Yağ Yakmak ve İncelmek Nasıl Olur?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve masteer tarafından 25 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 164 üye.
  1. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Çok ilginç bir soru hadi yağı anladık kastan niye kurtulmak istiyorsun?

2. Bogard

Bogard Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Görüntü olarak kendimi kötü hissettiriyor çünkü jinekomastiden ötürü kaslı olması göğüslerimi çıkartıo dar şeyler giyemiyorum çünkü göğüs kısmımda sanki iki kat göğüs var gibi duruyor rahatsız edici yani.. ben hem yağdan hemde kasdan kurtulmak istiyorum ameliyat olursam göğüs kısmım dümdüz olsun istiyorum...

3. onimusha

onimusha Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kas çalışmazsın doğal olarak gelişmezde.Her insanda kas vardır çalışmasanda yaglanmadan nasıl kurtulucam dersen spor yapmadan yemek yeme zayıflarsın..Senin istediğin şey bana aşırı saçma geldi kusura bakmada.

4. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    açıkcası senin mesajında bana saçma geldi.

Küçülmek için cardio+diyet yeterli olur. Spor yapmadan yemek yemeden verilen kilo ne kdar kalıcıki sence.

5. Bogard

Bogard Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kavga etmeye gelmediğim için seni kaale bile almıyorum.

6. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Kafama bir soru takıldı.Forumu okurken diyette iken insanın kas kaybı yaşayacağından bahsediliyor.Ben biyoloji oluyorum bizde fizyoloji derslerinde öğretilen şuyu memelilerde enerji kullanımı karbonhidrat-yağ-protein sırasına göre yapılır.

Eğer diyetteyken protein alımı yeterli ise bana bu bilgilerime göre kas kaybının çok zor gibi gözüküyor.Eğer karbonhidrat alımını düşürürsek bu sefer vücüt niye kas kullansınki yağ varken.

Aklıma birtek şu ihtimal geliyor.Sağlıklı bir insanda minimun yağ oranı yüzde 5-6 civarında oluyor.Belki yağ oranımız yüzde7 de iken vücüt önlem alarak kastan harcamaya başlayabilir.

Ben böyle düşünüyorum yani en azından kafam burda karışıyor.Sizler ne düşünüyorsunuz?

7. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    bu noktada devreye giren şey diyetin zorluğu. sert diyetlerde protein de yetersizleşebiliyor. bir de kas sırf proteinden oluşmuyor, biyoloji okuduğun için sen de bilirsin ki kasta da glikojenler yani karbonhidrat depoları var. diyette de bunların bir kısmının gitmesiyle kas kaybı oluşmuş oluyor, benim fikrim de böyle.weightlifter

Kaypuz bunu beğendi.
  8. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Mesela ben bir konu açmıştım diyet+kalori hesabı diye.Ben orda kilo başına 2gr proteinimi alıp sadece karbonhidratı kısıyordum.Gerçi daha 45 gün oldu başlayalı ama ben bu diyetle kas yaparım gibime geliyor.

Glikojen elbetteki kastada var ama kasın yakılması için yağ oranının çok çok azalması lazım.

Belki yanılıyorum ama bilgilenmek açısından daha detaylı izaat edebilecek olan var mı:D

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumu yeteri kadar araştırmadığınızı gözlemliyorum..bunların hepsi bol bol tartışıldı..amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok..

aerobik çalışma yağ yakmaya yöneliktir ve öncelikle yağ kullanılır..vg gibi ağırlık çalışmaları anaerobik çalışmadır ve kandaki glikojen depoları hedeftir enerji kaynağı olarak..
    glikojen depolarınız uzun süre boş kalırsa kas yıkımı kaçınılmazdır..

1BvS9 bunu beğendi.
  10. usas

usas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba

Paylasım icin tesekkurler. Aslında oldukca açık ama insan sormak ihtiyacınca kalıyor. simdi bu yeni bilgilere gore asagıdakiler yalan oldu diyebiliriz miyiz?

1-Simdi yıllardır soylenen ; glisemik endeks olayı, montignac mı ne ole biri cıkarmıstı. glisemik endeks dusuk gıdalarda insulin az salınır kan sekerinde ani cıkıs olmadıgı icin yani, ve pankreas daha duzgun calısır yorulmaz ve dusuk glisemik endeksli gıdalarla alınan yaglar daha az depolanır.

2- vucut fatburn idmanlarında yani nabız ortalama bi yas icin 120 civarında ve sureklilik gosterirken, once o gun aldıgın karbonhidratlar, sonra o gun aldıgın yaglar ve en sonda depolanmıs yaglar yanar denir. buda metobolizmaya,yenilen yemege ve biyolojik saatte ki uyuma gore degisir derler. ortalama 20 ile 40 dakika.

