Yağ Yakım Miktarım Hakkında

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Fυякαη Acαя tarafından 23 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Merhaba Arkadaşlar ;

Benim bi Sorum Olacak sizlere. koşu bandında 30 dk da ortalama 300-310 kalori yakıyorum. Sizce Az mı çok mu ideal mi ? Siz 30 dk da ne kadar yakıyorsunuz ?
    Cevaplarsanız çok sevinirim. Salondan Bir Abim 30 dk da 300 kalori hiçbişey,ortalama 600-700 yakman lazım dedi . ama zaten benim öle çok yağım yok formda kalmak için koşuyorum.

Görüşleriniz İçin Teşekkürler

2. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    konuyu okuyan 13 kişi sanırım hiç cardio yapmıyor

Coyote bunu beğendi.
  3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bunu ölçecek hiç bir teknoloji yoktur kim sana bu kadar yağ yaktın derse yalan söyler.

herkez Aynı idmanları yapsa bile herkezin yakacaği yağ miktarı farklıdır. Kondüsyonlu bir sporcu ile yeni başlayan biri asla kıyaslanamaz.

O yuzden en iyi cevabı sana ayna verir.

Butun rakkamlarda tahmini rakkamlardır. ÖRneğin 1 saatte 400 kalori yanar diyolar değilmi bu tam saçmalık. Bunu öğrenmelisin önce. Kimse bir saatte ne kadar enerji yaktıgını bilemez butun hesaplamalar yaklaşıktır.

Senin kondüsyonun arttıkça vücudun enerji yakma kapasitesi artar. Vücudun ilk anlarda daha az yağ tercih ederken kapasiteni geliştirdikçe daha fazla yağ atımı sağlanır.

Sen aynen devam et ve aynalarla aranı bozma rakamlara aletlerede fazla takılma. Alet üzerinde yapacağin egzersizi dışarı da yap. Yürüyüş simulasyonu yapma yürüyüşün kendisini yap.

çık dışarı şöyle 2 saat boyunca orta tempo yürü haftada 3-4 gün güzelce yağ yakarsın.

Son düzenleme: 23 Eylül 2010
    Fυякαη Acαя bunu beğendi.
  4. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Yağ yakımında olay diyette biter zamanında bende koşardım fln. Beslenmeni düzenle yagdan ve basit karbonhidatlardan uzak dur. Antreman cıkısı sabit hızlı tempoda 30 - 40 dk yürüyüşle bile yakarsın yağını ve kas kaybını minimum a indirgemiş olursun. Önemli olan diyetin...

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Yağdan uzak durması iyi birşey değil ancak basit şekerden uzak durucaksın hatta her zaman.

6. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    yaşam fonksiyonları için yağ gerekli bunu istemesekte ztn alıyoruz yerine göre. Sonucta iskeletimiz mekanik bir makine gibi. Kullanıcagımız yağıda seçmeliyiz mümkünse zeytinyağı katı yağ olmamalı... Basit şeker hiçbir zaman kullanılmamalı coyote' nin dediği gibi

7. yakuza35

yakuza35 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret...
    Yer:
    Güzel İzmir
    Örneğin 50 kilo bir erkekle 80 kilo bir erkek 1 kilometrelik yürüyüşte harcadığı enerji aynı değildir. Kilolu insanlar daha çok kalori harcarlar bu da kişiden kişiye değişir matebolizma hızları,yaş,hormonlar kalori harcamada etkendir yalnız yarım saatte sana 600-700 kalori yakman lazım demişlerde kolay bir şey değil biz kick box antremanında 1 saatta 400-500 kalori yakıyorduk ama eve gitmek için otobüs durağına kadar yürmek bile işkence geliyordu yarım saat ne yapıpta 700 kalori yakacaksın 1 saatte 1400 kalori ayda 20 kere yapsan 28000 kalori ciddi bir rakam bence sporla ortalama 300-400 kalori harcamak ideal günlük

8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle 50 kiri biri 70 kilo birinin yürüyüşle yaktığı enerjiyi yakar sırtımıza bir ağirlik çantası alırız ve yürürüz.

Zaten insanlar ilk zamanlar yürüyüşün etkilerini iyi görürler ancak vücudumuzu bu rutinden kurtarmak için ağir bir sırt çantası ile yürümek deli gibi koşmaktan çok daha fazya yağ atımı sağlar.

vereceği kondüsyonda cabası.

Eğer yağ sorununuz varsa tamamen işkence tekniklerini kullanmak zorundasınız.

normal bir beslenme ile işkence idmanları sayesinde çok kısa sürede forma girmek mümkün.

sırtınızda 15-20 kilo ile 1 saatten fazla yürüyün bunu hissedersiniz.

9. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kendimden örnek vereyim: 6-7 arasında bazen 7,5ta koşubandında yürüyorum, 30-50 dk arasında, o günkü keyfime bağlı olarak...bazen kafama esiyor interval yapıyorum hızı 10-12ye çıkarıyorum, ama öyle fazla değil, 2 dk filan sürüyor bu kısım...

dün mesela aynısını yaptım, 50 dk yürüdüm 6,5-7,5 arasında...alet toplamda 170 kalori yaktığımı söyledi...bunu 2-3 yadır yapıyorum, haftada 4-5 defa....toplamda 10 klodan fazla verdim. yani kalori hesabıysa bu antreman bile kalori yakmaya yetiyor, eskiden 102 kilo olan benim için bile :D

yani uzun lafın kısası 30 dakkada 700 kalori yakanı bulursan bana da haber ver, yöntemini merak ediyorum. 30 dk boyunca 20km hızda koşması filan lazım. kalbi nasıl bir şey merak ediyorum :)

10. yakuza35

yakuza35 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret...
    Yer:
    Güzel İzmir

20 kilo fazla yükle 70 kiloluk bir insanın yaktığı enejiyi yakacağını düşünüyorsan yanılıyorsun fazla kilonun vucuttaki etkisini bukadar basite indirgiyemeyiz 50 kiloluk bir insan sırtında 20 kiloluk bir çantayla 30 dakika koştumu perişan olur vücuda bu kadar yüklenmek bana mantıklı gelmiyor o 20 kilo ona fazla ekstra ama 70 kiloluk vatandaş zaten alışmış o kiloyla yaşamaya önemli olan kilo vermek değil kilo birşekilde verilir önemli olan sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemek biraz yediklerine içtiklerini dikkat edeceksin iyi bir diyet haftada en az 4 gün kardiyo (hızlı tempo yürüyüş,mekik.oblik, vs) ideal kilona ulaşınca sporunu aksatmayacaksın günlük gerekli protein,karbonhidrat,calsiyumunu vs alacan yemek yeme alışkanlığını değiştirmeden vereceğin kiloları muhakkak geri alırsın...bench_O

11. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Mesela ben önce antreman yapıyorum ve aşırı zor antreman . P90x çok zorluyor beni .Antremandan hemen sonra hiç durmadan koşu bandında ortalama 9.5 km hızla 30 dk kşyrm . koşu bandında kaç kalori yaktıqını gösteriyor orda genellikle 310 civarı oluyor . ondan 310 dedim . neyse herkese çok teşekkürler

12. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam ben size koşun demedim buna komando yürüyüşü denir. Siz hiç hayatınızda şişman bir komando gordunuzmu? Sırtlarındaki teçhizat bazen 30 kiloya kadar çıkabiliyor. Komandoydum ordan biliyorum.

Ayrıca Sırtınıza 20 kilo aldığınızda 1 saat boyunca yürüdüğünüzde yürüyüşle yaktıgınız enerjinin 2 mislisinden çok daha fazlasını yakarsınız ve vücudunuz bu durum karşısında butun hormonların yapımını arttırır insulin seviyesi düşer ve yağlar çok hızlı bir biçimde yakılır. Aynı zamanda bu enerji yakımı saatlerce sürer.

Özellikle yokuş yukarı ağirlikla tirmandıgınızda bacak kaslarınız için büyük bir çalışmadır bu. aynı zamanda ve bütün vücudu stress altına iter. Böylece bedenı gelişimizi basit bir yürüyüş egzersizi ile hızlandırdık. Aynı zamanda güç ve kuvvette kazanmış olduk. Solunum sistemimiz bir koşuya göre çok daha faal çalışmaya başladı. ve en önemlisi vücudumuza koşarken binen darbeler yok oldu. Ayrıca egzersiz yaptıgımızında farkında olucaz cunku sırtımızda 20 kilo var.

Açıkçası koşu için iyi dusunmuyorum. O hataları daha önce yaptık deli gibi koştuk kapalı spor salonunda bir makinenin üzerinde simulasyon yaptık.

Simulasyondan uzak durucaz yürüyüşün yada koşunun kendisini yapıcaz.

Ben verilen hiç bir bilimsel hesaplamaya katılmıyorum vücudumuz hesap kitap bilmez.

Eğer bel çevreniz yağlı bir durumdaysa butun hesaplamaları çöpe atın.

Son düzenleme: 29 Eylül 2010
  13. yakuza35

yakuza35 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret...
    Yer:
    Güzel İzmir

güzel bilgiler vermişsin hocam dediklerin arkadaşımız için faydalı olacaktır zaten arkadaşın seviyeside fena değil 9-10 km arası hızla 30 dakika koşuyormuş senin bu dediğini kolaylıkla yapar 20 kilo ağarlıkla çok rahat yapar , zaten ben de koşma taraftarı değilim benim bildiğim dakikada 120-130 adım arası atacan bunu 1 saat yaparsan çok faydasını görürsün benim bu dediğimi coyote ardaşımızın dediği ile birleştirirsen güzel fayda sağlarsın tabi kendinde vücudunu dinle kendin için gereken en ideal tempoyu sana vücudun söyleyecek bir tasiye daha bence çok fazla zorlama kalp sağlığın için dikkatli ol... weightlifter

Sayfayı Paylaş