yağ yakamıyorum yardım

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve hasank88 tarafından 1 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. hasank88

hasank88 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    3 öğün beslenme programını uyguluyorum. fakat kilomda hiç bir değişiklik yok ne+ ne - yönde. cok kılo verme delisi değilim aslında ama göbeği eritmeye calısıyorum.
    sebebini anlayamadım acıkcası. 1.5 aydır aynı şeyleri yiyorum kilom değişmiyor. zaten yeterince düşük değilmi kalori ? haftada 4 gün ağırlık çalışıyorum.

1.76 boy 77 kılo yaş 28

sabah 50gr yulaf/ 6 yumurta beyazı/250ml süt
    öğlen 200-250 gr tavuk/ 1 dilim tam bugday ekmek
    aksam 200-250 gr tavuk/1 dilim tam buğday ekmek

2. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    1.5 aydır her Allah'ın günü bunları yediğin konusunda ciddi olamazsın. Biraz çeşitlendir. Balık, kırmızı et, hindi gibi protein kaynakları ekle. Ara öğünlerini ekle. Meyve, kuru yemiş gibi yiyecekler tüket. Karbonhidratı da makarna, bulgur, pirinçten de almaya bak. Yani düşük kalori alacağım diye kısıtlı beslenme. Porsiyon küçült.

3. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Kilon çok fazla değil.Yağ yakımın yavaş olur.Ama böyle beslenip kilo vermemek mümkün değil. Süt, yağlı mı?Tavuklar ızgara mı? Bol bol su içiyor musun?Ara öğün olarak atıştırdığın ama yazmadığın neler var?

4. hasank88

hasank88 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ara öğün hiç bişe yok. tavuklar ya haşlama yada cok az zeytınyagı ıle kızartma oluyor. süt light süt. bazen yemegın ustune yogurt koyuyorm. ve bazende tavuk deılde ton balıgı oluyor. ama düzen bu sekılde.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Ekim 2016 ---
    hocam hepsine eyvallahda. kilo neden azalmıyor. bunları yapınca verebilcekmiyim ?

5. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Kaliteli yağlar hormonların düzgün çalışmasına fayda sağlar. Örneğin ceviz gibi kuru yemişler metabolizmayı hızlandırır. Metabolizmanın hızlanması demek yağ yakımını hızlandırılmasına yardımcı olmak demek. Sizin yaşta biraz ilerlemiş, metabolizma hızınız günden güne yavaşlıyor.
    Beslenme konusu hallolduktan sonraki konu ise kardiyonun ne sıklıkla yapıldığıdır. Kardiyo yapıyor musunuz? Başlıkta belirtmemişsiniz.
    Forum içerisinde daha detaylı ve bilgilendirici konular muhakkak vardır. Onlara da bir göz atmanızı tavsiye ederim. Yanlış, eksik bilgi verdiysem bilen kişilerin doğru bilgi vermesini rica ederim.
    İyi sporlar :)

6. hasank88

hasank88 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    başka fikri olan yokmu

7. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Bir süre ağırlık antremanlarını kuvvet ve güç eksenli değiştirmen faydalı olur.
    Mesela bench press i, normalde negatif hareketi de dahil olmak üzere kaç saniyede başlayıp bitiriyorsan, ondan 1 saniye düşecek kadar daha hızlı yap.
    Body programından biraz sapmış olacaksın ama bu tarz çalışma, hem güç hem kuvvet verecek. Aynı zamanda yağ yakımını da çok ciddi düzeyde hızlandırır.

İdeal kiloya ulaşınca, eski sistemine dönersin.

8. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Cardio yap ekmeği komple kes yerine salata koy

9. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bence yazacak birsey yok. Beslenme konusunda bilincli olmadigini dusunuyorum. Internette arastirip nerede.hata yaptigini bulacaksin.

Bir gun icinde harfi harfine yedigin seylerin tamami bu menuyse ve haftada 4 gun antreman yapiyorsan 1 ayda 3-4 kilo vermen gerekirdi.

Karbonhidrati sadece ekmekten aliyorsun. Neredeyse hic yag tuketmiyorsun. Yumurtanin bile sadece beyazini yiyorsun.

O yuzden "acaba soylemi oluyor boylemi oluyor" diye muneccimlik yapmaya gerek yok. Kendin arastirman lazim.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. hasank88

hasank88 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Vermen gerekirdi diyosun bende veremedim diyorum. sonuç olarak git netten araştıra çıkmışsın :) laf kalabalıklığı yapmasan daha iyidi inan

11. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    arada cikolata seker vs yiyosan bunu kes,
    surekli ayni seyleri yeme

12. hasank88

hasank88 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bunlar dışında bir şey yemiyorum. protenin kaynagı değişiyor arada. tavuk/balık/et genelde tavuk

13. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    metabolizmanda sıkıntı olmuş olabilir değişik bir beslenme türü var miğdende sıkıntı oldu mu ? tuvalete çıkma durumunda bir problem varmı yada

14. hasank88

hasank88 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    olmadı o konuda bi sıkıntım yok cok sukur. bir yerde okumustum kaloriyi birden azaltmayı vücut tehdit olarak algılayıp yağ yakımnı durdurabılır gıbısınden ama bilmıyorum :)

15. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Laf kalabaligi

Valla bence asil laf kalabaligi sen bu kafayla devam ettigin surece 2 ay sonra tekrar buraya gelip arkadaslar ne yapsam yaglar gitmiyor dediginde yasanacak.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş