten, bir süre içinde isimleri yerleşir. Sabit başlıkları okuduktan sonra kendinize bir antreman ve beslenme programı hazırlayıp onu sunarsanız, forum üyeleri hatalarınızı düzeltmek konusunda yardımcı olacaktır.

Nahmuc bunu beğendi.
  15. Nahmuc

Nahmuc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet biraz biraz aşina olmaya başladım baya bir okuyorum zaten önerileriniz için teşekkür ederim:)Zten benim sorunum biraz değişik mesela hareketi yapıyorum fakat doğru olduğuna emin olamıyorum çünkü hiç vücuda gitmedim hep kendi kendimin hocası oldum:)Neyse umarım bu forum sayesinde hem kendime hem başkalarına yardım edeceğim:)

16. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Forumun egzersız bolumunde hareketlerın yapılıs vıdeoları var..

Sayfayı Paylaş