3- nabız yukseldiginde yani kardiyo calısmalarda, glukoz un yanması, yagların yanmaması ve kardiyo calısmalarda artan insulin salgısı ile yagların parcalanmaya karsı direnc gostermesi.

4-agırlık calısmalarında yani ; %90 kuvvet, 6-8 tekrar. kas ici yagların daha zor yanacagı ( bu banada cok sacma gelmisti ama daha dun bi diyetisyen soledi bunu )

5- ogle yemegini ornegi oldugu icin aynı ornegi veriyorum, oglen sıkı yesen bile, sıkıdan kastım duzgun yemek ve 600 kalori falan bi corba bi tabak yemek falan mesela, bir kac saat sonra ara ogun yap ki, vucut acıkmadan gıda alsın, vucut acıkırda gıda verirsen, vucut ac kalma endisesi yasar ve verilen gıdadan daha cok depo yapar, kesinlikle az az ama acıkmadan yiyin.

simdi bunlar tarih mi oldu, almancam yok bir teyit alabilri miyim? boylelikle uzay yuruyusuymus kosuymus yuruyus mus terk edebilir ve body calısmalarına agırlık verebilirim.

benim genelde soyle oluyor su an, 60 dak kadar nabız 130 civari bir antrenman yuruyus vs gibi

ve ustune sıkı bi 20-30 setlik idman.

bunun dısında az kalori buyuk kas vs hepsine zaten katılıyorum tumuyle guzel bilgiler tekrar tesekkurler.

11. yasamsaglikli

yasamsaglikli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dumbellllsbench_bench_Otamamdır bu iş artık

12. Safak

Safak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam yardıma ihtiyacım var.ben kayseri de bed.eğt.öğrt. yapmaktayım.şuan askerdeyim ve komutanlarımızın kondisyoneri olarak görev yapmaktayım.komutanlarımdan bitanesi ile aşamadığımız bir problemimiz var. komutanımızın yaşı 42 boyu 1.74 ağırlığı 82.8 kg dan egzersiz ve diyetle 76 kg indik şuan 1 aydan beri aynı yerdeyiz ve 77 kg yükseldik.antremanları 10 dk ısınma 8 dk esneklik 10dk 9 km hız ile koşu 40dk 10.5 km hız il koşu yapıyor sonra karın kaslaı ile ilgili çakışma yapıp açma germelerle antrenmanı bitiriyoruz.antrenman sonunda harcanan kal.660k.cal.gün içinde alınan kalori ise harcanan dan çok daha az nede yanlış yapıyoruz.hocam bize tavsiyeniz nelerdir. bunun yanında diyete devam

13. berdilar

berdilar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Astsubay
    Yer:
    Ankara
    "Buna azmın varsa 5-6 hafta mınımum tuz,yag ve sekerle -proteın ve karbonhıdrat yuklemesı " sayın hocam protein ve karbonhidrat yükelmesi bunu biraz daha açabilirmisiniz ?

14. noruass

noruass Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba,
    oldukça faydalı bi konu olmuş masteer teşekkür ederim. ben forumda yeniyim ve iki gündür oldukça fazla makale okudum ama hala kafamda soru işaretleri var. 182cm, 76kg omuz 118 göğüs 98 ve bel 86 cm. ölçülerim bunlar karın bölgesinde bir miktar fazlam var. 4 yıldır yılda 2 ay body çalışıyorum. bu sene yine başladım önümdeki 5 ay boyunca devam etmek istiyorum. şuanki kas ölçülerim bana yeterli geliyor. sadece yağlardan kurtulmak ve hatları belirginleştirmek istiyorum. iki haftadır günlük 1600 kalorilik bir diyet uyguluyorum faydasını da görmeye başladım. ama bir yandan da egzersiz yaptığım için iyi beslenmem gerektiğini okudum. bu dengeyi nasıl kurabilirim? bir arkadaşım forumda brad pitt vücudu tabirini kullanmış:) aşırı kaslı olmayan fakar hatları belirgin bir vücuda sahip olabilmek için önce şişmek zorunda mıyım? yoksa önce gerçekten tüm yağlardan kurtulmamı sağlayacak bir diyet uygulayıp kasların gelişimini sonraya mı bırakmalıyım? yardımcı olursanız ve fikirlerinizi benimle paylasırsanız çok sevinirim... saygılarımla...

15. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Ben halen burada kaldım:D

O zaman diyet zamanı sadece aerob çalışma yapmak daha mantıklı değilmi madem enerji ihtiyacında yağ daha öncelikli?

16. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    hedefinize bağlıdır..yukarda aerobik çalışmadan bahsetmişim diyet dönemi genel bi kavram ve hem vg hem kardio içerebilir..
    yağ yakımı-çalışma ilişkisinden bahsetmişim..
    hem kas , kem yağ yakımı derseniz beslenmenin şekli protein artarak karb. ve yağ azalarakdeğişir..bu dönemde basılan kilolar azalacaktır düşük kalori alımından..

1BvS9 ve crespo143 bunu beğendi.
  17. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Benim amacım marta kadar yapıp sonra güzel bir diyet+sadece kardiyo.10 kilonunda üzerinde vermem lazım.Bodye bir daha ne zaman başlayabilirim tam bilmiyorum ama benim için sadece kardiyo+diyet daha mantıklı o zaman?

18. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Dengeyı en basıt halıyle su sekılde kurabılırsın ;

1.Ne yaparsan yap kendını oldurecek kadar bıle calıssan gereken proteını aldıgına emın ol, yanı dogal besınler proteınle bırlıkte yag ve karbonhıdratta ıcerdıgı ıcın - amıno acıd toz- hap al, dogal besın olarak ıse proteın ıcın sadece
    yumurta beyazı - tavuk gogsu ızgara veya haslama al.
    Haftada 5-6 gun multıvıtamın ve b vıtamını komplexı al.

2.Haftada en az 4 gun antrenman yap- en ıdealı 5 gundur !

3.Bolunmus 2 veya 3gunluk antrenman programı uygula.Her kas ıcın 1 temel hareketı cok agır kılolarla 8-6 tekrar 4-5 set yap, sonra 2 ısolasyon hareketını
    10-12 tekrarlarla uygula, ısolasyon hareketlerınde set aralarını kısa tut max 40-50 sn.

4.Her kas grubunun antrenmanı bır oncekınden daha ıyı olmalıdır.Bu ıllede daha agır basmak demek degıldır! Kasın daha ıyı sısmesı veya daha kısa set arası sureler kullanmak yada daha cok terlemek, antrenman sonunda esnemek bıle olabılır :)

5.Her gun en az 8 saat uyu, az uyumak kılo aldırır.

6.Şekeri, yagı , tuzu olabılecek mınımum sevıyeye ındır, bunun dışında karbonhıdratı antrenman dozajına gore kontrollu alabılırsın. Yabancıların dedıgı gıbı at gıbı calısıp fare gıbı yıyemezsın, onemlı olan ne kadar yedıgın degıl ne yedıgındır. Gunde 8 - 10 yumurta beyazı , 1 kılo tavuk gogsu, 2-3 tabak pırınc lapası, 1 tabak yagsız yogurt ,sınırsız havuc salata elma yemek cok gelebılır,

ama bu sabah 1 pohaca 1 kutu cola oglen yaglı ıskender aksama ıse normal sulu yemek ve aburcubur cıps coladan cok daha az yag tutar vucutta.

7.Cok dısıplınlı calısıp dıyetını hıc bozmazsan kendıne 8-10 gunde bır odul verebılırsın, o bır gunde yedıklerın vucudunun senden ıstedıklerı olacaktır, yanı canının cektıgı dıyetını bozmaz.

Sımdılık aklıma gelenler bunlar.

letsgoheat96 ve 1BvS9 bunu beğendi.
  19. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Az uyumak nasıl kilo aldırır? En az enerjiyi uykuda harcıyoruz. ''Fazla ayakta durursan fazla yersin'' şeklinde düşünülebilinir. Ama diyetteki biri için geçerli olmaz.

20. C4N

C4N Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle bu yararlı bilgiler için teşekkür ederim. Benim amacım her zaman hipertrofi oldu. Daha bu sporda ilk senemi doldurdum en az iki sene daha boyunca hipertrofi çalışmayı planlıyorum. Fakt bugüne kadar tek bilgiğim ağır kilo, düşük tekrar (ben 5-6 tekrar uyguluyorum 4 set üzerinden) ve her bir tekrarı yaparken temponun ağır olması gerektiği idi. Fakat bu yazında maksimum hacim için 8-12 tekrar yapılması gerektiğini söylemişsin, o nedenle biraz kafam karıştı. Acaba ben bugüne kadar yalnızmı çalıştım. Negatif yönde kontrollü bir tempo diyerek demeye çalıştığın şey; ağırlığı indirirken yavaş indirmemiz gerektiği midir?

Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Benim amacım maksimum kas hacmi elde etmek. Bunun için nasıl bir yol çizmeliyim?

Teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş