Weider Giant Mega Mass 4000 7 kg

Konusu 'Kilo Aldırıcılar' forumundadır ve saydam tarafından 11 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. çok başarili

90,2%
  2. orta karar

6,7%
  3. başarisiz

3,1%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 144 üye.
  1. Thurin

Thurin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba :)

Hah işte böyle ol :)

Bak, şu duvar siyah diyorsun... Bende beyaz diyorum ve açıklamasını yapıyorum hoop başka konuya zıplıyorsun.

Şu örtü renkli diyorsun... Hayır, siyah diyorum...Hoop başka konuya dalıyorsun :)

Yanlış hesaplamalar yapıyorsun doğrusunu gösteriyorum hooop başka konuya zıplıyorsun :)

Şu şöyle diyorsun, hayır böyledir diyorum ve gerekçelerini yazıyorum, hoop başka dala atlıyorsun...

Ne zıpzıp bi adamsın sen böyle yahu :)

Aklı başında her insan şu yazıları ciddi bir şekilde okuyup analiz ettiğinde senin ne denli kıvırgan, ne denli boş konuşan ne denli bilgisiz olduğunu göreceklerdir.

İlk önce birşey söylüyorsan düzeltmesi yapıldığında " haa evet böyleymiş" diyip özür dilemesini bileceksin.

Bilmiyorsanda abuk subuk konuşup daldan dala konmayacaksın.

Yeter artık cidden :) Rezil olacağın kadar oldun.

Sevgiler.

2. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Ben daldan dala konmuyorum. O profildeki ifade aynen doğrudur. Protein ürünlerinizin çoğunda yanlış hesaplama var ya da süt porsiyonuna göre hesaplayıp sütteki amino değerlerini de ekliyorsunuz. Ayrıca o kutudaki profillerin ölçeğiyle önceki mesajlarında söylemiş olduğun profili karşılaştırınca aynısı da çıkmıyor. Sen farkında olmadan kendin de yanlış değerler veriyorsun. Ayrıca doğrusu ne arkadaş? 2mg doğru çıktı, evet. Tebrikler. Hadi keriz gibi 900 gramı 220tl olan tozlarınızı alalım. Aklı başında her insan zaten ürünlerinizi almıyor, sitenizdeki ürün yorumlarını okuyorum. Öyle ifadeler var ki, resmen kendi personelleriniz yazmış. Abuk subuk, kabalotikte anabolik etki yaratan şahane ürün diye ifade var. Adam muhtemelen kendi yazdığının ne anlama geldiğini bilmiyor.

Sizler terbiyesiz insanlarsınız. Cebinizi doldurmak için her şeyi yaparsınız. Başka ülkelere ithal edilen aynı toz oralarda 150-200tl'ye satılırken, siz 550tl'ye satarsınız. Çünkü size yakışan o. Ürünlerinizin zerre kalite farkı da yok. Bu kadar. 2mg fazla BCAA ile fark yaratacağına inanıyorsan, sana başarılar dilerim. Ancak şunu bil, neredeyse masaya koyup önünde secde edeceğin o ürünler ABD'de standartların altında birçok sporcunun gözünde. Sizin amacınız zaten markayı boyayıp milleti kazıklamak. Weider'in devri geçti. Yabancı dilin varsa seçkin bb sitelerini açıp okursun ve anlarsın ne demek istediğimi. Orada her şey en ince ayrıntısına kadar anlatılmış. Sadece aç ve oku.

Bak sana BB.com'dan ürünler göstereceğim. Bu site dünya çapındaki en büyük BB satış mağazası ve community sitesi.

Bak bu yerin dibine soktuğun ISO-100:
    http://www.bodybuilding.com/store/dymatize/iso-100.html

Bak bu yerin dibine soktuğun Serious Mass:
    http://www.bodybuilding.com/store/opt/sm.html

Bak bu yerin dibine soktuğun Optimum Markasının iki şahane ürünü:
    http://www.bodybuilding.com/store/opt/gainer.html
    http://www.bodybuilding.com/store/opt/whey.html (5-10 oy değil, 10000 oy var, körsen iyi bak)

Bu burun kıvırdığın BSN:
    http://www.bodybuilding.com/store/bsn/synth.html

Bu burun kıvırdığın Muscletech'in muazzam kompleks protein tozu (Daha henüz krallar kralı Weider'in üret(e)mediği kompleks protein tozlarından):
    http://www.bodybuilding.com/store/muscletech/phase8.html

Bu da senin babanın şirketi olan Weider'in ürünleri:
    http://www.bodybuilding.com/store/catalog/search-results.jsp#/store/?q=Weider&type=5&key=AllContent

Sadece bir tanesi 9 almış ama o da 10 tane oya sahip. Amino 6000 ürünün ise 100 oyalmış ve 7.3 seviyesinde. Diğer ürünlerin puan bile almamış. Neredeyse tapacağın Mega Mass 4000 ve Premium Whey listeye bile konulmamış. Aaa pardon, ABD'nin bir numara markası Weider. Puanlamak haddine mi müşterilerin. İsterseniz oraya üye olun şey yazın "Özellikle katabolikte anabolik etki üretmesi gerçekten çok muazzam". Hesabınızı kapatırlar muhtemelen böyle yazarsanız. Çünkü yorum yapmanın kuralları var. Tat, karışım, etki şeklinde sınıflandırma yapmanız gerekiyor. Sizin burada yaptığınız gibi kafiyeli şiir ve ":)" ile olmuyor yorumlar.

Al bu da Supplement Reviews sitesinden Weider. Oy alan tek ürünün Training Whey. Mega Mass 4000'i tıkla, hiçbir yorum görmeyeceksin ama altında neredeyse içinde çamur var dediğin ON, Ultimate vb. kaliteli markaların puanları var. Nerede bu Weider'in müşterileri nerede söylesene? Hiç mi bir yerde oy vermez adamlar ürünlerine? Pardon 100% memnun olduklarından oy vermeye gerek bile duymamışlardır.
    http://supplementreviews.com/weider

Memlekette yaratmaya çalıştığınız algı ortada. Millete Weider'i mucize gibi göstermeye çalışıp fiyatları giydirmeye çalışıyorsunuz. Tek yaptığınız bu. Protein içeriği 99.9% ON Gold Whey ile aynı olan Premium Whey'i adı Weider diye millete yedirmeye çalışıyorsunuz iki katı fiyattan. Sonra da "AMA BAK 2MG BCAA FAZLA VAR" diyorsun. Al millet görsün markanızın anavatanında ne halde olduğunu. Oralarda BSN, Optimum, Dymatize, Musclepharm, Muscletech gibi markalar Weider'inize toz yutturuyor. Ürünlerini istersen başkasına sat veya satma, beni ilgilendirmez. Ancak beni enayi yerine koymaya çalışma. Ürünlerinizi de, sizi de çok iyi biliyorum ben.

Neyse, ben sana daha cevap yazmayacağım. Ürün konusunda danışacak arkadaşlar bana zaten PM yoluyla ulaşıyorlar. Ben de onlara gerekenleri söylüyorum. Sen de keyfine bak, etrafa gülücük falan koy.

Son düzenleme: 25 Nisan 2015
  3. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Buyrunuz,

Bunlar da Mega Mass 4000'ne ait görüşler ve puanlama. Şimdi buldum, dolayısıyla geç ekliyorum.

http://reviews.bodybuilding.com/Weider/Giant_Mega_Mass_4000/

Öncelikle ben tekrardan fikrimi söyleyeyim. Benim sizinle kavga etmek gibi bir niyetim yok. Benim söylediğim şu. Ürünleriniz bir artısı yok, bunu kabul edin. Hele ki, fiyatlarını hak eden ürünler olduğunu söylemek dahi imkânsız. Fiyatlarınız diğer ürünlerle aynı çizgide olsaydı, arada farklılık olsun diye kullanabilirdim belki. Ancak fiyatınızı hak etmiyorsunuz.

Bak dikkatimi çeken yorumu kopyalıyorum:

1) Weider thinks he's the King, God; Holy Father of Bodybuilding, the Trainer of Champions... It gives to him the moral right to still produce outdated products laden with sugar and miserable amounts of stuff like creatine monohydrate. This gainer is a fat gainer, it's a shame that such products will exist on the market. People buy weider nutrition out of inertia and ignorance. What justifies its expensive price? Nothing! Buy it if you think you need more sugar in your diet...

Elbette iyi yorumlar da var. 9 veren var. Ancak komik olan şu, burun kıvırdığınız ürünlerin kilo aldırıcıları 10.000'in üzerinde oylarla 9+ ortalama yapıyor ve sizin şahane dediğiniz ürün 26 oya ve 6.5 ortalamaya sahipse, bence elinizi vicdanınıza koyun. Durum ortada işte, ürünlerinizi standartlar üstü diye tanıtmayın insanlara. Hadi ben kıvırıyorum, hiçbir şey bilmiyorum. Bu ürünlerin vatanında yaşayan insanlar da mı hiç bir şey bilmiyor? Kötü dediğiniz ürünlere binlerce insan en yüksek ortalamaları vermiş, sizin aylık ev kirası değerindeki tozunuz 7'yi bile geçememiş. İktisatta bir politika var. Onlardan biri de, ürünün fiyatını yüksek tutarak müşteriyi kendine çekmedir. Müşteri ucuz olanını değil; gider pahalı olanını alır. Hele bir yanıltılıyorsa zaten yapar bunu. Türkiye'de olan durum da budur malesef.

- Forumdan bir başlık vereyim ayrıca. Başlığı açanın bir sözüne dikkat et:

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=2967&highlight=Mega Mass 4000

"...it seems you all dislike them lots"... Adam herkesin tavrını yazmış cümlesinde. Görünen o ki, siz hepiniz Weider ürünlerini pek sevmiyorsunuz diyor. Başlık altında da yorumlar var, dilerseniz bakarsınız.

Weider ile ilgili birebir açılan son başlık ise, 2010 yılında. Ondan sonra hiç açılmamış.

- Bu da başka bir başlık:

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=193871&highlight=Mega Mass 4000

Dikkatimi çeken yorum ise, benim tüm dediklerimi doğrular nitelikte:

"What you said is Weider's megamass 4000? It is lots of sugar with some protein. I think that Monkey should try to use it."

Adam biraz protein ilave edilmiş şeker yığını demiş ürüne. Tıpkı bizim burada aylardır söylediğimiz şey ve siz bunu 500tl gibi komik bir rakama satıyorsunuz.

Son düzenleme: 25 Nisan 2015
  4. Thurin

Thurin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yemin ediyorum sen psikologluksun !!!

Yahu bu sitenin oylama durumlarını örnek gösterdim cevap bekledim senden gıkın çıkmadı, kalkıp 2 mesaj sonra konumuz başka birşey iken tekrar başka bir yere zıplıyorsun... Üstelik bunu yorum yaptığın sitede açılmış olan oylamalı başlıkların altına yazıyorsun :) Dostum en kısa zamanda doktora görün lütfen.

Ve yazma bi zahmet... Sana cevap yazacağıma taşa yazsaydım, en azından bi kıpırtısı olurdu.

Yuh diyorum yuh...Türünün tek örneğisin.

Hala daha bana yetkili satıcı sıfatı yüklüyor :D Cidden delisin sen.

Sana değil diğer arkadaşlara söylüyorum....Saçma sapan cevaplarını kendine sakla lütfen.

-----------------

Sevgili diğer arkadaşlar. En baştan beridir okursanız konunun "weider'dan başka yoktur weider tektir weider ağadır paşadır" olmadığını idrak edeceğinizi umuyorum.

Kaldı ki dilimde tüy bitti bunu anlata anlata.

Kombin yapın ürün değiştirin, hangisi hangi marka size fizyolojinize, psikolojinize uygunsa onunla devam edin. Gerisi boş iş :) Birilerinin ürünleri kötülemesine, karalamasına aldırmayın. Alın markaları içeriklerini, kalitesini biyolojik değerini gelmişini geçmişini inceleyin, nacizane tavsiyemdir.

Örneğin xtend ödüllü bir üründür ve kullananlardan ciddi güzel geri dönüşler vardır fakat kafa kurcalayan "kod" içeriği barındırıyor. Kod numarasını hatırlayamıyorum. Kanserojen madde barındırdığı bilgisi yer alıyor birçok farklı sitede. Elbette detaylıca araştırmak gerekli. Bu sadece basit bir örnek. Bunun gibi ürünlerin detayları tam içerikleri önemlidir.

Sevgilerle.

5. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Bu senin cümlen. ABD'nin gözde markalarının birini Weider karşısında alaya alıyorsan konunun "weider ağadır paşadır"a getirildiği açık. Ayrıca bu forumun 90%'ını "bu ürünü almayı düşünüyorum, nasıl kullanmalıyım"dan oluştuğunu da göz önüne alırsak, buradaki oylamaların ne denli gerçeği yansıttığı da tutarlı. Ben diyorum ki, o çamur attığın firmaların ürünleri en az senin öve öve bitiremediğin Weider kadar ve hatta daha da kaliteli. Bodybuilding.com bile seni ikna etmiyorsa, kusura bakma. Kimse seni ikna edemez demektir bu, sen güle güle Weider kullan.

Xtend meselesine gelince. Xtend çok farklı bir ürün, kullandığım da bir ürün. İçerik olarak gerçekten farklı, şimdi o ürünü gelip burada söylemen çok saçma. Weider'in o klansmanda bir ürünü bile yok. Söyle babanın fabrikasına yapsın bir tane, o zaman tartışırız Weider'in pre/post workout ürünü daha sağlıklı mı, değil mi diye.

Optimum vs. Weider karşılaştırması seni her ne kadar güldürse de, durum ortada. Global sitelerden verdiğim oylama ve yorumlar ortada. Oradaki oylamalara bak, hepsi kullanan kişilerin oyları. Yoksa oyunuz kabul edilmez, detaylı bilgilendirme yapmanız lazım genel itibariyle. Burada ben çok gördüm "ABİ WEİDER KRAL YĞAA" diyeni. Adam 14 yaşındaydı, spor geçmişimi bile yoktu. Mesajlarımı araştır, bulursun belki, ben şimdi uğraşmayacağım. Mesele zaten yarattığınız algıda. Şuradaki oyların yarısından fazlası bilinçsizdir. Bu bütün ürünlerde böyle. Forumdaki bilinçli kitle çok düşük. Bunun en güzel örneğinden biri de sensin zaten.

6. Thurin

Thurin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sen insanı katil edersin. Öyle bir konuşursun ki karşında ki evet ulan evet yeteeeerrr katilim ben der :D O optimum weider o muhabbet. Ve sen yırtınsanda bu değişmez :) Çamur at izi kalsın işte. Şirret mahalle kadınları gibi... Sana göre her firma weidera on takar :D
    Neyse...

Bana hava civa atmaktan vazgeç. Senin bu sitedeki kullanıcılardan daha bilinçli, üst düzey dediğin kişiler o sitelere test yoluylamı alınıyor :) Nedir bilgi, birikim, zeka testleri mi yapılıyor.

Yine bana cevap yazdırma durumunu yaratıyorsun yavvv... Neyse. Yazmayacağım bundan sonra sana zerre açıklama.

Ne yazarsan yaz. Keza akli dengenin bu yönde yerinde olmadığını düşünüyorum. Bitmez yani bu, şizofreni gibisin...

Yav he he :) Ordan bana da yak... Nasıl erişiyorsan bu kafaya bana da sırrını ver :) Bin kere söylediğin herşeyi zaten yanıtladım sen yine başka konulara sıçradın manipule ettin. imdi şuraya uzaylılar bizim evin çatısında weider içip içip küfür ediğyorlar, işte weiderın etkisidir bu desen ne fayda :D kaldı ki muhabbet uzarsa daha daha, iş o boyuta gelir.

Tekrar tekrar söylüyorum.

Ve bu konuda çok ciddiyim, altında başka birşey arama. İstanbul da arkadaşım olan psikologlar mevcut ? İstersen seni onlara yönlendirebilirim. Arzu edersen tabi.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Nisan 2015 ---
    Şimdi kalkmış bir de xtend farklı bir ürün onu niye söylüyorsun ve "weiderın böyle ürünü yok " diyor hahahaha yahu cidden sen delisin deli... Daha önce xtend örneğini verdim sustun...Sen her yazında kafana göre ürünleri kıyaslıyorsun konu dışı ürünlerden örnekler verip açıklama bekliyorsun sanki ben yumurtlamışım gibi hahaha Delisin deli... Hiiiiç girmeye niyetim yok o ayarda ürün vardır yoktur... Sana bu deliliklerinle edindiğim bilgi birikimi aktaramam git kendin araştır bul :) Keza şu ana kadar saçma saçma konuşmaların konu zıplamaların ile benden birçok bilgi edindin :D Bu da benim ahmaklığım :) Dediğim gibi tanıdğım psikologlar var...

Son düzenleme: 26 Nisan 2015
  7. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Tebrik ederim, yazdıklarımın hiçbirine cevap vermemişsin.

Xtend ile kastettiğin olaya ilişkin gerçek ve elle tutulur bir yazı getir, konuşalım. Orandan burandan uydurup ortaya laf atıp benden açıklama bekleme. Nerede gördün? Var mı bir blog yazı, haber ya da epey cevaplanmış bir forum başlığı? Varsa göster, konuşalım. Senin kastettiğin şey ise, muhtemelen Xtend'in içeriğindeki citrine mallette etken maddesi. Bununla ilgili çok yazı okudum, sonuç olumlu. Hiçbir zararlı yönü yok. Yabancı sitelerde var bu yazı. Kulaktan dolma laflarla gelip burada ahkâm kesme. Scivation ile ilgili bilgi almak istersem bunu gider başlığında sorarım o ürünün. Aynı şekilde sen de git orada sor. Burası Weider'in başlığıysa, bana Weider ile ilgili cevap vereceksin. Çünkü Weider senin babanın şirketi.

Ha Xtend'de varsa kimyasal zararlı bir yön varsa, bize ne lan? Xtend'in öyle olması sizin toz şekerin 550tl olmasını makul mü yapıyor? Xtend'de zararlı madde varsa Optimum Gold Whey kötü bir ürün mü oluyor ya da Xtend'in Whey ürünü vasat mı oluyor? Xtend'in zararlı madde içermesi sizin basat Premium Whey'inizin kalitesini mi artırıyor? Eğer öyle düşünüyorsan kafan çok güzel hacım, güle güle kullan. Bana deli, şizofreni diyeceğine, açıklasana şu sana yazdığım linkleri? Bırak laf salatalığını, sen böylesin öylesin. Cevap ver cevap? Niye yurt dışında bu kadar popüler güldürme beni diye es geçtiğin ürünler? Tek zeki bizim millet mi? Niye senin krallar kralı Weider'in yüzüne bakmıyorlar oralarda? Bana bunları söyle arkadaş. Bana bunları anlat. Piyasada bulunan 1000 farklı supplement üründen gelmiş bana Xtend'i söylüyorsun. Tüm sorularımın nesine cevap verdin la sen? İki BCAA hesabı yaptın, üzerine bir de sanki gidip görmüşsün gibi Weider'in fabrikaları şöyle böyle dedin, kapattın konuyu. Weider'in fabrikaları hangi ülkede, söylesene bana? Anlatsana oğlum, niye fiyatlarınız bu kadar saçma sapan? Ne farkınız var la, ne farkınız var? Bırak farkı, eksiğiniz var hatta. Sana attığım o linkleri oku İngilizcen varsa. Oku, öğren. Niye ABD'deki insanlar Weider'e bu kadar laf atıyor? Söylesene? Hatta orada Weider'in fiyatları piyasadaki diğer ürünlerle aynıyken neden hala millet sevmiyor ve laf atıyor, söylesene? Herkes salak, tek zeki sen misin?

Bundan sonra da cevap yazma gerçekten. Yazdığın cevap değil çünkü, sadece hakaret ediyorsun ya da yuvarlak cevaplar veriyorsun hiç sorularıma değinmeden. Sana yakışan o çünkü. Dedim ya, sizler terbiyesiz insanlarsınız.

Son düzenleme: 27 Nisan 2015
  8. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Thurin senin gibileri ise aliyorlar ya üzülmedim desem yalan olur.Gerçi simdi piyasada 180tlye daha iyi is gorecek urunler varken sizin daha dusuk profilli urununuz daha fahis fiyatlardan satilabilsin diye 1000takla atmanizi isterler firma yetkilileri tabi sizden.E bu taklalari atabilmek icin de para icin 1000 takla atabilecek karaktere sahip olmak lazim.Weider.türk adina calisan biri oldugumu nasil firma ismini agzima almadan belirtebilirim diye ugrassam anca senin yaptiklarin kadarini yapabilirdim herhalde.

Konudaki mesajlarin hepsini okumadim 3 4 tanesini okudum azazel herseyi kuralina gore oynamis biraz kacak dovusenin sen oldugunu gordum mesajlarda.Azazele bu konularda da tamamen katilirim kac senedir konulara attigi mesajlari gorurum coguna da katilirim.zamaninda ben de yapmistim tek tek gainer icerikleri fiyatlari icerdikleri karb protein kaliteleri karsilastirmasi ve gasparinin real mass gaineri,muscletech premium mass (fiyat olrak pahaliydi biraz),dymatize super mass öne cikiyordu. Bu forumda en az 2 3 sene spor yapip ayni zamanda da 1.5 2 senedir suplement kullanan adamlari bu tur seylerle ikna edemezsin.Digerlerini ikna edebilir misin? ; su mesajlarinla edemezsin,bastan sona azazel ile olan konusmalarinizi okuyan kisilerin yuzde doksani azazele katilacaktir.Sana buradan pek ekmek yok gibi.

9. Thurin

Thurin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :) Öncelikle Azazel. Sana artık cevap vermemeyi tercih ediyorum. Keza daha önce de söylediğim gibi. Sana dünyanın bilgisini sersem, dünyanın kanıtını sersem nato kafa nato mermer.

----------------

Öncelikle merhabalar "NEBUKADNEZAR"

Mesajları baştan sona okuduğunu söylemişsin fakat okumadığın çok aşikar. Keza aynı şekilde bir firmanın çalışanı muhabbetine dahil olmazdın. Bununla ilgili yazılarımda çokca açıklama geçmiştir. Okuduysan da anlamamışsın sanırım. Tekrar okumanı tavsiye ederim. Şimdi açıklama yapmazdım fakat :) Neyse küçükten Weider.Türk ile bir kaç birşeyler söyleyeyim. Geçmişte bir kaç kez konuşmuşluğum vardır mühendisleriyle. Tıpkı Hardline mühendisleriyle konuştuğum gibi. Fakat Hardline bir Türk markası, ve direkt bu bağlantıyla iletişime geçiyorsunuz. Buna rağmen çok önceleri progainerlarında forumlardan rahatlıkla erişemediğim ve hiçbir yerde bilgisine erişemediğim içerik konusunda beni 3 gün oyalamışlardı. Mühendisimiz yok, tatilde, izinli vs. gibi gerekçeler ile. Fakat Weider.türk sitesinde bu gibi sorunlarla hiç karşılaşmadım. Karşılaşan tanıdıklarım da olmadı. Direkt bağlantı sağlıyorsunuz, ister diyetisyen ister gıda mühendisi ile süresiz ve aklınıza ne takılıyorsa öneri, şikayet, bilgi ne almak istiyorsanız büyük bir özgüven, iyimserlik ve sizin memnuniyetinizi sağlayacak yaklaşım ile cevaplıyorlar. Kadın bir diyetisyen vardı, hala varmıdır bilmiyorum. Sizin o siteden alışveriş yapıp yapmamanız, üye olup olmamanız önemli değil. Ve benim için öncelikli olan tutumlarıydı, yani bana ürün satmak için takla atmadılar. Aksine ürün satmamak için binbir takla attılar. Bunu denemek istediğimde, ısrarla onlara şu ürününüzü almak istiyorum sitenizden dediğimde, bana ısrarla hayır tavsiye etmiyoruz. Bu ürün size verim sağlayacak bir ürün değildir cevabını aldım. Hatta uzattım bu isteğimi, yahu dedim, bu ürünün bu içeriği mevcuttur ve bana şu gerekçelerle yarayacağını düşünüyorum dediğimde bile pat diye kendi gerekçelerini göstererek önermediğini belirtti üstüne basa basa. Peki dedim bana bu ürün bolluğunda birşey önerin, içerisinde elbet bana yarar sağlayacak birşey vardır dediğimde ise yoktur cevabı aldım açıklamalı olarak. Peki dedim kapattım telefonu. Daha sonra bunu arkadaşıma denettirdim, keza benzer nitelikte geçen diyaloglar. Herhangi bildiğiniz, ve bunun sağlamasını yaptığınız bir bilgiyi bilmiyormuş gibi aktarıp yanıt alıp o yanıtla kendinizkini değerlendiredebilirsiniz. Bunda da sıkıntı olmadı.

