Whey SKT 2 ay kala kullanılır mı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Aisken tarafından 4 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Aisken

Aisken Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar,

Bende Gain Fast çikolatalı protein tozu var ve yaklaşık 2 sene önce almıştım. Toplam 2 ay kullandım çoğu duruyordu (oda koşullarında sakladım). 4 ay önce tekrar spora başladım ve kullanıyordum 2 ay önce belim sakatlandığı için kullanmayı bıraktım. Şimdi tekrar açtım ve 2013 ün 1. ayınca son kullanma tarihi biteceği için şüphelendim. Şeker taneciği kadar beyaz bişi var içinde ve sarı bişi var. Kokusu aşırı farklı değil. Şimdi sütle karıştırdım içsem mi içmesem mi kararsızım. Daha kutunun 10/3 ü duruyor.

Premium Whey vs. çok pahalı 294 TL. ben bunu zamanında 90 tl ye almıştım. o yüzden bunu heba etmek istemiyorum bu aralar maddi durumum çok iyi değil.

Sizce bu bozulmuş mudur? anlamanın bir yöntemi vs var mı?

2. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    son kullanma tarihleri kutunun kapalı haldeki hiç açılmamış durumuna göre veriliyor sanırım, sizinki açık olarak durmuş, tadı zaten bozulmaya başlamıştır, ancak diğer yönden bozulma varmıdır bilemiyorum..
    sonuçta sağlığınızı riske etmeye değmez, bence kullanmayın..

letsev ve (silinen üye bunu beğendi.
  3. Aisken

Aisken Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    üzerinde de yazmıyordu öyle bir şey. kesin bozulmuştur o zaman 2 yıl önce açmıştım kapağı gerçi daha sonra hiç açmadım durdu öyle. neyse en iyisi kullanmamak o zaman. peki bu proteini karşılayabileceğim ucuz bi içecek türü bir karışım var mıdır? kendim yapayım :)

4. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Beslenme bölümünü araştırınız.

5. Aisken

Aisken Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    aynı soruyu merak eden olursa diye bulduğum cevabı yazıyorum.

İngilizce sitelerde yaptığım araştırmalarda 4 yıllık bir wheyi saklama yapmış bir kişinin içtikten sonraki yorumu midesinde ağrı hissettiği ve spora devam edemediği yazıyor. ama 15dk sonra iyileşmiş. tabi bunun vücuda biyolojik zararını bilmiyoruz ama sonuçta içilmiyor. kısaca öldürmez ama ağrı yapıyormuş. ayrıca karıştırdığınızda normalde biraz daha fazla baloncuk oluyormuş. farketmek biraz zor tabi. tadı ve kokusu neredeyse hiç değişmiyormuş haberiniz olsun dikkatli olun o yüzden.

orjinal yorum: "Okay, So i had two scoops of my "old"(about 4 years) of whey chocolate protein before my lifting, and ab workout followed by my 30 ish mile bike ride. The only bad things i found on this were that the texture of the mixture was pretty chunky. I seem to recall that being normal. taste seemed about the same. I did take it right before all the workout so it seemed to be a little harsh on the stomach. I did have to stop my ab exercise at one point. But I honestly think drinking milk right before working out isnt the best of ideas anyways. I did it again and took it about 30 mins prior and I had NO trouble at all.

I think it's safe to say as along as you take it in about 15 mins at a minimum before your workout you will be FINE! On a further note, for those worried about after affects as far as the rest of the digestion process, I noticed no changes."

6. brhmcr

brhmcr Guest

Kullanmayiniz boyle risklere gerek yok. Yemek tarifleri bolumunde bir cok shake tarifi var.

7. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    adamın hangi şartlarda sakladığını ve mide karakteristiğini bilmiyoruz, bence pek kulak asma o yazılana

Sayfayı Paylaş