Yağ Yakımı ve Kas İnşası?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve xeonsteel tarafından 29 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Herkese selamlar 17 yaşındayım boyum 1.73 ve kilo 73 1 ay fitness çalışarak spor salonuna başladım ve şuan bodye 2 haftadır başladım.Ancak yağlı bir vücudum var yağları yakarak kaslı bir vücuda sahip olmak istiyorum kas oranım bayağı azaldığı için fitnessı bırakarak bodye başladım ( 1 yıl önce 94 kg'ydim diyetle ve son dönemlerde düzensiz sporla zayıfladım) Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim kardiyo yaparsam body'nin bir etkisi kalmayacakmış kararsız kaldım herkese teşekkürler

2. peter02

peter02 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle bir yanlışını düzeltmek isterim.kardiyo yaparsam body nin etkisi kalmayacakmış diyorsun bu yanlış bir bilgi kesinlikle böyle birşey yok body le beraber kardiyo yapabilirsin ben hem kardiyo hem body yapıyorum kardiyooyu sona bırakıyorum ağırlık çalışmalarından sora ben 2. ayımdayım 1. aykol:31 2.ay:34 eğer öyle birşey olsaydı 3santim gelişmezdi

3. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    peki yağ yakımı oldumu gözle görülür bir şekilde beslenme programınız nasıldı?

4. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Yag yakarken kas insaasi oluyor. En azindan ben de oldu ama yagin fazla oldugu yerlerde sikilasmaya bile baslayamadim malesef.

Cok sinir bozucu bir durum. Bayan oldugumdan olsa gerek ben de yaglar altta toplanmis durumda ve oralarda durum berbat. Kilo tabiki veriyorum fitness'a (agirlik calismasi + kardiyo) basladigimdan beri ve üst tarafim (omuz, kol, gögüs) kaslandi eskiye göre, karin kaslarim da sertlesiyor, yani gelisme var. Ancak alt taraf daha toparlanmadi.

Beslenmeye dikkat etmek gerektigini düsünüyorum yag yakarak kas insa etmek istiyorsaniz. Cünkü daha önce de fitness yapmistim ancak diyet yapmadigimdan ve özellikle protein agirlikli beslenmedigimden kas yapimi olmamisti, kilo vermeme karsin.

5. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bu konuyla ilgili net bir açıklama yok sanırım

6. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    yag yakarkende kas insası olabilir beslenmene dikkat ettigin sürece özellikle protein alımına dikkat edersen sorun cıkmaz ben yag yakarkende kas insa edebiliyordum sadece 2 haftada 5 kilo verince aniden gitti cünkü 1 cm kastan da vermisim ama bu normal sonucta yag yakarken kas kaybıda olur

donkisot bunu beğendi.
  7. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    peki beslenme programınız ve antremanınız ne şekildedeydi?

8. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Daha az önce başka bir başlıkta ayrıntısı ile yazdım; sadece kardio yapılan programlarla da kastan öyle aşırı bir kayıp olmaz! Bilineni aksine asıl yanlış ve bilinçsizce yaparsanız ağırlık antremanında kastan kaybetmek daha kolaydır!

Yağ yakılırken kas inşası tabi ki yapılır; ama çok zor iştir özellikle yeni başlayanlar için! Sabır ister, deavmlılık ister!
    1gün kardio- 1gün ağırlık- 1gün dinlenme şeklinde 3günlük döngüyü tavsiye ederim.
    Kardio günü 1saatlik kardio çalışma. Ağırlık antremanında da yeni başladığınız için 9 hareketlik ilk ay programı...

Başarılar :)

xeonsteel bunu beğendi.
  9. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yorumunuz için teşekkürler :) Dediğiniz yöntem mantıklı geliyor aslında bu programı deniyeceğim peki beslenmeyi ne şekilde yapmam gerekir? Düşük karbonhidrat yüksek protein şeklindemi kardiyo zamanı ne kadar sürmeli HITT kardiyo şeklindemi çalışmalıyım kardiyo antremanı süresi ne kadar olmalıdır?

10. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında yağ yakımı için şuanda çok verimsiz aylardayız artık ben bile şu interval ayımı bitirdikten sonra bulka girmek istiyorum...
    Fakat olmaz değil, tabi ki kışında yağ yakımı olur :)

Süre size bağlı ağırlık antremanı ile aynı güznde yapacaksanız 20dkyı fazla geçmeyen bir kardio yapılmalı ayrı gün yapılacaksa ben 1 saatlik bir program öneriyorum, kendimde yapıyorum...

Antrenörümle beraber şekillendirip şua uygulamakta olduğum örnek bir interval program burada mevcut ;)

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/hiit-kardio-deneyimlerim-t44456.html

11. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yeni başlayan body programına devam edip antreman sonrasında 20 dk kardiyo çalışmayı ve böylece kas kütlemi koruyarak yağ yakmayı hedefliyorum sizce bu yöntem sırasında hitt kardiyomu yoksa invertal kardiyomu uygulamalıyım?

12. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    High intensity interval training (HİİT)
    Hiit zaten bir interval çalışmadır arkadaşlar, verdiğimiz linkleri bir okuyun, sabit başlıkları bir hatim edin yahu ;)

Ağırlık antremanından sonra 20dk koşu bandında interval çalışın :)

donkisot, xeonsteel ve avengeren bunu beğendi.
  13. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    hocam dün birçogunu okudum genelde invertalla hiitden ayrı olarak bahsedilmiş ondan karıştırdım galiba benim bildigim HITT kardiyoda 2 dk 6 km/s ile yürüyorsak 3 dk 8 km/s ardından tekrar 6 km/s ye alıp sonra 10 km/s ye çıkartıp vücudu şaşırtarak yağ yakımın daha etkili olduğu bir yöntem diğerinde ise belirli hızlı belirli sürede yapılan antreman şekli

Sayfayı Paylaş