yağ ve vücut oranı üzerine (resimli)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve miminor tarafından 27 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

İlk resim yani kilolu olduğum 97 kiloyken. Mart ayında. O zaman kilo vermeye ve vucudu şekillendirmeye karar verdim. O dönemde yağ oranım %29 idi. Diğer resim ise 75 kilo olduğum zaman, ağustosta çekildi. Orda ise yağ oranım %16 gibi. boyum 1.83 ve 75 kilo olmama rağmen hala zayıflamış halimde göreceğiniz gibi bel ve alt karın kısmın yağlı.

Şuan yağ oranım %14'lere gelmesine rağmen, normal %14 yağ oranı olan bir insandan daha yağlı vücudum gibi geliyor bana.

Aralıkta askere gidiyorum orada sizce bu karnımı ve belimi daha düzgün hale getirebilir miyim? resimlere dikkat ederseniz bacaklarım sanki normale göre vücudumun daha fazlasını kaplıyor. Acaba üst taraftaki yağ birikmesi bundan dolayı olabilir mi?

Cevaplarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

• 97.jpg
      97.jpg
      Dosya Boyutu:
      156,2 KB
      Görüntüleme:
      547
    • 75.jpg
      75.jpg
      Dosya Boyutu:
      107,4 KB
      Görüntüleme:
      488
  2. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    2 gün boyunca cevap verebilecek kimse forumun bu kısmına uğramadı mı? İlginç.

3. trapcode

trapcode Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Dostum aynı dertten ben de muzdariptim. Ben de 97 kilodan 81 e kadar indim fakat bel, bacak ve basen kısmı sanki vücudumun diğer yerlerine göre daha büyük duruyor gibi geldi banada... 81'i gördüğüm gün diyete son verdim ve salona gitmeye başladım.
    Göğüs, sırt, omuz, biceps ve triceps yüksek ağırlık kaldırarak çalışırken bunun yanında bacak, bel ve basen için daha çok aerobik tarzı sıkılaştırma antremanı şeklinde çalışıyorum. 2 ayda 1 kot bedeni inceldim ve şu an 83 kiloyum. Bence kilo vermenin hemen ardından sanırım vücut tam olarak alışmadığı için sarkma ve sıkı olmayan bir vücut çıkıyor ortaya. Sana tavsiyem bu bölgeler için sıkılaştırıcı egzersizleri yapman, tabi yanında vücut çalışmayada devam edersen yağ oranında iyice düşmeye başlıyor sonunda verilen kilolardan sonra yavaş yavaş fit görünüme kavuşmaya başlıyorsun.

miminor bunu beğendi.
  4. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    cevap için teşekkürler. zaten 5 aydır spor yapıyorum. şuan kollarımdan ve göğüs bölgemden cidden memnunum. Fakat gel gör ki bel ve göbek kısmı işi bozuyor gibi :) belki de zamanla düzelecektir dediğin gibi, sonuçta bir anda verilmiş kilolar bunlar.

Sayfayı Paylaş