****** ismi neden geçti... Dedim ya okusaydınız zaten görecektiniz neden geçtiğini. Sözkonusu kalite olunca, her manada kalite ele alındığında, bakın "dist. firma" bile böyle bir hizmet veriyorsa, yani ne satarsam kardır mantığı değilde tamamen bilinçlendirmek üzerine kurulu bir sistemle. En azından amaç bu... Ve malum kişinin bana sürekli yönelttiği şu nedir bu nedir sorularına verdiğim yanıtlardan bıkkınlık geldiği için. Aç sor öğren dedim dist. firmasından :) Bun da gocunacak bir şey yok ki :) Ne çok seviyorsunuz birisi farklı bir düşünce belirttiğinde onu yaftalamayı. O halde sizlerde diğer ürünleri weider hariç satan spor salonu yahut bir dükkan personelimisiniz :) Sizin mantığınızla evet sizde böylesiniz :)

Kaldı ki malum kişiye bu yaklaşımından ötürü verdiğim yanıt aşağıdadır. Buyur es geçmişsin, oku lütfen :

Bu cümlemden sonra bana sayın yetkili kişi sıfatı yükelmiş :)

" Merak ettiğiniz birşey var ise çekinmeyin, size oldukça yardımcı olacak siteleri mevcut...Arayın ister diyetisyenler ile ister gıda mühendisleriyle konuşun :) Rahat olun kafanızı kurcalayan ne varsa sorabilirsiniz ;) Öneri alabilirsiniz içerik sorabilirsiniz...vs.vs.vs... "

Ve ona bu tutumundan ötürü verdiğim yanıttan bazı kesimler aşağıdadır :

" Sevgili Azazel inan bana çok güldürdün beni :) Cidden teşekkürlerimi sunarım :) Bazı mesajlarına denk geldim... Düşüncelerinle ters düşen birilerini karşı tarafın yorum yaptığı ürün yelpazesinde bulunan bir "satış personeli" olarak damgalamayı adet edinmişsin. Bence kesinlikle bu takıntından vazgeçmelisin. Çünkü bu ciddi bir problemdir. İnsanları yaftalamadan da düşüncelerini aktarabilirsin sevgili azazel. Birilerini bu şekilde yaftalaman ne yazık ki savunduğun düşünceleri kuvvetlendirmiyor. Belki birilerini etkileyebilir fakat en azından bu sitede ve bu başlık altında etkileyebileceğin kişi sayısı ortalama 120'dir... Buna karşın etkilemekte zorlanacağın yahut etkileyemeyeceğin kişi sayısı ise 1300. Sanırım bu başka çemberde değerlendirdiğinde de sana güzel bir yanıt kalitesindedir.

Benim herhangi bu minvalde herhangi bir şekilde ve herhangi bir düzeyde herhangi bir kurum kuruluş ile zerre alakamın olmadığını sana anlatmak zor. Çünkü bu derece yargını kırmak savunduğun düşünceye aşık olmana paraleldir. Bu da durumu oldukça vahim ve zor hale getirmeye yetiyor. Kaldı ki ne söylersem söyleyeyim, objektif bakmak ve gerçekten anlamak istemek gibi bir niyetin yok. Kendi söylediklerine saplanmış, kurgularınla insanlara yıkıcı konuşmalarda bulunuyorsun. Ürün detay, ürün hesaplama kısmını ben geçtim. Çünkü bariz, açık ve net bir şekilde izah etmeme rağmen hala daha nereden saldırırım da nakavt ederimin derdindesin.

Dostum, rahat ol... Birisi bir ürünü senin savunduğun gibi savunmak istediğinde o kişi o ürünün satışını gerçekleştiren olmuyor. Keza hepimiz senin gibi düşünseydik eğer mümkündür ki senin " savunduğun ürünlerin satışını gerçekleştiren " birisi olduğun kanaatine varırdık. Bilmem anlatabildim mi ? "

Nedir bu azazel aşkınız yahu :) Adama öyle bir ego tattırıyorsunuz ki, bu ego yapay bi özgüven ile birleşmiş aklına önüne ne geliyorsa yazar olmuş foruma :) Yahu bu kişi daha premium whey ile iso 100 arasında ki farkı ayırt edemiyor :) Bu kişi daha içeriğin nasıl hesaplayacağını bilmiyor, bilmemesini bir kenara koyalım yanlış hesaplamalar yapıp yapıp ısrar ediyor :) Doğrusunu gösterince başka konuya geçiyor :) Bu kişi verilen cevapları es geçip aklında ne var ise, forumlardan birileri ne demişse onları alıp burada kendisinin tecrübe etmiş olduğu bilgiler birikimler gibi yansıtmaktan çekinmiyor :) Bu kişi sizin bu sitede onun üyelik tarihine mesaj geçmişine bakıp yazdıklarına bakıp saygı duyguğunuz onun egosunu pohpohladığınız zaman bundan tatmin olup bu siteyi es geçip başka forum sitelerini örnek göstermekten geri durmuyor aymazca :) Bu başlık altında oy verenler çokta tın. Başka forum sitelerindekiler müthiş :) Zekaları bilgileri birikimleri. Bu kişi iyi niyetle yapılmış bir açıklamanın üzerini bile manipüle ediyor :) vs.vs.vs.

Bak sevgili dostum, birinin yıllarca bb yapması onu illaki zeki, bilgili, deneyimli yapmaz. Keza birinin sürekli forumlardan onun bunun düşüncesini araklaması yine onu zeki, bilgili, deneyimli yapmaz. Zaten beni savunmayın, ben savunma beklemiyorum ki, destek falan :) Tüm yazdıklarımdan sonra konunun hala weider dan başka yoktura bağlanması neticesine varan düşünce yapısı zaten beni desteklemesin.

Bak sevgili dostum, bu minvalde daha önceki mesajlarımdan anektodlar yazacağım buraya buyur :

" Tüm bunları sadece henüz bb e başlayacak arkadaşların yanlış yönlendirilmemesi ve azıcık da olsa diğer ürünler hakkında bilgi sahibi olması adına üşenmeden paylaştım.

Tekrarlıyorum, bir ürünü sadece bir değerine bakıp, onu da bilgi sahibi olmadan sırf adı "şeker" diye yerden yere vurup diğer tüm değerlerini yoksayıp körlemesine eleştiren kişilerin yorumlarına "aldanmayın" . Alın deneyin ! Fakat düzenli bir beslenme ve uyku düzeni ile ve bunu ek destek glutamin ile süsleyebilirsiniz sizin tercihinize kalmış. Bırakın insanların söylediklerini. İnsanlar herşeyi söylerler. Asla başaramayacağınızı, kaybedeceğinizi kulağınıza fısıldarlar. Unutmayın eğer bir tecrübe olacaksa bu tamamen size ait olmalı. Merak etmeyin ölmeyeceksiniz bu ürünü kullanınca :) O korktuğunuz ve ayrıca eleştirdiğiniz fiyat konusuna yukarıda değindim. "

"
    Kilo alıp almak istememenle ilgili elbette. Her sporcuya elbette bu ürün tavsiye edilmez. Yani senin tutumun Mega mass 4000 ine değil tüm gainerlara karşı. Oysa diğer gainerlar ile bu ürün arasında ki duruma yönelik bir yazı yazdım. Elbette spor geçmişin ve ne yapmak istediğin gözönünde bulundurularak farklı kombinler deneyebilirsin bir sıkıntı yok. Bak dostum, önceki yazımda açıkladığım gibi, eğer bir gainer ile mukayese edecek isen fiyat açısından hiçbir sıkıntı yok hatta daha avantajlı çıkıyorsun Mega mass 4000 alarak. Fakat sen bu paraya gainer dahil kombin yaparım diyorsun. O da olur elbette, senin bileceğin iş. "

" Dediğim gibi benim kızdığım nokta siz ne derseniz diyin, savaş açmışsınız resmen mega mass'a ve diğer kullanıcıların farklı yönlere sapmasına neden oluyorsunuz. Eğer ki şunu deseydiniz hayhay ; yahu gidin hardline alın ! Türk malıdır estra masraf ödemezsiniz üstelik kaliteli ürünleri vardır falan...Hani bu bir duruştur...Fakat siz başka bir dünyadasınız. "

" Siz tüm buları boşverin, güzel bir hesaplamayla gainer ürünlerini bile atın çöpe markası ne olursa olsun...Sadece tek bir protein tozu yeter size. Diğer tüm ihtiyaçlarınızı doğal yollar ile pekala karşılayabilirsiniz... Azazele nazaran bu da benim önerim :) neyse... sağlıcakla..."

" Evet, Weider ve Optimumu her açıdan gelmişiyle geçmişiyle değerlendirerek kıyaslamaya değer bulmak inan bana komiktir. Bu demek değildir ki Optimumun kötü ürünleri vardır. Sahi kullanmayan varmıdır goldunu optimumun ? Yoktur sanırım. Bende kullandım, sıkıntı yok :) Progainer da kullandım :) 5 kilo aldırmıştı...Ara verdiğimde bana 1.5 kilosunu bırakmıştı. Üstelik ürün kullanım tavsiyesine uymamama rağmen ! Kilo aldırdımı ? Aldırdı...Belki ara vermeseydim aldıklarımın çoğunu vermezdim de. Serious mass, Dymatize, bsn aldırmazmı ? Niye aldırmasın yahu...Güzel güzel aldırır üstelik :) Her ürünün tavsiyesine uymayabilirsiniz...Weiderı da yarım ölçekle idare edebilirsiniz yani 100 gün idare edebilecek şekilde...Ve iyi de kilo alırsınız. Peki sonuç ? Sonuç yok, bunu her ürüne tatbik edebiliriz. Ve verişmde alabiliriz. "

"
    Sıkıntı bunlar değil, sıkıntı senin takıntılı tavrın ! Sorun senin düşmanca tutumun, sorun senin insanların iradelerini etkilemeye çalışman. Yazıktır, günahtır sevgili azazel. Bırak insanlar denesin görsün. Seni şaha kaldıran ürün bir başkasına sıfır etki edebilir. Neden yardım almak amacıyla siteye giren insanların iradelerini "yetkili mercii" gibi etkilemeye çalışıyorsun saldırgan tutumunla ?

Dymatize Dymatize diyorsun ! Kullanan arkadaşım mide rahatsızlığı geçirdi örneğin... Hastaneye kaldırıldı...Barsakları altüst olmuştu. Buna ne diyeceksin ? Fakat yine yakın başka ortak arkadaşımızda bu tür sıkıntılar olmamıştı. Peki sonuç ? Sonuç şudur sevgili kardeşim ; her ürün bünyeye göre etki farklılıkları gösterebilir. Ve belkide sen ürünün çok iyi gelebileceği, metabolizmasının çok rahat kaldırabileceği ve benimseyebileceği bir ürünü saldırgan umarsız alalade bir şekilde eleştirerek engelliyorsun ?

Bunu yapma. Bu siteye üye olmam sırf sana yanıt yazmak istememdendir. Hani sormuştun ya daha önce küçümseyerek, yeni üyesin sen öyle iki mesajla olmaz bu işler diyerek. Bu beni güldürmüştü. Çünkü bir insanın kapasitesini, birikimini siteye yazdığı mesaj oranıyla ve üyelik tarihiyle değerlendirmen senin ne kadar dar görüşlü olduğunu göstermişti.

Bir eleştiri yaparken yahut tavsiyede bulunurken yıkıcı olma. Basittir bu çember. Dersin ki ; ben bu ürünü kullandım ve verim alamadım. Spor geçmişim ve bazı özelliklerim şunlardır diyerek sıralarsın ve eklersin, verim aldığım ürün şudur. Budur işte yapıcı ve gerçekten yardım etmek isteyen bir insanın eleştirisi ve tavsiyesi. Mega mass ben kilo aldırmak için varım başka gayem yoktur demiyor ki zaten. Fakat bir serious mass'ın yegane amacı budur ! Kilo aldırabilir sana çünkü daha yüksek karbonhidrat değerine sahiptir. İçerdiği karbonhidratın ne tür olduğu yani kaynağı da başkaca bir konudur ürünlerin. Bunu da geçiyorum. Mega mass daha çok denge üzerinde yoğunlaşmıştır, kütle hacim gelişim ve buna paralel kilo alımı gibi. Ve zaten buna endeksli bir içeriğe sahiptir. "
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Nisan 2015 ---
    " Velhasıl aziz dostum, bu münakaşa bitmez. Bir galip yahut mağlup çıkmaz. Zaten bu niyette de olmadım. Her bünye her ürüne aynı tepkiyi göstermez. Dolayısıyla işin özü şudur sevgili arkadaşım ;

Lütfen SALDIRMA ! Eğer eleştiride bulunacaksan lütfen insanların spor kaderleriyle oynamaya çalışma. Küçük basit hesaplamalarla hangi ürünün karlı olduğu açıktır ki mevzu sadece kar olayında bitseydi yine iyi. Bünyeden bünyeye göre değişen farklı reaksiyonlar gösteren ürünlerdir bunlar. Herkes örneğin bir dymatizei kaldırmaz. Mega massı kaldıramayacakları gibi ! Bu nedenle yukarıda da değindiğim gibi. Kullanımını yazarsın, bilgilerini kısaca verirsin, sürecini belirtirsin bu kadar basittir.

Lütfen SALDIRMA ! Mevzubahis mega mass, weider değil. Mevzuu SALDIRMAN !

Diyorum ki, Weider markası ile alıp veremediğin ne var ise aç sor, Türkiye dis. mevcut, sitesi mevcut, barındırdığı ve müşteri hizmetlerine yönelik çalışan gıda mühendisleri, diyestisyenleri mevcut. Aç sor. Merak eden, açıklama isteyen yeni eski kim varsa açsın sorsun yahu... Varsa optimumun onada açın sorun. Bu kötü bişey mi ? Bunu dile getirmek garip bir durummu :) Ne ilginçsiniz cidden... Fesat içlisiniz :) "

" Gözüm hardline da açıkçası. Hem yerli olması beni cezbediyor, hemde gitgide yükselen profili. Umarım çizgisini gün geçtikçe yükseltir. Açıkçası tercihim bu yöne kayacaktır. AA yoksa ben hardline çalışanımıyım :))

Alakasız olacak biraz ama scivation xtend ürününü kullanan arkadaşlarım bu ürünüoldukça övdüler. Henüz tecrübe etme fırsatı bulamadım malesef. Biraz uzak kaldım, kalmamın sebebi ise kodlu maddeler barındırmasıydı. Yanılmıyorsam Amerika' en iyi bcca ve toparlanma konusunda ödül almış bi ürün. İlginizi çekerse araştırın derim, kod konusunuda araştırın lütfen aman aman !

Yoksa ben abd ajanımıyım :/

hehe yok yok :)

Son olarak azazel, lütfen bu bahsi kapatalım olurmu...Cidden sıkıcı, saçma ve komik bir hal almaya başladı ikimiz açısından da. Anlayışla karşılamanı umuyorum.

Sevgi ve saygılarla."

" Ayrıca ben varsa yoksa weider sen ise diğer birçok ürüne olumlu bakan tarafmışsın. Bak sevgili aziz dostum, sıkıntı burada işte. Keşke bu tür tavrın olmasa da sadece optimumu övsen :)Bu halinden daha iyidir o. Sen diğer ürünleri dışlamadığını söyleyip sade ve sadece weidera kafayı takmışsın :) Bu sıkıntıdır benimkisi normaldir bir kıyas yapılacaksa eğer :) Kaldı ki daha önce yazdıklarımı anlamadığını buradan da çıkarabiliriz. Ben dışlamadım ki :) senin varsa yoksa weider saldırını eleştirdim hahahaha Yani garipsin ... Neden foruma yanıt azdığımın kaynağı budur. Yoksa ben weider ile yatıp kalkan biri değilim :) Daha önce de söylediğim gibi birçok farklı ürün kullandım sıkıntı yok. Sen saldırıyorsun bende yahu ayıptır yapma böyle diyorum :) "
    Neyse sanırım bu kadarı kafi. Eğer yorum yapacaksanız lütfen mesajları tam manasıyla okuyup yazın lütfen. Keza daha önce yazdıklarımı cevap niteliğinde kopyalayıp yapıştırmak zorunda kalacağım ne yazık ki. Çünkü aynı lafları işitmek can sıkıcı. Bende insanım yahu, sürekli aynı şeyleri anlat anlat nereye kadar beni de düşünün azcık :)
    Sevgiler saygılar.

10. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    weideri savunmanı anlarımda 500 küsür tl lik ürünü savunmanı anlayamam ilk satırı okudum ve aşırı saçma geldi zaten bu ürünü savunulacak bir tarafı da yok bu kadar takla arkadaşın dediği gibi niye bu kadar takla atıyorsunuz bence firma size bu kadar uğraştığınız için ücret ödemeli :D

11. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Müşteri hizmetlerinden memnun kaldıysan, müşteri hizmetlerini öveceksin. Buradaki personelin ürünlerin üretiminden ithalatına kadar hiçbir rolleri yok. Diyetisyenlerinin hoşgörülü veya anlayışlı olması ürünlerinin çok kaliteli olduğunu göstermez. Ayrıca onlara yaptığın başvuru neticesinde ürünlerini kullanmadıysan, gelip burada ürünlerini övme. Kaç tane Weider ürünü kullandın, söyle bakalım. Senin o putlaştırdığın ürünlerin hepsini kullandım ben. Senin gibi boş boş konuşmuyorum burada. Hala gelmiş Optimum vs. Weider güldürme beni, komiksin diyorsun. Açıkla oğlum o zaman, artısı ne. Söyle. Biri 175tl, diğeri 300tl. Aradaki fiyat farkına değen şeyi söyle. Porsiyonundaki 3mg fazla BCAA mı? Optimum'un yanına git 50tl'ye 300gram BCAA al o zaman derdin BCAA ise. Hala boş boş konuşuyorsun. Madem Optimum'un Weider karşısında şansı yok. Neden birinin ürünü 10000+ üzerinde oyla 9.0 ortalama alırken; senin Weider'in sadece 26 oy almış ve 6.5 puanı var? Optimum'un Pro Complex Gainer'i o sitede en iyi 3. gainer 9.3 puanla. Senin dandik Weider'in puanı bile yok. Hadi bakalım, işine bak sen. Buralar sana göre değil. Başka yerde milleti kazıklamaya çalış.

Ayrıca yazdıklarımı okumadan cevap verme bana. Körü körüne saldırmaktan bahsetmişsin benimle ilgili. Ben sana ne dedim? Premium'un fiyatı makul olsa belki onu bile kullanırdım farklılık olsun diye, dedim. Dedim mi? Dedim, aç konu. Boş boş konuşma burada. Peki Mega Mass 4000'in fiyatı makul olsa kullanır mıyım? Hayır, kullanmam. İçeriğinde yoğun miktarda toz şeker olan hiçbir gainer'i ne kullanırım ne de öneririm. Universal Gain Fast'ı da önermiyorum bu yüzden. Multipower Gainer'i de önermiyorum. Çok yoğun şeker var içlerinde ama sizin gibi 550tl'den itelemeye kalkmıyorlar insanlara. O sitedeki üyeleri denetliyorlar mı işine gelince, adamlar en azından ayrıntılı yorum yapıyorlar. Burada yeni üyelik aç, git oy ver. Mis gibi iş. Orada yorum yapan adamlar sadece bir ürüne yorum yapmıyor. Resimleri var, gelişim süreçleri bile periyodik olarak üyelik bilgilerinde yazar ve gerçekten deneyimli insanlar. Boş beleş adamlar değiller. Buradaki üyelerin çoğu bilgi almak için burada, tecrübelerini paylaşmak için değil. Bir de senin gruptan olanlar var işte, onlar da bilmediği halde biliyor gibi davranıyorlar. Millet neyin ne olduğunun farkında.

Karşıt görüşe bu denli saldırmak nedir iddiana gelince. Ben sana ne dedim? Söyle, ne dedim? Beni ikna et, dedim. Fiyat konusunda zaten edemezsin de, ürünlerinin daha üstün olduğu konusunda ikna et, dedim. Sen ne yaptın? Bana deli dedin. Sonra gelmiş, saldırıyorsun diyorsun. Arkadaş konuşacaksın o zaman. Adam gibi anlatacaksın, biz de seni adam yerine koyacağız. Bana hakaret ederek neyi ispatlamaya çalışıyorsun. 7kg toz şekerin 550tl olmasının makul sebebini açıkla bana. Açıkla hadi, beni ikna et, sana hak vereyim. Ben sana makul olmamasının her şeyini söyledim. Premium neden 2 katı fiyatı? Açıkla hadi. 3mb fazla BCAA mı? Gidip görmediğin, başka firmaları bile gezmediğin halde oturup krallaştırdığın fabrikaları mı? Ne boş beleş adamsın sen. Görmediğin şeye inanıyorsun. Her şeyin sen de farkındasın da, şu saatten sonra burada geri dönüş yapamayacağını bildiğin için konuları ya bana ya da 1000lerce farklı ürün bulunan supplement dünyasında bir ürüne çekiyorsun. Şaka gibisin. Dediğim gibi, Xtend ile ilgili bir sorun varsa, git oranın başlığında sor. Burada konuşacaksan, bana Weider'i anlat.

Al bu da sana Pro Complex Gainer:

http://www.bodybuilding.com/store/opt/gainer.html

100 gramında 45 gram protein var. Senin dandik Weider Mega Mass 4000'ininde ise bu rakam 25 gram. Üstelik Pro Complex'in 85 gramlık karbohidratının sadece 5 gramı şeker.

Al BSN True Mass (8.7 Puan):

http://www.bodybuilding.com/store/bsn/true.html

Bu çamur attığın Scivation markasının 9.0 almış Whey'i:

http://www.bodybuilding.com/store/scivation/whey.html

Bu da çamur attığın Xtend'in 2600 oy ile aldığı 9.1'lik puan alan ürünün sayfası:

http://www.bodybuilding.com/store/sv/xtend.html
    http://supplementreviews.com/scivation/xtend (Supplement Reviews sitesinden sayfası)

Bu da senin babanın fabrikasından çıkan ve güleryüzlü diyetisyen ve mühendisin iki güzel lafıyla krallar kralı olan bir Weider kilo aldırıcısı. Hiç puanı yok ama olsun, önemli olan adının Weider olması:

http://www.bodybuilding.com/store/weider/mega-mass-2000.html

Ama sizin sitenizde 4000 ile ilgili bir yorum var. Adam muhtemelen altın vuruş yaptıktan sonra yazmış bu yorumu ya da yazdırmışsınız.

"Valla bu kadar komplike bir ürünü yeni incelediğim için utanıyorum ama böylesine bir formülde ancak bu markada olur. Özellikle proteinlerde anabolik etki yapabilecek reseptörleri bulup da onları katalize etmesi mükemmel bir şeydir diye düşünüyorum. Ben işin açıkçası böyle şeyleri düşünüyordum ama hayali olarak. WEIDER bunu gerçeğe dönüştürmüş. Bunun değerini yeni sporcular anlayamaz. Bu marka daha Türkiye sınırlarını zorlayıp da satışa sunulduğunda ülkemizdeki sporcular hala emekliyor gibiydiler. Sadece üstün başarılı olanlar öndeydi. Şimdiyse sizin sayenizde herkes bir şeyler yapabilecek duruma geldi. Hepinize teşekkür ediyorum."

Yazar burada ne anlatmak istemiş, gerçekten hayretle karşılıyoruz. Bu kadar bilinçli ve terminolojik konuşabilen bir insanın ürünün yarısının toz şeker olduğuna dikkat etmemiş olması gerçekten muazzam bir şey. Buğra Bey'i kutluyor ve hayatının geri kalanında kendisine başarılar diliyoruz.

