Whey+Amino+Creatine Kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve altera tarafından 16 Mart 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. altera

altera Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar
    universal amino 3001
    natures best whey protein
    ultimate nutrition creapure

gunluk yemeğim:
    5 adet yumurta beyazı
    600 gr tavuk bonfile
    1 adet ton balıgı(160gr)
    1 kg sut

idman saatim 18:30
    sizce hangi suplementi ne zaman almalıyım.
    yardımcı olursanız sevinirim.

2. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    creatine i yükleme devresi yaptıktan sonra antreman öncesi(30-60 dakıka arası) 5 gr ,antreman sonrası (hemen)5 gr kullanabilirsin.sadece antreman sonrasıda 5 gr kullanabilirsin,ama vücut kilon günlük 10 gr kullanabilecek yeterlilikte görünüyor..normal gıdalardan aldıkların besinler oldukça yeterli o yüzden protein bazlı suuplementları sadece antreman öncesi ve sonrası alman senin için kafidir..antreman öncesi (yarım saat önce) 5 tablet amıno,antreman sonrası(hemen) 1 serving whey ve basit şekerli bir sıvı şeklinde alabilirsin.

3. altera

altera Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    barıs kardes tavsiyelerin icin sagol.
    ama ben bisey sorcam idmandan once amino almanın ne gibi bir avantajı var?
    idmandan sonra almak daha ii olmaz mı?
    idmandan once alınan aminolar hızla kana karısarak idman sırasında kas yapımında deilde enerji olarak kullanılmaz mı?
    arkadaslar bildiğimden soylemiyorum bunu mantıgım soyluo iste bende bu noktada yanlısa dusmemek icin sizden yardım istiyorum
    Saygılar.

4. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    abıcım hem antreman oncesı hemde antreman sonrası daha ıyı olur kasın yıkımını engellemıs oluyosun tek kullanım bır ıse yaramaz benım dusuncem selametle

5. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    doğru söylüyorsun altera,antreman sonrası yenilenme için kana hızlı karışmasından dolayı amınoacidler ideal takviyelerdir.ama sen whey de almışsın.whey proteinde kan çok çabuk karışabilme özelliğine sahiptir.amınolar kadar hızlı olmasa bile recovery(yenilenme) için gereken sürede kana karışırlar..senin bu durumda yapman gereken antreman sonrasında,whey proteinin kana karışma sürecini geçiktirecek sıvı gıdalarla protein tozunu karıştırmaman olacaktır.yağlı sütler gibi...antreman sonrası whey tozunu izotonik sporcu içecekleri ile alabilirsin..bunun yerine meyve suyu ,yağsız süt hatta şekerli su bile kullanabilirsin..whey proteinlerin antreman sonrası kullanılmalarındaki amaç 1 servingindeki protein miktarının oldukça fazla olmasıdır.bu yüzden antreman sonrası önerdim,vücudumuz antreman sonrası,antreman öncesinden daha çok proteine ihtiyaç duyar.bu ihtiyacıda tabletlerle karşılamnan zor olur..tabikide toz yerine tablette kullanabilirsin,ama ozaman bir ölçek toz yerine 8 tane 3000 mg lık tablet alman gerekecek..kaldıki amınolarla ,whey proteinler arasandaki kana karışma süreleri arasındada dağlar kadar fark yok..eğer senin için ekonomik açıdan bir sorun olmıyacaksa antreman sonrası,whey proteinin yanındada 3 tablet amıno 3001 alabilirsin.antreman önceside 4 tablet yeterli olur.ben bu tip ürünlerin biraz daha ekonomik kullanılmasından yanayım,sonuçta türkiyede değerlerinin çok çok üstünde satılıyorlar.yani '' ihtiyacımız kadarını almak kafi,bundan fazlası keyfi'' diye düşünüyorum.ihtiyaç fazlası normal gıdalarla alınmalıdır.

6. bestmodel

bestmodel Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    manken
    Peki barış
    ben glutamin kullnıyorum (creatinli) 1 ay kullandım ve 1 ay dinlenme olduğu için ara verdim.bu dinlenme 2 Nisan gibi bitiyor inşallah .Bu esnada whey protein aldım bunuda glutami ile birlikte kullanmayı düşünüyorum.Şimdi benim bu ürünleri nasıl kullanmam lazım
    Ben haftada 3 gün antrenman yapıyorum ve hergün 5gr gibi antrenman sonrası alıyorum.Whey protenide aldım bunu kullanma şekli üstünde yazıyor ama bana çok saçma geldi yazıda '' antrenmandan 45dk önce 8 kaşık 3 bardak sıvı ile ve aynı şekilde antrenman 1 saat sonrası alınması yazılmış ve kilo almak isteynelrde günde 3 kez 2 ölçek(4kaşık) alsın diyor.
    Bu sadece barış arkadaşıma sorduğum soru değildir.Bana yazrdımcı olabilecek tüm arkadaşlara sordum şimdiden herkeze teşekkürler

soru1) Antrenman öncesi ve sonrası 45dk veriliyor neden hemen kullanılmazmı ?
    soru2) ölçek neye göre veriliyor kişinin kilosu bünyesi önemli değilmi
    soru3) ben glutamin ve protein tozunu nasıl kullancam bana yardım lütfen

7. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    8 kaşık çok değişik bir ölçü.protein tozu için bukadar fazla miktarlar verilmez.zaten içinden ölçek çıkması gerekir,bazen bu ölçek kutu sallandığından diplerde kalabiliyor ..bu durumda benim sana sormak istediğim,almış olduğun ürün protein tozumu yoksa weight gainer(kilo aldırıcı)mı?antreman sonrası için 45 dkka beklemene gerek yok,hemen sonra alabilirsin..antreman öncesi ise 45 dakıka önce almak uygundur.anca kana karışır.ölçek ler kişinin kilosuna göre verilmez,çünkü genelde standarttır.günlük aldığınınz protein mikatarı toplamı kişinin kilosuna göre belirlenir.zaten bir ölçeğinde en fazla 20-30 gr. arası bir protein miktarı bulunur.buda herkes için standart sayılabilecek makul bir rakam.glutamini antreman sonrası (hemen) 5 gr(yaklasık 1 tatlı kasığı) alabilrsin.

8. bestmodel

bestmodel Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    manken
    Barış çok teşekkürler verdiğin cvp için
    bana sormuşsun ne kullanıyosun diye bende ultimate nutrion Whey gainer kullanıcam
    Ozaman ben antrenman sonrası 5gr glutamin 1 ölçek protein tozu alsam olur.

9. theoriginal34

theoriginal34 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    94 kilo birisi için; antrenman öncesi 5 gr. Kreatin ve antrenman sonrası yine 5 gr. Kreatin fazla olur mu ?

Sayfayı Paylaş