Whey Protein Tozu önerisi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Karneas tarafından 3 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Karneas

Karneas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Merhabalar
    Protein tozu almayı düşünüyorum bu ikisi arasında kaldım. Alınmaya değermidir sizce hangisini almalıyım. Vücut geliştirmeye yeni yeni alışıyorum. Teşekkür ederim. pt1.jpg pt2.jpg

2. Diamoon

Diamoon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Beslenmene dikkat etmedigin taktirde etkisini goremezsin oncelikle secim olarak ben combat powder alabilirsin ama oruc tutucaksan casein almani oneririm sindirimi gec iyi olur

3. BadStrangr

BadStrangr Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    aynen dostum sen 1 gün burger kingden gidip yeyip 2 gün saglıklı 3 gün kola felan abur cubur asla yer yok parana yazık sigara varsa hele hele hiç olmaz bırak derim

4. magnum1095

magnum1095 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Sigara ne alaka?

5. BadStrangr

BadStrangr Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    dostum sigara senin temponu yavaşlatır bu birinci ileri zamanlarda seni kanser örnegin böbrek kanseri akciger kanseri ve solunum yollarında sıkıntı verir
    en önemlisi sen gidip yarım kg tavuk gögüsü alacagına 5 TL lik şey ama artık en baba parlament 11.5 TL 11.5TL ye 1 Kg tavuk gögüsü yersin sağlıklı sporunu yaparsın
    spor yapınca ara ögünde sigara içenleri çok gördüm ama köpek gibi anıranlarda boldu içlerinde en iyisi içmemek leş gibi tezek tezek kokuyolardı artık adamları içenleri almıyoruz spor salonunda iyiki. bizim deil

6. lincey

lincey Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İzmir
    Bu iki üründen birisini alacaksın ben Combat Protein Powder tercih et derim

7. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    5 senedir sigara içiyorum:)

BadStrangr bunu beğendi.
  8. magnum1095

magnum1095 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    kusura bakmayında çok saçma 2 yorum yaptınız..
    1.Konuyu açan kişinin yorumunuzla hiç akakası yok
    2.Sigaranın bb için kas yıkımı veya protein tozunu absorbe edecek bir özelliği yok.
    3.Konu açan kişiye burgerden yiyip koladan içip... parana yazık demişsiniz bu kişinin bu tanımda bir insan olduğunu nereden biliyorsunuz ki bu kadar yükleniyorsunuz.
    4.hele hele Sigara içiyorsan hiç olmaz..sakın protein tozu alma? Mantığı çözüp bunun sigara ile ne bağlantısı var demek için 5 dakika civarı monitör başında düşündüm
    5.Başka insanları da yanlış bilgilendirmezsen sevinirim
    6.Profilinde olana göre 2 aydır spor yapıyorsun.Hergününü bilgisayarda supplemetler ve spor hakkında yazılar okuyarak geçirsen bile 2 ayda deneyim olarak farklı tür protein markaları çeşitleri kullanıp fiziksel olarak tecrübe ettiğini hiç sanmıyorum bu yüzden tavsiye herzaman iste forumdan ama lütfen tavsiye verme.
    @Franquez Gerekli cevabı sana daha kısa süre içinde vermiş.@Franquez in cevabını oku ve imzası olan before/after değişim linkine bir bak derim 5 senedir sigara içen biriymiş kendisi

Tavsiye iste ama tavsiye verme yarar değil zarar veriyorsun hemde çok büyük zararlar veriyorsun bilinçsiz yaptığını düşündüğüm için açıklama yaptım sana uzunca inşallah istediğin görünüme sahip olursun iyi forumlar

Just Do It Bro, Karneas ve abseto bunu beğendi.
  9. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Ya sigara tartışılacak şey değil :D eğer kondisyon isteyen yüzme atletizm (özellikle uzun mesafe) dövüş dalları gibi dallarda sorun olabilir sonuçta ciğerleri tüketiyolar :D
    Ama kişinin kendi bileceği iş, sağlıklı değildir elbette ama bb ye de etkisi cok yoktur :)

BadStrangr ve magnum1095 bunu beğendi.
  10. magnum1095

magnum1095 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle merhaba mevcut bilgim ile yardımcı olmaya çalışayım.
    1.Kilo vermek yağ yakmak mı istiyorsun.
    2.Günlük olarak besinlerden alabileceğin protein hesabını yap ve ona göre proteinlere bak.Varsayalım 80 kg sun kg basına 2 gr protein alman lazım ki buda 160 yapar sen kilo vermek için 2000 kalori altında alman lazım ve besinlerden 100 gr protein alıp 1900 kalori civarına gelmiş oluyorsun daha fazla yememen gerek.Ve 100 gr protein alırken yeteri kadar yağ ve karbonhidrat da almış oldun.Protein tozu burda devreye giriyor ve eksik proteinini tamamlıyor.Örnekte verdiğim gibi kilo vereceksin ve günlük proteini tamamlaman gerekiyor.Bunun içinde yağ karbonhidrat olarak en düşük protein olarak yüksek bir protein tozu lazım sana.İzole whey proteinler bu işte işe yarıyor çok çok çok düşük diğer proteinlere göre de düşük karbonhidrat-yağ ve şeker oranları ile amacını destekler.Alırken bcaa değerlerine de bak derim.

Günlük olarak kilo vermek-almak için kaç kalori alman gerek bunun kaç gramı protein kaç gramı karbonhidrat kaç gramı yağ olmalı bunları bir ölç beslenme programını buna göre hazırla
    sonra da ihtiyacın olan değerleri takviye edecek bir protein al.

Bu beslenme programını yaparken proteini hesapladığında gerçekten protein tozuna ihtiyacın varmı bunu da görmüş olursun.Ve proteini gerçekten kg başına 2 gr olacak şekilde alabiliyosan farklı supplemetler için biraz daha bb devam et derim kaçıncı ayında oldugunu yazarsanda olay kolaylaşır

bunları sırf senın ıcın değil başka konuyu gören ve bu yazdıklarımı bilmeyen biri için de yazdım.Bunları bildiğini varsayarsak 2 whey arasında 4dn'in karbonhidratı ve kolestrol oranı biraz daha fazla

Ben olsam Combat alırdım

Karneas bunu beğendi.
  11. Karneas

Karneas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    yaklaşık 3. ayımı doldurdum. Öğrenciyim ve beslenmeme gramı gramına dikkat edemiyorum sürekli et alacak bütçem yok fazla yağlı yiyecekler ve karbonhidrat yememeye çalışıyorum. Günlük almam gereken kalori miktarı ve aldığım kalori miktarını nasıl hesaplayacağım yardımcı olabilirmisiniz ?
    Teşekkürler

12. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    internette yaklaşık olarak hesaplayıcılar var. kalori ihtiyacı yaz çıkar :)
    kendi kalorinide yediğin yiyeceklerde bulunan besin değerlerinden bakabilirsin. yani az matematik lazım :D 150 gr bulgur mesela 100 gr ında x kalori varsa 1.5 la çarparsın olur biter onun gibi günde aldığın kalorileri topla yani basit :D

Karneas bunu beğendi.
  13. Karneas

Karneas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    teşekkürler :D