Bunların hiçbirine bakmayacaksın, biliyorum. Tekrar gelip "delisin sen deli, şizofrensin" deyip duracaksın, biraz da gülücük atacaksın, eski yazdıklarını yapıştıracaksın. Olsun, sen okuma zaten, başkaları okuyup gerçeği görsün diye bunları yazıyorum. Mega Mass 4000'in ABD'de vasat bir ürün olduğunu gösteren bir dünya yorum, başlık, puanlama, BB'deki halini gösterdim ben. Sen işine gelmediği için anlama, başkaları anlıyor zaten gördüğün gibi. Ben onlar için koyuyorum bunları. Binlerce insanın yaptığı yorumlara kendini kapatıp 1 tane diyetisyenin bik bik'ine kendi tav ediyorsan, sen bir şey olmaz zaten.

Canın sıkıldıkça gel buraya ":)" koymaya devam et, milleti kandırmaya ve kazıklamaya çalış. Dedim ya, sizler terbiyesiz insanlarsınız. Ondan sen ve senin gibilere hiç sinirlenmiyorum. Çünkü sizler size yakışanı yapıyorsunuz. Kendini bilmen bu açıdan güzel bir şey.

12. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Adam hesaplamanin her turlusunu yapmis sen hala hesaplamalarda mega mass ustun diyorsun.Pes dogrusu.Weider calisaninin ne dedigi umrumda degil.7kgluk urune 500tl vermek akil kari bir olay degil.hesaplamalarda da mega massin oyle fiyatina deger bir tarafi da gozukmuyor.

13. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Weider ile yapmış olduğum görüşmenin neticesini aktarıyorum:

Fiyat konusunda kendileriyle görüştüm, keza bu denli fahiş fiyatı gerektirecek bir artılarının olmadığını da söyledim. Şu şekilde cevapladılar:

Weider, Türkiye için özel üretim yapıyormuş. Keza ABD'deki ürünlerinde domuz katkılı içerik varmış. ABD'deki ürünleri içerik olarak daha iyi bu arada. Bizdekiler biraz ikinci sınıf kalıyor yani. Türkiye için ise, özel olarak bu şekilde katkının olmadığı ürünler üretiliyormuş. Dolayısıyla, fiyatları 2 katına çıkıyormuş. Bir de ithalat girince işin içine, fiyatı artıyormuş. Çok yüksek kâr marjlarının olduğunu düşünüyorum, dedim. Özel üretimden dolayı artıyor denildi.

Uzun lafın kısası. Sizin bu öve öve bitiremediğiniz Weider ürünleri krallar kralı olduğu için pahalı değilmiş. Türkiye'ye domuz katkısı olmayacak ürünler için özel üretim yaptıklarından dolayı fiyatları artıyormuş. Kâr marjları nedir, ne değildir, bilemem. O konuda kimsenin günahına girmeyeyim ama durum ortada. Keza senin o öve öve bitiremediğin ve hammadde kalitesi diye kendini yırttığın Weider meğer ABD'de ucuz domuz ürünleri kullanarak piyasaya tozlarını sürüyormuş. Ne kalitesinden bahsediyorsun sen...

FoReVeR_S.F, DeathProof ve NEBUKADNEZAR bunu beğendi.
  14. Thurin

Thurin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tüm bunların hepsinin cevabı önceki mesajlarımda verilmiş :) Şizofrenlere verilecek ayrıntılı cevabım daha yoktur.

İstediğiniz kadar yırtının :)

Ne demiş üstad, etme cahille sohbet kalmaz farkın olursun malamat.

Hala tüm yazdıklarıma rağmen g.zekalıca şu ne bu ne şu mantıksız sözleri dönüyorsa ne diyeyim :)

Neyse daha önce yazdıklarımdan parçalar size gelsin :) Hiiiiiiiçççç sizin gibi gereksizlerle uğraşamicam birdaha yazma konusunda.
    Tüm bunların hepsinin cevabı önceki mesajlarımda verilmiş :) Şizofrenlere verilecek ayrıntılı cevabım daha yoktur.

İstediğiniz kadar yırtının :)

Ne demiş üstad, etme cahille sohbet kalmaz farkın olursun malamat.

Hala tüm yazdıklarıma rağmen g.zekalıca şu ne bu ne şu mantıksız sözleri dönüyorsa ne diyeyim :)

Neyse daha önce yazdıklarımdan parçalar size gelsin :) Hiiiiiiiçççç sizin gibi gereksizlerle uğraşamicam birdaha yazma konusunda.
    Öncelikle Azazel. Sana artık cevap vermemeyi tercih ediyorum. Keza daha önce de söylediğim gibi. Sana dünyanın bilgisini sersem, dünyanın kanıtını sersem nato kafa nato mermer.

----------------

Öncelikle merhabalar "NEBUKADNEZAR"

Mesajları baştan sona okuduğunu söylemişsin fakat okumadığın çok aşikar. Keza aynı şekilde bir firmanın çalışanı muhabbetine dahil olmazdın. Bununla ilgili yazılarımda çokca açıklama geçmiştir. Okuduysan da anlamamışsın sanırım. Tekrar okumanı tavsiye ederim. Şimdi açıklama yapmazdım fakat :) Neyse küçükten Weider.Türk ile bir kaç birşeyler söyleyeyim. Geçmişte bir kaç kez konuşmuşluğum vardır mühendisleriyle. Tıpkı Hardline mühendisleriyle konuştuğum gibi. Fakat Hardline bir Türk markası, ve direkt bu bağlantıyla iletişime geçiyorsunuz. Buna rağmen çok önceleri progainerlarında forumlardan rahatlıkla erişemediğim ve hiçbir yerde bilgisine erişemediğim içerik konusunda beni 3 gün oyalamışlardı. Mühendisimiz yok, tatilde, izinli vs. gibi gerekçeler ile. Fakat Weider.türk sitesinde bu gibi sorunlarla hiç karşılaşmadım. Karşılaşan tanıdıklarım da olmadı. Direkt bağlantı sağlıyorsunuz, ister diyetisyen ister gıda mühendisi ile süresiz ve aklınıza ne takılıyorsa öneri, şikayet, bilgi ne almak istiyorsanız büyük bir özgüven, iyimserlik ve sizin memnuniyetinizi sağlayacak yaklaşım ile cevaplıyorlar. Kadın bir diyetisyen vardı, hala varmıdır bilmiyorum. Sizin o siteden alışveriş yapıp yapmamanız, üye olup olmamanız önemli değil. Ve benim için öncelikli olan tutumlarıydı, yani bana ürün satmak için takla atmadılar. Aksine ürün satmamak için binbir takla attılar. Bunu denemek istediğimde, ısrarla onlara şu ürününüzü almak istiyorum sitenizden dediğimde, bana ısrarla hayır tavsiye etmiyoruz. Bu ürün size verim sağlayacak bir ürün değildir cevabını aldım. Hatta uzattım bu isteğimi, yahu dedim, bu ürünün bu içeriği mevcuttur ve bana şu gerekçelerle yarayacağını düşünüyorum dediğimde bile pat diye kendi gerekçelerini göstererek önermediğini belirtti üstüne basa basa. Peki dedim bana bu ürün bolluğunda birşey önerin, içerisinde elbet bana yarar sağlayacak birşey vardır dediğimde ise yoktur cevabı aldım açıklamalı olarak. Peki dedim kapattım telefonu. Daha sonra bunu arkadaşıma denettirdim, keza benzer nitelikte geçen diyaloglar. Herhangi bildiğiniz, ve bunun sağlamasını yaptığınız bir bilgiyi bilmiyormuş gibi aktarıp yanıt alıp o yanıtla kendinizkini değerlendiredebilirsiniz. Bunda da sıkıntı olmadı.

****** ismi neden geçti... Dedim ya okusaydınız zaten görecektiniz neden geçtiğini. Sözkonusu kalite olunca, her manada kalite ele alındığında, bakın "dist. firma" bile böyle bir hizmet veriyorsa, yani ne satarsam kardır mantığı değilde tamamen bilinçlendirmek üzerine kurulu bir sistemle. En azından amaç bu... Ve malum kişinin bana sürekli yönelttiği şu nedir bu nedir sorularına verdiğim yanıtlardan bıkkınlık geldiği için. Aç sor öğren dedim dist. firmasından :) Bun da gocunacak bir şey yok ki :) Ne çok seviyorsunuz birisi farklı bir düşünce belirttiğinde onu yaftalamayı. O halde sizlerde diğer ürünleri weider hariç satan spor salonu yahut bir dükkan personelimisiniz :) Sizin mantığınızla evet sizde böylesiniz :)

Kaldı ki malum kişiye bu yaklaşımından ötürü verdiğim yanıt aşağıdadır. Buyur es geçmişsin, oku lütfen :

Bu cümlemden sonra bana sayın yetkili kişi sıfatı yükelmiş :)

" Merak ettiğiniz birşey var ise çekinmeyin, size oldukça yardımcı olacak siteleri mevcut...Arayın ister diyetisyenler ile ister gıda mühendisleriyle konuşun :) Rahat olun kafanızı kurcalayan ne varsa sorabilirsiniz ;) Öneri alabilirsiniz içerik sorabilirsiniz...vs.vs.vs... "

Ve ona bu tutumundan ötürü verdiğim yanıttan bazı kesimler aşağıdadır :

" Sevgili Azazel inan bana çok güldürdün beni :) Cidden teşekkürlerimi sunarım :) Bazı mesajlarına denk geldim... Düşüncelerinle ters düşen birilerini karşı tarafın yorum yaptığı ürün yelpazesinde bulunan bir "satış personeli" olarak damgalamayı adet edinmişsin. Bence kesinlikle bu takıntından vazgeçmelisin. Çünkü bu ciddi bir problemdir. İnsanları yaftalamadan da düşüncelerini aktarabilirsin sevgili azazel. Birilerini bu şekilde yaftalaman ne yazık ki savunduğun düşünceleri kuvvetlendirmiyor. Belki birilerini etkileyebilir fakat en azından bu sitede ve bu başlık altında etkileyebileceğin kişi sayısı ortalama 120'dir... Buna karşın etkilemekte zorlanacağın yahut etkileyemeyeceğin kişi sayısı ise 1300. Sanırım bu başka çemberde değerlendirdiğinde de sana güzel bir yanıt kalitesindedir.

Benim herhangi bu minvalde herhangi bir şekilde ve herhangi bir düzeyde herhangi bir kurum kuruluş ile zerre alakamın olmadığını sana anlatmak zor. Çünkü bu derece yargını kırmak savunduğun düşünceye aşık olmana paraleldir. Bu da durumu oldukça vahim ve zor hale getirmeye yetiyor. Kaldı ki ne söylersem söyleyeyim, objektif bakmak ve gerçekten anlamak istemek gibi bir niyetin yok. Kendi söylediklerine saplanmış, kurgularınla insanlara yıkıcı konuşmalarda bulunuyorsun. Ürün detay, ürün hesaplama kısmını ben geçtim. Çünkü bariz, açık ve net bir şekilde izah etmeme rağmen hala daha nereden saldırırım da nakavt ederimin derdindesin.

Dostum, rahat ol... Birisi bir ürünü senin savunduğun gibi savunmak istediğinde o kişi o ürünün satışını gerçekleştiren olmuyor. Keza hepimiz senin gibi düşünseydik eğer mümkündür ki senin " savunduğun ürünlerin satışını gerçekleştiren " birisi olduğun kanaatine varırdık. Bilmem anlatabildim mi ? "

Nedir bu azazel aşkınız yahu :) Adama öyle bir ego tattırıyorsunuz ki, bu ego yapay bi özgüven ile birleşmiş aklına önüne ne geliyorsa yazar olmuş foruma :) Yahu bu kişi daha premium whey ile iso 100 arasında ki farkı ayırt edemiyor :) Bu kişi daha içeriğin nasıl hesaplayacağını bilmiyor, bilmemesini bir kenara koyalım yanlış hesaplamalar yapıp yapıp ısrar ediyor :)Doğrusunu gösterince başka konuya geçiyor :) Bu kişi verilen cevapları es geçip aklında ne var ise, forumlardan birileri ne demişse onları alıp burada kendisinin tecrübe etmiş olduğu bilgiler birikimler gibi yansıtmaktan çekinmiyor :) Bu kişi sizin bu sitede onun üyelik tarihine mesaj geçmişine bakıp yazdıklarına bakıp saygı duyguğunuz onun egosunu pohpohladığınız zaman bundan tatmin olup bu siteyi es geçip başka forum sitelerini örnek göstermekten geri durmuyor aymazca :) Bu başlık altında oy verenler çokta tın. Başka forum sitelerindekiler müthiş :) Zekaları bilgileri birikimleri. Bu kişi iyi niyetle yapılmış bir açıklamanın üzerini bile manipüle ediyor :) vs.vs.vs.

Bak sevgili dostum, birinin yıllarca bb yapması onu illaki zeki, bilgili, deneyimli yapmaz. Keza birinin sürekli forumlardan onun bunun düşüncesini araklaması yine onu zeki, bilgili, deneyimli yapmaz. Zaten beni savunmayın, ben savunma beklemiyorum ki, destek falan :) Tüm yazdıklarımdan sonra konunun hala weider dan başka yoktura bağlanması neticesine varan düşünce yapısı zaten beni desteklemesin.

Bak sevgili dostum, bu minvalde daha önceki mesajlarımdan anektodlar yazacağım buraya buyur :

" Tüm bunları sadece henüz bb e başlayacak arkadaşların yanlış yönlendirilmemesi ve azıcık da olsa diğer ürünler hakkında bilgi sahibi olması adına üşenmeden paylaştım.

Tekrarlıyorum, bir ürünü sadece bir değerine bakıp, onu da bilgi sahibi olmadan sırf adı "şeker" diye yerden yere vurup diğer tüm değerlerini yoksayıp körlemesine eleştiren kişilerin yorumlarına "aldanmayın" . Alın deneyin ! Fakat düzenli bir beslenme ve uyku düzeni ile ve bunu ek destek glutamin ile süsleyebilirsiniz sizin tercihinize kalmış. Bırakın insanların söylediklerini. İnsanlar herşeyi söylerler. Asla başaramayacağınızı, kaybedeceğinizi kulağınıza fısıldarlar. Unutmayın eğer bir tecrübe olacaksa bu tamamen size ait olmalı. Merak etmeyin ölmeyeceksiniz bu ürünü kullanınca :) O korktuğunuz ve ayrıca eleştirdiğiniz fiyat konusuna yukarıda değindim. "

"
    Kilo alıp almak istememenle ilgili elbette. Her sporcuya elbette bu ürün tavsiye edilmez. Yani senin tutumun Mega mass 4000 ine değil tüm gainerlara karşı. Oysa diğer gainerlar ile bu ürün arasında ki duruma yönelik bir yazı yazdım. Elbette spor geçmişin ve ne yapmak istediğin gözönünde bulundurularak farklı kombinler deneyebilirsin bir sıkıntı yok. Bak dostum, önceki yazımda açıkladığım gibi, eğer bir gainer ile mukayese edecek isen fiyat açısından hiçbir sıkıntı yok hatta daha avantajlı çıkıyorsun Mega mass 4000 alarak. Fakat sen bu paraya gainer dahil kombin yaparım diyorsun. O da olur elbette, senin bileceğin iş. "

" Dediğim gibi benim kızdığım nokta siz ne derseniz diyin, savaş açmışsınız resmen mega mass'a ve diğer kullanıcıların farklı yönlere sapmasına neden oluyorsunuz. Eğer ki şunu deseydiniz hayhay ; yahu gidin hardline alın ! Türk malıdır estra masraf ödemezsiniz üstelik kaliteli ürünleri vardır falan...Hani bu bir duruştur...Fakat siz başka bir dünyadasınız. "

" Siz tüm buları boşverin, güzel bir hesaplamayla gainer ürünlerini bile atın çöpe markası ne olursa olsun...Sadece tek bir protein tozu yeter size. Diğer tüm ihtiyaçlarınızı doğal yollar ile pekala karşılayabilirsiniz... Azazele nazaran bu da benim önerim :) neyse... sağlıcakla..."

" Evet, Weider ve Optimumu her açıdan gelmişiyle geçmişiyle değerlendirerek kıyaslamaya değer bulmak inan bana komiktir. Bu demek değildir ki Optimumun kötü ürünleri vardır. Sahi kullanmayan varmıdır goldunu optimumun ? Yoktur sanırım. Bende kullandım, sıkıntı yok :) Progainer da kullandım :) 5 kilo aldırmıştı...Ara verdiğimde bana 1.5 kilosunu bırakmıştı. Üstelik ürün kullanım tavsiyesine uymamama rağmen ! Kilo aldırdımı ? Aldırdı...Belki ara vermeseydim aldıklarımın çoğunu vermezdim de. Serious mass, Dymatize, bsn aldırmazmı ? Niye aldırmasın yahu...Güzel güzel aldırır üstelik :) Her ürünün tavsiyesine uymayabilirsiniz...Weiderı da yarım ölçekle idare edebilirsiniz yani 100 gün idare edebilecek şekilde...Ve iyi de kilo alırsınız. Peki sonuç ? Sonuç yok, bunu her ürüne tatbik edebiliriz. Ve verişmde alabiliriz. "

"
    Sıkıntı bunlar değil, sıkıntı senin takıntılı tavrın ! Sorun senin düşmanca tutumun, sorun senin insanların iradelerini etkilemeye çalışman. Yazıktır, günahtır sevgili azazel. Bırak insanlar denesin görsün. Seni şaha kaldıran ürün bir başkasına sıfır etki edebilir. Neden yardım almak amacıyla siteye giren insanların iradelerini "yetkili mercii" gibi etkilemeye çalışıyorsun saldırgan tutumunla ?

Dymatize Dymatize diyorsun ! Kullanan arkadaşım mide rahatsızlığı geçirdi örneğin... Hastaneye kaldırıldı...Barsakları altüst olmuştu. Buna ne diyeceksin ? Fakat yine yakın başka ortak arkadaşımızda bu tür sıkıntılar olmamıştı. Peki sonuç ? Sonuç şudur sevgili kardeşim ; her ürün bünyeye göre etki farklılıkları gösterebilir. Ve belkide sen ürünün çok iyi gelebileceği, metabolizmasının çok rahat kaldırabileceği ve benimseyebileceği bir ürünü saldırgan umarsız alalade bir şekilde eleştirerek engelliyorsun ?

Bunu yapma. Bu siteye üye olmam sırf sana yanıt yazmak istememdendir. Hani sormuştun ya daha önce küçümseyerek, yeni üyesin sen öyle iki mesajla olmaz bu işler diyerek. Bu beni güldürmüştü. Çünkü bir insanın kapasitesini, birikimini siteye yazdığı mesaj oranıyla ve üyelik tarihiyle değerlendirmen senin ne kadar dar görüşlü olduğunu göstermişti.

Bir eleştiri yaparken yahut tavsiyede bulunurken yıkıcı olma. Basittir bu çember. Dersin ki ; ben bu ürünü kullandım ve verim alamadım. Spor geçmişim ve bazı özelliklerim şunlardır diyerek sıralarsın ve eklersin, verim aldığım ürün şudur. Budur işte yapıcı ve gerçekten yardım etmek isteyen bir insanın eleştirisi ve tavsiyesi. Mega mass ben kilo aldırmak için varım başka gayem yoktur demiyor ki zaten. Fakat bir serious mass'ın yegane amacı budur ! Kilo aldırabilir sana çünkü daha yüksek karbonhidrat değerine sahiptir. İçerdiği karbonhidratın ne tür olduğu yani kaynağı da başkaca bir konudur ürünlerin. Bunu da geçiyorum. Mega mass daha çok denge üzerinde yoğunlaşmıştır, kütle hacim gelişim ve buna paralel kilo alımı gibi. Ve zaten buna endeksli bir içeriğe sahiptir. "
    --- Mesaj birleştirildi, Bugün 03:48 ---
    " Velhasıl aziz dostum, bu münakaşa bitmez. Bir galip yahut mağlup çıkmaz. Zaten bu niyette de olmadım. Her bünye her ürüne aynı tepkiyi göstermez. Dolayısıyla işin özü şudur sevgili arkadaşım ;

Lütfen SALDIRMA ! Eğer eleştiride bulunacaksan lütfen insanların spor kaderleriyle oynamaya çalışma. Küçük basit hesaplamalarla hangi ürünün karlı olduğu açıktır ki mevzu sadece kar olayında bitseydi yine iyi. Bünyeden bünyeye göre değişen farklı reaksiyonlar gösteren ürünlerdir bunlar. Herkes örneğin bir dymatizei kaldırmaz. Mega massı kaldıramayacakları gibi ! Bu nedenle yukarıda da değindiğim gibi. Kullanımını yazarsın, bilgilerini kısaca verirsin, sürecini belirtirsin bu kadar basittir.

Lütfen SALDIRMA ! Mevzubahis mega mass, weider değil. Mevzuu SALDIRMAN !

Diyorum ki, Weider markası ile alıp veremediğin ne var ise aç sor, Türkiye dis. mevcut, sitesi mevcut, barındırdığı ve müşteri hizmetlerine yönelik çalışan gıda mühendisleri, diyestisyenleri mevcut. Aç sor. Merak eden, açıklama isteyen yeni eski kim varsa açsın sorsun yahu... Varsa optimumun onada açın sorun. Bu kötü bişey mi ? Bunu dile getirmek garip bir durummu :) Ne ilginçsiniz cidden... Fesat içlisiniz :) "

" Gözüm hardline da açıkçası. Hem yerli olması beni cezbediyor, hemde gitgide yükselen profili. Umarım çizgisini gün geçtikçe yükseltir. Açıkçası tercihim bu yöne kayacaktır. AA yoksa ben hardline çalışanımıyım :))

Alakasız olacak biraz ama scivation xtend ürününü kullanan arkadaşlarım bu ürünüoldukça övdüler. Henüz tecrübe etme fırsatı bulamadım malesef. Biraz uzak kaldım, kalmamın sebebi ise kodlu maddeler barındırmasıydı. Yanılmıyorsam Amerika' en iyi bcca ve toparlanma konusunda ödül almış bi ürün. İlginizi çekerse araştırın derim, kod konusunuda araştırın lütfen aman aman !

Yoksa ben abd ajanımıyım :/

hehe yok yok :)

Son olarak azazel, lütfen bu bahsi kapatalım olurmu...Cidden sıkıcı, saçma ve komik bir hal almaya başladı ikimiz açısından da. Anlayışla karşılamanı umuyorum.

Sevgi ve saygılarla."

" Ayrıca ben varsa yoksa weider sen ise diğer birçok ürüne olumlu bakan tarafmışsın. Bak sevgili aziz dostum, sıkıntı burada işte. Keşke bu tür tavrın olmasa da sadece optimumu övsen :)Bu halinden daha iyidir o. Sen diğer ürünleri dışlamadığını söyleyip sade ve sadece weidera kafayı takmışsın :) Bu sıkıntıdır benimkisi normaldir bir kıyas yapılacaksa eğer :) Kaldı ki daha önce yazdıklarımı anlamadığını buradan da çıkarabiliriz. Ben dışlamadım ki :) senin varsa yoksa weider saldırını eleştirdim hahahaha Yani garipsin ... Neden foruma yanıt azdığımın kaynağı budur. Yoksa ben weider ile yatıp kalkan biri değilim :) Daha önce de söylediğim gibi birçok farklı ürün kullandım sıkıntı yok. Sen saldırıyorsun bende yahu ayıptır yapma böyle diyorum :)"
    --- Mesaj birleştirildi, Bugün 03:51 ---Neyse sanırım bu kadarı kafi. Eğer yorum yapacaksanız lütfen mesajları tam manasıyla okuyup yazın lütfen. Keza daha önce yazdıklarımı cevap niteliğinde kopyalayıp yapıştırmak zorunda kalacağım ne yazık ki. Çünkü aynı lafları işitmek can sıkıcı. Bende insanım yahu, sürekli aynı şeyleri anlat anlat nereye kadar beni de düşünün azcık :)
    Lan oğlum nedir bu herifin götüne yapışmışsınız :D Hesap kitap bilmez ürün bilmez ondan bundan duyduğunu gelip burada lak lak konuşur :) Daha henüz öğrendiği şeye bak :) lan geri, bunu henüz mü öğreniyorsun :D bu birçok ürün için geçerli...tam saf ya.
    Cidden G.Z. lısın. :D

15. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Sen hala önceki mesajlarımda cevabımı verdim de. Bir şeye cevap vermedin. Adamların ürünlerini bile kullanmamışsın, belli. Garip bir fanboyluğun var. Yansıtma mekanizmanı kullanıyorsun ve Weider'i kendince överek kendini yükseltmeye çalışıyorsun. Sizin gibi cahilleri, kapalı fikirlileri, karşıdakini dinlemeden konuşanları şu memleketten yollasalar güzel bir yer olacak burası da, işte adam yerine koyuyorlar sizi, ne yapsınlar. Weider'in distribütörü bile olayların sebebini anlattı ama bir sen anlamadın. Adamların kendisinin bile biz çok kaliteliyiz, üstünüz iddiası yok, ayrıca üretim yapılıyor diye maliyet iki katına çıkıyor diyor ama sen nedense hala dır dır edip "ÇOK KRAL YĞA" sevdandan vazgeçmedin. Git kendine Weider Özgüven al da, biraz kendine gel. Dikkat et ama içinde bir kod varmış, çok zararlıymış.

