Yönetimin Adaleti Meselesi

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve diez tarafından 8 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Lethe552.nin başlığında bazı üyeler sürekli adaletimizi sorgulayıp durdu..bir üye burasının mahkeme değil forum olduğundan bahsetti..kafama takıldı zira iddia edilen üye için ispat isterken iddia edenler için de kuralları hassas uygulamamız mahkemeye benzetildi..

Aslında gurur duydum yönetim adına..takdir beklerken adaletin sorgulanması da şaşırttı beni..ki bunu diyenler banlanacaklarını düşündükleri halde..

Genel konuşayım ; Forumlarda demokrasi olmaz, bunu taahhüt etmezler, üye rızası ile üye olur..anayasası sadece forum kurallarıdır ve yönetici keyfi davranarak isterse 10 kişiyi bile 2.mesajı attırmadan banlar..açıklama bile yapmaz..ondan sonra ne gerçek mahkeme sana hakkını verebilir ne de bürokrasi..
    Ama biz ne yapıyoruz..daha doğrusu ne yapmıyoruz;
    Bu zamana kadar yönetimi eleştirdi diye kimse banlanmadı, gt.den çıkarılmadı, mesajı silinmedi..
    Polemik çıkarmayı seven, başlık sabote etmeyi seven üyeler yılanın başını baştan ezeceksin mantığı güdülerek banlanmadı, puan sistemi gereği puanı verildi hatta kısa banlar aldılar.
    Amaç ulaşılmak istenen , eskiden beri devletin bile çok sevmediği şeffaflığa ve sorgulanabilirliğe ulaşmak..hesap verebilir bir yapı kurmak bu sayede keyfiliği engellemek..çevrenize bakın gerçek hayatta bile bunu sağlayan özel ya da devlet kurumu bulmak çok zordur.keyfilik ne demek.diez ya da despo olmadığında başkası dikta olmasın demek..yönetimlerde mutlak güç vardır..istese oynamıyorum der kilitler kapıyı gider.kontrolsüz kullanılabilir bu güç..bunu kontrolsüz kullanmayalım diye ihlalleri puanladık ve üyere açık yaptık..biz mutlak gücünü sınırlamaya çalışan bir yönetimiz.sanal manal güç güçtür ve can yakar.
    Başka forumlarda yönetime ulaşamamak, neden banlandığını öğrenememek, sırf itiraz ettiğin için banlanmak vb bunların hepsini yaşadım ve sizlerde yaşamışsınızdır..biz bunu mükemmel uyguluyoruz demiyorum ama uyguluyoruz, çaba sarfediyoruz, büyük önceliklerimiz arasına alıyoruz..
    Yoksa kurallara uymamak diye genel bir ban yöntemi ile aynı askeri darbelerde olduğu gibi forumu 5 dk.da sükunete erdiririz..bunu isteyen üyeler de vardır eminim.

İddiası olan net delili raporladığı sürece kurallar uygulandı..2 tane üye bu bana roid sattı dedi diye kimseye satıcı muamelesi yapmadık..dedikki aranızdaki yazışmaları raporlayın..forum , facebook, sms vb..adalet bunu gerektirir..nereden bilelim üyenin kasıtlı şikayet etmediğini..gözünüzle görseniz bile bize reel deliller lazımdır..peptit satanları bu yolla banladık..ama peşinden bir üye peptidli vücutlar diye başlık açtı..bazılarımızın mantığıyla bu üye potansiyel satıcı reklam yapıyor..ya yapmıyorsa..anlamaya çalışmak, yargısız infaz yapmamak, cadı avı yapmamak gerekmez mi? en kolay silmek ve banlamak emin olun..biz zor olanı yapıyoruz..özetle senin sevmediğin üyenin sorgusuz banlanması adalet değildir..

Bu kadar toleranstan bahsettim ama şu unutulmasın..ihlal.i net üyeyi banlamak için ise sn.beklemeyiz.zerre tereddüt etmeyiz..

.....

slymnasye, DenizdenGelen, seytantuyu ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş