yıkıldım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve suleyman1992 tarafından 30 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Malesef ki hayatta böyle şeyler oluyor.Arkadaşlar aslında gerekenleri güzelce söylemişler.Biraz ben de değinmek istedim.

Kendi kararlarını kendi vermeyen sırf bir dövme yüzünden ( ki bu bence bahane ) hatta bu dövmeyi kendi sevmediği için değil de ,( ki öyle olsa bile gene saçma ) annesi sevmedi diye seni terkeden ve üstüne üstlük 2 hafta sonra da yeni bir erkek arkadaş yapan birinden gerçekten hayır gelmez.

Eski kız arkadaşın senden,2.5 hafta önce değil daha uzun süre önce ayrılmış olay 2.5 hafta önce dövme bahanesiyle son bulmuş.Olaya bir de iyi yanından bak ileride daha büyük bir acıyla karşılaşabilirdin 3 sene değil de 10 sene sonra bırakabilirdi seni.

Son olarak da kız olsun erkek olsun Türk olsun yabancı olsun,ne olursa olsun özgüvenli,karakteri oturmuş,olgun bir insan annesi de olsa babası da olsa başkalarının sözüyle hareket etmez.Tamam fikrini elbetteki alır burdan aile önemsizdir gibi bir sonuç çıkmasın.Fakat cümlelerine '' ben '' değil de '' o,bu,şu..'' diye başlamaz olgun birisi.Seven,zorluklarına katlanır,sevdiği için.Bir yolunu bulur ya da yeni bir yol yaratır.

Sana tavsiyem bu olayı daha fazla kurcalama çünkü eline acıdan başka birşey geçmeyecek.Kendini de soyutlama dünyadan.Yeni birini bulayım belki geçer de deme,gelen gideni aratır üstelik daha olay çok taze.Sosyal dünyandan kopma yeter.

İyi forumlar...

sadıksaid, Suçicek, selim4141 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Allahım yarabbim bu nasıl birşey böyle kızın hiç mi gönlü yokmuş dövme yüzünden ayrıldı?

3. e7go_

e7go_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hata yapmışsın bence.

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili suleyman1992 ;

Sayın MK #7 ile birlikte sizi kardeşim olarak görüp saatlerce dövmeye talibim ...

Bence dua edin ki aileden kurtulmuşsunuz , ben kendimden örnek verim ;

Benim hayat tarzım ile ilgili bir sebepten terk edilsem umurum da olmaz , o akşam en yakın dostlarımı yanıma alır gider bir güzel kutlarım bunu ...

Saygılarımla , Danny Boy ...

themertyildiz, selim4141, Coentrao ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  5. SevginGuven

SevginGuven Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yarın git ve bir dövme daha yaptır.

themertyildiz, selim4141, -hitman- ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  6. wTurner

wTurner Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Türk kafalı lafı tamda annesine layık sanırım nedir bu dövmelerden istedeğiniz herkes kendine bu hayatta sanane adamın dövmesinden bence hayatını yaşa git başka bir sevgilin olsun 40 yaşında 20 yıllık karın seni terk etmiş gibi davranma daha yaş 19 bir sürü şey yaşıcan dediğim görüyorsun sevince giren şeyleri onun zevk için yaşa

Azi ve selim4141 bunu beğendi.
  7. suleyman1992

suleyman1992 Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    0
    Tavsiyelerinizi tek tek okudum, sizler gerçekten en doğru olanları söylüyorsunuz. Banada uygulamak düşüyor. Arkasından tek bir laf diyorum, bana yakışsada yakışmasada ALLAH belasını versin.

Azi, themertyildiz, selim4141 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. ataberkim

ataberkim Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ny, usa
    Sayin suleyman1992,

Yasli insanlar zamaninda bizlere soylerlerdi de biz inamazdik veya inanmak istemezdik;derler ya senin yasin kadar... Iste oyle senin yasin kadar benim de evlilik hayatim var...Sen saniyormusun ki sadece sevdigin kizi alinca,evlenince is bitiyor....

En onemli unsur ailedir, aile en kucuk toplumun cekirdegidir, ben nasilsam benim evladimda aynidir.Cunku benim verdigim terbiye ,ahlak ve diger toplumsal ogeleri alir...
    Iste bu sebepten dolayida sevgili kizimizda aileden gelen degerleri tasidigi icin ,olay bu yonde gelismistir..Buyutecek bir sey yok. Zaman insana yasam tercubeleri verir bu da onlardan biri demek ki bir daha ki iliskinde ki ikinci adim once deger verdigin veya vermeye basliyacagin insanin ailesini tanimak..

Gerisi kendiliginden gelir....

Sevgiler Ataberkim..

sadıksaid, Azi ve selim4141 bunu beğendi.
  9. suleyman1992

suleyman1992 Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    0
    Bir çok şeyi dinlemiyoruz genç olarak, ama sonradan pişmanlık duyuyorsun. Giden gitmiştir gittiği an bitmiştir mantığı kapladı içimi, feryat etmeye gerek duymuyorum. Düzenli bir hayat düzenli bir spor. Derdime ortak olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum.