16. Thurin

Thurin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Daha öncden en azından okuyordum saçmalıklarınızı. Fakat şimdi altında yazılan birşey gördüğümde ilk mesajımdan sırayla yapıştıracağım bilginize. Bu arada nebkdn ezar sana da pes diyorum :) Hesaplamanın her türlüsü demişsin ya hahahahahahahahahaha daha toplama bilmeyen birisi o yahu :D Ben hespa kitap yapıyorum benden görüyor görmesine öğretmeme rağmen halşa hesap kitap yapamıyor ki hahaha Cidden delirmişsiniz... Neyse Dediğim gibi ; algılarınız çok düşük gördüğüm kadarıyla. Bu nedenle herhangi bir yazınızı gördüğümde okumak yerine belki kafanızın alabilme ihtimaline karşın başta yazdıklarımı aynen tekrar yazacağım. Siz insanı çıldırtırsınız :D
    Azazel cidden hayretle bir çok yorumunu okudum.

Arkadaşlar, lütfen özellikle Azazelin yorumlarına aldanıp elinizdeki ürünü çıkarmak yahut almaya heveslendiğiniz durumdan vazgeçmek gibi bir kayıbı yaşamayın derim !

Neden bir TrueMass - HL Progainer - GainFast yahut SeriousMass değil de bir Mega Mass 4000 !

Cevaplayayım hemen ;

Mega mass servis sayısı 47. Örneğin bu servis sayısına kaç kilo yahut kaç kutu yukarıda ki ürünlerden alınır. Üstelik ürüne pahalı diyenlerde yanıtını burada bulacaklar :

Ortalama değerler ile

1- TrueMass - 10 kilo 3 kutu 450 TL servis gr. 165

2- GainFast - 11 kilo 2.5 kutu 560 TL servis gr.232

3- Progainer - 10 kilo 2 kutu 360 TL servis gr. 200

4- SeriousMass - 16.5 kilo 6 kutu 720 TL servis gr. 334

Yani, mega mass ile kullandığınız 47 servis ürünü diğerleriyle yapmaya çalışsanız maliyetiniz, tüketmeniz gereken miktar ve almanız gereken kutu miktarı yukarıdadır.

MegaMass 4000 - 7 kilo 1 kutu 450 TL servis gr. 150

-----------------

Mega Mass ürününün şeker içeriğinden dem vurulmuş diğer içeriklerini es geçerek.

Haydi isterseniz diğer ürünlerin servis miktarlarını Mega Mass ' ın 150 gr. uyarlayıp bakalım ne verdiklerine :

( Şeker içeriği çıkartılmıştır karbonhidrattan )

1- 60 gr karbonhidrat - 24 gr. protein - 550 enerji
    2- 54 gr. kar. - 24 gr. prt. - 550 ener.
    3- 76 gr. kar. - 27 gr. prt - 582 ener.
    4- 95 gr. kar. - 20 gr. prt. - 500 ener.

Buna karşın Mega mass
    31 gr. kar. - 48 gr. prt. - 600 ener.

Yoruma lüzum varmı ?

------------------------------------
    Peki amino asit bcaa profilleri nedir bu ürünlerin ???

Çoğunun amino asit profiline ulaşamadım. Kiminin isimleri verilmiş değerleri verilmemiş. Kimisinde yok. Bulan var ise paylaşabilir sıkıntı yok. Ne de olsa bir mega mass ' ın yanından bile geçemeyecektir !!!

İçeriklerinde yapay aromasından tutun yok ayçiçek yağı yok bilmem ne yağı yok jelatin yok aspartam...

Tüm bunlara karşın hiçbir içeriğini saklama gereği duymayan açık açık ne var ne yok ise yazan Weider Mega Mass 4000 amino asit bcaa profiline bakalım :

BCAA : 1 servis "150 gr." özelikle gramajını lütfen atlamayın !!! Ayrıca kombin için amino asit takviyesine gerek yok !

İzolösin : 3.2 gr.
    Lösin : 5.5 gr.
    Valin : 3 gr.

Harici bir amino ürünü almak isterseniz bakın ve karşılaştırın içeriğinde ki BCAA oranını :
    Örn. Multipower BCAA :
    İzölösin :1.5 gr
    Lösin : 3 gr
    Valin : 1.5 gr

Yani Mega Mass 4000 in içerisinde bulunan BCAA değerlerinin yarısı kadar.

Peki Mega Mass 4000 in içerisinde bulunan BCAA haricinde ki diğer aminoasit profilleri ne durumda ? Değerleri oldukça yüksek...Teker teker yazmayacağım fakat şunu söyleyeyim ; yukarıda yazmış olduğum ürünler ve benzerleri bırakın benzer oranları, diğerlerini yanından bile geçemezler Weider Mega Mass 4000 in, o derece yüksek bir aminoasit profiline sahiptir.

Tüm bunların yanında 3 gr. Kreatin içermektedir !!! Yanlış duymadınız ek olarak 3 gr. Kreatin.

Ve içeriğinde Aspartam ve Jelatin gibi maddeler içermemektedir.

Ve siz hala kalkıp şekerinden mi bahsedeceksiniz :) Gülünç olmayın lütfen. Bir ürünü bütününden ayırıp sadece içeriğinde ki şeker ile değerlendirip diğer birçok müthiş içeriğini es geçip insanları farklı yönlendirmek yanlış bir tutumdur.

Şeker konusunda da birkaç şey söylemek elzem oldu...

İeriğinde 30 gr. Yüksek moleküler nişasta karışımı bulunduran özel karbonhidrat hücre içi sıvı enerjisini destekleyen formülü vardır. Ve bunu o dilinizden düşürmediğiniz "şeker" kısmından alır. Tasa etmeyin, herşeyi bir kenara bırakın... Hammadde kalitesi sizin sporda tüm bu oranları harcayacağınız anlamına geliyor. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Üstelik diğer tüm içerikleri de dahil "hammadde kalitesinden" ötürü belirtilen değerlerin hepsinin tam olarak emilmesini sağlar.

Diğer ürünlerin hangisi tam emilim dahilindedir ?

Hammadde kalitesi ne orandadır ?

Tamamen muamma. Üstelik hava ata ata belirttikleri o az şeker oranı nedir ne değildir !

-------------------

Weider ile bir anlaşmam oldu evet. Kutusunu elime ilk aldığımda, daha doğrusu kucağıma :) Ona ondan en az 10 kilo vermesini istedim...Yanında performans, güç istemeyi de ihmal etmedim tabi :) E tabi hacim, kaliteli kas kütlesi vs.vb dahil...epey birşeyler sıraladım anlayacağınız :)

Ortalama 3 ayda düzenli beslenme ve uyku düzeniyle birlikte 12 kilo aldım. Kullanmadan önce karaciğer dahil birçok tahlil yaptırdım. Sonrasımı :) Bırakın zararı, birçok rahatsızlığım geçti gitti kül oldu :) Örneğin ara ara mahveden mide ağrıları... Barsak problemleri...Cilt, saç problemleri...

Unutmadan, yanına Glutamin kullandım.

Yorgunluk falan elbette sıfır. Güç performans müthiş. Hacim müthiş. Yağ mı :) Yok yahu yok... Mega mass size kaliteli tam emilim sağlayan müthiş bir profil sunuyor, eğer hakkını verirseniz karşılığını misliyle siz de göreceksiniz. Diğerlerinde bakın sakın unutmayın, aldığınız kilonun birçoğunu sporu bıraktıktan sonra kaybedersiniz, buna kas kütleniz hacminiz de dahildir !!!

Mega mass da böyle bir sıkıntı yok !!! Götürüsü hiç mi olmadı ara verdikten sonra...elbette oldu... 2 Kilo :) Yani anlaşmamızı Mega mass yerine getirdi.

Herneyse...

Tüm bunları sadece henüz bb e başlayacak arkadaşların yanlış yönlendirilmemesi ve azıcık da olsa diğer ürünler hakkında bilgi sahibi olması adına üşenmeden paylaştım.

Tekrarlıyorum, bir ürünü sadece bir değerine bakıp, onu da bilgi sahibi olmadan sırf adı "şeker" diye yerden yere vurup diğer tüm değerlerini yoksayıp körlemesine eleştiren kişilerin yorumlarına "aldanmayın" . Alın deneyin ! Fakat düzenli bir beslenme ve uyku düzeni ile ve bunu ek destek glutamin ile süsleyebilirsiniz sizin tercihinize kalmış. Bırakın insanların söylediklerini. İnsanlar herşeyi söylerler. Asla başaramayacağınızı, kaybedeceğinizi kulağınıza fısıldarlar. Unutmayın eğer bir tecrübe olacaksa bu tamamen size ait olmalı. Merak etmeyin ölmeyeceksiniz bu ürünü kullanınca :) O korktuğunuz ve ayrıca eleştirdiğiniz fiyat konusuna yukarıda değindim.

--------------

Yol sizindir artık...

17. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Sana servis, kalori, gramaj olaylarının hepsini açıkladım. Yazdıklarımı okumadığından neyin ne olduğunun farkında değilsin. Weider'i gidip 300 kalorilik porsiyondan hesapla, Dymatize'yi 1500 kalori. Sonra da ikisini birbirine eşit tut. Hesaplamana göre 5 porsiyon Weider 1 porsiyon Dymatize'ye denk geliyor. Weider kutuya 1 porsiyonu 150 gram yazdı diye, o daha çok kilo aldırmıyor. Zaten sitelerinde 300 gramlık kullanım bile var. Zekisin işte, Weider'in en küçüğünü alıp hesaplıyorsun. Dymatize'yi ise 500 gram, artık nereden gördüysen o rakamı. Dymatize'yi tek seferde 334gram içemezsin zaten, o firmanın bir yazısı. Günde 100 veya 200 gram kullanıyorlar. Kutudaki gibi kullanmıyorlar diye kilo almıyor değiller zaten. Ben günde ortalama 150 gram kullanarak 24kg aldım ve 57'den 81'e çıktım. 550tl olan 7kg toz şekeri 150tl olan 5.5kg Dymatize'den ekonomik bulduysan gerçekten sende büyük problem var. Sen gerçekten mental olarak gelişimde sıkıntılar yaşamışsın ya da işi anlamamazlığa vurup geçiştiriyorsun. Hadi bakalım artık hangisiyse.

Weider'i 300 gram porsiyon (Kendi sitelerindeki hesaplama), Dymatize'yi de kutusundaki 334gramdan hesapladım:

Weider:
    23 porsiyon çıkıyor.
    Porsiyon başına maliyet 23.90TL

Dymatize:
    17 Porsiyon çıkıyor. (Weider'e vereceğin para kadar harcarsan Dymatize'ye 51 porsiyon ediyor. Çünkü 450tl'ye çok rahat 3 kutu alabiliyorsun. Ayrıca cebinde de fazladan para kalıyor.)
    Porsiyon başına maliyet 8.82TL

Weider'in porsiyon maliyetiyle dışarıda yemek yer, üzerine tatlı yer ve bir de kahve içersin. Hatta kahve içmek istemezsen sinemaya bile gidebilirsin. Düşünsene, her gün 300 gram toz şeker içmek yerine, sosyalleşir, dolaşır, eğlenir ve gezersin. O kadar da ekonomik bir ürün şu Weider...

