Yağ Oranı

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve kokoreç tarafından 3 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    bugün spordan geldim şimdi... başka bir hocaya sordum... senin şöyle görünüşüne bakınca sende %14 yağ oranı vardır dedi ki bence de doğru yani kendimi kandırma gibi de yapmıyorum doğru sonuçları bilmek herkesin hakkıdır! Ayrıca çekiç atıcılarda bile %9 yağ oranı ancak vardır yani sporcularda bile zordur %1O altında yağ dedi hoca. Zaten tartının üstüne çıkıp iki kol tutunca yağ oranı ölçülmesi bana saçma geliyor biraz. Hoca bir yağ ölçme methodu daha var dedi o daha kesine yakın sonuç verir dedi. skin ile ilgili bir şeydi ismi...

zaten 75 cm bel sahibi olup %25 yağ oranı çok saçma geldi bana taa baştan. 3 aydır bunu düşünüyorum. Yarın gene ölçtüreceğim spor salonundaki diyetisyenden eğer gene %25 çıkarsa söyleyeceğim nasıl olur diye böyle bir şey!

2. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    hocanın yağ oranı hakkında hiçbir fikri yok haberin olsun..

bi kere çekiç atıcı örneğine çok güldüm.ivan tikhon'un fotoğraflarına bir bak bakalım %9 olması mümkün mü 188 boyunda 105 kilo?koşucularla veya bisikletçilerle karıştırmış herhalde çekic atıcıları senin hocan :)

ayrıca %10 yağ oranı kesinlikle düşük bir oran değil birçok sporcunun yağ oranı da bu civarlarda veya daha düşüktür (çekiç atıcıları,güreşçiler,halterciler vb sporlar hariç elbette)

senin ölçüm de net yanlış.boşuna canını sıkma

307KD bunu beğendi.
  3. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    canadianfb sağol...

boyu 185 cm bu arada, merak ettim baktım googledan adamın haline ;-) yani diyorsun ki adamda yağ oranı da yüksek ?!?!

hoca öyle dedi valla :)

4. badboyblade

badboyblade Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    beyler bundan yaklaşık 7 ay önce faln karneleri almadan önce alışveriş merkezindeki bir aletten ölçüm yaptırmıştım yağ oranı için elle tutulması gereken bir yer vardı ordan ölçüm yapıyordu. boyumu 165 kilomu 58 yağ oranımı yüzde 8 buldu şimdi ise body salonunda ölçüm yaptım boyum 167 kilom 57.50 çıktı yağ oranı yüzde 10.90 çıktı anladım bu işi hangisi doğru sölüyor ????

5. bbuilder

bbuilder Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut yağ oranım %25

Arkadaşlar mobox yağ ölçerle ölçtüm %25 çıktı.
    kesin sonuç değil, yaklaşık bir değer ama

%25 ne demek?
    vücudumun 4te 1i yağ mı yani ?duh

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    bbuilder

Başlığınızı ilgili konuyla birleştirdim.
    Yeni başlık açmadan arama yapınız bundan sonra.

FleXoR bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş