Yağ yakımı tecrübelerim

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve darksideee tarafından 26 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. darksideee

darksideee Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar, senelerce L-Carnitine'in her çeşitini (kapsul-likit) anlatıldığı-uygulandığı gibi denedim (idmandan bilmem kaç dk. once v.s.) ama hiçbir zaman gözle görülür bir sonuç alamadım ve 1 senedir kati düşüncem L-Carnitine para tuzağından başka birşey değildir! Belki bunun nedeni benim biyolojik yapımda olabilir ama ben inanıyorum ki burada L-Carnitine kullanıpta istediği sonuçları alamamış pekçok sporcu arkadaşım vardır.

Son bir senedir denediğim ve çok başarılar sonuçlar elde ettiğim bir sistem uydurdum kendimce ne kadar doğru tabi bilemiyorum ama.

öncelikle vücudunuzu en iyi siz bilebilirsiniz. Neyin kilo aldırdığını neyin vücudunuz tarafından yakıldığını.. Mesela fast food ürünleri ya da ekmek bende aşırı ve/veya çabuk kilo artışına sebep olmazken cips kuruyemiş çikolata gibi aburcuburlar inanılmaz bir şekilde yağ olarak geri dönüyorlar.

Bu tespiti yaptıktan sonra kendi diyetinizi hazırlayın ve mutlaka uyun zaten yapmanız gereken aç kalmak değil size zararlı olanlardan uzaklaşmak

bunun yanında hiçbir supplement'in sağlayamayacağı faydayı XENICAL adlı ilactan gordum. yemeklerden önce bir tane alıyorum ve yediğiniz yemeğin yağının çok büyük kısmının vücut tarafından emilimini engelleyip dışkı ile atılmasını sağlıyor. İnanılmaz başarılı

kendi diyetiniz + spor-hareket + xenical

bu 3lüye uyarsanız memnun kalacağınızı umuyorum.

Dediğim gibi bu benim kendimce uyguladığım bir sistem ne kadar doğrudur bilemiyorum

Akay bunu beğendi.
  2. beycank

beycank Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    darksideee sanki o xenical ı duymuştum
    ama yan etkileri var diye hatırlıyordum sanki doğrumu bu acaba?

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    xenical'ın çalışma prensibinin CLA'dan farkı nedir ki?

4. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Aynen darksideee ın dediği gibi yağın vücut tarafından emilimini engelliyor. Bu nedenle vücuda giren yağın büyük bölümü olduğu gibi atılıyor. Oldukça ünlü olan bu olumsuz yanı "oil leakage" yani yağ sızmasıdır. Yani fiziksel olarak hoş olmayan durumlara maruz kalabilirsiniz.

Ayrıca CLA bir Besin desteği - supplementtir. Xenical bir supplement değil, ilaçtır! Uzun süreli ve bilinçsiz kullanımı böbrek ve karaciğerde hasara neden olabilir. Bu nedenle uzman bir doktora danışılmadan kullanılması sakıncalıdır!

Lütfen, bu sporu yaparken temel amacımızın sağlıklı yaşam olduğunu unutmayalım. En azından ben sporun sağlık için yapıldığını düşünüyorum.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  5. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    xenical yağlı ve kokulu dışkıya neden olur. aynı zamanda tuvalet alışkanlığı değiştiği için dışkı kaçırma problemi sıktır. külodunda yağ lekeleri görmek bu ilacı kullanan insanlarda sık görülen belirtilerdendir. sistemik etkilerini yazmıyorum bile.
    xenical obezler içindir. normal kiloda olup diyet amaçlı almak oldukça risklidir. tüm yolları denemeden yapamaya gerek yoktur.

Bozo-Baku, Akay, SoNNe ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. Sercinho7

Sercinho7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Karşıyaka 35½
    Bende L-Carnitine kullandım..Etkisi olmadı diyemem ama beklediğim etki olmadı..Bende olan etkisi Terletme oldu ve kollarımda incelmeler oldu..Ama ben özellikle karındaki yağların erimesi için almıştım..

Karın kaslarımın temeli çok iyi..İyi bir mide programı yaptığımı düşünüyorum..11.aya giricem kilo verdim ve yağlarımın büyük bir kısmını yaktım fakat yaklaşk 2-3 aydır çok yavaş bir şekilde yağ yakıyorum..karın kaslarının üzerine kabus gibi çökmüş bir yağ tabakası var aynı zamanda alt karında da biraz çıkıntı var..bunu nasıl ortadan kaldırabilirim?? Salon çalışmamın yanında geceleride 30 dk kadar bi süre evde karına yönelik çalışıyorum..aynı zaman da salon dışında günde azami olarak 7-8km yürüyorum futbol oynuyorum..omuz kol bacak göğüs tam istediğim gibi ama bu karın bana kafayı yedirtti ya !

7. darksideee

darksideee Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle galois'e teşekkür ederim gayet güzel açıklamış :D

Sercinho7 eğer istediğin belden incelme ise ben çok fazla abs çalışmamanı öneririm, çünkü oradaki mevcut yağlar ile kas yapılanmasına gidersen bu sefer eritmek imkansız hale gelebilir. Hazır mevsimde gelmişken en güzeli bol bol yüzme ve mümkün ise mutlaka koşma, kardiyo çalışmalısın.

Ancak şu anda ismini unuttuğum katalizör gibi çalışan bir iğne varmış, ufak direk karna vuruluyor ve bölgesel olarak oradaki yağların parçalanmasını sağlıyormuş hemde çok kısa bir zamanda. Acaba bu konuda bilgisi olan artısını eksisini bize anlatabilecek birisi var mıdır?

Sercinho7 bunu beğendi.
  8. Sercinho7

Sercinho7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Karşıyaka 35½
    bu abs çalışması dediğin ne oluyo tam olarak ? pek bi bilgim yokta

9. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Sercinho7 bunu beğendi.
  10. Sercinho7

Sercinho7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Karşıyaka 35½
  11. gabrielzagu

gabrielzagu Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    xenical

xenical bir lipaz inhibitörüdür.tek görevi besimnlerle alınan yağın bağırsakta parçalanmadan direk atılmasıdır dolayısıyla sizin dietinizde yağ alımını azaltmanızla hiçbir farkı yoktur.başlıca 2 yan etkisi vardır.
    1.yağlı dışkı ve istem dışı dışkılama (bez önerilir) :)
    2.yağda çözünen vitaminlerin( A, D, E, K) eksikligi
    son olarak xenicalin emilimi %1 ivarı oldugu için sistemik yan etkileri yoktur.

12. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    karın kasını hergün çalıştırmak doğru olmaz sercinho7. o da sonuçta kastır ve dinlenmeye ihtiyaç duyar.
    cardio yapmaya devam edin.mide için size tavsiyem 1er gün atlayarak çalışın ve her mide çalışmanızda farklı hareketlerden faydalanın.çoook çeşitli mide hareketleri var onlardan 3er harket alın ve uygulayın.
    beslenme bu işin anahtarı.ama o konuda tavsiye verecek kişilerden biri Değilim ne yazıkki.:D

Sercinho7 bunu beğendi.
  13. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    daha dün gün Boyu 1.3kg carte d'or dondurma yedim... %33 fazlası aynı fiyata:D

Sayfayı Paylaş