Yağ yakımı için diyet ve ağırlık çalışması

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve adrion27 tarafından 13 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. adrion27

adrion27 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar hepinize iyi geceler
    1.80 boyundayım 77 kiloyum şu an ama yağ oranım fazla olacak ki göbek ve göğüs sarkık durumda ve beni oldukça rahatsız ediyor. Şu ana kadar bir sürü diyet denedim sonuç aldığım da oldu fakat tartı üzerinde sonuç almışım sadece. İnternette biraz araştırma yaptım ve yapmam gerekenin kas inşa edip yağ yakmak olduğunu anladım. Spora başladım yaklaşık 15 gündür salona gidiyorum fakat 15 günün her günü salonda değilim tabi ki.

Öncelikle 4 günlük bir ısınma programım vardı onu bitirdim. Bu günlerde pazartesi, çarşamba ve cuma olmak üzere spora gidiyorum. Spor yapacağım günün sabahı ve spor bitiminden 15 saniye sonra bir ölçek protein içiyorum. Alt taraf için hiçbir şey yapmıyorum desem yeridir. Tamamen üst taraf için çalışıyorum çünkü spor salonu tarafından bana verilen programda bu yönde ve açıkçası benim işime gelen de bu.

Henüz Vücut tipimin ne olduğunu da anlayamadım kemik yapım ince, omuzlarım kalçamdan geniş fakat rahatlıkla kilo alabiliyorum. Ektomorflara özenmiyor değilim sonuçta adamlar doğuştan sixpackli. Protein tozu falan derken çalışarak kas yaparlar. İsterlerse gecenin 3ünde tıka basa fast food yesinler yine de yağlanmıyor ve kilo almıyorlar. Oysa ben 1-2 gün yemeği fazla kaçırsam direk kilo alıyorum yağlanıyorum. Ağırlık çalışmak gayet zevkli benim için fakat iş kardiyoya geldiği zaman dişçiden kaçar gibi kaçıyorum. Son olarak şuna karar verdim. Kalori ölçerek her gün yalnızca kepekli ekmek ve light yoğurt yiyeceğim. Günde yediğim light yoğurt ve kepekli ekmeğin toplam kalorisi 1000-1100 civarı seyredecek Yatmadan önce yemek yemeyin derler ama kepekli ekmek ve light yoğurdun glisemik indeksinin düşük olduğunu düşünersek yatmadan öncede yemek yiyeceğim. Pazartesi, çarşamba, cuma günü de ağırlık çalışıp whey kullanacağım.

Etrafımda bir çok insan var spora gidiyor whey kullanıyorlar tamam hacimli ve kaslılar ama gayet yağlı ve göbekliler bunun nedeni nedir sizce? Bense öyle olmak istemiyorum. Çok hacimli olmasam da oldukça az yağlı ve ince bir vücuda sahip olmak istiyorum

Sizce bu diyet listem ve yaptığım spor işe yarar ve sonuç alır mıyım?
    Lütfen görüşlerinizi ve yanlışlarımı belirtin yardımlarınıza ve fikirlerinize gerçekten ihtiyacım var hepinize iyi geceler diliyorum ve şimdidem teşekkür ediyorum

Sayfayı Paylaş