Vucut Yag Orani ve Beslenme

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Esme tarafından 29 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Esme

Esme Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese Merhaba,

Daha once bu konunun forumda konusulduguna eminim ama ben spesifik birkac tavsiye istedigim icin bu basligi acmak istedim.

Bugun spor salonunda yaptirdigim olcumde yag oranim %27 cikti. Boyum 1.70cm, kilom 54. Hayatimda spor hep oldu ama en duzenli hali son 8 aydir sanirim, haftada en az 3, en fazla da 5 gun spora gidiyorum. 2 gun 1'er saat spinning + agirlik, 2 gun sadece yoga (1'er saat), 1 gun de pilates(1 saat) + agirlik seklinde programim.

Sanirim buraya kadar her sey yolunda, gelelim zurnanin zirt dedigi yere... Beslenme konusunda cok basarili degilim, bazen canim hicbir sey yemek istemiyor, bazen de abuk subuk beslenebiliyorum. Bir de et sever bir insan degilim, sanirim son 6 aydir hic kirmizi et yememis olabilirim...

Bana sadece bir gunluk ornek bir beslenme programi tavsiye edebilirseniz cok memnun olurum, bircok sey okudum ve kafam allak bullak oldu diyebilirim...

Simdiden tesekkurler...

2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    selam yag oranının yüksek cıkması beslenmeyle alaklı bir durum yalnız salondaki bu aletlerin kesinligi yok ancak yaklasık bir deger verebilirler siz kendinize baktıgınızda az cok yag oranınızın yüksek olup olmadıgını kabataslak anlarsınız yag kendini belli eder cok yemek kadar hic yememekte zararlıdır protein agırlıklı dengeli kh alımı ve yag alımıyla yag oranınızı düsürebilirsiniz zaten sporda yapıyorsunuz ben et yemem ama tavuk hastasıyımdır tavuk balık yumurta lor peyniri yogurt kurubaklagiller sebze ve meyvelerin olusturdugu dengeli bir diyetle istediginiz forma kavusursunuz ama özellikle vurgulamak istiyorum agırlık calsımalrınızı aksatmayın önem verin unutmayın ne kadar cok kas o kadar yag yakımı demektir basarılar

rockybalboa7, Esme ve sthammer bunu beğendi.
  3. Joaquin

Joaquin Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    1.70 boy- 54 kg ve %27 yağ oranı.

%27 !?

4. Esme

Esme Üye

Beğenileri:
    0