Dymatize'nin porsiyon maliyetiyle ancak sucuk ekmek yersin.

Şimdi yavaş yavaş yol al ve yaşına başına uygun davran biraz. Çocuğun yaşındakilere rezil oluyorsun burada. BB yapan biri olduğuna bile şüpheliyim. O kadar saçma konuşuyorsun. Sen git salonda biraz ellerini nasırlaştır, sonra ahkâm kesersin bize burada. Matematik ilmiyle de, bırak o işi bilenler uğraşsın.

18. Thurin

Thurin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Şu son bilgiyide vereyim de cahilliğin nokta bulsun ve son kez sana birşey daha öğreteyim :) Ürünler ülkelerin gıda mevzuuatlarına göre içerikleri değiştirilerek, kalitesinden ödün verilmeden yeniden düzenlenir. Bu ister Amerika olsun ister Türkiye olsun. Cahil cahil konuşmaktan vazgeç artık. Herneyse..sonraki mesajımıza geçiyoruz algı sıkıntısı yaşayan sevgili psikologluk kişi.
    Uzun uzadıya tekrar aynı şeylerden cidden bahsetmek istemiyorum, keza objektif ve gerçekten anlamak için okudnuğunda söylediğim gibi gayet açıkça ifade edilmiş bir yazı.

Herneyse...

Bakın, şu an mağazaya gidip mega mass almak istediğinizde nakit olarak ödeyeceğiniz tutar 450 tl.

Şu öznel olsa da çoğunluğun barsaklarını altüst eden Dymatize'i ele alalım.

Ürün kullanım önerisini ele alırsak eğer günde 1.5 servis önerisi mevcut. Almış olduğunuz 180 liralık 5.5 kg.lık Dymatize size yaklaşık olarak 11 günlük kullanım sunuyor.

Buna karşın Mega mass ürün önerisi minvalinde 47 günlük kullanım sunuyor.

Eğer ki İçerdiği karbonhidrat değerini yüksek gördüğünüzden yöneldiğiniz Dymatize'i 47 gün kullanmak isterseniz size maliyeti 750 tl oluyor.

Üstelik bünyenize 22 kg.lık bir toz koymuş oluyorsunuz. Mega mass ise buna karşın bünyenize 7 kg. toz ekliyor :) Mega mass 1 servisi 500 ml su yahut süt ie, diğerlerini 1 lt su yahut süt ile... Yani bu iş başka iş..Herşey x2 anlayacağınız lütfen makul düşünün.

Yani neresinden tutarsanız tutun elinizde kalır.

Mega mass'a karşı bu tepkinin en büyük nedeni ücreti. Daha önce de söylediğim gibi bu ücreti toptan ödüyormuş gibi düşünebilirsiniz. Fark sadece bu...Bunun zenginlikle fakirlikle ilgilisi malesef ki yok.

Bakın, bu ürün size sadece ben karbonhidratım demiyor ki ! İçerisinde gelişiminize büyük katkı sağlayacak amino asit profili sunuyor...Bunun yanına ilaveten 3 gr saf formda kreatinde ekliyor. İçerdiği oranları bahsettiğiniz ürünler ile karşılaştırın lütfen.

Bakın mantığını yakalayamıyorsunuz !

İlk mesajımda kurmuş olduğum denklemi anlayamamana şaşırmadım diğer kısımlara nazaran azazel :) Çünkü objektif yaklaştığını düşünmüyorum.

Yani diyorum ki ; Eğer ki servis gramajını diğer ürünlere göre ayarlarsak mega mass'ın, içeriğini ikiye katlamış oluruz. Yani 334 gr servisi Olan Dymatize 150 gr. servisi olan Mega Mass a uyarlarsak. Diyelim ki bu şekilde yaptık, 23 servis çıkartırız mega mass ile, üstelik içeriğini ikiye katlayarak ! 150 gramajında yanına zor yaklaşan diğer ürünler ikiye katlanınca takdir edersiniz ki toz toplarlar.

Bende birçok ürün kullandım...Tek tecrübeli siz değilsiniz yani ürün konusunda...

Tekrar ediyorum kilosuna takılmayın ürünün ! Servis sayısıdır önemli olan servis...Hangi dünyada yaşıyorsunuz...Takmışsınız kilo kilo...

Esas olan servis miktarıdır...İsterse 50 kg lık ürün olsun... servis sayısı 20 olduktan sonra.

Ve tekrarlıyorum, ilk iletimde mevcut olan kıyaslama diğer ürünlerin servis gramajlarını mega mass a uyarladığımızda çıkan sonuçtu...Karbonhidrat açısından en düşük mega mass çıkmıştı, buna oranla protein açısından diğerlerine oranla 2 kat değere sahipti, aminoasit profili açısından keza çok çok daha fazlasına.

-------
    Yok onun yeriğne bunu alırım yok bunun yerine onu alırım :) Yahu bitmez bu muhabbet. Siz sürekli ürün alıp 2 haftada tüketip tekrar ala durun ne diyeyeim. Mega mass alan 1.5 ay kullansın...Kime ne...

Dediğim gibi benim kızdığım nokta siz ne derseniz diyin, savaş açmışsınız resmen mega mass'a ve diğer kullanıcıların farklı yönlere sapmasına neden oluyorsunuz. Eğer ki şunu deseydiniz hayhay ; yahu gidin hardline alın ! Türk malıdır estra masraf ödemezsiniz üstelik kaliteli ürünleri vardır falan...Hani bu bir duruştur...Fakat siz başka bir dünyadasınız.

Mega mass

esktra amino ve bcca desteği istemez. Ekstra kreatin desteği istemez, ekstra protein desteği istemez. Üstelik bcca ve amino açısından ekstra alacağınız ürünlerin servis değerlerininin üstünde bir değer sunar servisinde.

Mega mass'ı evet belki salonlarda falan göremezsiniz, hocalar falan tavsiye etmezler...Çünkü kazancı yok ki bu üründen niye tavsiye etsin...450 ye alıp kaça satacak sana...Kimse sizler gibi toptan bir para ödemek istemiyor...Makul düşenen için başka durum tabi.

Salonda genç bir çocuğa denk geldim, hoca serious önermiş...Ne güzel...Kötü ürünmü kilo almak açısından! değil... Ama o çocuğa mantıksız...Çocuk kilo almak istiyor eyvallah...alırda o ürünle...Peki bu ürün bitince ne olacak ! 8 servis yahu ! 135 lira... 8 spor günü...kaç kilo alabilir 8 günde birisi ! Ve aldığı bu kilolarla ürün içeriğine pararlel büyüme gelişimi ne kadar sağlayabilir !... Hoop bi ürün daha sana...etti 16 gün ve 270 lira...Olmadı 2 ürün daha ...böyle gider...Spora kısa bir ara verdiğinde ise hoop aldıklarının yarısı iade...Niye çünkü kalite önemlidir, kasları besleyecek büyümeyi sağlayacak içerik kalitesi ve oranı önemlidir. Neyse...bana kalırsa zengin olanın tercihidir bu ürünler :) Mega mass'ın aksine...Mega mass fakir işidir :) Mega mass bilmiyormu 300 gram tozu servis başı dayamayı :) 100 gram proteini, 6 gram kreatini 6.5 gram izolosini 11 gram lösini 6 gram valini 250 gram karbonhidratı flan filan uzar gider...

Bak ne güzel serous mass karbonhidrat yapmış sana :) Demiş basit şekerini git başka şekilde al :) üzüm usyumu içersin ne ieçrsin beni ilgilendirmez demiş...Sende git derdin varsa lifalif al destekle mega massı :)

aklıma gelmişken, serious massın içerisinde 20 gram şeker vardır bu oran sütle 60 grama dayanır.

Velhasıl, ilk yaaptığım gönderi hala geçerliliğini korumaktadır...Tekrar tekrar okuyabilirsiniz...

Azazel, şimdi sen diyorsun ki Optimum vs Weider :) Güldürme lütfen beni...

Merak ettiğiniz birşey var ise çekinmeyin, size oldukça yardımcı olacak siteleri mevcut...Arayın ister diyetisyenler ile ister gıda mühendisleriyle konuşun :) Rahat olun kafanızı kurcalayan ne varsa sorabilirsiniz ;) Öneri alabilirsiniz içerik sorabilirsiniz...vs.vs.vs...

Herneyse oldukça uzadı muhabbet...

-----------

Siz tüm buları boşverin, güzel bir hesaplamayla gainer ürünlerini bile atın çöpe markası ne olursa olsun...Sadece tek bir protein tozu yeter size. Diğer tüm ihtiyaçlarınızı doğal yollar ile pekala karşılayabilirsiniz... Azazele nazaran bu da benim önerim :) neyse... sağlıcakla...

19. freedom55

freedom55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Şu forumda thurin kadar boş ve çok konuşan adam görmedim :) Azazel sabrından dolayı seni kutluyorum :)
    Thurin arkadaşım sana basit bir özet geçeyim. Weider mega mass kilosu 75 TL. Bsn True-mass kilosu 55 tl. İkisinden de 7şer kilo alsan 140 tl zarardasın. Ayrıca bsn truee mas içerik olarak da weiderden üstün. İki ürünün 100 gram toz içeriğine bakalım. Weiderin 100 gram toz ürününde: 387 kcal / 24.5 gram protein / 68 gr karbonhidrat 46 gramı şeker / 3 gr yağ. Birde true massın 100 gram toz ürününe bakalım: 430 kcal / 30 gr protein / 54 gr karbonhidrat 8 gramı şeker / 10 gr yağ. Yani 140 lira fazla verip daha kötü bir ürünü almak akla mantığa aykırı. Weiderin içindeki 3 gr creatin için kesinlikle değmez. Fiyatları aynı bile olsa ben yine Bsn- truee mas seçerdim. Ki burada hesapladıgım bsn true-mass gramaj olarak yine pahalı bir ürün. Dymatize gibi çok daha uygun fiyatlara güzel ürünler bulunulabilir.

Edit: Adam onemli olan servistir servis diye diretiyor gerçekten çok komik bir durum. Weider böyle bir adama 50 gr lık servislerden oluşan toplam 100 servislik ürün yapıp 1000 liradan satar :D Önemli olan servis değildir thurin. Hatta servisin hiç ama hiçbir önemi yoktur. Sen tozları karşılaştırmak istiyorsan 100 grlık içeriğine bakarsın. Günlük ne kadar ihtiyacın varsa o kadar gram toz kullanırsın.

Azazel bunu beğendi.
  20. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Ağzına sağlık freedon, gerekenleri söylemişsin.

Ben şunu ekleyeyim. Bu ürünün Olumlu Oy sayısı bu kadar yüksek değildi, oy verenler kimmiş diye bir araştırayım, dedim. Karşılaştığım manzara içler acısı. Oy verenlerin çoğu 0 mesaja sahip. Evet, hiçbir mesajları yok ve oy verip çıkmışlar. Kimisi 2006'da üye olmuş ve oy vermiş, 9 senedir de tekrar girmemiş. Bir spam sistemi gibi üyelik alınmış, oy verilmiş ve hesaba bir daha giriş yapılmamış. Olumlu Oy sayısının üzerine tıklayıp teker teker bakabilirsiniz. Bu kadar da rezilsiniz işte siz. Ben de diyorum bu ürün ne ara 90% üzeri olumlu oy almış. Çünkü ben olumsuz oy verirken böyle bir absürd sonuç yoktu. Yemin ederim üç kağıtçılıkta üzerinize yok sizin. Ancak daha önce de dedim. Sizler terbiyesiz insanlarsınız ve size yakışanları yapıyorsunuz. Sonra da gelmiş bana "bik bik bik o sitelerdeki denetimle mi alınıyor". Adamlar en azından aktif üye. Aylık gelişim süreçlerini bile yazıyorlar profillerine. Sizin fake hesaplarla açılmış ve hiçbir aktivitesi olmayan üyelerle oy vermiyorlar kendi ürünlerine. Bu durumu da yetkili arkadaşa bildireceğim. Düzelttireceğim bu durumu. Size buradan ekmek yok.

Sayfayı Paylaş