Azi ve selim4141 bunu beğendi.
  10. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    kız annesinin lafına uyarak doğru olanı yapmış bunu kabul etmelisin. annesini karşısına alacak değildi ya? zaten öyle bir şey yapacak bir kız olsa hemen uzaklaş derdim çünkü annesini sevdiği için satacak kız sevdiğini tanımaz bile en ufak şeyde. eski sevgilin sağlam bir davranış sergilemiş.
    bunun dışında iyi olmuş. annesi dominant biri belli ki. ilişkiniz daha uzun sürelerden sonra ciddi boyuta geldiğinde bir dövmeyi bu kadar sorun edecek anne, daha ne sorunlar çıkarırdı bilemiyorum.
    zamanla unutacağın bir şey bence fazla canını sıkmadan atlatmaya bak.

11. wTurner

wTurner Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Seven kız annesinide tüm aheritedite karşına alır

12. suleyman1992

suleyman1992 Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    0
    Kızı erkeği yok ki bu işin, seven insan diyelim buna. Dağlar boşuna delinmemiş zamanında.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:24 ----------

Ben ömür boyu annesi ile değil, kendisiyle yaşamayı planlıyordum. Neyse artık uzatmanın da bir anlamı yok gerçekten. Olan oldu biten bitti, giden gitti. Kalan sağlar bizimle maç 90 dakika hatta protein tozuna devam :)

Azi, themertyildiz, selim4141 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. SUPER HUMAN

SUPER HUMAN Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SAĞLIK ÇALIŞANI ve PERSONAL TRAİNER
    Yer:
    İSTANBUL
    En önemli şey ailedir. Onların kıymetini bil. Gerisi hikayedir kardeşim. Seni çok sevseydi ufak tefek şeyleri bahane edip ayrılmazdı.

14. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    belliki konu dövme değil
    hakkında hayırlısı olsun

15. suleyman1992

suleyman1992 Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    0
    Mesaj attı bugün, nasılsın diye. Cevap atmadım hiç. Sizlerinde yardım ve akıllarıyla doğru yolu gördüm. Babama da danıştım, o kızdan sana yar olmaz boşver dedi.

mehmetanil, pasak, wTurner ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  16. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Dostum tüm yorumlara katılıyorum bende öyle çatlak bi aileden dahada ilişkin ileriye gitmedne kurtulmana sevinmelisin :)

Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  17. Jesus

Jesus Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Hay öyle annenın haline be kardeşim yarana basmak istemiyorum ama kız o gunden sonra ılıskı yaptıysa onceden başkasıyla cıkmayı planlıyordur bunuda bahane etmiştir ama hiç takma daha genciz önümüzde uzun bır hayat var kım bılır daha ne ınsanlar kısmetler cıkacak yanındayız

18. AegeanDream

AegeanDream Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    benimde dövmelerim var ve daha yaptırmayı düşünüyorum açıkçası başıma böyle birşey geliceğini düşünemiyorum bile kendi kararlarını veremeyen özgür olamayan annesinin eteğinin altından cıkmayan bir kızla zaten ciddi düşünemem senin içinse üzüldüm inşallah en kısa sürede unutursun karşına daha anlayışlı biri çıkar umarım :)

19. arjun_srk

arjun_srk Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi Adayı
    Ben Şahsen Gördüğümü Dile Getireyim...
    Önceki Sevgilin olan şahıs işini çok iyi biliyor.
    Dövme bahane Ayrılık Şahane demiş Üzgünüm, Sonuc olarak Romantizm denilen şeyler insanı mutsuzluğa iter. ÖRnek olarak görmek istersniz sen ve başkalarından görürsün, Tadında Dozunda Bırak Herşeyi Evet Biliyorum söylemesi ne kadar zor olsada, aylar geçsede unutulmuyor. Herşey Gelip Geçici Aile ve Ailen Yanında Hayır olan buysa Allah gönlüne Razı Etsin.
    Son olarak şunu dile getirmek isterim...
    Sen sevmişsin o sevmemiş belli, veya alışagelmiş bir durumdur ki, çok taviz vermişsin.. 3 hak yeterlidir, biri için
    Yeni bir flört tutmustur.ki tutmustur eminim :D ama merak etme, ayrılınca Tekrar sana Döner Ama Dur, Kabul görürse, bir müddet sonra biter iyi olmaz :D Kabul görmemesini diliyorum. Hakkından Hayırlısını Diliyorum..

20. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    doğru olanı mı yapmış ? hayatımda gördüğüm en saçma yorum, insan sevdiği için neleri karşısına alıyor annesini mi alamayacak ? zaten annesinde pirinç kadar akıl varsa bir süre sonra kızın sevgisini anlardı ve ilişkiyi baltalamaktan vazgeçerdi.

Yani iyi olmuş sevgini haketmeyen birisini kaybetmişsin, üzülmen yerine sevinmek gerekir.

Sayfayı Paylaş